DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 40 z 94
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 94
 #898207  autor: Pawel1945
 01 gru 2016, 15:10
Ale bzdury gadają-,,jak pierun strzeli to będzie spustoszenie" akurat budynki najbliżej wierzy będą bezpieczniejsze(w promieniu 15 metrów jest tz. strefa bezpieczna) niż cała reszta.Koło się zamyka i nie chciałbym być w skórze opów, bo z jednej strony chcą palić na stosie a z drugiej na forach-gdzie jest zasięg?!.Chyba Orange bo coś o światłowodach gadali i pewnie ,,wieża" wpięta jest.
 #898231  autor: Pawrzes
 01 gru 2016, 17:48
To nie operator komórkowy ale lokalny operator internetu i telefonu K2 Media... :roll:

Pozdrawiam
 #898239  autor: Spacedust
 01 gru 2016, 18:49
Pawrzes pisze:To nie operator komórkowy ale lokalny operator internetu i telefonu K2 Media... :roll:
Tak mi to właśnie wyglądało - zerknijcie na drugi materiał wideo w studio w tym linku ;)
 #900107  autor: goral2099
 14 gru 2016, 20:12
HA, HA, HA ,HA! W Chwaszczynie im masz telefonii komórkowej przeszkadza? Naprawdę? No jaja sobie robią. :D A RTCN (jakieś 300m wysokości i chyba z 1MW jakby wszystkie nadajniki zebrać) to pewnie wzbogaca krajobraz i promieniuje zdrowiem i szczęściem. :D
 #900109  autor: Młody..
 14 gru 2016, 20:27
Ciemnogród... inaczej tego nazwać nie można..
Pamiętam jak byłem kiedyś na wycieczce na Świętym Krzyżu. Akurat widziałem wiele osób, jak robią sobie zdjęcia na tle "naszej" wieży RTCN. Zapytałem kilka przechodzących osób, co sądzą o tej wieży. Nie dość, że doskonale wiedzieli jakie zadania wykonuje ta wieża, to jeszcze stwierdzili, że nie wyobrażają sobie, aby tej wieży tu nie było.. I tak o to najlepszy RTCN w Polsce jest wisienką na pięknym krajobrazie Gór Świętokrzyskich.
A tutaj mamy protest, bo byle maszcine.. porażka..
 #900132  autor: bed
 14 gru 2016, 23:35
goral2099 pisze:No jaja sobie robią. :D A RTCN (jakieś 300m wysokości i chyba z 1MW jakby wszystkie nadajniki zebrać) to pewnie wzbogaca krajobraz i promieniuje zdrowiem i szczęściem. :D
Sprecyzuję, o ile dane z radiopolska.pl są dobre:
- wysokość masztu 317 metrów n.p.t.
- łączna moc radia i tv: 1052 kW! Do czasu wyłączenia na analogu (wg wiki) sama TV miała tam 1100 kW :shock:

I ci ludzie boją się maszciku telefonii komórkowej, który nijak ma się "elektrosmogiem" do Emitela? No kpina totalna.

Może jakaś akcja na tym "portalu", z którego pochodzi info? 8)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #901226  autor: kaspeed
 22 gru 2016, 16:15
Nie no Bełchatów /Grocholice * dzielnica miasta;) kiedyś dawno temu było to osobne miasto:D Wracając do tematu protest wiele nie dał.Maszt stoi :) Anteny na dziś naliczyłem 3 tribandy:D niestety jakis kretyn od projektowania nie dał sektora w moją stronę.....(mam mega słaby sygnał)I być może będe łapał sygnal z 1 sektora ale z ukosa więc niewiem czy cokolwiek u mnie wzmocni 3g czy choćby LTE....Na razie brak radioliii zasilajacych w net całą maszynę.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #901605  autor: kozien70
 25 gru 2016, 22:52
kozien70 pisze:Przy Bochenka sprawa dotyczy bloku nowo budowanego, w którym nikt jeszcze nie mieszka.
Stacja była i jest na wolnostojącym kominie.
Na pewno nie jest to wina operatorów (stacja była uruchomiona dawno temu, a budynek wzniesiono ostatnio).
Stacji już nie ma. Zarówno Play jak i T-mobile zdemontowały swój sprzęt z komina przy krakowskiej ulicy Bochenka. Sam komin zapewne pójdzie do rozbiórki. Od dawna służył jedynie jako wieszak do anten.
Zdjęcie z dziś:
Obrazek
 #901708  autor: kozien70
 26 gru 2016, 19:31
Spacedust pisze: http://krakow.tvp.pl/25122877/anteny-do ... ieszkancom

Play zdaje się miał ich dosyć, ale i tak postawili stację bardzo wysoko. N! postawiło stację sporo niżej...
Nic ta wysokość Play-owi nie pomogła. Stacja Play na wysokim bloku już zdemontowana.
Co ciekawe, stojąca obok na niskim bloku stacja T-mobile nadal działa. Ciekawe, jak długo.
 #901724  autor: plk. Mortimer
 26 gru 2016, 21:26
kozien70 pisze:
Spacedust pisze: http://krakow.tvp.pl/25122877/anteny-do ... ieszkancom

Play zdaje się miał ich dosyć, ale i tak postawili stację bardzo wysoko. N! postawiło stację sporo niżej...
Nic ta wysokość Play-owi nie pomogła. Stacja Play na wysokim bloku już zdemontowana.
Co ciekawe, stojąca obok na niskim bloku stacja T-mobile nadal działa. Ciekawe, jak długo.
Pomijajac te dywagacje z magla rodem grona osob 70+ z materialu tv to stacja Play oraz T-Mobile byly postawione bez jakichkolwiek zgod. Operatorzy Ci maja wiecej takich sytuacji na sumieniu w Krakowie.
Prawo jest prawem, a jak widac operatorzy maja je gdzies.
 #901758  autor: zajadacz
 27 gru 2016, 01:02
Od kiedy to na budowę stacji bazowej na budynku potrzeba jakiś zgód? Jedyne co to zgłoszenie masztu do starostwa (jeśli wyższy niż 3 m) i pomiary środowiskowe (sektory jednak swoje potrafią dawać). Poza tym nic więcej (na szczęście) nie potrzeba.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
  • Strona 40 z 94
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 94
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 94