DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 14 z 23
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23

 #393737  autor: Techwin
 17 mar 2010, 13:06
Wczoraj znów problem...na trasie Kraków - Chrzanów znów komunikat "brak dostępu", pomimo że dzień wcześniej ręcznie wybrany Plus. Po powrocie do wyboru automatycznego i złapaniu zasięgu Playa, od razu informacja o 5 nieodebranych połączeniach...po prostu rewelacja :/

 #393837  autor: tesla
 17 mar 2010, 17:24
kowcio pisze:że telefon siedzi w jednym nadajniku będąc w domu, a nie lata jak opętany
pewnie jakby miał gdzie latać (zdefiniowani sąsiedzi) to by latał, a tu nie ma gdzie :D

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #393886  autor: byrrt
 17 mar 2010, 20:13
Mnie po raz 4ty zlano ciepłym moczem w Play24.. Raz wysłałem bardzo dokładny opis ale p. Magdalena K. z Play24 uznała że nie chce jej się wypełnić formularza i zostałem odesłany z kwitkiem.. No więc wkurzony zadzwoniłem do Play powiedziałem co myśle o ich śmiesznym formularzu i zgłosiłem problem techniczny telefonicznie. Po paru dniach zadzwonił do mnie gość powiedział że u nich jest wszystko ok, nic nie robią i jest w ogóle różowo ale gdyby się problem powtarzał to proszą o kontakt za tydzień. No i za tydzień oczywiście sprawa znów bez zmian więc napisałem kolejne zgłoesznie w Play24 tym razem żeby nie nadwyrężać szarych komórek tamtejszych konsultantów napisałem to w formularzu. Dziś dostaję odpowiedz.. Zacytuje może całość żeby było śmieszniej:
Kod: Zaznacz cały
Numer Abonenta: *******
Jakie są ustawienia sieci w telefonie (ręczne (GSM czy UMTS)/automatyczne)? Automatyczne
Jakie są ustawienia operatora w telefonie (ręczne (P4 czy Plus)/automatyczne)? Automatyczne, przy ręcznym przejściu na Plusa problem nie występuje.
Częstotliwość problemu (rzadko/często/cały czas)? cały czas! od dłuższego już czasu, problem był już zgłaszany!
Miasto, w którym wystąpił problem: Zamość k. Szubina
Dzielnica, w której wystąpił problem: To jest wieś, podaję współrzędne geograficzne - dokładniej już nie potrafię: N **"**'**.** E **"**'**.**
Ulica, przy której wystąpił problem: ***
Czy w innych lokalizacjach problem też występuje (gdzie)? Generalnie w całej Polsce gdzie ginie zasięg Play a jest zasięg Plusa i teoretycznie telefon nie powinien mieć problemów z przelogowaniem. Albo Wy blokujecie możliwość przejścia na plusa (ręcznie udaje się za 4-6tym razem!?) albo Plus blokuje Was. Problem jest ogólnopolski wystarczy zerknąć na polskie fora internetowe!
Gdzie występuje problem (wewnątrz budynku/na zewnątrz)? bez znaczenia - tam gdzie kończy się Wasz zasięg a mimo obecności Plusa nie da się na niego przejść
Model telefonu: SonyEricsson U100i, SonyEricsson K750i / bez znaczenia
Komunikat na wyświetlaczu: "Brak dostępu do sieci"
Jakie komunikaty słychać w słuchawce? n/d - nie da się w ogóle wydzwonić/dodzwonić 
Czy po przełożeniu karty SIM do innego aparatu problem występuje (tak/nie/brak próby)? TAK
Od kiedy do kiedy występował problem (dni w formacie dd-mm-rrrr): Problem został zauważony w połowie lutego. Dajmy to 14-02-2010, potwierdzają to opinie innych z forum internetowego.
Godziny, w jakich wystąpił problem: Cały czas!
Jeżeli problem z zasięgiem wystąpił podczas prób połączeń, prosimy podać (dane z ostatnich 3 dni): patrz wyżej
Krótki opis problemu: Problem opisywałem już mailowo, telefonicznie. Miałem zgłosić problem jeżeli nadal będzie się utrzymywał to też zgłaszam. Proszę nie odsyłać mnie znów z kwitkiem - wypełniłem Wasz formularz i proszę o poważne podejście do sprawy. 

Komentarz zamknięcia:

Komentarz:
    Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie nadesłane za pośrednictwem strony internetowej dnia 15 marca 2010 roku, dotyczące problemów z zasięgiem. Uprzejmie prosimy w korespondencji zwrotnej prosimy o podanie dokładnych i aktualnych informacji dotyczących przykładowego połączenia (maksymalnie sprzed dwóch dni wraz z podaniem konkretnej godziny). Dzięki temu będzie można dokładnie zweryfikować takie połączenie i rozwiązać problem. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszą Obsługą Klienta pod numerem 790 500 500. Zapraszamy do serwisu Play24 na stronie www.24.playmobile.pl. Znajdują się w nim szczegółowe informacje dotyczące stanu konta, historii połączeń oraz dostępnych usług. Poprzez Play24 można również skontaktować się z Obsługą Klienta, na bieżąco śledzić status swojego zgłoszenia oraz zobaczyć naszą odpowiedź. Z poważaniem, Aneta Wydrowska konsultant back office ds. obsługi klienta 
Ręce opadają.. :evil:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2010, 19:08 przez byrrt, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #393891  autor: osachorzow
 17 mar 2010, 20:22
byrrt, dokładnie tak samo mnie potraktowali w podobnej sprawie.. jak już mieli formularzyk to dostałem taką odpowiedź ;) Mi już dawno wszystko opadło jak widzę play, nie tylko ręce ;) Wyślij to zgłoszenie na PW do play4you2, może coś ruszy, a na pewno ruszy konsultanta, który Ci to napisał ;)

 #394269  autor: Claudec
 19 mar 2010, 18:37
Ja mimo ze komunikat "Brak dost. do sieci" widuje często to nie zauważyłem problemów
z połączeniami.
Kiedy wykonuje połączenie to komunikat znika i wszystko działa jak należy, chciałem protestować, ale jak na złość 5 razy z rzędu zalogowałem się do Plusa za pierwszym razem.

 #394275  autor: DanielR
 19 mar 2010, 19:17
Z uwagi na to, że Play od dziś działa i u mnie, skorzystałem z okazji i też zaraz sprawdziłem jak wygląda sprawa z logowaniem do sieci Play i z powrotem na roaming Polkomtela.
Niestety muszę potwierdzić spostrzeżenia poprzedników.
Play ustawił priorytet w taki sposób, aby dopiero przy 5 próbie zalogowania się do sieci Plus procedura ta się powiodła. :evil:

 #394356  autor: fussy
 20 mar 2010, 09:06
Witam
To mój pierwszy poscik na tym forum (artykuły na Telepolis czytam od powstania witryny). Chociaż jestem w Orange, to jakieś doświadczenie z Playem mam (Pierwsze Play karty doładowywane 150zł aby mieć tyle samo bonusu a tym samym minutę po 25gr).

W związku z tym, że planujemy większą grupą (kilka osób + dwie kilkuosobowe firmy) opuścić Orange i przejść do sieci Play (na abonamenty firmowe - bo za darmo na stacjonarne) uważnie przyglądamy się działaniu sieci.

Używając karty Fresh na Nokii N73 zauważyłem, że:

- problemu z logowaniem do sieci PLUS raczej nie mam
- problem z handoverem się niestety zdarza. Wczoraj np. byłem w Głownie (30km na Pn. od Łodzi) w zasięgu sieci macierzystej Play. Jadąc z Głowna utraciłem zasięg, a Plus mnie nie przejął. Nie mogłem wykonywać połączeń. Zasięg został "złapany" na 2 km przed Strykowem.
Podobną sytuację miałem w pobliżu Koluszek, gdzie w telefon pokazywał 2 kreski, a nikt do mnie się nie mógł dodzwonić, dopiero przelogowanie do Plusa załatwiło problem.
- po ustawieniu ręcznym na Plusa u mnie na Nokii N73 nie powraca do Playa. U kolegi, który ma DUOSa - po paru godzinach się przestawia.
pozdrawiam Darek

 #394357  autor: radar77
 20 mar 2010, 09:33
fussy pisze:Witam
To mój pierwszy poscik na tym forum (artykuły na Telepolis czytam od powstania witryny). Chociaż jestem w Orange, to jakieś doświadczenie z Playem mam (Pierwsze Play karty doładowywane 150zł aby mieć tyle samo bonusu a tym samym minutę po 25gr).

W związku z tym, że planujemy większą grupą (kilka osób + dwie kilkuosobowe firmy) opuścić Orange i przejść do sieci Play (na abonamenty firmowe - bo za darmo na stacjonarne) uważnie przyglądamy się działaniu sieci.

Używając karty Fresh na Nokii N73 zauważyłem, że:

- problemu z logowaniem do sieci PLUS raczej nie mam
- problem z handoverem się niestety zdarza. Wczoraj np. byłem w Głownie (30km na Pn. od Łodzi) w zasięgu sieci macierzystej Play. Jadąc z Głowna utraciłem zasięg, a Plus mnie nie przejął. Nie mogłem wykonywać połączeń. Zasięg został "złapany" na 2 km przed Strykowem.
Podobną sytuację miałem w pobliżu Koluszek, gdzie w telefon pokazywał 2 kreski, a nikt do mnie się nie mógł dodzwonić, dopiero przelogowanie do Plusa załatwiło problem.
- po ustawieniu ręcznym na Plusa u mnie na Nokii N73 nie powraca do Playa. U kolegi, który ma DUOSa - po paru godzinach się przestawia.
pozdrawiam Darek
Kolega ma duosa i jak schodzi do piwnicy, to bez problemu przełącza się na plusa. Ja w swojej E51 mam to samo. Co prawda czasem trwa to nieco dłużej niż kiedyś - tel. wykonuje kilka prób ale działa.
Jeśli zaś chodzi o handover w czasie rozmowy, to niestety na tą chwilę nie jest mozliwe przejscie z play do plusa.

--
pozdrawiam
radar77

 #394360  autor: htrz
 20 mar 2010, 09:42
A ja mam świeżego Fresha i próby zalogowania do Plusa 2G i 3G w SE Xperii X2 i Samsungu S7220 spełzły na niczym... Zasięg Playa 1/5, Plusa w tym miejscu full, ale zalogować się nie można i telefon powraca do Playa.

 #394388  autor: fussy
 20 mar 2010, 12:26
radar77 pisze: Kolega ma duosa i jak schodzi do piwnicy, to bez problemu przełącza się na plusa.
Ale ja pisałem o czym innym. Koledze z duosem przełączanie też działa. Ale jak sobie ustawi RECZNIE NA PLUSA to po pewnym czasie i tak mu przełączą telefon na Play. A mieszka na obrzeżach Łodzi (Nowosolna) i macierzystym zasięgiem Playa są kłopoty - za słaby żeby rozmawiać, ale za "mocny" żeby automatycznie przelogowało do Plusa.

pozdrawiam Darek

 #394396  autor: aree1987
 20 mar 2010, 12:51
fussy pisze:
radar77 pisze: Kolega ma duosa i jak schodzi do piwnicy, to bez problemu przełącza się na plusa.
Ale ja pisałem o czym innym. Koledze z duosem przełączanie też działa. Ale jak sobie ustawi RECZNIE NA PLUSA to po pewnym czasie i tak mu przełączą telefon na Play. A mieszka na obrzeżach Łodzi (Nowosolna) i macierzystym zasięgiem Playa są kłopoty - za słaby żeby rozmawiać, ale za "mocny" żeby automatycznie przelogowało do Plusa.

pozdrawiam Darek
Ja mam tak samo. Mimo że tel na recznym Plusa ma ustawionego to po paru minutach wraca na słaby sygnał Play.
Ja mam takie rozwiazanie w domu, że telefon trzymam na podłodze, a tam nie ma zasiegu Play tylko Plus na maksa, więc telefon 3ma sie Plusa. :)

 #394401  autor: tesla
 20 mar 2010, 12:55
aree1987 pisze:Ja mam takie rozwiazanie w domu, że telefon trzymam na podłodze, a tam nie ma zasiegu Play tylko Plus na maksa, więc telefon 3ma sie Plusa.
a ja się dziwię że nie włożyłeś go do lodówki :twisted:

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #394690  autor: radar77
 21 mar 2010, 19:22
Play rzeczywiście leci w kulki i blokuje możliwość logowania się do Plusa przy braku swojego zasięgu. Dzisiaj zrobiłem trasę Łódź-Rawa-Warszawa i Warszawa-Łowicz-Łódź jako pasażer i tylko w kilku przypadkach telefon zalogował się do Plusa. Na wielu odcinkach, nawet po 10-20km nie było zasięgu ! Wcześniej się to nie zdarzało. W netmonitorze widać, ze telefon wielokrotnie bez rezultatu próbuje logować się do Plusa (tryb SDCC).
Skoro Plus nie ma w tym interesu, żeby nie wpuszczać userów, to robi to z premedytacją Play. Sprawa technicznie jest prosta i odbywa się to np tak: w HLR Play jest licznik prób logowanie do Plusa. Po dopiero np. 5 próbach udaje się zalogować w roamingu. Każda próba logowania do Plusa skutkuje wysłaniem zapytania z Plusa do HLR Play i to HLR Play odrzuca kartę. Proste. W każdym razie ze strony Play to chamskie zagranie i co raz mniej mi się to podoba. Zgłosiłem na razie reklamację. Zobaczymy co powiedzą. ciekawe co by powiedzieli na to w UKE ?

--
pozdrawiam
radar77

 #394691  autor: user_delete19
 21 mar 2010, 19:25
Właśnie zrobiłem szybki test (od ostatnich przebojów nie sprawdzałem, szczerze mówiąc). Wchodzę w ustawienia telefonu, wybieram tryb manualny, wybieram "Plus(2g)" (hmm.. w htc nie miałem rozdzielonego, na samsungu jest o_x), zalogowało się w kilka sekund (tak jakbym wybrał Play)...

 #394697  autor: kowcio
 21 mar 2010, 19:47
Ja za to sprawdziłem w 3G i też się zalogowałem dość szybko. Za pierwszym razem długo czekałem i miałem błąd, a za drugim od razu Plus się odezwał.

 #394712  autor: Blackall
 21 mar 2010, 20:11
te same objawy - za pierwszym razem telefon nie loguje sie do plusa, za drugim wskakuje w ciagu maxymalnie paru sekund.

szkoda komentowac..

SymbianOS.pl
Mobility

 #394713  autor: radar77
 21 mar 2010, 20:19
Blackall pisze:te same objawy - za pierwszym razem telefon nie loguje sie do plusa, za drugim wskakuje w ciagu maxymalnie paru sekund.

szkoda komentowac..
Tzn. co szkoda ? To przypadek był, że na 3 telefonach jednocześnie był problem z zalogowaniem się do Plusa ?

Z tego co tu piszą ludzie na forum, to chyba nie jest przypadek, chociaż zdarza się, że uda się RĘCZNIE wybrać plusa.

--
pozdrawiam
radar77

 #394714  autor: kowcio
 21 mar 2010, 20:20
Aż tak Wam przeszkadza, że trzeba dwa razy wybrać sieć? U mnie telefonik błyskawicznie wyszukuje sieci 3G, wybieram Plus, czekam 20 sek, błąd i od razu z tej samej listy wybieram Plusa- ok 3 sek i wybrano. Gorzej, jak w ogóle nie będzie dało się wybrac Plusa.
A i tak ja korzystam z Play 3G przy trybie tylko UMTS (bo podczas rozmowy wskakuje na 2G, mimo że 3G to u mnie -60 dBm).

 #394723  autor: hubert667
 21 mar 2010, 21:10
Blackallowi chodziło w tym wyrażeniu "szkoda komentować" nie o panikę na forum tylko o niefajne praktyki Play. ;)

Też potwierdzam. Za drugim razem loguje.

 #394738  autor: kamil1221
 21 mar 2010, 21:40
Chciałbym się po 3 próba logować do Plusa... wczoraj przez 10 minut nie mogłem się zalogować.
  • Strona 14 z 23
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23