DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #225691  autor: Maciej.Dz
 06 paź 2007, 21:51
przy modemach HSDPA 3,6 Mb/s (7,2 MB/s Ready) jest czasami dopisek "po aktualizacji oprogramowania" - czy chodzi o oprogramowanie sieci (operatora) czy sterowników do modemu ?

czy zasięg hsdpa można osiągnąć w mieszkaniu bez konieczności korzystania z zewnętrznej anteny ?

 #225695  autor: [email protected]
 06 paź 2007, 22:08
chodzi o sterowniki i zasieg hsdpa jest aktualnie na obszarze umts a predkosc do 7,2 podejrzewam ze tylko w niektorych czesciach warszawy na chwile obecna

 #225696  autor: Kaczy
 06 paź 2007, 22:09
Aby osiągać taką prędkość należy zaktualizować oprogramowanie modemu. W wielu przypadkach taka aktualizacja jest dostępna na stronie operatora (np. Plus) :)

HSDPA w wielu przypadkach da się osiągnąć wewnątrz budynków. Jednak nie ma na to recepty. Wszystko jest uzależnione od tego gdzie jest nadajnik oraz jaki mocny jest sygnał

...::: Made for loneliness :::...

 #225699  autor: mariusz9a
 06 paź 2007, 22:11
W tym przypadku chodzi o oprogramowanie modemu. Np na stronie plusa masz opisane krok po kroku jak to zrobić.

Zasięg HSDPA można złapać wewnątrz domu/mieszkania, ale musisz być w niezbyt dużej odległości od nodeB. Ja mam np nodeB jakieś 350m od mieszkania i do tego przysłania mnie blok z na przeciwka ale łapię HSDPA wewnątrz mieszkania, ale nie na całej jego powierzchni. Transfer jaki kiedyś osiągnąłem na iPlusie to ok. 2,2Mb/s wewnątrz mieszkania.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2007, 22:13 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.

 #225701  autor: Kaczy
 06 paź 2007, 22:12
[email protected] pisze:do 7,2 podejrzewam ze tylko w niektorych czesciach warszawy na chwile obecna
Plus informuje, że w przeciągu dwóch miesięcy ma zamiar uruchomić HSDPA 7.2 MB/s w wybranych lokalizacjach, w których jest duże natężenie ruchu (np. centra miast)

...::: Made for loneliness :::...

 #225702  autor: Maciej.Dz
 06 paź 2007, 22:13
[email protected], Kaczy, mariusz9a, super dzięki :)

 #225749  autor: mariusz9a
 07 paź 2007, 11:18
Kaczy pisze:
[email protected] pisze:do 7,2 podejrzewam ze tylko w niektorych czesciach warszawy na chwile obecna
Plus informuje, że w przeciągu dwóch miesięcy ma zamiar uruchomić HSDPA 7.2 MB/s w wybranych lokalizacjach, w których jest duże natężenie ruchu (np. centra miast)
Ja wiem że na pewno w centrum Gdyni Plus ma 7,2Mb/s. Czy ktoś zna jeszcze jakieś inne, pewne lokalizacje?