DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #152652  autor: adek
 12 lut 2007, 17:46
Witam. Czy jest ktoś wstanie mi odpowiedzieć na pytanie: czy PTC rozszerza swój zasięg i poprawia jego jakośc?
Bo już mam dosyć ciągłych szumów w słuchawce, przerywanych rozmów, czy też niemożności nawiazania połączenia :evil:

 #152658  autor: lookass
 12 lut 2007, 17:57
tak PTC ma w planach poszezyc swoj zasieg lecz nie znam dokladnych planow gdzie i jak ale chca, a przynajmniej tak mi powiedzial konsultant :wink:

 #152669  autor: D@rio
 12 lut 2007, 18:43
adek pisze:Witam. Czy jest ktoś wstanie mi odpowiedzieć na pytanie: czy PTC rozszerza swój zasięg i poprawia jego jakośc?
Wiesz, zasięg jest systematycznie rozbudowywany w miarę potrzeb radiowych i obecnej konfiguracji (czyt. obciążenia sieci itp.)

Obrazek

 #152681  autor: adek
 12 lut 2007, 19:13
D@rio pisze:
Wiesz, zasięg jest systematycznie rozbudowywany w miarę potrzeb radiowych i obecnej konfiguracji (czyt. obciążenia sieci itp.)
no to w mojej miejscowości by się przydało rozbudować, ze względu na przeciązenia sieci :|

 #152686  autor: lookass
 12 lut 2007, 19:21
adek pisze:
D@rio pisze:
Wiesz, zasięg jest systematycznie rozbudowywany w miarę potrzeb radiowych i obecnej konfiguracji (czyt. obciążenia sieci itp.)
no to w mojej miejscowości by się przydało rozbudować, ze względu na przeciązenia sieci :|
zadzwon do konsultanta i zapytaj czy w palanach jest Twoja miejscowosc tak bedzie najlepiej

 #152697  autor: D@rio
 12 lut 2007, 19:38
adek pisze:
no to w mojej miejscowości by się przydało rozbudować, ze względu na przeciązenia sieci
a jak się objawia u Ciebie to "przeciążenie sieci"?
lookass pisze:zadzwon do konsultanta i zapytaj czy w palanach jest Twoja miejscowosc tak bedzie najlepiej
konsultant nie posiada takich informacji. Lepiej przeglądać lokalne BIP'y lub podobne informacje na stronach Urzędów Gmin/Miast.

Obrazek

 #152700  autor: lookass
 12 lut 2007, 19:43
mozliwe ale jak kiedys dzwonilem w sprawie zasiegu bc to udzielil mi informacji gdzie sa dane stacje oraz gdzie bede tworzone nowe wiec zawsze wie cos wiecej ;)

 #152701  autor: adek
 12 lut 2007, 19:46
przeciżażenia obławia się w następujący sposób: wszytsko przy 4-5 kreskach zasięgu - aby do kogoś zadzwonić musze nieraz kilka razy ponawiać połączenie, przy nawiązywaniu połaczenia nagle jest zrywane, nie słychać rozmówcy, lub rozmówca nie słyszy mnie, są chwile że nikt nie może się do mnie dodzwonic choć mam pełen zasięg.

Z tego co wiem to były plany budowy BTS-a w mojej miejscowosći lecz akcja ta została oprotestowana. I nie wiem czy PTC szuka jakiejś innej lokalizacji w okolicach lub mej miescowosci czy też zrezygnowała z tego pomysłu.

 #152705  autor: D@rio
 12 lut 2007, 19:51
adek pisze:przeciżażenia obławia się w następujący sposób: wszytsko przy 4-5 kreskach zasięgu - aby do kogoś zadzwonić musze nieraz kilka razy ponawiać połączenie, przy nawiązywaniu połaczenia nagle jest zrywane, nie słychać rozmówcy, lub rozmówca nie słyszy mnie, są chwile że nikt nie może się do mnie dodzwonic choć mam pełen zasięg.
zgłoś to do BOK'u z podaniem konkretnych danych lokalizacyjnych.

Obrazek

 #152712  autor: adek
 12 lut 2007, 20:06
zgłaszałem i to nie raz. Ich technicy twierdzą że wszystko jest z ich strony wporzadku. Że pewnie to wina karty lub telefonu. Kartę sprawdziłem w salonie - wynik ok, telefon również - ok, nawet softa innego wgrałem, nieststey dalej to samo. Nic jezeli się nic nie poprawi w tej sytuacji to niestety wiekszośc mieszkańców zrezygnuje z umów.

 #152715  autor: D@rio
 12 lut 2007, 20:10
widać w mocy techników już wszystko zostało zrobione i poprostu na Twojej lokalizacji jest, tak jak jest..

Obrazek

 #152723  autor: adek
 12 lut 2007, 20:24
Moze starali się i zrobili wszytsko co mogli, albo tylko tak powiedzieli. Szkoda by mi było opuszczać PTC! Ale cóz taki życie :(

Dzięki D@rio za odpowiedzi.
Pozdrawiam :smt006

 #152725  autor: D@rio
 12 lut 2007, 20:29
adek pisze:Moze starali się i zrobili wszytsko co mogli, albo tylko tak powiedzieli. Szkoda by mi było opuszczać PTC! Ale cóz taki życie
w przypadku PTC myślę, że to pierwsze. Wiesz, pewnych rzeczy nie da się przeszkoczyć. Akurat może Twoja lokalizacja jest taka jaka jest, dlatego nie wszędzie będą idealne warunki pracy - niestety.

Obrazek

 #157433  autor: sebolx
 27 lut 2007, 14:26
adek pisze:zgłaszałem i to nie raz. Ich technicy twierdzą że wszystko jest z ich strony wporzadku. Że pewnie to wina karty lub telefonu. Kartę sprawdziłem w salonie - wynik ok, telefon również - ok, nawet softa innego wgrałem, nieststey dalej to samo. Nic jezeli się nic nie poprawi w tej sytuacji to niestety wiekszośc mieszkańców zrezygnuje z umów.
U mnie to samo co u kolegi ERA ma beznadziejny zasieg szumy podczas rozmowy w budynkach zasieg plywa bateria w telefonie (K750i nowka) (Nokia 6280 nowka) siada po 2 dniach :smt011
Czesto jest tez tak ze zasieg w telefonie jest ale okazuje sie za nie mozna sie do mnie dodzwonic !!! :smt011 to najgorsze i bardzo denerwujace !!!
Nie zglaszalem tego do ERY bo z gory wiem ze maja to w d**** i nic nie zrobia z tym :?
Idea i Plus maja u mnie po dwa nadajniki i jest ok ERA jeden i to stary jak swiat i jest jak jest po prostu TRAGEDIA !!! :smt011
Ostatnio zmieniony 27 lut 2007, 16:26 przez sebolx, łącznie zmieniany 1 raz.

 #157478  autor: D@rio
 27 lut 2007, 16:27
sebolx, zmień sieć...

Obrazek

 #157636  autor: sebolx
 27 lut 2007, 22:41
D@rio pisze:sebolx, zmień sieć...
No tak to najlepsze wyjscie jednak w Erze jestem juz chyba z 8 lat i nie chce tego zmieniac :?
Kiedys bylem w Plusie nawet mam karte simplusa i zasieg jest super bateria w 6280 w sieci + trzyma 3 dni bez problemu to faktycznie duzy + dla Plus GSM ;) (jakosc polaczen tez jest o wiele lepsza niz w Erze :? )

Pozdrawiam :-D

 #157644  autor: Prometo
 27 lut 2007, 22:59
sebolx pisze:No tak to najlepsze wyjscie jednak w Erze jestem juz chyba z 8 lat i nie chce tego zmieniac :?
sebolx, i przez osiem lat masz takie problemy z zasięgiem :D

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #157811  autor: Pawrzes
 28 lut 2007, 16:16
sebolx, w jakiej miejscowości jest tak źle z zasięgiem?

Pozdrawiam

 #157844  autor: sebolx
 28 lut 2007, 17:27
Prometo pisze:
sebolx pisze:No tak to najlepsze wyjscie jednak w Erze jestem juz chyba z 8 lat i nie chce tego zmieniac :?
sebolx, i przez osiem lat masz takie problemy z zasięgiem :D

Wiesz kiedys chyba bylo lepiej tak mi sie wydaje od jakis 3 lat jest tak jakos dziwnie z tym zasiegiem moze siec nie wyrabia nie mam pojecia co to jest :?

 #157916  autor: Prometo
 28 lut 2007, 20:25
A z Orange i Plus GSM też są takie problemy czy tylko z Erą :?: