DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 364 z 1158
  • 1
  • 362
  • 363
  • 364
  • 365
  • 366
  • 1158
 #847359  autor: p2225
 26 sty 2016, 06:31
ja.michal pisze: Biorąc pod uwagę słowa to może chodzić o internet LTE dla samolotów. :lol:
Który to T-mobile DE o dziwo także wprowadza. :D

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #847363  autor: Mixiorek
 26 sty 2016, 07:51
Widzę, że niektórzy nie śpią po nocach martwiąc się czy ich najukochańsza, z najukochańszych sieci nie zostanie z 5MHz LTE800. Luz, dziś jesteś w tej sieci, jutro w innej. O TMobile się nie martw, dadzą sobie radę.

Z innej beczki - wylogowało mnie jakieś 30 minut temu z LTE Orange/ Networks w Warszawie i jakoś terminal nie chce powrócić do LTE. Coś jakby problemi z siecią LTE. Ktoś, coś, potwierdzi, że też tak ma?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #847368  autor: kozien70
 26 sty 2016, 08:45
O Matko... 13ta ksiega Dziadów Halseta... Ciekaw jestem czy choć jednej osobie chciało się przebrnąć przez tę wypoconą epopeję...

Mixiorek: SOA nr 1 czyli u mnie działa :-D (Ursynów)
 #847371  autor: Mixiorek
 26 sty 2016, 08:57
Teraz to i u mnie działa :)
Zniknęło na Sadybie a potem w innych rejonach Wawy nie mogło się przebić ale już wróciło. Wyglądało to tak jakby terminal nie mógł przelogować się z 3G do LTE. Próbował i próbował po czym wracał do 3G. Sprawdzone na dwóch terminalach.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #847383  autor: bed
 26 sty 2016, 11:43
Są nowe pozwolenia dla radiolinii :)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #847413  autor: Mixiorek
 26 sty 2016, 14:17
No to się zaczęło. Kreatywne interpretacje, z których wyjedzie, że każdy operator według siebie zwyciężył :)
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/t-mo ... 5312.html#

Rzecznik Play dał głos. Ile pasma używa Networks a ile Play do LTE 1800MHz?

"My coś tam się znamy i z podstawowej wiedzy wynika, że zieloni mają 2 razy więcej pasma i mają 2 razy lepsze wyniki. Pomarańczowi i różowi mają 1,5 raza lepsze wyniki, bo mają 1,5 raza więcej pasma w LTE. Banalna matematyka, ale ma to duże znaczenie dla wyników."

https://blogplay.pl/2016/01/skomentuje-pan-testy-sieci/

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #847420  autor: Kryniczanin
 26 sty 2016, 15:05
Najbardziej podoba mi się T-mobile, chwalący się różnicą w granicach błędu statystycznego :-D
Dawniej domeną Gruszki to było. Teraz Grucha spoważniał i znalazł następce :mrgreen:
 #847456  autor: Halset
 26 sty 2016, 17:27
Mixiorek pisze:Widzę, że niektórzy nie śpią po nocach martwiąc się czy ich najukochańsza, z najukochańszych sieci nie zostanie z 5MHz LTE800. Luz, dziś jesteś w tej sieci, jutro w innej. O TMobile się nie martw, dadzą sobie radę.
1) Nie mam problemów ze snem. Napisałem przed północą post a potem ślęczałem nad projektem klienta. Po projekcie dopisałem od słowa EDIT
2) O jakiej naukochańszej sieci Ty teraz piszesz za farmazony? Nie mam ukochanej sieci.
Starałem się Wam udowodnić moją tezę dlaczego TM nie będzie się łączył z Play jeśli chodzi o LTE800 i rozłożyłem je na czynniki pierwsze. Ja wiem, że co najmniej połowa tutaj kibicuje aliansowi TM i Play i nie potrafi tego na argumentach uzasadnić. Jeżeli się mylę i dojdzie do LTE800 Tm z Play, a TM straci na jakości i np będzie lepszy lub na równym poziomie TM sieć P4 - to przejdę do P4, zwłaszcza, że jest tańsza. Więc po co przepłacać za to samo. A jeśli się Orange wybije ponad konkurencję i będzie najlepszy (w końcu sam będzie miał LTE800 i to na 10Mhz) to przejdę do Orange. Proste.
kozien70 pisze:O Matko... 13ta ksiega Dziadów Halseta... Ciekaw jestem czy choć jednej osobie chciało się przebrnąć przez tę wypoconą epopeję...
Ty masz chyba do mnie jakiś problem? :
Najpierw mnie obrażasz o manipulację przy wynikach UKE, co później nawet nie przeprosiłeś.
Potem sam walisz babol o wypowiedzi Wojtka z Orange i zero komentarza
A teraz piszesz - że napisałem wypoconą epopeje.
Jak widać, po tych 3 w/w zdaniach - raczej Ty wypisujesz spocone elaboraty.
Mixiorek pisze:"My coś tam się znamy i z podstawowej wiedzy wynika, że zieloni mają 2 razy więcej pasma i mają 2 razy lepsze wyniki. Pomarańczowi i różowi mają 1,5 raza lepsze wyniki, bo mają 1,5 raza więcej pasma w LTE. Banalna matematyka, ale ma to duże znaczenie dla wyników."
No nic innego nie mógł napisać, tylko się wytłumaczył. Długo mu to zajęło.
Oczywiście każdy o tym wie, że Play ma najmniej zasobów. Niech więcej rozdają pakiety danych w większej ilości niż konkurencja i w niższej cenie, to na pewno im ruch data się zmniejszy. Sami sobie są winni, że dzisiaj mają takie obciążenie. Jeszcze trochę i będą mieli blackout. Mimo wszystko i tak to w miarę przyzwoicie chodzi przy sieci zbudowanej na zasadzie hotspotów.
Ale tutaj to przegiął
"Kończąc wpis rzecznik Play zauważa, że fantastycznie wypadły wyniki testów połączeń głosowych"
Najpierw się tłumaczy, potem skarży że mają najmniej pasma, potem kłamie, że mają mniej pasma na LTE od N! (jasne, ale mają sami na 10Mhz a w N! są dwie sieci na 15Mhz) a potem chwali jakość połączeń, którą w dużej mierze zyskał dzięki TM a przypisuje to tylko i wyłącznie sobie jako Play. Gdzie oni byli za czasów Plusa? Daleko w tyle.
kozien70 pisze:Najbardziej podoba mi się T-mobile, chwalący się różnicą w granicach błędu statystycznego
Racja, tabelka i uzasadnienie trochę śmieszne. Ale mają się czym chwalić tak czy siak. Obciążeni przez P4 i tak dają radę. Każda sieć w takich przypadku by napisała coś podobnego a Play już by przed wynikami wyskoczył takim komunikatem, jak np było za LTE800.
Z drugiej strony - gdyby nie napisali prawdy, zaraz przyczepi się do nich UKE UOKiK i Plus. Więc jestem ciekaw komentarza ze strony Plusa, dla którego szacun. Plus modernizuje sieć byle jak lub wcale a nadal trzyma przyzwoity poziom. Szkoda, bo mógłby być o wiele lepszy

EDIT
Kozien70
Jak Cię nudzi to nie czytaj. Mnie żyłka nie pęka. Bo nie fochuje się i nie płacze, jak ktoś ma inne zdanie czy pogląd. Tylko że ja nie obrażam i nie osądzam osób o jakieś oszustwo. To robi różnicę w przeciwieństwie do Ciebie. Z kolegą Tylicza się posprzeczamy i tyle. Ale to normalne dla ludzi o odmiennych poglądach. Na tym polega rozmowa.
I jeszcze jedno co Ci brakuje - to przyznanie się do błędu, który posiadam ja i Kryniczanin. A nie posiadasz Ty, bo wg Ciebie lepiej przemilczeć.
Sam sprawdź co oznacza epopeja :), bo ja wiem co oznacza elaborat. Zastosowany przez mnie kontekst Cię przerósł. Ale skąd Ty możesz w sumie wiedzieć, jak masz problem z prostymi zdaniami rzecznika prasowego Orange.....

PS A co do słownika, słowa Ty Ci Tobie Cię pisze się z dużej litery.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 20:24 przez Halset, łącznie zmieniany 4 razy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #847460  autor: kozien70
 26 sty 2016, 17:37
Halset: zieeew.... Żyłka ci zaraz pęknie... Stałeś się już na maksa nudny z tymi swoimi wypoconymi elaboratami. Nikt cię tu już nie czyta i nie komentuje, tak zamulasz. I jak widzę twoją nerwową reakcję, to chyba ty masz problem. BTW - zajrzyj do słownika, co oznacza słowo elaborat. Podpowiem: nie jest to wypowiedź taka jak moja czyli kilkuzdaniowa.

I jak zwykle zaśmiecasz temat wypocinami mającymi niewiele wspólnego z tematem wątku.
 #847486  autor: inżynier
 26 sty 2016, 19:00
Panowie, skończcie już te bezsensowne dyskusje które do niczego nie prowadzą a tylko Was ośmieszają. Tak jak napisał kozien70, tego już i tak nikt nie czyta.

Ja nie będę się wdawał w żadne dyskusje itd, ale skomentuję tylko jedną wypowiedź, która pokazuje, jacy "fachowcy" się tu wypowiadają.
Kryniczanin pisze:Informuję wszystkich, że dzisiaj N odpaliło u mnie LTE 1800 T-Mobile i Orange.

Jak widać opłaca się pisać prawdę, wytykać słabość i nie milczeć na temat wielu wad N.
Mając na uwadze powyższy cytat, chciałbym poinformować Kryniczanina, że LTE na stacji o której pisze nie zostało uruchomiona wczoraj, a nastąpiło to jeszcze przed świętami, a więc jakiś miesiąc temu. W związku z tym, poważnie się zastanawiam, jak taki "specjalista" jak Kryniczanin przez miesiąc tego nie zauważył? Jeśli faktycznie interesuje Cie "badanie" sieci itd to zajmuj się tym na poważnie, bo w czasie kiedy piszesz "głupoty" na forum, operatorzy uruchamiają ci LTE a Ty tego nawet nie zauważasz.

Natomiast pisząc zdanie, że opłacało się pisać prawdę itd, ośmieszasz się jeszcze bardziej. Czy Ty w ogóle masz pojęcie jak wygląda taki proces planowania i uruchamiania nowych stacji czy systemów? Jesteś na tyle naiwny, że uważasz, że po napisaniu na forum jak to u Ciebie wszystko źle działa, operatorzy specjalnie dla Ciebie odpalą stację? Jeśli tak myślisz to powiem Ci jedno: jesteś w wielkim błędzie.

Z mojej strony EOT.
 #847489  autor: Halset
 26 sty 2016, 19:12
@inżynier
Wiesz coś na temat ściany wschodniej?
Wg informacji z tego forum, Orange coś tam rzeźbi i pojawia się ich U900.
A co z TMobile? Orange wyszedł przed szereg i robi jakieś badania czy po prostu będzie sam a TMobile olał temat?

PS Co do fachowców, to nikt z nas nim nie jest. Jesteśmy wszyscy specjalistami kanapowymi. Ale to forum to też nie forum inżynierów od telekomunikacji tylko miłośników sieci komórkowej

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #847493  autor: Kryniczanin
 26 sty 2016, 19:31
Mając na uwadze powyższy cytat, chciałbym poinformować Kryniczanina, że LTE na stacji o której pisze nie zostało uruchomiona wczoraj, a nastąpiło to jeszcze przed świętami, a więc jakiś miesiąc temu.
Mój drogi wczoraj o godzinie 17 pierwszy raz moja karta sim USIM zalogowała się do LTE w trybie automatycznym na E3372. Do tej pory nie logowała się - sprawdzałem raz w tygodniu czy coś się zmieniło z transmisją w T-Mobile bo korzystam z Play. Karta leżała w szufladzie poza tymi testami raz w tygodniu. Jeszcze w tamtym tygodniu w trybie AUTO miałem tylko i wyłącznie 3G. Które kilka dni temu miało prędkość 0,16mb/s w 3G - cofnij się o kilka stron.

Dlatego Twoje słowa co do daty odpalenia nie są dla mnie wyrocznią bo nawet mapa im przeczy. Od 12 grudnia przed świętami nie aktualizowana i bez LTE w Tyliczu

Obrazek

Jednak jeśli masz rację, to tym gorzej świadczy o T-Mobile i Orange. Ponad miesiąc i cisza.



Dodam tyle, że po tym komunikacie 22 grudnia szukałem i miałem tylko i wyłącznie Plus i Play w 4G a Muszyna i Wierchomla to moja okolica.

22 Grudnia 2015 13:23
145
T-Mobile uruchamia LTE na ponad 400 nowych stacjach bazowych. Dzięki temu zasięg sieci w tej technologii wzrośnie skokowo z 77% do ponad 83%.


W ramach rozbudowy zasięgu LTE, stacje bazowe obsługujące tę technologię pojawiły się w ponad 100 nowych miejscowościach, w tym, m.in. w Torzymiu, Niemczy, Opatowie, Rejowcu Fabrycznym, Sokołowie Małopolskim, Białej Rawskiej, a także znanych miejscowościach turystycznych jak: Bukowina Tatrzańska, Iwonicz-Zdrój, Krynica-Zdrój, Rajcza, Wierchomla, Muszyna czy Krościenko nad Dunajcem.


źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/pona ... 35078.html
Jeśli faktycznie interesuje Cie "badanie" sieci itd to zajmuj się tym na poważnie, bo w czasie kiedy piszesz "głupoty" na forum, operatorzy uruchamiają ci LTE a Ty tego nawet nie zauważasz.
No tak, wysłanie sms-a grupowego do zalogowanych w sąsiedztwie stacji to zbyt trudne zadanie. Kilka lat temu Plus wysyłał na CI wiadomość ze stacji"Tu jest zasięg 3G Plus" Wystarczyło na kanale 50 nadawać "Tu jest LTE" .

Mapa nieaktualna, SMS brak, informacji na kanale CI brak...ale oczywiście kto jest winny? Abonent!

To jest idealny pokaz jak wygląda nowe T-Mobile!

Natomiast pisząc zdanie, że opłacało się pisać prawdę itd, ośmieszasz się jeszcze bardziej. Czy Ty w ogóle masz pojęcie jak wygląda taki proces planowania i uruchamiania nowych stacji czy systemów? Jesteś na tyle naiwny, że uważasz, że po napisaniu na forum jak to u Ciebie wszystko źle działa, operatorzy specjalnie dla Ciebie odpalą stację? Jeśli tak myślisz to powiem Ci jedno: jesteś w wielkim błędzie.
Na tej stacji pozwolenie LTE było od 2014 o ile mnie pamięć nie myli. To co ja myślę to moja sprawa. Nie tylko ja miałem pod górkę z tej stacji.

Na koniec drogi inżynierze - ja nie jestem fachowcem, ja jestem klientem pasjonatem. To Wy uważacie się za profesjonalistów a jesteście czymś zupełnie odwrotnym skoro nie potraficie klienta powiadomić o pozytywnych zmianach wysyłając głupiego sms, wprowadzając tekst na CI ze stacji czy w końcu mieć mapę na stronie która nie wprowadza w błąd.
 #847522  autor: ja.michal
 26 sty 2016, 23:23
p2225 pisze:Który to T-mobile DE o dziwo także wprowadza. :D
Na razie testy. ;)
Kryniczanin pisze:Dawniej domeną Gruszki to było. Teraz Grucha spoważniał i znalazł następce :mrgreen:
Może jakieś wspólne manewry przed fuzją? ;)
 #847531  autor: ligeza
 27 sty 2016, 08:05
W miejscowości Brunary stoi nadajnik NetWorks!:
T-Mobile (26002) ID: 54636 (N!)
Brunary, Brunary 33
GSM
Pasmo LAC CID Uwagi
900 52603 13954 NetWorks!
900 52603 13955 NetWorks!
900 52603 13956 NetWorks!
Data aktualizacji: 31.12.2015

Czy orientuje się ktoś czy planowane jest uruchomienie czegoś więcej niż bardzo słabego sygnału 2G? Stoi już 2 lata i nawet dobrego zasięgu z niego nie ma.
 #847640  autor: Halset
 27 sty 2016, 19:14
Wczoraj była informacja, że TM wyłączył martwe karty SIM
Dzisiaj się okazuje, że jak już pisałem po Sylwestrze (gdzie zakładałem, że dwie największe sieci obecnie to Orange i Play) - TMobile ma obecnie najmniej aktywnych kart SIM, co jednocześnie oznacza - najmniej użytkowników
Można szacować, że pod względem aktywowanych kart SIM T-Mobile spadł w grudniu na czwarte miejsce z udziałem około 22 proc. (26 proc. we wrześniu). Natomiast konkurentom T-Mobile udziały rynkowe urosły. Orange Polska mógł zakończyć rok z około 28-proc. udziałem w torcie użytkowników, P4, operator sieci Play, wskoczył najprawdopodobniej na drugie miejsce, osiągając około 25 proc. rynku z ponad 14 mln kart SIM. Udział rynkowy Grupy Cyfrowy Polsat mógł natomiast wzrosnąć z niecałych 23 do nieco ponad 24 proc.
Telko.in

Biorąc pod uwagę, że po TM głównie lata Play - to pod względem obciążenia przez użytkowników jest na poziomie Plusa lub może nawet wyżej.
Największe obciążenie ma Orange czyli w wynikach testu UKE wyszedł bardzo dobrze.

PS Play natomiast ma o 2,6mln mniej kart SIM, niż podaje oficjalnie http://www.telko.in/jak-jest-realna-lic ... paid-playa
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, 21:54 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #847746  autor: zajadacz
 28 sty 2016, 10:09
Pozwolenia to tylko pozwolenia. Pamiętajcie, że one są aktualizowane z opóźnieniem, a ostatnio UKE miało co robić (rezerwacje LTE) i na pewno mniej zasobów ludzkich poszło w pozwolenia. No i święta były i przez święta pewnie operatorzy nie mieli czasu przygotowywać dokumentacji do pozwoleń. Ponadto N! miało dużo pozwoleń wziętych "na zapas", gdzie stacje zostały dopiero niedawno wybudowane, albo się budują.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
  • Strona 364 z 1158
  • 1
  • 362
  • 363
  • 364
  • 365
  • 366
  • 1158
  • 1
  • 362
  • 363
  • 364
  • 365
  • 366
  • 1158