DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #191490  autor: halohalo
 10 cze 2007, 21:42
witam wszystkich!!!

Nie dawno przeprowadzilem sie w miejsce gdzie, niestety jest bardzo slaby sygnal siec komorkowej. W jaki sposób mogę go wzmocnić, bo wiem ze taka możliwośc istnieje (przez jakies anteny)? Prosze o pomoc, poniewaz nie orientuje sie w tym temacie.

Z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam:)

[/b]

 #191542  autor: pyp
 10 cze 2007, 23:54
halohalo pisze: jaki sposób mogę go wzmocnić, bo wiem ze taka możliwośc istnieje (przez jakies anteny)?
Ehh... tak szczerze, to korzystałem troche z tych anten i nic te anteny nie dają, czasami nawet wydawało mi sie ze jest gorszy zasięg. Myśle że nie ma co się bawić w jakieś anteny, bo strata pieniedzy !!

Pozdrawiam - pYp

 #191544  autor: D@rio
 10 cze 2007, 23:57
a konkretnie z jakich "anten" korzystałeś? ;-)

Obrazek

 #191545  autor: Pawrzes
 10 cze 2007, 23:58
D@rio pisze:a konkretnie z jakich "anten" korzystałeś? ;-)


Chyba z takich pod klapką w telefonie ;-)

Pozdrawiam

 #191546  autor: sabled
 10 cze 2007, 23:59
Musza być aktywne (zasilane, z odpowiednim wzmacniaczem itd.) a z tego co się orientuję to takich anten nie ma. Anteny pasywne nic Ci nie dadzą. Były one kiedyś stosowane w samochodach (siatka Faradaya).

 #191551  autor: D@rio
 11 cze 2007, 00:05
Pawrzes pisze:
Chyba z takich pod klapką w telefonie
też tak sądzę ;-) pewne chodzi mu o taką alumioniową blaszkę, co to "szpece" sprzedają na Allegro po 10zł. :-D
sabled pisze:Musza być aktywne (zasilane, z odpowiednim wzmacniaczem itd.) a z tego co się orientuję to takich anten nie ma
tutaj chodzi o repeatery.

Proszę, macie przykład takiej instalacji:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

 #191554  autor: pyp
 11 cze 2007, 00:08
D@rio pisze:a konkretnie z jakich "anten" korzystałeś?
No tak ;-) hehe ale zemnie laik :D Nie no kiedys na taki mały teścik kupiłem żeby zobaczyć czy to wogule cos daje. No i to było jedna wielka kicha! No wiadomo że takie anteny jak przedstawił D@rio to bedą zdawac egzamin w jakis procentach. Ale w jakich to nie widomo na 100%

Pozdrawiam - pYp

 #191555  autor: D@rio
 11 cze 2007, 00:10
pyp pisze:No wiadomo że takie anteny jak przedstawił D@rio to bedą zdawac egzamin w jakis procentach. Ale w jakich to nie widomo na 100%
zależnie od zastosowanego modelu, wzmacniacza, położenia i miejsca, w których będziemy taką instalację wykorzystywać.

Profesjonalne rozwiązania, takie instalacje mogą kosztować nawet do 3.500 PLN .

Obrazek

 #191557  autor: pyp
 11 cze 2007, 00:12
D@rio pisze:Profesjonalne rozwiązania, takie instalacje mogą kosztować nawet do 3.500 PLN .
No własnie jest to droga zabaweczka i przyjemność. Bardziej opłacalne bedzie przejść do innej sieci która ma w tym rejonie lepsze pokrycie zasiegiem, no chyba że jest sytuacja że wogule nie ma żadna... To wtedy jest duży problem :(

Pozdrawiam - pYp

 #191559  autor: D@rio
 11 cze 2007, 00:18
pyp pisze:No własnie jest to droga zabaweczka i przyjemność. Bardziej opłacalne bedzie przejść do innej sieci która ma w tym rejonie lepsze pokrycie zasiegiem, no chyba że jest sytuacja że wogule nie ma żadna... To wtedy jest duży problem
to jest raczej dobre dla firm, przedsiębiorstw, które mają duże biura, hale itd. ale wtedy, zazwyczaj to operatorzy GSM pokrywają koszty instalacji takich urządzeń. Najtańsze takie rozwiązania kosztują coś ~250zł. Ale tanie, nie znaczy dobre...

Obrazek

 #191568  autor: sabled
 11 cze 2007, 00:31
D@rio, to chyba ja troszke źle zrozumiałem. Myślałem że chodzi o urządzenia przenośne.

 #191574  autor: D@rio
 11 cze 2007, 00:39
sabled pisze:Myślałem że chodzi o urządzenia przenośne
z tej gałęzi telekomunikacji, z urządzeń przenośnych to są jedynie te "blaszki" wzmacniające, co to umieszcza się je pod baterią i guzik dają ;)

Obrazek

 #191585  autor: pyp
 11 cze 2007, 00:51
sabled pisze:Myślałem że chodzi o urządzenia przenośne
Z takich urzadzeń to sa tylko te blaszki... No chyba ze ja też szłyszałem od kumpla który studiuje na Politechnice Wrocławskiej elektronike że zronił sobei wielki tunning telefonu i zasięg miał ciut lepszy jest cos takiego możliwe od strony elektrowniki zastosowanej w telefonach ?

Pozdrawiam - pYp

 #191598  autor: D@rio
 11 cze 2007, 01:29
pyp pisze:Z takich urzadzeń to sa tylko te blaszki... No chyba ze ja też szłyszałem od kumpla który studiuje na Politechnice Wrocławskiej elektronike że zronił sobei wielki tunning telefonu i zasięg miał ciut lepszy jest cos takiego możliwe od strony elektrowniki zastosowanej w telefonach ?
ta...wzmocnił sobie elektroniczne (albo software'wo) antenę, przekraczając tym samym normy tzw. współczynnika SAR. Bardzo mądre i rozsądne - gratuluje...

Obrazek

 #191604  autor: sabled
 11 cze 2007, 07:01
D@rio, a coś takiego? To nie jest antena?

 #191629  autor: pyp
 11 cze 2007, 11:36
sabled pisze:To nie jest antena?
No tak to jest antena którą sie stosuje np. w samochodach, ale chyba nie myslisz że bedziesz chodził z taka anteną cały czas przy sobie nawet jak nie jesteś w samochodzie ??

Pozdrawiam - pYp

 #191670  autor: D@rio
 11 cze 2007, 14:12
sabled, jest antena. Ale to jest zazwyczaj do zastosowania w kartach PMCIA. Jednak 9dBm to wcale nie jest taki duży zysk...

Aha - zestaw samochodowy to nie jest.

Obrazek

 #191679  autor: Irek
 11 cze 2007, 14:35
D@rio, troszkę zbaczając tematu - mianowicie SAR. Maxymalna dopuszczalna wartość to 2W/kg. Orientujesz się może jaką maksymalną wartość można osiągnąć w urządzeniach gsm?

"And one more thing..."

 #191681  autor: D@rio
 11 cze 2007, 14:39
IreQ pisze:Orientujesz się może jaką maksymalną wartość można osiągnąć w urządzeniach gsm?
musiałbym sięgnąć do fachowej lektury o bezpieczeństwie i normach pola. Z głowy - naprawdę, niestety nie wiem.

Obrazek

 #191929  autor: pyp
 11 cze 2007, 23:53
D@rio pisze:Aha - zestaw samochodowy to nie jest.
Ale podobne anteny się spotyka własnie w samochodach jako antena która poprawia zasięg, wiem cos o tym bo handluje troszke autami i nie raz się z takim czyms spotkałem !

Pozdrawiam - pYp