DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 355 z 1158
  • 1
  • 353
  • 354
  • 355
  • 356
  • 357
  • 1158
 #846286  autor: inżynier
 20 sty 2016, 20:40
Kryniczanin Ciebie już się nie da czytać. W każdym Twoim poście narzekasz na Orange i TMobile, wszystko Ci nie pasuje, a ciągle wychwalasz Playa. W związku z tym mam dla Ciebie propozycję która w 100% Cię zadowoli. Przestań korzystać z Orange i TMobile i korzystaj tylko z Playa. Zupełnie Cię nie rozumiem. Jeśli T i O jest słabe, a Play dobry to czemu tak nie zrobisz?
Aha, i jeszcze jedno: skoro piszesz w poście, że nie używasz Nokii to w profilu sobie zmień, bo tam właśnie jest info, że masz Nokie :)

Nie chce mi się tutaj cytować wielu powyższych wypowiedzi i je dokładnie komentować więc tylko tak ogólnie dodam kilka uwag:

1. Nie ma co porównywać Trójmiasta do innych dużych miast w centralnej i południowej Polsce, ponieważ w Trójmieście jest NSN, a na południu Huawei

2. To, że 1-2-3 lata temu było OK to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Nawet nie macie pojęcia jak przez te 1-2-3 lata zmienił się ruch, zarówno voice jak i data w obu tych sieciach. Dodam tylko tyle, że różnice są kolosalne więc to normalne, że z czasem klienci odczuwają "gorszą" jakość usług (szczególnie data).

3. O zasięgach można dyskutować i każdy będzie miał swoje zdanie. Są oczywiście miejsca gdzie zasięg się znacznie poprawił, są inne gdzie się pogorszył (bo np. zlikwidowana najbliższą dla kogoś stację), jednak ogólnie proces konsolidacji dla każdego z operatorów zwiększył liczbę stacji z 6/7tys do 10tys, a więc przyrost znaczny.

4. Na tych 10tys stacji jest 2G, na prawie wszystkich z nich jest U900, na ok. 7tys stacji jest U2100, na ponad 6tys stacji jest LTE1800. Mało? Wydaje mi się, że całkiem sporo. Miejmy nadzieję, że bieżący rok przyniesie sporo stacji LTE2600 i LTE800, być może carrier agregation, a więc pojemność sieci jak i zasięg dobrej jakości dostępu do internetu znacznie się poprawi.

5. Fakt HO z U2100 do U900 czy 2G to nie jest taka prosta sprawa. To nie jest tak, że ktoś z N!/O/T tutaj to przeczyta i zrobi tak jak użytkownicy telepolis sugerują. To właśnie te trzy strony muszą się dogadać jak chcą aby to wyglądało i tak też sieć jest sparametryzowana. Wy się kierujecie tylko "ilością kresek" na wyświetlaczu i to dla Was jest argument, że rozmowa powinna być w U2100/U900/2G. Ale ludzie którzy to planują mają zdecydowanie większą wiedzę oraz "strategie firm" i tak to robią aby było dobrze. A tak na prawdę to właśnie "kreski" czyli RSCP/RxLev nie są jedynie wyznacznikiem momentu wykonania się HO.
 #846291  autor: Kryniczanin
 20 sty 2016, 21:00
Przestań korzystać z Orange i TMobile i korzystaj tylko z Playa.
Z Orange da się korzystać w porównaniu do T, jestem pozytywnie zaskoczony, Z T-Mobile nie da się obecnie. Jak mam przestać korzystać? Z umową?

Popatrz się uczciwie na to - tak wygląda T-Mobile u mnie w środku tygodnia w szczycie

DL:0,16mb

http://www.speedtest.net/my-result/5014422746

W weekend nie zrobisz speedtesta bo sieć od 16-17 nie działa - tzn działa jak lejek.

Ten speedtest to mój wymysł? Sfałszowałem go? Czy może rzeczywista "jakość" "najnowocześniejszej sieci w europie"?
Aha, i jeszcze jedno: skoro piszesz w poście, że nie używasz Nokii to w profilu sobie zmień, bo tam właśnie jest info, że masz Nokie :)
Tu dziękuję za uwagę. Wiesz stare czasy :D
. To, że 1-2-3 lata temu było OK to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Nawet nie macie pojęcia jak przez te 1-2-3 lata zmienił się ruch, zarówno voice jak i data w obu tych sieciach. Dodam tylko tyle, że różnice są kolosalne więc to normalne, że z czasem klienci odczuwają "gorszą" jakość usług (szczególnie data).
Wiesz ja rozumiem spadek z 16mb/s do 4mb/s, jednak spadek z 4mb/s do 0,1mb/s to z automatu operator powinien płacić całość ulgi jako zadośćuczynienie.

Zwyczajnie potrzeba jakiegoś punktu odniesienia jakie parametry operator musi zapewnić każdemu w szczycie - np. 2x prędkość socjalnego Aero2 czyli 1mb/s poniżej - odszkodowanie od opa i możliwość rozwiązania umowy.

P.s. małe porównanie do dnia odpalenia u mnie U900 gdy sieć się pojawiała i znikała

http://www.speedtest.net/result/2773694737.png
 #846297  autor: muchakk
 20 sty 2016, 21:47
Odpowiadam na ostatnie pytanie. Sciana wschodnia (Przemyśl) dalej UMTS900 ma tylko Orange, T-mobile nie ma śladu w eterze...
 #846303  autor: inżynier
 20 sty 2016, 21:59
Hehe, chcesz aby operator zapewnił Ci minimalną gwarantowaną prędkość? Chyba sobie żarty robisz. Takich rzeczy nie masz u większości stacjonarnych operatorów, a Ty tego wymagasz od sieci mobilnej. Czy Ty o ogóle wiesz ile i jakie rzeczy wpływają na to, że u siebie na speed teście widzisz 1mbps czy 10mbps? Przecież to jest kilka-kilkanaście elementów które składają się na to co widzisz u siebie. Żadna mobilna sieć nie zagwarantuje Ci stałych parametrów.
Poza tym, w jednym miejscu masz taki wynik, w innym inny, na jakiej podstawie wymagasz płacenia odszkodowania? Który wynik (z którego miejsca) uznać za podstawę do tego?

U Ciebie jest 0,16mbps na DL? U mnie dziś w TMobile wyciągnąłem ponad 50mbps. I co, to też słaby wynik?

A wracając do bycia klientem TMobile: po co podpisujesz z nimi umowę skoro to słaba siec? Było podpisać z innym operatorem który jest (według Ciebie) lepszy, miałbyś problem z głowy.

A na koniec kolejne pytanie/propozycja: skoro tak się na tym znasz, to może zgłosiłeś swoją kandydaturę na specjalistę to planowania/optymalizacji sieci radiowej w N! właśnie w regionie Katowickim a więc tym który odpowiada za Twoje okolice? http://www.networks.pl/kariera/oferty-p ... r-katowice
 #846324  autor: Młody..
 20 sty 2016, 23:25
W moich regionach nie jest tak tragicznie... W T-Mobile w większych miasteczkach typu Skarżysko, Starachowice, czy oczywiście Kielce, rozmowy głównie idą po U2100. Na 2G zdarzały się spadki głównie w miejscach, gdzie zasięg ze wszystkich pasm jest niestabilny. HO U2100-U900 w automacie (tutaj ciekawostka) występował tam gdzie, pojemnościowo siec dawała sobie spokojnie radę, w takim Skarżysku to w zasadzie wewnątrz budynków niemalże każda rozmowa przechodziła do U900, gdy U2100 było już niemalże martwe.
Natomiast zejścia bezpośrednio do GSM (w zasadzie po kilku sekundach połączenia w U2100), występują w miejscach gdzie zagęszczenie (głównie po jednej sztuce) nadajników jest małe, co raczej powinno być zrozumiałe. Natomiast na stacjach U900/G900 jest z tym różnie, ale głównie dlatego, że U900 się zbytnio rozciągnąć nie może.
 #846331  autor: Kryniczanin
 21 sty 2016, 05:00
Hehe, chcesz aby operator zapewnił Ci minimalną gwarantowaną prędkość?
To powinna być podstawa uczciwej umowy między dwoma stronami.
Żadna mobilna sieć nie zagwarantuje Ci stałych parametrów.
Ja nie chcę stałych parametrów a jednego parametru minimalnego - prędkości 2x wyższej od usługi socjalnej. Płacenie za usługi gorsze od socjalnych to zwykłe frajerstwo.
Który wynik (z którego miejsca) uznać za podstawę do tego?
A to sieć nie ma geolokalizacji gdzie abonent korzysta np. z 80% połączeń :) Oczywiście , że ma.
Czy Ty o ogóle wiesz ile i jakie rzeczy wpływają na to, że u siebie na speed teście widzisz 1mbps czy 10mbps?
Wiem, jest ich masa, jednak można je przewidzieć stawiając komplety stacji a nie GSM 900/UMTS 900 a obok samo GSM 900.
A wracając do bycia klientem TMobile: po co podpisujesz z nimi umowę skoro to słaba siec? Było podpisać z innym operatorem który jest (według Ciebie) lepszy, miałbyś problem z głowy.
Odpowiadam po raz 10 - wybaczyłem im pogardę przy Networks i odcięcie od UMTS 2100 przy "modernizacji" N w marcu 2013, po odpaleniu w czerwcu 2013 było ok, w 2014 w lipcu bez problemu 4mb - złego słowa o necie nie dało się powiedzieć. W sierpniu 2014 u mnie Play zainwestował zamiast tylko EGSM 900 zapodał na stacji komplet. Padaka T-Mobile się rozpoczęła w styczniu bądź lutym 2015 - od wtedy od 16-17 Aero zaczęło być szybsze. Będąc na cyrografie po 3 miesięcznych testach skusiłem się na Play na drugi netowy cyrograf. I po prawie roku (marzec 2015 - zacząłem testy z kartą netową) nie ma żadnego spadku prędkości poza świętami gdzie było 2-3mb/s zamiast 6-8m/s w szczycie. Wszystko w UMTS 900.

Jak widać nie oszczędzając na stacjach na wsi można mieć porządną sieć.
miałbyś problem z głowy.
Aha czyli filozofia niewolnika. Podpisałeś, płać - to, że jakość delikatnie mówiąc spadła z wysokiej wieży w dół. To nic nie znaczy.

A na koniec kolejne pytanie/propozycja: skoro tak się na tym znasz, to może zgłosiłeś swoją kandydaturę na specjalistę to planowania/optymalizacji sieci radiowej w N! właśnie w regionie Katowickim a więc tym który odpowiada za Twoje okolice?
Nie moja branża. Jednak mam nadzieję, że będzie ktoś w miarę kumaty. Kto nie będzie oszczędzał na sieci tylko postawi takie same zestawy jak porządnie działająca konkurencja.

Inżynier - poczytaj sobie jak w 2010 działała u mnie Era. Jak tą sieć szanowałem korzystając z modemu za oknem i przedłużki USB.

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=66717

Jak widzisz, jak sieć miała jakość, to miała dobrą opinię.
 #846355  autor: p2225
 21 sty 2016, 09:45
Dobra dobra już spokój. rp.pl w wywiadzie z prezes UKE podaje, że rezerwacje na 800/2600 mają być wydane do końca stycznia. :D

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #846370  autor: zajadacz
 21 sty 2016, 10:39
Kryniczanin pisze:
Hehe, chcesz aby operator zapewnił Ci minimalną gwarantowaną prędkość?
To powinna być podstawa uczciwej umowy między dwoma stronami.
To dlaczego z własnej nieprzymuszonej woli podpisałeś umowę, która nie zawiera takiej gwarantowanej prędkości?

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #846382  autor: Mixiorek
 21 sty 2016, 11:28
Kryniczanin pisze:
Hehe, chcesz aby operator zapewnił Ci minimalną gwarantowaną prędkość?
To powinna być podstawa uczciwej umowy między dwoma stronami.
To już jest i obowiązuje przy łączach stacjonarnych. Operator gwarantuje CIR i jeszcze masz SLA. Pisałem już o tym kiedy wyskoczyłeś z tym, że operatorzy mobilni powinni coś gwarantować. Sprawdź ile kosztują takie łącza stacjonarne, jakie są dla nich uwarunkowania i zejdź na ziemię. W sieci mobilnej na chwilę obecną masowa gwarancja przepustowości nie jest możliwa.

Przy okazji. Wczorajszy test UMTS 900 Orange/ Networks w garażu ;) Konstancin-Jeziorna, odległość od nadajnik około 800m w linii prostej, zasięg 2-3/5:

Obrazek

Dodam, że potwierdza się po raz kolejny, że transmisja danych w Orange i handovery w ramach niej działają w końcu jak trzeba czyli nie ma przejścia z UMTS2100 do GSM900/1800, tylko płynny HO z UMTS2100 do UMTS900. Trochę to czasu zajęło ale się w końcu udało. Teraz czas na voice.

I dzisiejszy test, Konstancin-Jeziorna, test "na zewnątrz", odległość od stacji około 150m nadajnik Orange/ Networks ID: 18420 na słupie energetycznym:

Obrazek

Odnośnie rezerwacji i startu LTE 800/ 2600 - mam nadzieję, że Networks się tym zajmie i do końca tego roku będzie już sporo działających stacji.

P.s.
Jutro może być ciekawie :-D
https://twitter.com/WitekT/status/690084724165996544
Ciekawy jestem metodologii i w końcu czy testy w ruchu czy stacjonarne itp.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #846410  autor: Kryniczanin
 21 sty 2016, 12:51
To dlaczego z własnej nieprzymuszonej woli podpisałeś umowę, która nie zawiera takiej gwarantowanej prędkości?
Każdy popełnia błędy. Nie wziąłem pod uwagę, że T-Mobile zjedzie z 4mb/s do 0,16mb/s jak wczoraj.

Spadek prędkości o ponad 95% nikomu się nie śnił.
 #846417  autor: Halset
 21 sty 2016, 13:31
Kryniczanin pisze:
No tak bo Ty znasz mój grafik :mrgreen: A poważnie - telefon to jest teraz narzędzie pracy każdego. Nie ma już rozgraniczenia na skóra, fura i komóra kontra reszta.
Nie wiem jakie masz zajęcie na tej kolei, czy sprzątasz czy sterujesz pociągiem ale siedzenie na lapie cały kurs czy gadanie na telefonie o pierdołach to chyba nie jest w kompetencjach kolejarza, podobnie jak kierowcy TIRa czy autobusu miejskiego.
Było. Obecnie tak jest przede wszystkim w T-Mobile i w Play na roamingu T-Mobile.

Nie było tylko nadaj tak jest. Tylko z P4 i Orange są problemy.
Jednak na błędach człowiek się uczy. Nigdy więcej różowego syfu od Angeli.
Podpisałeś, więc teraz płacz. Jak można mieć pretensję do sieci. Jesteś takim specem od telefonii za jakiego się uważasz a podpisałeś umowę przed sprawdzeniem działania sieci.
Sam sobie jesteś winien,
O tak :mrgreen: Zwłaszcza, że zawsze mają lepszy zasięg od T-Mobile o jakieś 2 do 5db z tej samej lokalizacji w 2G.
To ciekawe :) Wielu tutaj już pisało, że Orange w teorii ma dobry zasięg a w praktyce wygląda słabo. Gdyby było w TM słabsze 2G to bym nie rozmawiał, gdzie w O często już miałem po zasięgu.
Odpowiadam na ostatnie pytanie. Sciana wschodnia (Przemyśl) dalej UMTS900 ma tylko Orange, T-mobile nie ma śladu w eterze...
Hmm....
@Inżynier - coś wiesz na ten temat? Czy tam się pojawi UMTS900 od TM?
To powinna być podstawa uczciwej umowy między dwoma stronami.
@Kryniczanin - powinna ale nie jest. Wiesz co podpisywałeś, więc z łaski swojej nie bądź jakimś schizofrenikiem :)
Każdy popełnia błędy. Nie wziąłem pod uwagę, że T-Mobile zjedzie z 4mb/s do 0,16mb/s jak wczoraj.
Jezuuuuu, to jest radiówka. Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy. Pierwszy raz masz do czynienia, że ludzie zapychają nadajnik/nadajniki?
Dzisiaj możesz być zadowolony z P4 ale nie gwarantują Ci, że za rok nie będziesz miał tak samo jak dzisiaj w TM a np w Plusie będzie najlepiej.
Chcesz mieć neta porządnego - kup sobie na kablu.
Mixiorek pisze: Jutro może być ciekawie :-D
https://twitter.com/WitekT/status/690084724165996544
Ciekawy jestem metodologii i w końcu czy testy w ruchu czy stacjonarne itp.
Też jestem ciekaw sposobu badania

PS @Kryniczanin - nie dziwię się, że masz problem z TM skoro używasz chiński badziew HP8. Moja kuzynka go też ma, tzn miała. Miała z nim problem, bo była ciągle poza zasięgiem. Obecnie kupiła sobie jakieś LG i nie narzeka.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846425  autor: baxito
 21 sty 2016, 14:29
Ajjjj Panowie nie kłóćcie się już. Kryniczanin, to że internet działa tak tragicznie w Twoim miejscu zamieszkania, nie oznacza, że jest tak wszędzie.. Ja nigdy nie doświadczyłem takich prędkości, min 2mb/s, no może na jakiejś wsi, gdzie ledwo "łapałem" zasięg.

Btw, HP8 to już nie taki chinol, całkiem dobry sprzęt. Huawei to obecnie zupełnie inna firma niż kiedyś.

Wracając do tematu głównego, znacie może przykłady jakichś mniejszych miejscowości w wojewódźtwie Pomorskim/Warmińsko-Mazurskim (jeśli nie to ogólnie w Polsce), które posiadają LTE od Networks? Mam na myśli BARDZO słabo zaludnione obszary. Jestem ciekaw zachowania sieci w takich miejscach. BTS-Search się zbytnio nie sugeruję, bo np w takim Ryjewie (bardzo mała miejscowość) pomimo pozwolenia wciąż GSM/UMTS.
 #846427  autor: kozien70
 21 sty 2016, 14:40
baxito: cykliczne kłótnie między @Kryniczanin a @Halset to już tradycja tego forum. Obydwaj zacietrzewieni i nie przyjmujący innych argumentów. Taki tutejszy folklor, telepolisowy Kargul i Pawlak, trzeba się przyzwyczaić.

Co do Twojego pytania: pisałem o tym parę dni temu tutaj http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 95#p844895
Ostatnio zmieniony 21 sty 2016, 15:07 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
 #846435  autor: Halset
 21 sty 2016, 15:07
baxito pisze:
Btw, HP8 to już nie taki chinol, całkiem dobry sprzęt. Huawei to obecnie zupełnie inna firma niż kiedyś.
Technicznie, jakością wykonania nie jest zły. Racja, się rozwijają. Za kilka lat mogą być najlepsi. Ale antena u nich to porażka. Nie wiem czy na wszystkich to sieciach jest ale na TM chodzi kiepsko.
Podobnie jak można poczytać tutaj o działaniach anten w Samsungach i Iphone. S6 Samsung bardzo dobry telefon ale działanie ich anten i przełączanie między technologiami to jakaś pomyłka.
Osobiście uważam, że najlepsze anteny są w Lumiach ale tam niestety Windows, który mi potrzebny jak świni siodło.....
Obydwaj zacietrzewieni i nie przyjmujący innych argumentów. Taki tutejszy folklor, trzeba się przyzwyczaić.
No no no :P Nie jest tak do końca jak piszesz. Po prostu bronię swojego zdania ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #846525  autor: Kryniczanin
 21 sty 2016, 19:31
Jesteś takim specem od telefonii za jakiego się uważasz a podpisałeś umowę przed sprawdzeniem działania sieci.
Od pół roku nie przyjmujesz do wiadomości, że T-Mobile zdechł przy 2 aneksie. Pierwsza umowa i aneks to w 90% była bardzo dobra współpraca. Sieć zdechła 6-8 miesięcy po podpisaniu 2 aneksu.
to że internet działa tak tragicznie w Twoim miejscu zamieszkania, nie oznacza, że jest tak wszędzie.
Mój drogi ja Polskę wszerz i wzdłuż przejeździłem i T-Mobile działa co najwyżej średnio.
Kryniczanin - nie dziwię się, że masz problem z TM skoro używasz chiński badziew HP8. Moja kuzynka go też ma, tzn miała. Miała z nim problem, bo była ciągle poza zasięgiem. Obecnie kupiła sobie jakieś LG i nie narzeka.
Tak LG to wspaniała firma. Doświadczenia z L7II i L9 nauczyły mnie - nigdy więcej. HP8 jest bardzo czuły radiowo, posiada HD Voice w 2G - same plusy.
Osobiście uważam, że najlepsze anteny są w Lumiach ale tam niestety Windows, który mi potrzebny jak świni siodło..
Lumia radiowo jest gorsza od Huawei. Mam 535, miałem 735 dwa tygodnie. Największą zaletą lumii jest HD Voice w 2G.
Obydwaj zacietrzewieni i nie przyjmujący innych argumentów. Taki tutejszy folklor, trzeba się przyzwyczaić.
Jeśli zobaczę, że T-Mobile zaczyna powstawać z kolan pierwszy o tym napiszę i nie będę się bał powiedzieć tego - Halset sieć wstaje z dna. W tej chwili żadnych takich ruchów nie ma. Nawet Orange coś robi z U900 na wschodzie, i południu. A T-Mobile? A no nic.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2016, 20:01 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #846528  autor: ja.michal
 21 sty 2016, 19:42
Kryniczanin pisze:Sieć zdechła 6-8 miesięcy po podpisaniu 2 aneksu.
To przeanalizuj co się zmieniło od strony technicznej, ofert i współpracy między operatorskiej po tym okresie. Nie wiem co tylko daję punkt do zaczepienia do analizy bo może to bardziej złożona sprawa.

Na razie nie pozostaje ci nic innego jak tylko pisać reklamacje dotyczące działania sieci. Sprawdzałeś na innych SIM T-Mobile lub wymieniałeś kartę na nową (kiedyś miałem problem z połączeniem w Play i winowajcą była karta SIM)? Inna opcja to sprawdź ile obecnie masz kary za zerwanie umowy. Może suma nie jest duża, a zdrowie bezcenne, po co się męczyć.
 #846531  autor: Kryniczanin
 21 sty 2016, 19:51
To przeanalizuj co się zmieniło od strony technicznej, ofert i współpracy między operatorskiej po tym okresie.
Już analizowałem - jesień 2013 wpuszczenie Play do T-Mobile, zima 2014 Play przechodzi do T-Mobile. Innych ruchów nie było. Ale Play ma swoje dwie stacje w okolicy jedna GSM 1800/UMTS 2100/900 LTE 1800 druga bez UMTS 900. Więc obciążenie netowe Play to raczej marginalna liczba.
Na razie nie pozostaje ci nic innego jak tylko pisać reklamacje dotyczące działania sieci.
Wiesz standardowa odpowiedź - sieć radiowa wiele zmiennych itd. W 2013 po ograniczeniu U2100 przy modernizacii zasięgowo i odcięciu mnie od 3G napisali mi, żebym używał EDGE...
Sprawdzałeś na innych SIM T-Mobile lub wymieniałeś kartę na nową (kiedyś miałem problem z połączeniem w Play i winowajcą była karta SIM)
Tak na minimum 10 kartach. To samo.
Inna opcja to sprawdź ile obecnie masz kary za zerwanie umowy. Może suma nie jest duża, a zdrowie bezcenne, po co się męczyć.
Został mi rok i 6 dni kara umowna 800pln dokładnie tyle samo ile przy podpisywaniu aneksu. Kara zaczyna spadać jakoś od kwietnia dopiero. Tak wygląda konstrukcja kar i umów w T-Mobile. Wiem, wiem podpisałem i znam metody wyliczania kar i ulg w T-Mobile. Forum nauczyło :D

Aczkolwiek, wszyscy od Halseta po mnie :D Powinniśmy kibicować, żeby sieć Angeli dostała kilkaset baniek kary i w końcu zaczęła wyliczać kary jak konkurencja, tam ilość kary spada cały czas. W T-Mobile czasami zaczyna spadać dopiero na 57 dni przed końcem umowy(!)

Jakby kogoś interesowało jak w T-Mobile liczą kary to tak. mamy dwie pozycje maksymalna kwota kary i wartość ulgi.

Najbardziej ciekawy przykład:

W roku 2012 była oferta z modemem i 1gb na 48 miesięcy za 6,90pln miesięcznie.

Wartość ulgi - 7633 pln(!) maksymalna wysokość kary 300pln.

I tak 7633/1460 dni umowy = 5,2280 dziennie.

I kara umowna zacznie spadać z 300pln w momencie gdy czas umowy liczony w dniach x 5,2280 przekroczy 7333pln czyli w 1403 dniu umowy - na 57 dni przed końcem zobowiązania!

Kończę temat ze swojej strony.
 #846622  autor: Mixiorek
 22 sty 2016, 12:39
"Pierwsze informacje z badania jakości sieci przez UKE"

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-akt ... 1#tab-com2

W sumie niewiele danych ale:
- Śląsk, Trójmiasto i 6 największych miast (pewnie Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin)
- drogi między miastami
- większość testów w ruchu -> 83%
- w miastach głównie LTE

Ciekawe, że Networks w miastach ma taką różnicę w ramach LTE do Play i grupy Solorza -> 78-83-94%. Rozumiem, że u Solorza LTE 800MHz zrobiło robotę? Fakt, że Networks nie sieje z taką mocą ze względu na mniejsze zasoby ale ilość stacji jest spora.
Na drogach to już nokaut Solorza nad innymi. Dostępność LTE na poziomie 83% to bardzo dobry wynik.
W połączeniach cieszy skuteczność 99% nawiązywania u wszystkich ale dziwne bo czyżby nie badali call dropów? To jest też ważna rzecz przy głosie.

Moim zdaniem do testów powinny dojść główne szlaki kolejowe -> CMK, Wawa - Trójmiasta, Wawa - Wrocław, Wawa - Poznań, Wawa - Śląsk, Poznań - Szczecin, Poznań - granica z Niemcami. Intercity może dać statystyki z obłożenia tras.
Nie wiem też ile czasów było na poszczególne aglomeracje ale to też powinno mieć odzwierciadlenie w ruchu, który jest generowany. Jeżeli aglomeracja warszawska generuje przychód/ ruch, który daje operatorom 50-60% to tych testów powinno być tutaj też np: 50% z całości.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 355 z 1158
  • 1
  • 353
  • 354
  • 355
  • 356
  • 357
  • 1158
  • 1
  • 353
  • 354
  • 355
  • 356
  • 357
  • 1158