DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 47 z 1158
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 1158

 #638216  autor: tycior
 08 cze 2013, 10:58
U mnie już po konsolidacji (Zalesie ,mała miejscowość w Lubelskim) . Zasięg 2G został taki jaki był czyli full nawet w piwnicy. 3G niby też się pokazało ,ale sygnał w budynku jest tak słaby ,ze nie pozwala na zalogowanie. Dopiero na balkonie się loguje ,ale max 2kreski z 5.

Sieć główna - NJU MOBILE (Abonament)
Sieć poprzednia - IDEA/ORANGE (12lat - karta,mix zetafon)
Internet Mobilny - Plus LTE (abonament)

 #638228  autor: Flash999
 08 cze 2013, 13:05
@Mixiorek
Jeśli chodzi o ostatnie zdjęcie, to ta szersza na dole to chyba UMTS 2100. Pytałem nawet kiedyś o to technika NetWorkS! jak u mnie takie dołożyli.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #638253  autor: Merafil
 08 cze 2013, 15:01
@tycior
U siebie w Zalesiu dobry zasięg 3G uświadczysz jak dopiero jak odpalą w całym kraju 3G na 900MHz.

Swoją drogą nie rozumiem ich polityki budowania sieci w naszym rejonie. Spójrz np. na Połoski (dawny teren jednego z największym PGR-ów na wschodnie kraju, miejscowość ciągnie się dosłownie wzdłuż jednej ulicy) i już mogą się cieszyć bardzo dobrym zasięgiem 3G na 2100 MHz a jeszcze mają pozwolenie na 3G na 900MHz. A taki Piszczac (oddalony dosłownie o 6 km, gdzie jest zdecydowanie większa gęstość zaludnienia, tutaj w ciągu dnia przejeżdza z kilka razy więcej ludzi niż Połoski mają mieszkańców) dalej siedzi tylko na 2G pomimo, że mają pozwolenie na 3G na 2100 MHz w Chotyłowie. Kiedyś nawet pisałem do Orange z pytaniem, skoro moją pozwolenie to kiedy planują uruchomić sieć 3G na tej częstotliwości (nosiłem się z zamiarem kupna internetu mobilnego), to odpowiedzieli że w przeciągu dwóch lat nic nie planują odpalać i stwierdzili żebym się zainteresował CDMA (które dla mnie całkowicie odpada).

Obrazek

 #638261  autor: tycior
 08 cze 2013, 15:41
@Merafil

W sumie dobrze ,że 2G jest na maxa. Do aktualizacji pogody w smartfonie wystarcza EDGE a tak to mam WiFi. W Siedlcach korzystam z Orange Free na kartę ,ale jest tragedia z 3G. Czesto gubi ,raz jest cały zasięg ,raz 1 kreska. :roll:
Wcześniej mieszkałem w Małaszewiczach (jakieś 25km od Zalesia) to tam 3G hula jak trzeba od jakiegoś czasu. W Dobryniu Małym (u babci) 4km od Zalesia wcześniej w domu mozna było 2kreski 2G znaleźć a teraz musze z domu wychodzić i to nie zawsze pomaga. Co się porobiło ...

Sieć główna - NJU MOBILE (Abonament)
Sieć poprzednia - IDEA/ORANGE (12lat - karta,mix zetafon)
Internet Mobilny - Plus LTE (abonament)

 #638353  autor: corner
 09 cze 2013, 10:58
slawnokia pisze:NetWorks! świeci już w Cieszynie i niektórych rejonach powiatu cieszyńskiego.
No właśnie jak świeci - u mnie zasięg Orange strasznie się pogorszył i wcale nie mogę logować się do sieci T-Mobile.

 #638359  autor: alkonauta
 09 cze 2013, 11:42
Wedlug mapek ktore podal Spacedust w swoim poscie wynika ze NIEKTORE miejsca beda mialy slabszy zasieg indoor umts niz mialy do tej pory. Ale przynajmniej nie kryja sie z tym ze nie wszyscy doznaja poprawy.

 #638366  autor: corner
 09 cze 2013, 12:22
Akurat chodzi mi o zasięg GSM. Póki co sieć w mieście (Cieszyn) jest chyba rozregulowana, bo albo zasięg skacze albo nie można wykonywać połączeń. Nie wierzę, że tak zostanie.

 #638389  autor: Edmund
 09 cze 2013, 15:52
corner, było wielokrotnie pisane, że mając kartę Orange nie będzie można się logować do sieci z identyfikatorem T-Mobile gdyż to nie jest roaming, a uwspólnienie nadajników, lokalizacji i sprzętu.
Co do zasięgu - napisz do BOK Orange oraz do BOK T-Mobile (w obu przypadkach z zaznaczeniem, że chcesz by sprawa była przekazana do działu technicznego gdyż chodzi o modernizacje sieci), że masz problemy z zasięgiem w takiej a takiej lokalizacji. Do BOK T-Mobile warto napisać z tego powodu, że wiele osób mówiło, że oni mają bardziej ogarnięty dział techniczny niż Orange.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638410  autor: slawnokia
 09 cze 2013, 17:32
corner pisze:
slawnokia pisze:NetWorks! świeci już w Cieszynie i niektórych rejonach powiatu cieszyńskiego.
No właśnie jak świeci - u mnie zasięg Orange strasznie się pogorszył i wcale nie mogę logować się do sieci T-Mobile.
Z tego co widziałem to prace cały czas trwają, w T-Mobile np. w rejonie dzielnicy Marklowice i Boguszowice są jeszcze stare LAC i CIDy.
Telefon miejscami gubił zasięg, kiepsko było np. w rej al.Łyska w kierunku na Puńców.
Także póki prace jeszcze trwają może być różnie, trzeba czekać cierpliwie na ich zakończenie.

Obrazek

 #638411  autor: grzegorz0plonka
 09 cze 2013, 17:39
oni mają bardziej ogarnięty dział techniczny niż Orange.
Niestety nie, nie jest ogarnięty tmobile!!!

Pisałem do [email protected], ze w stacji bazowy Poronin leci prędkością 2-8 mb/s a pomimo wszystko ma HSPA+ DC i nigdy nie wychodziło ponad 15 mb/s. A inny stacji np. Gubałówki, białym Dunajem osiągają ponad 15 mb/s. Jedyny stacji Poronin wychodzi najsłabiej.

Tmobile kompletnie nie uznają i mówi wszystko porządku. A dowody nagranie kompletnie nic nie daje!!

Na orangu tez sprawdziłem i wyszło dokładnie tak samo 2-7 mb/s. Czyli cos jest słabo radiolinie. A uke nie ma dane przepustowości radiolinie.

Az tak trudno rozumieć czemu jedyny stacji bazowy Poronin najsłabiej wychodzi a we wszystkich stacji najlepiej działają.
[/quote]

 #638448  autor: Spacedust
 09 cze 2013, 20:42
alkonauta pisze:Wedlug mapek ktore podal Spacedust w swoim poscie wynika ze NIEKTORE miejsca beda mialy slabszy zasieg indoor umts niz mialy do tej pory. Ale przynajmniej nie kryja sie z tym ze nie wszyscy doznaja poprawy.
Polecam powiększyć sobie te mapki, a następie zapisać na dysku i odpalić jedna po drugiej np. w IrfanView.

[ Dodano: 2013-06-09, 20:47 ]
grzegorz0plonka pisze:
oni mają bardziej ogarnięty dział techniczny niż Orange.
Niestety nie, nie jest ogarnięty tmobile!!!

Pisałem do [email protected], ze w stacji bazowy Poronin leci prędkością 2-8 mb/s a pomimo wszystko ma HSPA+ DC i nigdy nie wychodziło ponad 15 mb/s. A inny stacji np. Gubałówki, białym Dunajem osiągają ponad 15 mb/s. Jedyny stacji Poronin wychodzi najsłabiej.

Tmobile kompletnie nie uznają i mówi wszystko porządku. A dowody nagranie kompletnie nic nie daje!!

Na orangu tez sprawdziłem i wyszło dokładnie tak samo 2-7 mb/s. Czyli cos jest słabo radiolinie. A uke nie ma dane przepustowości radiolinie.

Az tak trudno rozumieć czemu jedyny stacji bazowy Poronin najsłabiej wychodzi a we wszystkich stacji najlepiej działają.
[/quote]

UKE ma dane radiolinii w Poroninie:

Plus 16x2 Mbps
Play 32 i 88 Mbps
T-Mobile pewnie ma światłowód

 #638486  autor: Edmund
 10 cze 2013, 02:29
grzegorz0plonka pisze:A uke nie ma dane przepustowości radiolinie.
UKE ma takie dane. Jakbyś chciał wiedzieć to osoba/firma jak chce założyć radiolinie musi się starać o osobne pozwolenia na każde takie łącze..

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638495  autor: zajadacz
 10 cze 2013, 09:57
Jeśli chodzi o pozwolenia na radiolinie to teoria swoje a praktyka swoje. Być może w tym jednostkowym przypadku jest światłowód, być może nie. W wykazach są błędy i braki. Jest np. przy drodze S3 stacja bazowa Polkomtela, miejscowość Kozielice. Na maszcie wisi radiolinia, a pozwolenia na radiolinię brak. Stacja bazowa normalnie działa i to od kilku ładnych lat. I teraz pojawia się pytanie czy Polkomtel nie zgłosił, czy podał błędne współrzędne, czy UKE zgubiło radiolinię na wykazie. A może w tym miejscu dla testu powiesili radiolinię w paśmie nielicencjonowanym (17 GHz, 24 GHz).

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #638501  autor: KR2615
 10 cze 2013, 10:54
Albo 5GHz ;)

 #638518  autor: grzegorz0plonka
 10 cze 2013, 13:06
Przecież spróbowałem kontaktować uke i nie udało się dowiedzieć jaki ma przepustowości radiolinie w tmobile.

Nie stanie rozumieć czemu jedyny stacją Poronin została słabą przepustowości i po co dali HSPA+ DC?? mogło być na HSPA tak jak plusa.

A operatorzy nie przyznają, ze Poronin ma być niski prędkości Internetu.

Mieszkańcy Poroninie kupują modemy HSPA+ DC 42 mb/s a potem okazuje się niespodzianka leci prędkości tylko 5 mb/s a nie 20-30 mb/s.

Po prostu koszmar.

 #638528  autor: marcinek243
 10 cze 2013, 14:01
Drodzy koledzy. Jakież było moje zdziwienie gdy po wymuszeniu pasma w modemie na u900 zobaczyłem w skanowaniu sieci Orange i t-mobile :-D . Dodam że nie jest to Gorzów ani Warszawa tylko Nowa Sól (pod Zieloną Górą) . Prędkości oscylują w granicach 6Mb/s przez co u2100 nieco się odkorkowało i wyciąga już 10-15 Mb w godzinach szczytu :!:

 #638533  autor: Edmund
 10 cze 2013, 14:22
marcinek243, jesteś w stanie określić na jakiej nośnej UMTS900 nadają O i T-M?

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638536  autor: marcinek243
 10 cze 2013, 14:33
takimi narzędziami nie dysponuję. Chyba że można sprawdzić w top_netinfo.

 #638537  autor: Pijo
 10 cze 2013, 14:37
marcinek243 pisze:Chyba że można sprawdzić w top_netinfo.
Można. Dla modemów np. E3131 i E3276 komenda at^cellinfo=1
  • Strona 47 z 1158
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 1158
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 1158