DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 490 z 1158
  • 1
  • 488
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 1158
 #877632  autor: Mixiorek
 17 lip 2016, 14:58
kozien70 pisze:@Mixiorek - chyba już wiem o co kaman. Ty pisząc "czemu Networks nie hula na maxa przy dużo mniejszym obciążeniu" miałeś chyba na myśli, czemu w N! jest tak mało klientów-ssaczy w stosunku do grupy ZSZ. Ja zaś myślałem, że skarżysz się na zbyt małą wydajność sieci w stosunku do jej obciążenia.
W zasadzie o to też mi chodziło ;) co prawda w Networks siedzi dużo więcej klientów (OPL+TMPL) niż w sieciach Solorza ale jednak ta dużo większość liczba klientów przerzuca o 25% mniej danych.
Ja swojego kupiłem nówkę z papierami na allegro za 599zł i taka cena jest atrakcyjna za telefon o tych możliwościach. 929zł już nie bardzo, ale to nie dziwi, bo ceny cennikowe u operatorów z reguły są mocno zawyżone.
Tyle za nówkę, "z papierami" mogę dać. Teraz nawet ta jedna oferta zniknęła z allegro. Także nie ma w tej chwili żadnej oferty w tym serwisie aukcyjnym na ten telefon.
Dopiero tym, co mieszkają w miejscu ze słabą infrastrukturą kablową lub po prostu się uprą daje się net domowy LTE/3G.
Niestety słaba infrastruktura to nadal największy procent stacjonarnej sieci Orange. Z FTTH ruszyli mocno od września i wielka chwała im za to, że po latach staczania się chcą w końcu odwrócić trend. Jednak budowa FTTH zajmie im sporo czasu. Szczególnie, że nie jest powiedziane, że tam gdzie jest największa mizeria z siecią w ogóle będzie FTTH. W aglomeracjach chcą odwrócić hegemonię kablówek ale to będzie bardzo trudne i z tego co wiem Orange wiedziało, że będzie ciężko konkurować ale tak trudnej walki się nie spodziewali. Są poniżej planów sprzedażowych i to tak zdrowo a nie symbolicznie. Teraz tłumaczą i nagle się obudzili, że klienci mają umowy terminowe itp. Przecież to było wiadomo już wcześniej ;)
Pamiętajmy również dużą akcję reklamową ZSZ pod tytułem "weź nasz internet domowy LTE zamiast Neostrady, bo jest lepszy". W ten sposób ZSZ przejął do swojej sieci mobilnej dużo klientów-ssaczy kablowych i ma obciążenie jakie ma.
No tak ale czy ktoś ze stałych użytkowników Plusa może powiedzieć śmiało, że z transmisją danych w godzinach szczytu jest dramat lub bardzo słabo?
kozien70 pisze:Wczorajsze pomiary agregacji Orange LTE1800+LTE2600 Warszawa, karta abo, godziny 15-17, odległość od stacji ok 100m w bezpośredniej widoczności anten.

Warszawa, Czerniakowska 18:
Dzisiaj przez około 5 minut starałem się i czekałem około 350m od tej lokalizacji by terminal zalogował się do 2600 na tej stacji... nie zalogował się :(
Chyba trzeba kupić Orange Neva 80 :mrgreen: Ikonka LTE+ czyli CA jest aktywna tylko przy aktywnej transmisji w danej chwili czy również w momencie gdy terminal "czuwa" ale widzi dostępne więcej niż jedno pasmo LTE? HD Voice jak mniemam obsługuje? Bateria starcza na dłużej niż 24h?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #877633  autor: Spacedust
 17 lip 2016, 15:06
kozien70 pisze:"Tak, problem jest nam znany". Przyjęli zgłoszenie, mija druga doba, bonus jest widoczny a transmisja danych nadal nie działa, ciągły komunikat "doładuj konto" :-)
Podobnie miałem u nich ;) Kasa na koncie, a oni doładuj konto...

Dzięki Bogu, że w PLAYu działa wszystko ok, bo oszaleć można z tymi operatorami. Prędzej Góry Bałtyckie wyrosną w Poznaniu niż mi się uda aktywować LTE w T-Mobile.

Pod względem działania panelu to moja lista jest następująca:

1. Play (działa, wszystko się aktywuje natychmiast lub do 24h)
2. Orange (działa, ale czasem nie wszystko odbywa się natychmiast)
3. Plus (dziwne zjadanie środków z konta, niejasny okres ważności konta i pobieranie transferu, brak billingu dla klientów na kartę)
4. T-Mobile (totalna masakra, wiele paneli, nieistniejące strony, niedziałające kody USSD, dziwne komunikaty przy logowaniu np. "Poszło w świat" albo "Przepraszamy. Usługa jest niedostępna", niektóre opisy pakietów po łacinie, loguje się na stronie dla klientów T-Mobile, po czym system każe mi się logować ponownie dla klientów na kartę).
 #877642  autor: Jestem_Janek
 17 lip 2016, 16:12
@Spacedust

Spróbuj włączyć jeden z darmowych pakietów Smart. LTE się odblokuje.
Tylko nie wiem czy to zadziała w TM. Ja mam Heyah.
Kod: Zaznacz cały
Smart XL 5GB na 30 dni	*140*803*8#
Smart L 3GB na 30 dni	*140*802*8#
Smart M 2GB na 30 dni	*140*801*8#
Smart S 1GB na 30 dni	*140*800*8#
Sprawdzenie		*140*1#
Dezaktywacja		*140*2#
 #877646  autor: Fmobile
 17 lip 2016, 16:26
MaciejM pisze:którą podałeś jest co najmniej dziwna. Sprawdź modem na strychu ale bez anteny jakie będą prędkości.
Ta sama stacja pomiar z anteną:
Na strychu LTE 3/5 -101 dBm . Były problemy z połączeniem przez wi-fi
Aktualnie w pokoju na parterze LTE 3/5 -105dBm

Najdziwniejsze, że czasami na krótki okres czasu pojawia się mocny sygnał z tej stacji.

Bez anteny nie chce złapać LTE. Na 3G 3/5 net chodzi jak lejek :) Więc antena dużo daje :)
Ale na strychu już nie sprawdziłem bo padło wi-fi.

Obok domu jest sporo wysokich drzew. W zimie było lepiej, bez anteny bez problemu złapało LTE. Nie wiem czy jest sens kupowania lepszej anteny, czy to coś poprawi?

Ta stacja w Bestwince widać że jest przeciążona
Obrazek

Z innej stacji LTE 1/5 -110dBm dochodziło czasami do 18 Mb/s

Antena w pokoju - godz: 17.42 LTE 3/5 -101 dBm
Obrazek
Jak na moc sygnału powinno być dużo więcej. Dla mnie i tak jest dobrze, przebywam tutaj tymczasowo. Gdzie mieszkam mam stałe łącze z kablówki na swoje większe potrzeby :)

Dzięki za pomoc :)

LTE 1800 -90dBm 2.5 km do stacji
Obrazek
 #877667  autor: Spacedust
 17 lip 2016, 19:55
Nawet nie mogę się połączyć z Internetem na 3G. Sygnał jest, ale próba połączenia jest nieudana, APN prawidłowy. Wysłałem SMSa do siebie - doszedł ;)

Tak jakby jej się zblokowała ta część internetowa.
 #877677  autor: Fmobile
 17 lip 2016, 21:37
ja.michal pisze:
Fmobile pisze:Ta stacja w Bestwince widać że jest przeciążona
Jeśli to LTE to ja tutaj widzę marny sygnał, a nie przeciążoną stację bazową. Widać to po uploadzie.
na chwile obecną LTE 3/5 -105dBM
Obrazek

inne stacje Orange i T-M LTE 1/5 -111dBM o tej porze mają więcej

Będzie lepiej jak wrócę na te stare

LTE 1800 -90dBm 2.5 km do stacji
Obrazek
 #877681  autor: Pawrzes
 17 lip 2016, 21:45
Spacedust, musisz włączyć ofertę Jump lub zadzwonić do partyline i grzecznie poprosić o aktywację LTE - to jedyny sposób na szybszy dostęp do ekskluzywnej technologii :-)


Stacja bazowa Olszewnica Nowa: godzina 1:43/44, internet UMTS900 w najlepszej sieci :|
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
 #877696  autor: hdfunpack
 17 lip 2016, 23:22
Test przy warszawskim sanktuarium na Siekierkach (taryfa abo biz):
Obrazek

A tu testy na osiedlu Północ w Suwałkach (ofnk, pakiet euro2016) :
Obrazek
Obrazek
Zauważyłem, że tak dobre wyniki są tylko na serwerze Orange i Netii. Na suwalskim serwerze Lannet i w aplikacji rfbenchmark osiągałem maksymalnie 30 Mbit/s w downloadzie i uploadzie (oczywiście w tych samych warunkach).
 #877701  autor: Pawrzes
 18 lip 2016, 00:46
Pawrzes pisze:Ponieważ sieć działa więc można coś przetestować ;-)

Skrzeszew (gmina Wieliszew) ul. Nowodworska 57A - maszt Orange
LTE 800
Obrazek
Obrazek
Obrazek

UMTS 2100
Obrazek
Obrazek
Obrazek

UMTS 900
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz przetestowałem T-Mobile z tej samej lokalizacji, interesowało mnie bardziej LTE ale nie ma w tej sieci...

UMTS 2100
Obrazek
Obrazek
Obrazek


UMTS 900
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Blisko masztu na zewnątrz jest śladowy sygnał z Zakładu Wodociągu Północnego m. st. Warszawy w Wieliszewie a najlepszy wynik był więc następujący:
Obrazek

Ech...

Pozdrawiam
 #877710  autor: Yanosek
 18 lip 2016, 07:30
Mixiorek pisze: Niestety słaba infrastruktura to nadal największy procent stacjonarnej sieci Orange. Z FTTH ruszyli mocno od września i wielka chwała im za to, że po latach staczania się chcą w końcu odwrócić trend. Jednak budowa FTTH zajmie im sporo czasu. Szczególnie, że nie jest powiedziane, że tam gdzie jest największa mizeria z siecią w ogóle będzie FTTH. W aglomeracjach chcą odwrócić hegemonię kablówek ale to będzie bardzo trudne i z tego co wiem Orange wiedziało, że będzie ciężko konkurować ale tak trudnej walki się nie spodziewali. Są poniżej planów sprzedażowych i to tak zdrowo a nie symbolicznie. Teraz tłumaczą i nagle się obudzili, że klienci mają umowy terminowe itp. Przecież to było wiadomo już wcześniej ;)
Tak może trochę poza tematem, ale Orange chcę znacząco przyśpieszyć budowę FTTH. Zamiast obecnego modelu zlecania pojedynczych zadań zaczęli dzielić miasto na obszary do zlecenia. W Wawie i Wrocku już przygotowują się do zlecania podwykonawcom obszarów obejmujących zasięgiem ok. 10 tyś lokali z czasem realizacji około 6 miesięcy.

N! Project Engineer
 #877714  autor: Mixiorek
 18 lip 2016, 08:06
Yanosek pisze:Tak może trochę poza tematem, ale Orange chcę znacząco przyśpieszyć budowę FTTH. Zamiast obecnego modelu zlecania pojedynczych zadań zaczęli dzielić miasto na obszary do zlecenia. W Wawie i Wrocku już przygotowują się do zlecania podwykonawcom obszarów obejmujących zasięgiem ok. 10 tyś lokali z czasem realizacji około 6 miesięcy.
Pojedyncze zadanie to był jeden blok, jedna wspólnota, jedna spółdzielnia?
Jeżeli podwykonawcy nie złapią pięciu srok za ogon to chyba ma to sens?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #877715  autor: Yanosek
 18 lip 2016, 08:19
Mixiorek pisze: Pojedyncze zadanie to był jeden blok, jedna wspólnota, jedna spółdzielnia?
Jeżeli podwykonawcy nie złapią pięciu srok za ogon to chyba ma to sens?
Gorzej. Pojedyncze zadanie to JEDNA klatka. Czasami przy zlecaniu łączy się kilka zleceń w jedno żeby był projekt na cały blok.

N! Project Engineer
 #877717  autor: Mixiorek
 18 lip 2016, 08:57
Yanosek pisze:Gorzej. Pojedyncze zadanie to JEDNA klatka. Czasami przy zlecaniu łączy się kilka zleceń w jedno żeby był projekt na cały blok.
Żart :lol: W takim tempie i z takim podejściem to cud, że wybudowali to co już mają.

Jest jeszcze inna szansa na mniejsze koszty. To byłoby ciekawe:
http://www.telko.in/parkiet-orange-i-ne ... sieci-ftth

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #877720  autor: habish
 18 lip 2016, 09:44
kozien70 pisze: Ja w piątek poszedłem zarejestrować swojego prepaida z Plusa, żeby odebrać bonus i potestować tym razem tę sieć.
Bonusowym 50GB to raczej sieci nie potestujesz.
Z moich obserwacji wynika że ma on bardzo nisko priorytet.
Gdy tylko rośnie ruch w sieci to zasoby dla tego pakietu są maksymalnie ograniczane.

Aktualnie 100% mojego domowego ruchu internetowego przechodzi przez U900 Plusa.
O ile w godzinach popołudniowych/wieczornych na abonamentowej taryfie głosowej oraz Power LTE 2.0 nie ma problemów z oglądaniem TV na żywo w HD, to Plus Internet Na Kartę z Bonusowym pakietem 50GB ma problemy z buforowaniem radia internetowego.

Jak to wygląda w LTE jeszcze nie sprawdziłem.
 #877723  autor: Fmobile
 18 lip 2016, 10:08
Patryk7588 pisze:
kozien70 pisze: Ja w piątek poszedłem zarejestrować swojego prepaida z Plusa, żeby odebrać bonus i potestować tym razem tę sieć.
Bonusowym 50GB to raczej sieci nie potestujesz.
Z moich obserwacji wynika że ma on bardzo nisko priorytet.
Gdy tylko rośnie ruch w sieci to zasoby dla tego pakietu są maksymalnie ograniczane.
Zostanie 500 zł, z taryfy internetowej sporo tego będzie :)

LTE 1800 -90dBm 2.5 km do stacji
Obrazek
 #877738  autor: zwariowany.kurczak
 18 lip 2016, 11:04
Patryk7588 pisze:Jak to wygląda w LTE jeszcze nie sprawdziłem.
W LTE masz stabilniej, 3G jest zbyt zapychane głosem aby traktować je jako pasmo do Internetu - masz też nośną LTE800....

Patryk7588 pisze:Obawiam się że priorytet zakładany jest na Kartę SIM na czas trwania bonusu.
Oczywiście to tylko moje obserwacje, czekam kiedy ktoś inny to potwierdzi lub zaprzeczy.

Heh chyba piszesz o Plus Slower LTE - kupisz 15Mb/s, mija rok zjazd do ok 10Mb/s, 6mc do końca umowy 1-3Mb/s... mimo nowego nadajnika w centrum, tylko "zasilanie" stare"
 #877740  autor: p2225
 18 lip 2016, 11:09
Jakie zapchane głosem?? Rozmową 12,2kb/s?? Sobie podziel 1Mb/s przez 12,2kb/s to zobaczysz ile rozmów się zmieści.
3G może być zapchane tylko z racji sporej ilości telefonów bez LTE.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 490 z 1158
  • 1
  • 488
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 1158
  • 1
  • 488
  • 489
  • 490
  • 491
  • 492
  • 1158