DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #205522  autor: Publius
 23 lip 2007, 23:38
Nie wiedziałem w którym dziale spytać, ale ten wydaje mi się najodpowiedniejszy. Problem wygląda tak: Dziś po południu moja Nokia 6030 straciła zasięg Plusa. Odkryłem to dopiero po powrocie do domu, jak kumpel napisal mi ze od 18 nie moze sie do mnie dodzwonic. Po wyłączeniu i włączeniu pokazała komunikat 'Ograniczenia Funkcji Telefonu'.

Simlock jest na Plusa, karta Plusa w środku. Wygląda na to że sieć odrzuca aparat (karta w starym Siemensie A65 działa). Co to może być? Możliwe że zablokowali IMEI? Jestem pierwszym właścicielem tego telefonu... Jutro wybiore sie do salonu Plusa, ale chciałbym wiedzieć na co się przygotować.

Dzięki z góry za pomoc.

 #205613  autor: D@rio
 24 lip 2007, 10:18
Publius, zablokowali kartę. Ewentualnie jakaś inna awaria z kartą. Sprawdź na innym SIM-ie.

Obrazek

 #205701  autor: mariusz9a
 24 lip 2007, 12:28
@D@rio,
Publius pisze:karta w starym Siemensie A65 działa
Publius, twierdzi że karta na innym telefonie działa więc z SIMem wszystko ok;)


Wszystko wygląda na to że zablokowany jest telefon. Ale jeśli jesteś pierwszym właścicielem tego telefonu to bardzo dziwne:] Telefon przeciez nie może być kradziony:] Napisz co powiedzieli w salonie bo bardzo mnie to ciekawi.

 #205779  autor: D@rio
 24 lip 2007, 15:37
mariusz9a pisze:Publius, twierdzi że karta na innym telefonie działa więc z SIMem wszystko ok;)
jeszcze jest jedna opcja. Że telefon posiada ograniczenia w ramach usług bezpieczeństwa, które pozwalają mu współpracować tylko z jedną, konkretną kartą SIM. Da się coś takiego ustawić... ;)

Obrazek

 #205990  autor: Publius
 25 lip 2007, 00:34
Nie posiada. Od nowości współpracował tylko z jedną i tą samą kartą (Simplus). Nie zdążyłem dzisiaj do Plusa, jutro prawdopodobnie się dowiem co się stało.

 #206131  autor: D@rio
 25 lip 2007, 12:25
Publius, telefonicznie to się da wyjaśnić.

Obrazek

 #206381  autor: Publius
 25 lip 2007, 22:43
Wole osobiście. Pan w Plusie wziął telefon, poszedł na chwile gdzieś, wrócił i stwierdził że to 'błąd oprogramowania'. W każdym razie zeszło sie z 10 minut i telefon działa...

[ Dodano: 2007-07-29, 18:03 ]
Historii ciag dalszy:

Dzisiaj rano jak sie obudziłem sprawdzam na telefonie godzine i... widze że nie ma zasięgu Plusa. Już przeczuwałem co będzie. Wyłączyłem, włączyłem i znowu "Ograniczenia Funkcji Telefonu". Jutro po raz kolejny do Plusa, tym razem już jestem zły... :/