DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1174780  autor: d_omin
 10 lip 2024, 09:41
Cześć. Mieszkam w Poznaniu, mam abo w T-mobile ale w moim bloku jest jakaś biała plama i zasięg jest tragiczny. Ciągle przerzuca 5G na edge i z powrotem. Obecnie będę przedłużać umowę i zastanawiam się nad zmianą. Ale żeby nie zamienić “siekierki na kijek” chciałbym sprawdzić możliwość poprawy jakości sygnału. Czy jest jakaś metoda sprawdzenia siły sygnału u poszczególnych operatorów? Mapy zasięgów u operatorów?
Pozdrawiam,
d_omin

Pozdrawiam
d_omin
 #1174782  autor: DEVI_UI
 10 lip 2024, 09:51
Siłę sygnału sprawdzisz w aplikacji Netmonster.
Jak nie jesteś zadowolony z T-Mobile najlepiej przed podpisaniem umowy na kolejne lata, mając możliwość teraz przeniesienia numeru do innej sieci, kup starter Plusa i Play (Orange najpewniej będzie bliźniaczo do T-Mobile) i przetestuj sieć, jak działa w twoim domu i w innych miejscach, gdzie najczęściej przebywasz.
Będziesz miał jasny werdykt. Może się okazać, że Plus lub Play działa dużo lepiej i będziesz z jednego z nich bardziej zadowolony.
Nie ma co się męczyć u tego samego operatora i to przez lata.
Póki co nie przedłużaj umowy.
 #1174785  autor: KC-KARLOS
 10 lip 2024, 10:13
d_omin: masz prawdopodobnie telefon, który ma agregację mniej, niż 4 pasm LTE, dlatego z n1 na 2100 (zamiast być w zasięgu nowego 5G na n78) wyrzuca Ciebie na 2G + kłopoty z LTE900 (dawne 3G). Taka sytuacja jest pewniejsza, gdy używasz równolegle 2 kart SIM w ramach funkcji dualSIM. Im dalej od nadajnika, tym gorzej.
Tak, jak pisze kolega DEVI_UI, kup starter Orange/nju, Play/Virgin i Plusa, obserwuj sytuację w apce NetMonster, wspomagaj się mapką na btsearch.pl i testuj jakość usług.

Uwaga - ważne: W każdym starterze dostajesz pulę GB na określony czas.
Po aktywacji starterów tylko w Plusie i prepaidach T-Mobile dostajesz od początku wstęp do 5G. W innych sieciach trzeba go uruchomić. 5G w Orange zyskasz po aktywacji promocji starterowej smsem (miesiąc za darmo 575GB i no-limity), w Play - tutaj polecam zakup startera Virgin za 5 zł, aktywację i doładowanie go za 10 zł, aby włączyć wstęp do n1/n78.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1174787  autor: d_omin
 10 lip 2024, 11:48
Dzięki za szybką odpowiedź. Telefon to iPhone 12mini (1 karta SIM) ale problemy są również na Samsungach A14 (tylko że mniejsze). U mnie jest w stanie zerwać przy takim swapie połączenie lub w ogóle nie połączyć (dostaje sms o nieodebranym).
Na iOS tych aplikacji chyba nie ma ale mam stara J6 to się tam pobawię. Mam tylko pytanie techniczne. Każdy z tych starterów trzeba rejestrować. Czy jest opcja aby nie podawać wszędzie swoich danych. Miałem ostatnio dwa duże wycieki i staram się teraz oszczędnie dysponować danymi.
Pozdrawiam

Pozdrawiam
d_omin
 #1174791  autor: KC-KARLOS
 10 lip 2024, 12:20
d_omin: rejestracja numerów jest obowiązkowa. Polecam poprzez aplikację bankową (np. Millennium, lub przez MojeID obsługiwane u niektórych), aby nigdzie nie chodzić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥