DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 349 z 1158
  • 1
  • 347
  • 348
  • 349
  • 350
  • 351
  • 1158
 #842160  autor: ja.michal
 26 gru 2015, 22:33
Stacja bazowa Knurowiec Dz. Nr 427 nie działa?
Chyba ten Brańszczyk lepiej trasę pokryje w stosunku do tej wspomnianej na początku w Turzynie.

Ciekawe czy rozbudowa stacji wynika również z faktu, że ruszyli z robotami S8.
 #842162  autor: tomi81
 26 gru 2015, 23:05
Tak, ten Knurowiec nie działa (już od wielu miesięcy jest zdemontowany). Prace na S8 trwają już od ponad roku - co tydzień kursuje tą trasą ☺ Moim zdaniem ten Brańszczyk też będzie lepiej krył trasę S8, nie mniej zobaczymy jakie będą azymuty sektorów.
 #842174  autor: Pawrzes
 27 gru 2015, 01:06
Orange odpaliło stację nr 15501 GSM1800/UMTS2100/LTE1800 przy ul. Madalińskiego 45/47 na Starym Mokotowie w Warszawie (budynek mieszkalny na którym od kilku lat jest PLAY)
T-Mobile z niej nie słychać i na razie nie jest planowane dołączenie do Orange.

Pozdrawiam
 #842179  autor: Pawrzes
 27 gru 2015, 01:57
Źródło własne. NetWorkS! wykonało swoją misję ale obie sieci nie mają identycznych potrzeb więc możemy się spodziewać coraz większej liczby działających stacji tylko jednej sieci lub różnic w konfiguracji. Chodzi o sytuacje np. jest dobry zasięg obu sieci ale jednemu z operatorów sieć się zapycha a u drugiego jest niewielki ruch więc nie będzie on zainteresowany rozbudową sieci na danym obszarze.

Pozdrawiam
 #842239  autor: Mixiorek
 27 gru 2015, 16:04
Pawrzes pisze:Źródło własne. NetWorkS! wykonało swoją misję ale obie sieci nie mają identycznych potrzeb więc możemy się spodziewać coraz większej liczby działających stacji tylko jednej sieci lub różnic w konfiguracji. Chodzi o sytuacje np. jest dobry zasięg obu sieci ale jednemu z operatorów sieć się zapycha a u drugiego jest niewielki ruch więc nie będzie on zainteresowany rozbudową sieci na danym obszarze.
Dziwią mnie nieco te informacje. Znam te okolice Madalińskiego bardzo dobrze. Nie ma dużych firm itp. w większości zabudowa mieszkaniowa. Także rozkład klientów będzie "rozkładem normalnym obarczonym jakimś tam błędem" ;) czyli co czwarty klient jest w TMobile lub Orange. Podejście, że "obecnie nie mamy na tym obszarze dużo klientów" jest krótkowzroczne i tak się nie działa. Dziś mają "w tym torcie" 15% a za pół roku po dobrej akcji sprzedażowej mogą mieć 30%. Nową stację buduje się rok, dwa. Nikt nie zdąży zareagować na szybki przyrost klientów.
Ja rozumiem, że Prezesem TMobile został Sawicki, w którego ja np: w ogóle nie wierzę ale jednak chyba TMobile już "bardziej się nie stoczy" i limit błędnych decyzji został wyczerpany a Niemcy (DT) nie dadzą namieszać nawet takiemu cudakowi jak Sawicki. A te wszystkie plotki to element negocjacji dotyczących wspólnej budowy LTE 800, 2600 oraz nowych stacji.

Nie znam dokładnych zapisów umowy na podstawie, której działa Networks ale moim zdaniem dla klientów od jego powstania są wymierne korzyści. Sieć jest spójna technologicznie, liczba stacji jest bardzo duża, koszty są w ryzach i rozkładają się na dwóch udziałowców. Pewnie nie wymieniłem jeszcze sporo rzeczy.

Przy okazji antena z II linii metra, zrobiłem fotkę bo zwykle "sutek" ;) jest dużo mniejszy:

Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #842269  autor: pbbablin
 27 gru 2015, 18:35
Mi po kilku tygodniach już odblokowali prędkość neta w T-mobile. Po raz pierwszy od z pełną od sierpnia gdy niby powinno być prędzej w Obornikach Wlkp. A tu tak na prawdę to większe prędkości ma PLAY i lepszy zasięg LTE. W Bąblinie koło Obornik to już od dawna nie idzie się dodzwonić jak się jest w budynku. i gdzie tu lepiej działa T? Choć wysyłanie ma lepsze nawet niż PLAY.
 #842285  autor: zajadacz
 27 gru 2015, 20:11
Pawrzes pisze:T-Mobile z niej nie słychać i na razie nie jest planowane dołączenie do Orange.
Kolejny przypadek bezmyślności i krótkowzroczności zarządu tej firmy. Najpierw zaczęli się staczać głupotami typu 4 gr za sprawdzenie konta, potem podwyżki abonamentów, a teraz nie rozbudowują sieci, choć mają bardzo dobre możliwości dzięki Networks! Co więcej koszty też mogą trzymać mocno w ryzach. Za aukcję zapłacą mniej niż Orange, do tego samo istnienie N! znacząco ogranicza im koszty. Niemcy naprawdę tak słabo znają się na biznesie, czy celowo chcą spuścić na dno swój polski oddział? Przecież to jest jakiś idotyzm, żeby nie odpalić swojej stacji, jeśli ma się taką możliwość... No chyba, że jest coś o czym zwykłe szaraczki, takie jak my, nie wiedzą. Cisnąć Witka przy każdej możliwej okazji, niech się pyta u źródła o co chodzi.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #842289  autor: p2225
 27 gru 2015, 20:27
Albo Orange nie dopuszcza T-mobile do swoich nowych stacji? Może teraz każdy nowo budowany maszt jest na własność jedynie jednego operatora? Tzn. nie dopuszczają drugiej sieci i stąd T-mobile ma w planach budowę tego tysiąca stacji do których ewentualnie dopuszczą Orange? Wcześniej było to naturalne, że na stacji będą obaj operatorzy, a teraz są takie "kwiatki", że orange sobie, a t-mobile ogłasza, że będzie sam budował i rozmawia z orange o ewentualnym dostępie dla nich.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #842293  autor: zajadacz
 27 gru 2015, 21:01
Tylko, że jak robili nowe stacje jeszcze w pierwszej połowie tego roku, to zawsze były dla obu operatorów (bez różnicy czyja była stacja). Powstało kilka sztuk przy S3, zarówno T-Mobile, jak i Orange i są wspólne, mimo iż formalnie należą do któregoś z operatorów. Pewnie chodzi o jakiś większy biznes, może przepychanki po aukcji, kto będzie silniejszy, albo robią szopkę na pokaz. Trzeba poczekać do odebrania rezerwacji częstotliwości. Wtedy się okaże jak będzie na prawdę.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #842302  autor: pbbablin
 27 gru 2015, 21:33
Tu jest info http://gsmonline.pl/artykuly/zasieg-orange-i-tmobile ze będą wyjątkowe stacje które nie kiedy operator będzie miał na wyłączność. Dobrze rzadko i ze nie w mojej okolicy. Kiedyś w mojej okolicy to były Oborniki Wlkp Era dla Metalplastu jedno i drugie to już historia.
 #842307  autor: zajadacz
 27 gru 2015, 21:38
Ten news jest stary, był już dyskutowany tutaj na forum i nie ma w nim mowy o nowych "dużych" stacjach, a o wyjątkach typu pikokomórki dla klientów biznesowych. Była też kwestia, że część stacji (pojedyncze sztuki) nie została z jakiś przyczyn zintegrowana.
W tej chwili chodzi o to, że budują nowe "duże" stacje tylko dla jednego operatora i to w miejscach, gdzie drugi ma kiepski zasięg, albo nie ma jakiegoś pasma, a powinien mieć. I powoli przestają być to pojedyncze sztuki.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #842448  autor: lzur
 28 gru 2015, 13:07
Mixiorek pisze: Z góry dzięki, niech Wam los w dzieciach wynagrodzi :-D
Dziękuję. Już mam trójkę . Ale nawzajem :-D . Pliki gotowe.
  • Strona 349 z 1158
  • 1
  • 347
  • 348
  • 349
  • 350
  • 351
  • 1158
  • 1
  • 347
  • 348
  • 349
  • 350
  • 351
  • 1158