DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 388 z 1158
  • 1
  • 386
  • 387
  • 388
  • 389
  • 390
  • 1158
 #852658  autor: Halset
 24 lut 2016, 18:26
Mixiorek pisze:.
TMobile technicznie jest ok bo jest częścią Networks. Niech lepiej trzymają się Orange bo to ta sieć przez najbliższe kilka lat będzie inwestować setki milionów w rozwój sieci fix (FTTH) i mobile (LTE i backhaul). Powtórzę po raz kolejny - dla mnie liczą się 3 fundamenty każdej sieci:
- oferta
- jakość obsługi
- aspekt techniczny sieci
No i bardzo dobrze, że masz jakieś wymagania i swoje priorytety.
Oferta w TM wcale nie jest taka słaba ale....do Plusa i Orange (gdzie jest np u nich TV) niestety im brakuje. To racja.
W moim przypadku to nieważne, bo net stacjonarny i TV mam z telewizja kablowych i na dzień dzisiejszy 3 operatorów. W tym roku ma dojść 4.

Co do jakości obsługi? Trudno powiedzieć ale z historii znajomych Orange również w tym nie błyszczy. Z doświadczenia najbardziej natomiast chwale Orange. Plusa najgorzej. Najwięksi upierdliwcy, co dzwonią po kilka razy w tygodniu to są z Play. A z TM - poza bardzo długim lub krótkim wiszeniu na komórce - nie narzekam.
Więc, jaki kraj taki obyczaj i to głównie zależy na kogo po drugiej stronie się trafi.

A czy ktoś wie, co z tym GTS Poland. TM go przejął a nadal cisza z ich wzajemnej współpracy.
Coś szykują?
A bajki o tym, że jest tanio a nawet za tanio to ja słyszę od 5-7 lat :) operatorzy jęczą zawsze i wszędzie ale jest to element większej gry rynkowej. Porównywanie cen wprost bez siły nabywczej do innych krajów nie ma sensu.
To nie są bajki.
Masz złe rozumowanie. To nie są firmy charytatywne tylko firmy które chcą zarabiać. Im wyższe stanowisko tym większy zarobek. Sam chcesz jak najwięcej zarabiać a płacić jak najmniejsze rachunki lub kwoty na zakupach. A tak się nie da. Bo żebyś miał dużo na koncie, Twoje firma musi dużo zarabiać.
Bajki na pewno nie są, bo duża korporacja zawsze w pierwszej kolejności szuka oszczędności na pracownikach. Czyli albo zamrożone pensje, zwolnienia grupowe itd. Ale do pewnego momentu. Przecież nie może wszystkich zwolnić, bo kto będzie pracował?

Prosty przykład z ostatnich kilku dni. Rzecznik Gruszka pojechał na kongres do Barcelony i robi zdjęcie
Grucha się nadaje.
Na siłę chce być zawsze cool.
Kryniczanin pisze:I tak oto wygląda myślenie Halseta. Ja piszę o wynikach finansowych. Halset oczywiście zaczyna Pana Tadeusza o "jakości" (której oczywiście nie ma) :mrgreen:

Mogłeś swoją krucjatę i zaklinanie prawdy rozpocząć po podaniu wyników.
I vice versa. Ja o jakości, Ty o wynikach finansowych.
A czego się spodziewasz po TM? Wzrostów? :D
Podobnie jak Orange będą mieli spadki.

Zaklinasz Ty prawdę a nie ja. Najpierw, że TM nie kupi 10Mhz LTE bo ich nie stać a dwa - dalej wciskasz kit, że Play jest the best :mrgreen:
Spacedust pisze:"Można szacować, że T-Mobile oddał w tym czasie około 3,5 mln kart SIM." - hahaha i zostaną numerem 4 w Polsce, a potem w ogóle się wycofają z polskiego rynku albo będą sprzedawać PLAYowi roaming LTE, żeby pozostać przy życiu
Kolejny, co się wczoraj obudził.
Przecież od podania przez TM informacji, że wycieli nieaktywne karty SIM, zostali operatorem nr 4 pod względem ilości kart SIM. Pisałem to już chyba z 3 razy.
A Ty dzisiaj się z choinki urwałeś i podajesz odkrycie na nowe, że ziemia się kręci.
Mixiorek pisze:5 simów, każdy 6,90? To im nieźle obniżały ARPU. Faktycznie potężna fala odejść. Ponoć prezes DT już nie śpi od tygodnia :mrgreen:
Szkoda, że nie ma lubię to :)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #852666  autor: Spacedust
 24 lut 2016, 18:46
Odnośnie GTS Poland to powinni się wstydzić, że mają tyle super miejsc na stacje, a są tam nadal same radiolinie. W efekcie wiele lokalizacji się duplikuje.

Dodam jeszcze, że często są węzły radioliniowe gdzie jest GTS Poland + np. stacja bazowa Polkomtel (bo wysoko i fajnie), a N! tam nie ma, wolą mieć stację o wiele niżej na poziomie I-szego piętra i kilkaset metrów dalej. To już nawet PLAY zauważył, że opłaca się wysoko budować stacje bazowe, bo zasięg jest lepszy, a N! z uporem maniaka stawia na niskich budynkach.

Nie ma oficjalnej informacji odnośnie tego, że T-Mobile jest 4-tym graczem. Są to tylko szacunki.
 #852714  autor: zajadacz
 25 lut 2016, 01:11
Co do GTS to stopniowo robią konsolidację. Część radiolinii została przeniesiona na lokalizacje T-Mobile, żeby zrobić krótsze dojście, na tańszym paśmie. Obstawiam, że prędzej zrezygnują z większości lokalizacji po GTS, niż dostawią tam stacje bazowe T-Mobile, no chyba, że będą to jakieś szczególne lokalizacje poza miastami (w Stargardzie na fabryce Bridgestone zrobili stację, przy okazji dostarczania transmisji, z Cargoteciem jest też podobnie). Ogólnie to GTS dostał mega dużego kopa dzięki przejęciu przez T-Mobile i oferują łącza dla biznesu w dużej części Polski, często za konkurencyjne pieniądze.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #852736  autor: Kryniczanin
 25 lut 2016, 10:01
Halset są wyniki! Zaklinaj rzeczywistość! Do ataku!

Gorzej niż katastrofa - miało być otwarcie w 4 kwartale a liczba odejść kontraktowców wzrosła w porównaniu z 3 kwartałem.

3,5mln wyłączonych leżaków tylko wywołuje politowanie jak zakłamywali przez lata rynek.

ARPU dla abonamentu spada dla prepaida mimo wywalenia 3,5mln kart bez zmian(!). Czyżby było jeszcze z 3,5mln następnych leżaków?
 #852737  autor: Mixiorek
 25 lut 2016, 10:05
Benjamin Linus pisze:pierwsze oznaki LTE+ lub LTE-A (orange)
Dobrze, dobrze :) Szczęśliwice to okolice siedziby Orange. W sobotę wieczorem przejeżdżałem obok i nawet stanąłem na chwilę by zrobić test. Przy wejściu głównym osiągnąłem zawrotne 12-15Mb/s download :lol:

Dziś wykaz UKE. Mam nadzieję, że wniesie nieco pozytywnego fermentu :mrgreen:

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #852761  autor: Mixiorek
 25 lut 2016, 11:53
Kryniczanin pisze:Nic ciekawego. Play zero, N garstka.
Jasne! Networks LTE 2600 296 pozwoleń, co ciekawe dokładnie tyle samo w LTE 800MHz. 592 nowych pozwoleń dla LTE. To dla Kryniczanina garstka.

Czy dobrzy ludzie - Pan lzur i btsearch mogą "zrobić dobrze" wszystkim na tym forum? :)

P.s.
Play zero pozwoleń dla LTE 800 i 2600. To się chłopaki uwijają aż furczy :-D

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #852762  autor: Kryniczanin
 25 lut 2016, 11:59
Mixiorek

A teraz spójrz na te pozwolenia i zobacz ile z nich się dubluje.

Ta liczba jest żenująca jak na trzech opów. Przypomnę choćby Aero 2 i wykaz z 10 grudnia 2012
Zgodnie z wykazem pozwoleń radiowych Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 10 grudnia 2012 operator uzyskał ponad 1200 nowych pozwoleń na budowę nadajników UMTS 900 MHz.
 #852769  autor: Mixiorek
 25 lut 2016, 12:12
O ile dobrze pamiętam ten wysyp nastąpił dlatego, że grupa Solorza nie budowała wcześniej sieci w normalnym tempie i nagle zbliżał się termin pokrycia według koncesji (?)
Teraz jesteśmy 2-3 tygodnie po decyzji i masz tyle pozwoleń. Widzę, że w tym kraju ciężko kogoś zadowolić.
Zresztą w przypadku Aero2 i grupy Solorza budowanie stacji nie rzadko ogranicza się tylko do pozwolenia UKE :)

Patrzę też na wykaz i moim zdaniem TMobile z Orange prawie w ogóle się nie pokrywa w pozwoleniach. A to może oznaczać, że budują LTE 800 i 2600 komplementarnie.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #852771  autor: Kryniczanin
 25 lut 2016, 12:18
Mixiorek.

Pamiętasz deklarację o tym jak szybko uruchomimy LTE 800, że sieć jest gotowa itd.

Ja nie wymagam LTE 800 w miesiąc w kraju bo 3 lata to mało, jednak z pozwoleniami mogli się przygotować, żeby były choć 1000 na sieć na starcie.
 #852772  autor: Mixiorek
 25 lut 2016, 12:24
I uruchomili 24 stacji w tydzień po decyzji. Potem padła deklaracja, że będzie kilkanaście do kilkudziesięciu każdego tygodnia.

Jak Ty chcesz uzyskać 1000 na starcie? Po co Ci tyle "pustych" pozwoleń, za które musisz płacić?! Żadna z naszych sieci nie ma mocy przerobowych żeby odpalić przez pstryknięcie palcem takiej ilości stacji. Zresztą jest to zapewne niezgodne ze sztuką itp. Uruchamiają do kilkudziesięciu. To są testy, to jest sprawdzenie jak sieć działa, to jest technika, którą trzeba korygować itp. Kilka spraw, które idą swoim harmonogramem.

Masz moim zdaniem mgliste pojęcie i wybujałe życzenia.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #852773  autor: zajadacz
 25 lut 2016, 12:29
To nie jest tylko kwestia mocy przerobowych do odpalenia stacji, ale również mocy przerobowych do sporządzania samych wniosków do UKE na pozwolenia. Kto sporządzał ten wie. Podaje się jakie będą anteny, ich azymuty, tilty oraz sam nadajnik. I to trzeba przygotować osobno, dla każdej stacji.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #852774  autor: Kryniczanin
 25 lut 2016, 12:30
Mixiorek

Niestety nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Operatorzy mają całą masę pozwoleń od lat a stacji brak. Mogli w końcu uporządkować sytuację w swoich pozwoleniach. To co nie ma i nie będzie wyciąć a w zamian przygotować pozwolenia dla 800 i 2600 które na pewno będą stawiane.

Rekord w mojej okolicy ma Play

Pozwolenie od ponad 6 lat stacji brak.
P4 Sp. z o.o. GSM900/4/2228/1/09 P 2019-12-31 20E53'46" 49N25'06" Krynica-Zdrój Wysoka 15 NWS2013 1210073


W pozwoleniach jest burdel - wszyscy o tym wiemy i każdy z nas by chciał porządku.

Zajadacz - może jestem naiwny, jednak jak ktoś deklaruje szybkie uruchomienie to powinien mieć choć papierologię gotową. Zwłaszcza, że aukcja delikatnie mówiąc trochę trwała.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 12:37 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #852777  autor: Mixiorek
 25 lut 2016, 12:34
Traktowałem Cię ponownie jako osobę do dyskusji. Pomyliłem się bardzo, mój błąd. Żyj dalej w swoim świecie. Typowy "polski Janusz".
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wbrew pozorom jesteście z Halsetem bardzo podobni do siebie.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #852778  autor: Kryniczanin
 25 lut 2016, 12:41
Mixiorek

Ja nie będę z tego powodu płakał.

Jednak najpierw popatrz na siebie bo piszesz
Po co Ci tyle "pustych" pozwoleń, za które musisz płacić?!
Ja Ci wskazuje pozwolenie wiszące i opłacone od ponad 6 lat a stacji do dzisiaj nie ma i piszę o syfie w pozwoleniach który jest.

Ty już na to nie odpowiesz tylko nie mając żadnych argumentów na tą oczywistą oczywistość rozpoczynasz atak osobisty.
 #852783  autor: Spacedust
 25 lut 2016, 12:53
Póki co dwie stacje LTE800/2600 na cały Poznań, ale jeszcze nie odpalili, bo byłoby coś słychać.

Dokładnie te dwie stacje:

http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... Gwarna-PRI

http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... lna-INVEST
  • Strona 388 z 1158
  • 1
  • 386
  • 387
  • 388
  • 389
  • 390
  • 1158
  • 1
  • 386
  • 387
  • 388
  • 389
  • 390
  • 1158