DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 452 z 1158
  • 1
  • 450
  • 451
  • 452
  • 453
  • 454
  • 1158
 #869244  autor: Pawrzes
 04 cze 2016, 00:52
Potwierdzam zepsucie U900 :-/ Telefon nagminnie trzyma się GSM nawet koło BTSów :!: Znowu można przejechać tuż koło masztu z U/G900 only na szczątkowym zasięgu U2100... EDGE się tak zaphało, że najprostsze strony mobilne ładują się kilka minut lub wcale... Lejek 32 kb/s w np. Virgin jest 10 razy szybszy... Smartfony w moim domku letniskowym już 3G prawie nie widzą w N! więc karty Play w trybie tylko UMTS trzymają się wyłącznie U900 Aero2.

Pozdrawiam
 #869252  autor: Kryniczanin
 04 cze 2016, 07:45
Przecież od roku Wam mówiłem, że tak jest w N a Wy zaklinaliście rzeczywistość.

Poranny test UMTS 2100 Brzeg Dolny dl. 0,12 mb a dl 4,01.

UMTS 2100 także zdechł.
 #869261  autor: kozien70
 04 cze 2016, 08:54
p2225 pisze: (...) bo od tygodnia częściej siedzę w 2G w miejscach gdzie jest słabe 3G.
kozien70 pisze:@p2225 - ja również zaobserwowałem zmniejszenie mocy U900 w mojej lokalizacji (Warszawa-Ursynów). Handover głosowy z U2100 przechodzi nadal przez U900, ale nieraz zdarza się, że po chwili bycia w U900 następuje zrzut do GSM1800 - w miejscach, gdzie wcześniej telefon bez problemu siedział w U900 do końca rozmowy.
@Kryniczanin: przeczytaj powyższe jeszcze raz. To raczej Ty zaklinasz rzeczywistość. Zaobserwowaliśmy zmianę w ostatnich dniach, wcześniej przez dłuższy czas działało poprawnie. Może Twoje karty Play w roamingu N! cały czas tak źle działają, tu mogę się zgodzić, ale na podstawie kart w roamingu N! nie warto wyciągać jakichkolwiek wniosków. Działają one tak, jak handover głosowy Play do N! lub Plusa czyli prawie nigdy dobrze ;-)
 #869265  autor: Kryniczanin
 04 cze 2016, 09:57
Kozien70

Nie czaruj wymyślając bajki. Przyjmij w końcu do wiadomości, że ja mam 6 kart abonamentowych w N. 3x BC i 2x abo T i raz służbowy Orange.

Problem z U900 jak i zrzucaniem połączenia po 5 sekundach z 900 i 2100 do GSM jest od samego początku.

Całe szczęście, że skończyliście udawanie że tego nie widzicie.

Szkoda tylko, że tak późno.

W N dobre jest tylko 2G technologia z lat 90 XX wieku. 3G to katastrofa a LTE takie sobie.

Widząc w twoim opisie słuchawki Huawei Mate 8 Dual Sim, Lumia 920 jeśli masz w nich karty T i O to możesz mieć wrażenie, że sieć działa w miarę. Jednak jest to podrasowane posiadaniem przez te słuchawki HD Voice w 2G.

Taka Lumia w T przy małym użyciu danych daje dobre wrażenia użytkowania.

Teraz porównaj podrasowaną Lumię i nagle korzystaj z choćby w LG z HD tylko w 3G :mrgreen:

Era i Idea miały kiedyś bezpłatne pierwsze 5 sekund połączenia jak widać sieci dalej mają coś z tego w sobie. Pierwsze 5 sekund połączenia w 3G po latach :mrgreen:

Nikt z Was nie pisał - T-Mobile ograniczył możliwość dezaktywacji przekazów na pocztę. Już nie można anulować przekazów na pocztę kodem ##002# tylko niezbędny jest kontakt z bok. Koszt 1,51 pln, trzeba zbierać 2 duże bańki? /sprawdzane na dwóch nowych abonamentach/.
 #869289  autor: f0ku5
 04 cze 2016, 12:46
Chłopie, przestań Ty wymyślać bajki, albo idź się leczyć. Wybierz to, co Ci bardziej odpowiada.
Byłem w każdej sieci w Polsce w przeciągu ostatniego roku i nic nie działa tak tragicznie (nawet w dużych miastach!), jak Twój uwielbiany Play i Plus.
Przy pobycie w T-Mobile, jak i obecnie w Orange mam w końcu spokój, w całej Polsce. Prędkości po 3G w Orange mam większe, niż LTE w Twoim Play'u, a 2G NIGDY na oczy nie widziałem, bo w każdym zadupiu Polski w którym byłem dociera 3G od Orange.

Zejdź na ziemię i przestań pisać głupoty, bo jak na początku po prostu przyglądałem się Twoim postom i głupim wojenkom tak teraz już po prostu śmiesznie się to czyta.
 #869319  autor: p2225
 04 cze 2016, 14:39
Poprawa zasięgu w Szprotawie. Tam gdzie nie miałem zasięgu lub był bardzo szczątkowy, że zrzucało na 2G tak teraz jest pełny zasięg U900 i prędkości >5Mb/s. Raczej była to zmiana ustawienia anten niż budowy stacji.
Jutro wrzucę wyniki z testów LTE800 jak tylko RFBenchmark zakualizuje mapę. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #869363  autor: kozien70
 04 cze 2016, 18:06
@f0ku5isko - Kryniczanin to fanboj P4 i hejter N! w jednym, ale w takim maksymalnie skrajnym przypadku. Zauważ, że w temacie N! odzywa się tylko negatywnie. Ja jeśli z nim wdaję się w dyskusję, to od pewnego czasu już tylko dla zabawy. Śmieję się przy tym cały czas, bo rozmowa z Kryniczaninem wygląda jak ten żart, gdzie lekarz rozmawiał z pacjentem, któremu i tak wszystko kojarzyło się z dupą :lol:
Kryniczanin jest jak ten pacjent: niezależnie co mu powiesz/napiszesz, odpowiedź będzie tylko jedna: N! działa źle. Jeżeli ktoś napisze coś innego, to Kryniczanin stwierdza, że to bajki, że udawanie. Wmawia to innym, jak w poście wyżej. Wszyscy mają zbiorowe halucynacje, a tylko Kryniczanin widzi prawdę.
I nieważne jest na przykład, że w ostatnich statystykach speedtest-a Play jest w ogonie. Że 3G Orange jest tam na pierwszym a T-mobile na drugim miejscu. Wg Kryniczanina 3G N! i tak jest tragiczne. A LTE takie sobie. Hehe. Bo przecież nieraz prezentowane tu prędkości kilkadziesiąt Mbit w LTE 800 Networks! są na pewno gorsze, niż te kilka Mbit/s LTE800 demonstrowane wiele razy w temacie o Play :lol:
Nieważne, że w Play handover głosowy "sieć macierzysta->roaming" praktycznie nie istnieje. No dobra, skłamałbym - zdarza się raz na jakiś czas, na ileś połączeń. Ale to w N! nie da się rozmawiać.
Ale jakby co to Kryniczanin nie jest fanbojem P4. Niedawno się na mnie obraził, gdy tak nazwałem go na forum. Widocznie uważa, że bycie fanbojem fioletowych jest obraźliwe :-D

Uprzedzając: nie, @Kryniczanin, nie zablokuję Cię. Gdy patrzy się na Ciebie z dystansem, Twe odpowiedzi są bardzo zabawne.
Pytanie do Kryniczanina: "wolisz pomidorową z ryżem, czy makaronem?" odpowiedź Kryniczanina "Networks! działa źle"
:lol:
 #869366  autor: Kryniczanin
 04 cze 2016, 18:23
I nieważne jest na przykład, że w ostatnich statystykach speedtest-a Play jest w ogonie. Że 3G Orange jest tam na pierwszym a T-mobile na drugim miejscu. Wg Kryniczanina 3G N! i tak jest tragiczne. A LTE takie sobie. Hehe. Bo przecież nieraz prezentowane tu prędkości kilkadziesiąt Mbit w LTE 800 Networks! są na pewno gorsze, niż te kilka Mbit/s LTE800 demonstrowane wiele razy w temacie o Play
No tak 0,12mb dl w sobotę rano N jest większe od 18mb dl Playa :mrgreen:

Zauważ, że w temacie N! odzywa się tylko negatywnie.
Kłamstwo tysiąc razy powtarzane staje się prawdą?

Tu masz choćby moje słowa pozytywne o N
W N dobre jest tylko 2G technologia z lat 90 XX wieku.
I powtórzę to jeszcze raz 2G jest ok. Szkoda, że 3G jest kompletnie skopane.
Wszyscy mają zbiorowe halucynacje, a tylko Kryniczanin widzi prawdę
Od roku mówię jak jest.
I nieważne jest na przykład, że w ostatnich statystykach speedtest-a Play jest w ogonie. Że 3G Orange jest tam na pierwszym a T-mobile na drugim miejscu. Wg Kryniczanina 3G N! i tak jest tragiczne. A LTE takie sobie. Hehe. Bo przecież nieraz prezentowane tu prędkości kilkadziesiąt Mbit w LTE 800 Networks! są na pewno gorsze, niż te kilka Mbit/s LTE800 demonstrowane wiele razy w temacie o Play
No tak speedtest to wyrocznia. Spójrz najpierw na różnicę liczby testów. Speedtest można brać poważnie pod warunkiem podobnej liczby testów wszystkich opów, odłączenia BDI Aero 2 od Plusa i odłączenia roamingu od Play.

A tak masz 23,7 tyś testów Play i 9,5 tyś T-Mobile

Na LTE jest jeszcze większy poziom do niemożności porównania

Play 14,5tyś T-Mobile 4,7tyś.
Nieważne, że w Play handover głosowy "sieć macierzysta->roaming" praktycznie nie istnieje. No dobra, skłamałbym - zdarza się raz na jakiś czas, na ileś połączeń. Ale to w N! nie da się rozmawiać :lol:
Działa dokładnie tak samo jak 2100 <> 900 w N. Czyli kulawo.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2016, 18:29 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 3 razy.
 #869373  autor: Spacedust
 04 cze 2016, 18:40
Pawrzes pisze:Potwierdzam zepsucie U900 :-/ Telefon nagminnie trzyma się GSM nawet koło BTSów :!: Znowu można przejechać tuż koło masztu z U/G900 only na szczątkowym zasięgu U2100... EDGE się tak zaphało, że najprostsze strony mobilne ładują się kilka minut lub wcale... Lejek 32 kb/s w np. Virgin jest 10 razy szybszy... Smartfony w moim domku letniskowym już 3G prawie nie widzą w N! więc karty Play w trybie tylko UMTS trzymają się wyłącznie U900 Aero2.
Plus powoli zaczyna naśladować N! w kwestii trzymania UMTS2100. Jeśli złapie UMTS2100 to trzyma szczątkowy zasięg dopiero potem magicznie znajduje UMTS900.

Co się natomiast stało z UMTS900 N! to nie mam zielonego pojęcia, ale skoro wszyscy potwierdzają takie osłabienie sygnału to coś jest na rzeczy.
 #869376  autor: tomi81
 04 cze 2016, 18:44
Dla mnie najlepsze jest to "automatyczne" zrzucanie z 3G do 2G KAŻDEJ rozmowy po 5 sekundach :D Kiedyś wrzucałem screen z 20 min rozmową w TMobile (ciągle w 3G), na co dostałem screen z 2G po kilku sekundach - nie ma to jak skutecznie podważyć czyjś argument :D Przepraszam - raz doszliśmy do konsensusu kiedy ten spadek dość szybko się odbywa - jest to pociąg w przypadku U900 w N i słabej penetracji sygnału. Czy to jednak jest tożsame ze zrzucaniem KAŻDEJ rozmowy do 2G po 5 sekundach w N? Wczoraj jechałem z Katowic do Białegostoku (żeby nie było - samochodem), rozmowa 45 min, cały czas w 3G, w HD Voice (pomiędzy Iphonami) - pewnie znowu przypadek :D

PS. Przed chwilą test Play LTE - Białystok, os. Antoniuk (obok centrum) - Orange down 59 Mbps, Play - test nie udany, za 5 razem zawrotne 0,12 Mbps - dziękuję, postoję (to już Plus na LTE1800 daje te 30 Mbps, zas na LTE800 9-10)...
 #869379  autor: - - -asf- - -
 04 cze 2016, 18:49
Pawrzes pisze:Potwierdzam zepsucie U900 :-/ Telefon nagminnie trzyma się GSM nawet koło BTSów :!: Znowu można przejechać tuż koło masztu z U/G900 only na szczątkowym zasięgu U2100... EDGE się tak zaphało, że najprostsze strony mobilne ładują się kilka minut lub wcale... Lejek 32 kb/s w np. Virgin jest 10 razy szybszy... Smartfony w moim domku letniskowym już 3G prawie nie widzą w N! więc karty Play w trybie tylko UMTS trzymają się wyłącznie U900 Aero2.

Koło których BTSów? Lokalizacje? Rejon Polski? Ja mam bardzo dobry zasięg w U900 idzie jak burza, w 2100 normalnie, z 2G nie korzystam i nie zauważyłem "wyrzucania do 2G", jeżeli coś jest to mejscowo, może trzeba im napisać i podać lokalizacje.
 #869389  autor: Pawel1945
 04 cze 2016, 19:25
Nie rozumiem po co takie ,,żarcie" się? Przecież jasnym jest to,że taka charakterystyka Lte...na mazurach mam playa-30/3 a pod warszawa play-2/0.5 . Choć trzeba przyznać,że N! lepiej wypada ale to nie powód do ciągnięcia tego sporu od iluś miesięcy...
 #869390  autor: kozien70
 04 cze 2016, 19:26
Kryniczanin pisze:
Nieważne, że w Play handover głosowy "sieć macierzysta->roaming" praktycznie nie istnieje. No dobra, skłamałbym - zdarza się raz na jakiś czas, na ileś połączeń. Ale to w N! nie da się rozmawiać :lol:
Działa dokładnie tak samo jak 2100 <> 900 w N. Czyli kulawo.
Tak samo? Czyżby? W Play nagminny brak handover-u Play macierzysty<->roaming skutkuje zerwaniem połączenia. W Networks! brak handover-u U2100<->U900 co najwyżej spowoduje spadek do GSM i utratę HD Voice - i to tylko dla telefonów nie mających HD w 2G. Rozmowa będzie trwać nadal. Taka subtelna różnica.

Co do reszty Twoich argumentów, powiem tak: "nie chce mnie się dziś" @Kryniczanin :-)
Dobrze podsumował Cię np. tomi81: co bym tu napisał, Ty i tak zaraz wyciągniesz z rękawa swój pomiar z jakiegoś Pcimia Dolnego z oczywistą konkluzją, obalającą wszystko: Networks! działa źle! :lol:
 #869392  autor: Kryniczanin
 04 cze 2016, 19:46
W Play nagminny brak handover-u Play macierzysty<->roaming skutkuje zerwaniem połączenia. W Networks! brak handover-u U2100<->U900 co najwyżej spowoduje spadek do GSM i utratę HD Voice - i to tylko dla telefonów nie mających HD w 2G. Rozmowa będzie trwać nadal.
U mnie na Dolnym Śląsku T-Mobile nie potrafi wykonać poprawnie Handoveru z z 3g do 2g. Słuchawka leży w pokoju na skraju 2100 -112, -111 czasem -110 przy otwartym oknie. Nadchodzi połączenie odbierasz je i słyszysz słowo dwa i następuje zerwanie połączenia. Przy zamkniętym oknie w domu handover z U900 do GSM 900 jest ok. (2100 nie przechodzi przez okna).
tomi81: co bym tu napisał, Ty i tak zaraz wyciągniesz z rękawa swój pomiar z jakiegoś Pcimia Dolnego z oczywistą konkluzją, obalającą wszystko
W czym cytuję Pcim Dolny jest gorszy od Warszawy, w czym tutejsi abonenci są gorsi? Mają gorszy sprzęt? Nie potrafią wybrać poprawnie numeru? Są gorszej kategorii? Nie mają prawa korzystać z infrastruktury którą sfinansowali?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2016, 19:51 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #869393  autor: p2225
 04 cze 2016, 19:48
Spacedust pisze: Co się natomiast stało z UMTS900 N! to nie mam zielonego pojęcia, ale skoro wszyscy potwierdzają takie osłabienie sygnału to coś jest na rzeczy.
Optymalizacja. Najpierw ostro zwiększyli zasięg tak, że u mnie na odcinku 70km mogłem w ogóle wyłączyć 2G i działać na 3G only, a teraz zmniejszyli na tyle, że 1/3 drogi jestem w 2G. Wcześniej trzymali mocniej U2100, że na skraju nic nie działało, potem nie przerzucali z U900 do U2100 choć był mocny zasięg. Jakiś czas przerzucali transmisję z U2100 do U900 poprzez 2G. Dzielili też klientami nie od siły sygnału, a od obciążenia. Potem ze zwiększeniem zasięgu U900 zbiegło się szybsze przejście z U2100 do U900, że było to niezauważalne. Był też handover rozmowy U2100->U900 tylko podczas transmisji danych, potem wcale, potem już bez transmisji i obecnie jest w fazie "losowo działa lub nie działa". Czy to przypadek? Nie sądzę. Widać zbyt mocne U900 mogło skutkować zakłóceniami albo też zbyt dużym obciążeniem. Teraz pewnie sprawdzają jak będzie działała sieć z mniejszym zasięgiem i jak to odbije się na 2G.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #869438  autor: Spacedust
 04 cze 2016, 23:08
p2225 pisze:Teraz pewnie sprawdzają jak będzie działała sieć z mniejszym zasięgiem i jak to odbije się na 2G.
Pytanie po co ? LTE2100 im nie pasowało to może teraz chcą odpalić wspólne LTE900 ?
 #869439  autor: p2225
 04 cze 2016, 23:10
Albo chcą odpalić drugą nośną U900 żeby móc więcej wyciąć z U2100. :P

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 452 z 1158
  • 1
  • 450
  • 451
  • 452
  • 453
  • 454
  • 1158
  • 1
  • 450
  • 451
  • 452
  • 453
  • 454
  • 1158