DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 21 z 23
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

 #398696  autor: aree1987
 13 kwie 2010, 18:28
U mnie problem znowu się pojawił od dzisiaj. Wrrrrr napisałem jeszcze raz do rzecznika. ehh

 #398698  autor: Szymon9904
 13 kwie 2010, 18:35
U mnie Plus wskakuje na chwile, ale jak dam z "Wybierz sieć" to nie, muszę cofnąć, a po 2 minutach jest "Brak dost. do sieci". Brawo PLAY :x , teraz nie mając zasięgu własnego nigdzie się nie dodzwonię.

Co na to play4you2? Mam pomału dosyć problemów z tą siecią :roll: .

 #398791  autor: zajadacz
 14 kwie 2010, 00:22
Potwierdzam ponowne występowanie problemu z zalogowaniem do Plusa. Kilka dni temu jeszcze wszystko było ok, logowało dość długo, ale za pierwszym razem. Teraz dopiero za trzecim razem Plus u mnie wskakuje.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #398800  autor: byrrt
 14 kwie 2010, 08:09
Wczoraj po przeczytaniu postu trus1991 sobie pomyślałem - ehh biedak - dobrze, że mnie to nie trafiło.. Wyszedłem z pokoju patrze na telefon "Brak dostępu.." wrr... przez następne 3km próbowałem ręcznie przelogować się do Plusa - nie mogłem.. Ale jak już potem złapał plusa znów było ok i jest ok do dziś.. Wprowadzili chyba też jakąś zmianę bo teraz przy każdej próbie przelogowania się do Plusa dostaje wiadomość "Nie jesteś w strefie taniego internetu..." kiedyś tego nie było.. Dziś w Bdg nie zaobserwowałem problemu z przelogowywaniem..

Obrazek

 #398809  autor: KamaZ
 14 kwie 2010, 10:29
byrrt pisze:a dostaje wiadomość "Nie jesteś w strefie taniego internetu..." kiedyś tego nie było..
Z tego co pamiętam, że ktoś już o tym pisał to ta informacja wyskakuje w przypadku włączonej blokady transferu poza strefą taniego internetu, gdy zalogujemy się do Plusa.

 #398816  autor: zik
 14 kwie 2010, 10:59
Myślałem że Play już się z tym problemem uporał. Postanowiłem to sprawdzić i faktycznie nie da się za pierwszym razem do Plusa zalogować, logowanie przebiega sprawnie dopiero za drugim razem. Wszyscy którzy zastanawiają się nad wybraniem oferty Playa zastanówcie się dobrze. Play chwali się że ma ponad 99% zasięgu ale jak widać na filikach zalogowanie do Plusa jest mocno utrudniane
Dwa filmiki obrazujące nadal istniejący w sieci problem. Jeśli jest jakiś sposób zmiany ustawień przez Play4U mogę przesłać na PW numery trzech kart sim na których problem występuje
cz.1 http://www.youtube.com/watch?v=0wF2VAl__eY
cz.2 http://www.youtube.com/user/zicc1#p/a/u/0/ppidZZm8Ya8

 #398833  autor: byrrt
 14 kwie 2010, 13:01
KamaZ pisze: Z tego co pamiętam, że ktoś już o tym pisał to ta informacja wyskakuje w przypadku włączonej blokady transferu poza strefą taniego internetu, gdy zalogujemy się do Plusa.
Transfer mam zarówno w plusie jak i Play.. Kiedyś miałem zablokowany i też nie było tego komunikatu.. od wczoraj jest wysyłany samoczynnie - kiedyś trzeba było sprawdzać to kodem..

Obrazek

 #398834  autor: Claudec
 14 kwie 2010, 13:05
U mnie jak na razie wszystko działa poprawnie, mam nadzieje że problemy nie wrócą.

 #398967  autor: yogurcik
 15 kwie 2010, 08:31
u mnie nie wiem jak to w sumie jest możliwe, ale przy ustawieniach ręcznych i po paru próbach udaje mi się zalogować do plusa . Ale jak przejeżdżam w pobliżu nadajnika play telefon sam sie przelogowuje do sieci macierzystej . Dziwne ale prawdziwe mimo ze mam wszystko na ustawieniach ręcznych. Spodkal sie ktos z was z takim numerem ?

są sieci i jest BOK PLAY.....nigdy więcej

 #398968  autor: kerim36
 15 kwie 2010, 08:35
yogurcik,

u mnie na 6310i i 8850 ustawiony recznie plus trzyma sie caly czas i nie zauwazylem mimowolnego przelaczania na playa

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #398974  autor: byrrt
 15 kwie 2010, 09:34
Ja się nie spotkałem z czymś takim - w każdym telefonie jak ustawiłem ręcznie daną sieć to trzymał się jej i koniec.. Wydaje mi się to mało prawdopodobne żeby mógł się jakiś telefon przełączać..

Obrazek

 #398978  autor: Ruben
 15 kwie 2010, 09:59
yogurcik, ja się z czymś takim właśnie spotkałem. Jestem w zasięgu Play ale ze względu na fatalną jakość połączeń na 2G na sztywno ustawiłem Plusa ale okazuje się, że średnio raz dziennie przełączał się na Play albo gubił całkowicie zasięg Plusa (co powodowało, że nikt się nie mógł dodzwonić) i pojawiał się komunikat "wybrać sieć?" i jeżeli wówczas znowu chciałem ustawić Plusa, to już nie było tak łatwo, bo okazywało się, że sieć niedostępna i dopiero za 10-20 razem udało się wbić a trwało to dosyć długo. Osoby zorientowane sobie z tym poradzą chociaż jest to irytujące, bo telefon jest od dzwonienia a nie sprawdzania czy mi się aby nie przełączył ale inni czy tez osoby starsze nie zwracają uwagi na to i stwierdzają, że telefon zepsuty, bo notorycznie przerywa połączenia. Zgłosiłem to P4Y2 i na razie jakby problem był mniej dokuczliwy ale na jak długo, to zobaczymy.

 #399001  autor: aree1987
 15 kwie 2010, 12:37
byrrt pisze:Ja się nie spotkałem z czymś takim - w każdym telefonie jak ustawiłem ręcznie daną sieć to trzymał się jej i koniec.. Wydaje mi się to mało prawdopodobne żeby mógł się jakiś telefon przełączać..
Założ się ;)

 #399031  autor: Pawrzes
 15 kwie 2010, 14:56
Gdy P4 uruchomiło pierwsze BTSy GSM900 to mimo wyboru ręcznego Play to telefon przenosił się miejscami na Plusa z silniejszym sygnałem. Tak więc różnie to bywa ;)

Pozdrawiam

 #399037  autor: rogmaniek
 15 kwie 2010, 15:16
Pawrzes pisze:Gdy P4 uruchomiło pierwsze BTSy GSM900 to mimo wyboru ręcznego Play to telefon przenosił się miejscami na Plusa z silniejszym sygnałem. Tak więc różnie to bywa ;)
I dodam jeszcze coś od siebie, że P4 twierdzi, że jest tak teoretycznie, ale przy automatycznym wyborze sieci. To znaczy, że niby jak zasięg Play jest słabszy od Plusowego, to tel loguje się do zasięgu Polkomtela. Oczywiście, z tego co ja zaobserwowałem i z tego, co piszecie (zwłaszcza głośno było o tym ostatnio- wiadomo dlaczego), jest inaczej. Przynajmniej w moim przypadku nawet przy jednej kresce zasięgu macierzystego telefon będzie się "uparcie" "trzymał" sieci P4. Ja to rozumiem (bo wiadomo o co chodzi), ale nie dziwię się Klientom biznesowym czy osobom dużo podróżującym po Polsce, skoro przy tak słabym zasięgu rozmowa jest zrywana, itp.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #399041  autor: byrrt
 15 kwie 2010, 15:30
rogmaniek - nie wiem co twierdzi play ale zachowanie którą sieć wybierze telefon zależy od priorytetów ustawionych w tymże telefonie (zdaje się jest to zapisywane na karcie sim).. Jeżeli ustawimy plus wyżej od play to telefon będzie trzymał się uparcie plusa..

Z tym zmienianiem operatora na innego.. Wydaje mi się to po prostu irracjonalne - wybór sieci zdaje się należy do telefonu.. W prawdzie nie do końca się orientuje jak to jest gdy np. jedziemy i podczas rozmowy telefon zmienia nadajnik (z tej samej sieci) - wtedy sieć musi współpracować z telefonem podczas tego przelogowywania.. Może przy okazji ktoś to wytłumaczy.. Sprawa mnie o tyle dziwi że nie raz będąc za granicą wybierałem ręcznie innego operatora aby mieć po prostu inne stawki - nigdy nie zdarzyło mi się żeby zmienił sam na innego. To samo w play.. Korzystam w sumie z 3ch telefonów w play.. Żaden z nich przy wymuszonym plusie nie zalogował się do play - najwyżej pokazywał komunikat o braku sieci i pytał o wybór..

Obrazek

 #399042  autor: rogmaniek
 15 kwie 2010, 15:39
byrrt pisze:ale zachowanie którą sieć wybierze telefon zależy od priorytetów ustawionych w tymże telefonie (zdaje się jest to zapisywane na karcie sim).. Jeżeli ustawimy plus wyżej od play to telefon będzie trzymał się uparcie plusa..
Z tego, co sobie przypominam, to było pisane, że mało zależy od telefonu... To operator raczej ma wpływ na "priorytet". Choćby ostatnio, także ja mogłem obserwować, że przy automatycznym wyborze sieci, gdy tel utracił zasięg Play, to nie logował się do sieci Plusa nawet przez kilka minut. Wcześniej i na szczęście teraz (przynajmniej w części Wlkp.) telefon, gdy już utraci sieć P4, to powiedzmy w ciągu kilkunastu sekund loguje się do Polkomtela, chociaż to i taj jest powiedzmy za "późno" :P

Może już było nawet o tym pisane, ale pytanie czy przy ręcznym wyborze sieci, operator może wymusić wybranie sieci macierzystej, np. jak ktoś ma telefon zalogowany ręcznie do Polkomtela?! Z resztą ludzie ostatnio pisali, że nagle potrafił im znikać zasięg Plusa, przy właśnie wyborze ręcznym tej sieci...

[ Dodano: 2010-04-15, 15:40 ]
byrrt pisze:rogmaniek - nie wiem co twierdzi play
Z tym to mnie trochę wkurzyła taka "ściema" dla ludu, w wykonaniu P4... :twisted:

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #399121  autor: krzykos
 15 kwie 2010, 20:19
Wszystko zależy od konfiguracji sieci i nie ma tutaj zbytnio wpływu jaki masz telefon (z drobnymi wyjątkami) - a największy wpływ ma karta SIM. Play wymusza teraz uporczywe trzymanie się swojej sieci i stąd karty Playa nie łapią zasięgu Plusa (chodzi o kasę). Dodatkowo wymuszane jest szukanie swojej sieci macierzystej - dlatego nawet na ręcznym wybieraniu operatora nasza karta nagle uporczywie szuka i loguje się do Play - wystarczy, że znajdzie jej znikome szczątki zasięgu...

 #399129  autor: byrrt
 15 kwie 2010, 21:10
Sprzeczać się nie będę ale faktem jest że przez dwa tygodnie 3 telefony (wszystkie SE) miałem przestawione na Plusa i żadna z tych kart nie zalogowała się do Play przez ten czas.. Fakt zdarzyła mi się sytuacja (2 razy na jednym z numerów) że zginął zasięg Plusa i nie można było się do niego długo zalogować ale generalnie ani razu nie przerzuciło mnie do Play.. Znajomi również mieli problem z playem i do dziś mają poustawiane sztywno Plus.. Nic nie mówili o problemach - jak ręką odjął..

Obrazek

 #399164  autor: amigo007
 16 kwie 2010, 01:25
Krzykos ale po co zaraz taka spiskowa teoria 8) Ja sam miałem swojego czasu problem z play i po interwencji playforyou jak ręką odjął. Ponoć sam mogłem to zrobić poprzez "zresetowanie" telefonu. Wyłączcie telefony i wyjmijcie karty sim na parę minut, a następnie dajcie znać czy to pomogło.
  • Strona 21 z 23
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23