DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #18478  autor: blom
 20 wrz 2005, 15:20
Witam!

BTS - dajcie tu linki schematy ale NIE fotki - chodzi oto aby poznac budowe BTS - co tam w srodku piszczy jaki tam system chodzi (np. windows :P) czy raczej jest to "glupia" maszyna przesylajaca sygnaly...

 #18481  autor: WitekT
 20 wrz 2005, 15:22
Sam BTS to w gruncie rzeczy głupia maszyna. ;) BSC już ciut bardziej zaawansowane. Co do schematów działania, itp - w necie da się dużo znaleźć (google, itp.), ale najwiecej dają książki...

 #18576  autor: D@rio
 20 wrz 2005, 19:53
Sam nie wiem co Ci powiedziec o BTSach ;) troche rzeczy tam jest, anteny, radiolinie itp. itd. Znowu jest parenascie rodzajow anten i radiolinii. W szafach znajduja sie roznego rodzaju komputterki z ktorych najwazniejsze to "moduly TRX". Zbyt ogolnie zapytales. Bo rozne urzadzenia moga sie skladac na BTSa a nie na kazdym musza byc zamontowane. Tak sam anteny moga byc montowane w różnych układach, zaleznie od potrzeb. Mogą byc zamontowane roznego rodzaju sumatory itp. itd. Najlepiej siegnij do jakiejs ksiazki. A ten schemat co przedstawiles...to aki "uproszczony" schemat budowy sieci GSM ;-)

 #18597  autor: blom
 20 wrz 2005, 20:59
D@rio pisze: Najlepiej siegnij do jakiejs ksiazki.
a jaka literature polecasz???

 #18606  autor: WitekT
 20 wrz 2005, 21:15
Żelazna podstawa każdego maniaka komórkowego - GSM - ależ ti proste Witolda Hołubowicza. :)

 #18607  autor: Irek
 20 wrz 2005, 21:18
Witek czy to czasem nie Ty pisałeś?

UP: Chyba raczej nie bo Ty jesteś T, a tamten jest H :D

"And one more thing..."

 #18608  autor: blom
 20 wrz 2005, 21:20
i tak kobyla na 500 stron pewno makiem pisana i tak kobyla.....

 #18611  autor: WitekT
 20 wrz 2005, 21:28
Ja napisałem książkę trochę inną - w sumie moja jest dobra jako podstawa, a potem Hołubowicz. Jego to nie jest jakaś wielka kobyła, ale po każdej stronie trzeba odpocząć, żeby przyswoić dobrze porcję wiedzy. :)

 #18612  autor: blom
 20 wrz 2005, 21:31
WitekT pisze:Ja napisałem książkę trochę inną - w sumie moja jest dobra jako podstawa, a potem Hołubowicz. Jego to nie jest jakaś wielka kobyła, ale po każdej stronie trzeba odpocząć, żeby przyswoić dobrze porcję wiedzy. :)
jasne.... 8)

 #18618  autor: D@rio
 20 wrz 2005, 21:42
Dokładnie. Najpierw przeczytaj książke WitkaT a później sięgnij po książkę WitkaH ;) ...gdzieś chyba kiedyś nawet była wersja on-line tej książki ale nie pamiętam strony. Możesz także zahaczyć o inne książki ;) zajrzyj na www.e-link.com.pl i tam w dziale telekomunikacja jest tego troche ;) ...

A tak apropo....gdzie można kupić tę książkę W. Hołubowicza? ...bo żadej sklep internetowy jej nie ma :| a chciałem zdobyć ją do domowej biblioteki :) bo niestety własnej nie mam a tylko kiedyś pożyczałem od jednego ze studentów związanych z telekomunikacją ;)

 #18625  autor: WitekT
 20 wrz 2005, 21:48
Kiedyś książka WitkaH była na stronie www.gsm.pl - edycja sponsorowana przez Plus GSM. :)

 #18627  autor: blom
 20 wrz 2005, 21:51
WitekT pisze:Kiedyś książka WitkaH była na stronie www.gsm.pl - edycja sponsorowana przez Plus GSM. :)
tylko tej strony brak lub sie nie otwiera :(:(:(:(:(:(:(:(

 #18628  autor: WitekT
 20 wrz 2005, 21:52
No bo napisałem, że BYŁA, a nie że JEST. :) Nie ma tam już jej chyba od 2 lat...

 #18629  autor: blom
 20 wrz 2005, 21:53
WitekT pisze:No bo napisałem, że BYŁA, a nie że JEST. :) Nie ma tam już jej chyba od 2 lat...
no to kicha :(:(:(:(:(:(:(:(

 #18631  autor: blom
 20 wrz 2005, 22:00
aha jak ktos chce konto w gmail'u za friko to prosze pisac na pw i podac swoj mail

 #18632  autor: D@rio
 20 wrz 2005, 22:01
sdz pisze:ma ktos wersje w pdf'ach tego http://www.e-link.com.pl/x_C_Sz.html?P=gsm&x=0&y=0 ??????
Ja mam te ksiazke realnie! ;) zainwestowalem i nie zaluje ;) Naprawde warto :) Ciekawie napisana dosc "potezna" ksiazka :) wiele zagadnien porusza...czesto ilustrowana jakimis rysunkami :) Takze polecam! ;) ale zeby ja zrozumiec musisz naprawde juz cos wiedziec i zapewne przeczytac ja dwa razy ;) ...u mnie tak bylo za Nim cos mi "zostalo" w glowie ;)

 #18634  autor: blom
 20 wrz 2005, 22:02
D@rio pisze:
sdz pisze:ma ktos wersje w pdf'ach tego http://www.e-link.com.pl/x_C_Sz.html?P=gsm&x=0&y=0 ??????
Ja mam te ksiazke realnie! ;) zainwestowalem i nie zaluje ;) Naprawde warto :) Ciekawie napisana dosc "potezna" ksiazka :) wiele zagadnien porusza...czesto ilustrowana jakimis rysunkami :) Takze polecam! ;) ale zeby ja zrozumiec musisz naprawde juz cos wiedziec i zapewne przeczytac ja dwa razy ;) ...u mnie tak bylo za Nim cos mi "zostalo" w glowie ;)
skan i do pdf realne???

 #18635  autor: D@rio
 20 wrz 2005, 22:02
WitekT pisze:No bo napisałem, że BYŁA, a nie że JEST. :) Nie ma tam już jej chyba od 2 lat...
Witak...a nie wiesz gdzie mozna dostac te ksiazke? ;) A moze masz jakis jeden niepotrzebny dodatkowy egzemplarz i chcialbys odsprzedac? ;)