DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 489 z 1158
  • 1
  • 487
  • 488
  • 489
  • 490
  • 491
  • 1158
 #877530  autor: tomi81
 16 lip 2016, 18:35
@Patryk - Networks, a nawet i Play odpalają nowe stacje (nowe lokalizacje), czego kompletnie nie można powiedzieć (niestety) o Plusie. Plusforum oraz wypowiedzi użytkowników (patrz choćby HarryC.) tylko to potwierdzają. Dodawanie nowych pasm (swap) to jedno, zaś stawianie nowych stacji to drugie. W tym ostatnim Plus zatrzymał sie juz parę lat temu (pamiętasz słynna wypowiedz ze maja juz zasięg w całym kraju - docelowy) - wybudowanie stacji w zamian za zlikwidowana nie liczę (bo to nie jest postawienie nowej stacji).
 #877533  autor: f0ku5
 16 lip 2016, 18:43
Wiem, wiem, bez obaw ;)
Już nawet mi się pytać nie chce, bo zawsze słyszę coś w stylu "a co z Ciebie taki polonista"... Ręce opadają. I to już nawet nie chodzi o pytanie się w internecie, koleżanka w pracy też się oburzyła jak jej zwróciłem uwagę, że bynajmniej nie równa się przynajmniej. Nic się chyba już z tym nie zrobi, a szkoda.

No nic, koniec OT :)
 #877540  autor: Spacedust
 16 lip 2016, 19:33
michcio123 pisze:NIgdzie go nie widać poprostu działa internet pomimo braku środków na koncie.
Mam 5,01 zł na koncie, starter LTE 4G, który był przez pewien czas nieużywany, teraz go doładowałem za 5 zł i LTE nadal brak. Nie mam aktywowanych żadnych pakietów internetowych, czy u nich trzeba czekać 5 dni na aktywację ?
 #877573  autor: kozien70
 16 lip 2016, 22:35
Mixiorek pisze: Jak się okazuje Networks łącznie przewala 75% ruchu, który ma grupa Solorza... więc gdzie ten Plus upycha te dane lub czemu Networks nie hula na maxa przy dużo mniejszym obciążeniu niż konkurencja
Popatrz na to od tej strony: wyniki są za 2015 rok, w którym LTE N! działało tylko na 1800. Solorz działał na 1800 i 800.
W LTE N! miało 15MHz 1800 do tego wspólne. W U900 miało 4.2 MHz również wspólne.
Solorz miał 20MHz 1800ki tylko dla siebie, 5MHz 800ki tylko dla siebie. Do tego U900 na 5MHz również tylko dla siebie.
Gdy się zatem weźmie sumę ruchu O i Tm, do tego doda ruch roamingowy P4 (w roamingu ok 10% całej transmisji P4 i większość leci przez Tm) i odniesie do używanych zasobów radiowych w 2015, to obciążenie N! wcale nie było tak dużo mniejsze.
Tak poza tym nie bez przyczyny od jakiegoś czasu prędkości u Zygmunta są najsłabsze a w N! największe.
Mixiorek pisze:
kozien70 pisze:Nie jest to mój główny telefon, używam go sporadycznie, ale ogólnie działa całkiem przyzwoicie.
Przede wszystkim bardzo płynnie, brak przycinek itp. 2GB RAM i SD 617 dają radę. Testuję na nim CA, no i trzymam go dla testów VoLTE w Orange, czekając aż dadzą dostęp "dla mas". Ten telefon ma oficjalne wsparcie pomarańczowych dla VoLTE :-)
Jakiś monitor sieci posiada? Ciągle szukam czegoś jako drugi telefon z min. LTE cat6 i jakąś formą monitora sieci. Myślę nad Huawei P9 lite ale póki co cena jest wysoka. Do tego chciałbym WiFi AC a to póki co jest głównie w topowych modelach. Także chyba AC muszę odpuścić.
Niestety żadnego menu serwisowego w nim nie odkryłem (może nie umiem). Posiłkuję się androidową aplikacją Netmonitor, która daje dużo informacji o aktualnej częstotliwości, numerze nośnej, stacji bazowej itp. ale tylko dla 2G i 3G. Dla LTE podaje TAC, numer eNodeB, numer sektora, poziom sygnału i tyle. Numeru aktywnego bandu dla LTE, zagregowanych bandów itp. nie odczytasz. Agregację poznaję po tym, że pojawia się LTE+ :-)
Ale ogólnie za taką niską cenę to bardzo dobry telefon, z VoLTE, HD Voice (w 3G), VoWiFi i agregacją cat6. Dobrze wykonany, przyjemny w wyglądzie, płynnie działający.
 #877577  autor: MaciejM
 16 lip 2016, 22:59
Fmobile pisze:czy można coś z tego więcej odczytać? np: lokalizacja bts czy pasmo?
49.92, 19.055 Bestwinka ul. Dworkowa, Dz. nr 714/102 LTE 1800

Masz podłączoną zewnętrzną antenę ?
 #877591  autor: Fmobile
 17 lip 2016, 00:08
MaciejM pisze:
Fmobile pisze:czy można coś z tego więcej odczytać? np: lokalizacja bts czy pasmo?
49.92, 19.055 Bestwinka ul. Dworkowa, Dz. nr 714/102 LTE 1800

Masz podłączoną zewnętrzną antenę ?
Mam, ale ona jest skierowana w przeciwnym kierunku, więc nie wiem jakim cudem łapie taki dobry sygnał, ale tylko czasami. Ciekawa ta stacja. Ma w wykazie pozwoleń także L800 i L2600 - sporo jak na wioskę 1600 mieszk. Spróbuje zmienić położenie anteny, do stacji nie tak daleko = 3.5 km

LTE 1800 -90dBm 2.5 km do stacji
Obrazek
 #877594  autor: MaciejM
 17 lip 2016, 07:35
Fmobile pisze:Mam, ale ona jest skierowana w przeciwnym kierunku, więc nie wiem jakim cudem łapie taki dobry sygnał
Właściwie sygnał mógłby być lepszy. Jaka jest to antena, jaką długość ma kabel i jakiego modemu używasz ?
 #877604  autor: Mixiorek
 17 lip 2016, 10:48
kozien70 pisze:Popatrz na to od tej strony: wyniki są za 2015 rok, w którym LTE N! działało tylko na 1800. Solorz działał na 1800 i 800.
W LTE N! miało 15MHz 1800 do tego wspólne. W U900 miało 4.2 MHz również wspólne.
Solorz miał 20MHz 1800ki tylko dla siebie, 5MHz 800ki tylko dla siebie. Do tego U900 na 5MHz również tylko dla siebie.
Gdy się zatem weźmie sumę ruchu O i Tm, do tego doda ruch roamingowy P4 (w roamingu ok 10% całej transmisji P4 i większość leci przez Tm) i odniesie do używanych zasobów radiowych w 2015, to obciążenie N! wcale nie było tak dużo mniejsze.
Tak poza tym nie bez przyczyny od jakiegoś czasu prędkości u Zygmunta są najsłabsze a w N! największe.
Czy ja wiem? Patrzysz od strony zasobów tak jakby one ograniczałyby ruch.
A ja bym na to spojrzał od strony ilości korzystających klientów i ruchu, który generują. Networks mocno odstaje, ma aż tak różnych klientów od Plusa i Playa? Tak mało ssaczy internetu co to robią backup google raz w tygodniu? ;)
Ok, Orange pozycjonuje swój net mobilny jako mobilny bo ma sieć stacjonarną, która ma służyć do neta domowego itp. ale TMobile?
Niestety żadnego menu serwisowego w nim nie odkryłem (może nie umiem). Posiłkuję się androidową aplikacją Netmonitor, która daje dużo informacji o aktualnej częstotliwości, numerze nośnej, stacji bazowej itp. ale tylko dla 2G i 3G. Dla LTE podaje TAC, numer eNodeB, numer sektora, poziom sygnału i tyle. Numeru aktywnego bandu dla LTE, zagregowanych bandów itp. nie odczytasz. Agregację poznaję po tym, że pojawia się LTE+ :-)
Ale ogólnie za taką niską cenę to bardzo dobry telefon, z VoLTE, HD Voice (w 3G), VoWiFi i agregacją cat6. Dobrze wykonany, przyjemny w wyglądzie, płynnie działający.
Oficjalna cena w Orange to 929zł (zbliżamy się cenowo mocno do P9 lite) a na alledrogo tylko jedna oferta choć 650zł więc atrakcyjna. Chyba trzeba poczekać. Brandowane terminale jakoś nigdy nie cieszyły się duża sprzedażą a operator ma pewnie na nich lepszą marżę niż da samsung, huawei itp.
Co za rynek. Człowiek chce kupić telefon o konkretnych parametrach i nie za bardzo jest wybór.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #877610  autor: habish
 17 lip 2016, 11:32
Mixiorek pisze:Czy ja wiem? Patrzysz od strony zasobów tak jakby one ograniczałyby ruch.
A ja bym na to spojrzał od strony ilości korzystających klientów i ruchu, który generują. Networks mocno odstaje, ma aż tak różnych klientów od Plusa i Playa? Tak mało ssaczy internetu co to robią backup google raz w tygodniu? ;)
Ok, Orange pozycjonuje swój net mobilny jako mobilny bo ma sieć stacjonarną, która ma służyć do neta domowego itp. ale TMobile?
Mają różnych, ba, nawet powiem że z punktu widzenia operatora Orange ma "lepszych" klientów niż Plus.
Orange ma ok 2 mln klientów dedykowanych taryf internetowych a Grupa CP ma ok 1,8 mln.
Te 1,8 mln generuje ponad dwa razy większy ruch niż 2 mln Orange.
Wychodzi na to że klient Plusa płaci ale mocno obciąża sieć a klient Orange płaci, ale korzysta znacznie mniej.
 #877613  autor: kozien70
 17 lip 2016, 12:17
@Mixiorek - chyba już wiem o co kaman. Ty pisząc "czemu Networks nie hula na maxa przy dużo mniejszym obciążeniu" miałeś chyba na myśli, czemu w N! jest tak mało klientów-ssaczy w stosunku do grupy ZSZ. Ja zaś myślałem, że skarżysz się na zbyt małą wydajność sieci w stosunku do jej obciążenia. Stąd nieporozumienie :-)
Mixiorek pisze: Oficjalna cena w Orange to 929zł (zbliżamy się cenowo mocno do P9 lite) a na alledrogo tylko jedna oferta choć 650zł więc atrakcyjna. Chyba trzeba poczekać. Brandowane terminale jakoś nigdy nie cieszyły się duża sprzedażą a operator ma pewnie na nich lepszą marżę niż da samsung, huawei itp.
Ja swojego kupiłem nówkę z papierami na allegro za 599zł i taka cena jest atrakcyjna za telefon o tych możliwościach. 929zł już nie bardzo, ale to nie dziwi, bo ceny cennikowe u operatorów z reguły są mocno zawyżone.
Patryk7588 pisze:Orange ma ok 2 mln klientów dedykowanych taryf internetowych a Grupa CP ma ok 1,8 mln.
Te 1,8 mln generuje ponad dwa razy większy ruch niż 2 mln Orange.
Różna polityka firm.

U ZSZ wszyscy, zarówno duzi domowi ssacze stacjonarni jak i sporadyczni mobilni siedzą na LTE/3G, bo wyboru nie ma.
W Orange jako net domowy w pierwszej kolejności oferuje się kabel. Dopiero tym, co mieszkają w miejscu ze słabą infrastrukturą kablową lub po prostu się uprą daje się net domowy LTE/3G. I net mobilny w Orange w dużej części jest faktycznie używany jako mobilny, sporadyczny, a nie do ssania na full całego internetu.

Pamiętajmy również dużą akcję reklamową ZSZ pod tytułem "weź nasz internet domowy LTE zamiast Neostrady, bo jest lepszy". W ten sposób ZSZ przejął do swojej sieci mobilnej dużo klientów-ssaczy kablowych i ma obciążenie jakie ma.
 #877614  autor: Fmobile
 17 lip 2016, 12:20
MaciejM pisze:
Fmobile pisze:Mam, ale ona jest skierowana w przeciwnym kierunku, więc nie wiem jakim cudem łapie taki dobry sygnał
Właściwie sygnał mógłby być lepszy. Jaka jest to antena, jaką długość ma kabel i jakiego modemu używasz ?
Po przestawieniu anteny z drugiej strony domu na oknie jest nawet gorzej -102dBm
Chyba zbyt nisko jest (drzewa zasłaniają) Wcześniej modem Huawei E3372 podpięty do rutera stał wyżej z drugiej strony domu i to z niego musiał czasami łapał dobry sygnał LTE, pomimo anteny wystawionej za okno skierowanej w przeciwna stronę w kierunku masztu PTK Centertel Miedźna. Spróbuje jeszcze na strychu postawić.

Antena LTE słaba jest - taki panel pokojowy
http://allegro.pl/pokojowa-antena-dual- ... 03335.html

Planuje kupić mocniejszą, może coś polecisz?

LTE 1800 -90dBm 2.5 km do stacji
Obrazek
 #877618  autor: kozien70
 17 lip 2016, 13:29
Wczorajsze pomiary agregacji Orange LTE1800+LTE2600 Warszawa, karta abo, godziny 15-17, odległość od stacji ok 100m w bezpośredniej widoczności anten.


Warszawa, Czerniakowska 18:
Obrazek
Obrazek

Warszawa, Nowogrodzka 47A:
Obrazek
Obrazek

Warszawa, Człuchowska 66:
Obrazek
Obrazek

Warszawa, Górczewska 212:
Obrazek
Obrazek
 #877619  autor: MaciejM
 17 lip 2016, 13:48
Fmobile pisze:Po przestawieniu anteny z drugiej strony domu na oknie jest nawet gorzej -102dBm
Chyba zbyt nisko jest (drzewa zasłaniają) Wcześniej modem Huawei E3372 podpięty do rutera stał wyżej z drugiej strony domu i to z niego musiał czasami łapał dobry sygnał LTE, pomimo anteny wystawionej za okno skierowanej w przeciwna stronę w kierunku masztu PTK Centertel Miedźna. Spróbuje jeszcze na strychu postawić.
Antena, którą podałeś jest co najmniej dziwna. Sprawdź modem na strychu ale bez anteny jakie będą prędkości.

Co do anteny lepiej wybierać na konkretne pasmo. Np. taka antena.

http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21 ... -+1880+MHz
Lub http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, 13:52 przez MaciejM, łącznie zmieniany 1 raz.
 #877620  autor: Spacedust
 17 lip 2016, 13:49
owsiaklg pisze:Mam abo TM i na bilingu nic nie schodzi neta a sporo dziś korzystałem z YT w fhd i Speedtesta wiec działa 10 GB w weekend widoczne jest z automatu
Nadal mi nie działa LTE, T-Mobile to jest chora sieć. Za 5 dni dopiero mi włączą od doładowania ???

Teraz aktywowałem jeszcze 250 MB za 2 zł. Może dopiero aktywacja pakietu włącza LTE ?
 #877621  autor: kozien70
 17 lip 2016, 14:10
@Spacedust - u innych nie lepiej. Ja w piątek poszedłem zarejestrować swojego prepaida z Plusa, żeby odebrać bonus i potestować tym razem tę sieć. Prepaid zarejestrowałem, godzinę później włączyłem SMSem bonusowy pakiet GB i złotówek za rejestrację. Otrzymałem potwierdzenie. Za kolejną godzinę, po restarcie telefonu (na wszelki wypadek) włączyłem transmisję danych. I co? Zjadło mi 5 zł, które było na koncie, zostało całe 12 groszy, po czym transmisja się skończyła i mam tylko przekierowanie na stronę Plusa "doładuj konto". Problem zgłosiłem do BOK Plusa.
"Tak, problem jest nam znany". Przyjęli zgłoszenie, mija druga doba, bonus jest widoczny a transmisja danych nadal nie działa, ciągły komunikat "doładuj konto" :-)
  • Strona 489 z 1158
  • 1
  • 487
  • 488
  • 489
  • 490
  • 491
  • 1158
  • 1
  • 487
  • 488
  • 489
  • 490
  • 491
  • 1158