DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1173834  autor: s1502
 24 cze 2024, 23:18
Cześć :),
próbuję uaktualnić nazwę, która pojawia się zamiast numeru telefonu podczas połączenia przychodzącego. Wygląda to następująco:
Posiadam firmowy numer telefonu. Gdy wykonuję połączenie, u odbiorcy zamiast mojego numeru telefonu pojawia się nazwa firmy (konkurencyjnej, zamiast mojej).

Z pozyskanych informacji wynika, że odpowiedzialna za taką funkcję jest usługa Caller ID Name (CNAM) - https://en.wikipedia.org/wiki/Calling_Name_Presentation
Operatorzy odwołują się do bazy podczas wybierania połączenia (tj. podmieniają numer telefonu na nazwę). Wydaje się też, że każdy operator ma swoją niezależną bazę, co oznacza że u różnych odbiorców połączeń nazwa zamiast numeru telefonu może się różnie prezentować. Wygląda też na to, że dane pozyskiwane do bazy operatora często pochodzą z Map Google.

Czy aby uktualnić błędne dane, należy zwrócić się danego operatora? Czy może jest jakiś inny sposób, np. centralna baza z której operatorzy pobierają te informacje do swoich baz?
 #1173835  autor: Remington
 24 cze 2024, 23:39
To niszowa usługa, popularna za Oceanem, ale która u nas z tym co na co dzień widzisz na ekranie nie ma wiele wspólnego.

Bo to co widzisz jest serwowane przez aplikację dialera, a nie przez sieć. Dialer „Telefon Google” korzysta z bazy Google. Dialer Samsunga z jakiejś innej itd.
 #1173836  autor: s1502
 25 cze 2024, 00:42
Dzięki za szybką odpowiedź.

Czyli błędna nazwa w dialerze "Telefon Google" wynika z błędu w bazie, którą ma Google?
Czy każdy producent telefonu, posiadający swój dialer (tj. niekorzystający z bazy "Telefon Google" na Androidzie), ma tym samym swoją bazę którą odpytuje?
 #1173837  autor: Remington
 25 cze 2024, 01:21
W przypadku Google to akurat pewne, że to sprawa ich bazy (choć nie wiem na ile jest ona synchronizowana z Mapami Google). Co do innych dialerów to trudno mi się wypowiadać. Jedyne co mogę doradzić to aktualizacja w Google Maps, ale można tylko zgadywać jak się to zachowa jeśli Twój nr będzie podany przy firmach o różnych nazwach.