DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 53 z 91
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 91
 #1032761  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 16:34
Było wielokrotnie omawiane jak powinny wyglądać pożądane startery:
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=570#p1014416
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=600#p1016927
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=615#p1018406
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=630#p1018709


Tymczasem nastąpiła normalizacja cen:
https://allegro.pl/play-internet-lte-na ... 74753.html
https://allegro.pl/starter-play-interne ... 81738.html
https://allegro.pl/starter-migracyjny-d ... 43460.html

Sądzę, że warto brać, ceny przystępne. Tylko szybko aktywować, bo nie wiadomo co będzie później, czy przeterminowanych nie zablokują.

PS. Nie są to moje aukcje, ani nikogo z mojej rodziny lub znajomych.
 #1032771  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 17:45
70 stron to nic, są dłuższe tematy, trzeba filtrować wg. nazwy użytkownika. Wprowadzamy do wyszukiwarki hasło "jarekt" i czytamy wszystko co napisał w danym temacie, ma lekkie pióro i potrafi wyczerpać zagadnienie. Dzięki temu zamiast 70 stron jest do przeczytania kilkanaście treściwych postów :)
 #1032772  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 17:47
@Dorotea i tak jak przewidywałem, ceny w dół, wzajemna konkurencja sprzedawców robi swoje :D :D ja bym doradzał migusiem od razu aktywowanie starterów tych z długą datą ważności, z krótką datą ważności i tych bez daty i włączenie cyklicznego IbM-a , bo co z tego jak włączycie starter za parę miesięcy jak mogą pozostawić Internet Bez Limitu tylko dla obecnych aktywacji :-) i np. za 2-3 miesiące wyłączyć możliwość dopływu świeżych.
Ja z pewnością mogę polecić sprzedawcę, który ma aukcje
https://allegro.pl/starter-migracyjny-d ... 43460.html , https://allegro.pl/starter-play-interne ... 81738.html

bo właściwie dzięki niemu są teraz tak niskie ceny ( zawsze stara się mieć najtaniej ) sam kupiłem u niego 2 PInK-i1 i PINK-a19 razem za 100zł.
Pamiętam jak sprzedawcy jeszcze niedawno mieli po 100zł tego typu startery :) więc dla nas jest o tyle dobrze, że nie musimy już przepłacać :) i jest już taniutko :)
 #1032773  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 17:51
@Gomez-C4
Wróżę, że w swoim czasie ceny dojdą do 300 zł jak niegdyś za oryginalne startery z DIL. Teraz nie ma dużo chętnych, jeszcze DIL działa, ale za kilka tygodni może nadejść Armagedon cenowy :D

Wycofać ofertę Play może w każdej chwili, zawsze trzeba być na to przygotowanym. Tylko to nie takie proste, bo wkurzeni klienci już nie będą płacić kilkadziesiąt zł tylko pójdą do konkurencji, a Play ma wydatki, ostro stawia nadajniki i spłaca długi więc musi się liczyć z kosztami takiej decyzji. To samo z lejkiem - jak zbytnio pocisną to efekt podobny, klient da kasę innemu operatorowi.
 #1032774  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 18:03
@Dorotea, dla mnie szaleństwem było :mrgreen: jak widziałem ludzi, którzy kupowali RBM1 za 300zł , istne wariactwo :) :smt005 , @Dorotea a już się rozmarzyłem i cenowo chciałbym aby ceny PInK-ów zeszły do 15zł , tak wiem, zawiało z mojej strony cebulą :lol: 8) , ale jak kupuję na All to tylko, żeby było nie zrujnować budżetu domowego, jedyny wyjątek od tej reguły będzie jak uda mi się upolować " Masz złotówkę , masz no limit " tutaj zamierzam się wykosztować - i to jeden, jedyny raz w życiu 8) :lol: :twisted: .
Zastanawiam się jak duży "dopływ" może być PInK-ów, pamiętajcie, że niektóre zaradne osoby miały po kilka uruchomionych DIL-ów na miesiąc ( po kilka kart i sporą ilością środków na koncie ) , więc dla nich jeszcze przez parę miesięcy może być dobrze.
 #1032776  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 18:10
@Gomez-C4
Nie wiem ile tych kart Play wypuścił na rynek i ile jeszcze wypłynie. PiNK-a kupi i będzie używał ktoś, kto musi, nie ma innej dobrej alternatywy. Także trudno przewidzieć. Do kablówek i lokalnych operatorów pewnie odpłynie sporo użytkowników DIL-a.
 #1032778  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 18:24
@Dorotea teraz "duzi " handlarze nie sprzedają PInK-ów bo sprzedają za o wiele większą kasę te podejrzane oferty ze sposobami do nabijania neta, to że są nielegalne to wiemy i tak jak już wcześniej pisałem - kto potem będzie winny ? oczywiście my użytkownicy PInK-ów bo zawsze lepiej za du.ę wziąć tego co korzysta normalnie i za to płaci, niż tego co nabij sobie transfer robiąc wałek .
Tak jak napisałaś, część osób przejdzie do kablówek, lokalnych operatorów, część do T itd, z pewnością zostaną w Play-u Ci co nie mają alternatywy i Ci co chcą mieć neta na kartę i trochę więcej niż te 100GB na miesiąc.
 #1032779  autor: JFK2016
 03 lis 2018, 18:37
Gomez-C4 pisze:@Dorotea, dla mnie szaleństwem było :mrgreen: jak widziałem ludzi, którzy kupowali RBM1 za 300zł , istne wariactwo :) :smt005 , @Dorotea a już się rozmarzyłem i cenowo chciałbym aby ceny PInK-ów zeszły do 15zł , tak wiem, zawiało z mojej strony cebulą :lol: 8) , ale jak kupuję na All to tylko, żeby było nie zrujnować budżetu domowego, jedyny wyjątek od tej reguły będzie jak uda mi się upolować " Masz złotówkę , masz no limit " tutaj zamierzam się wykosztować - i to jeden, jedyny raz w życiu 8) :lol: :twisted: .
Zastanawiam się jak duży "dopływ" może być PInK-ów, pamiętajcie, że niektóre zaradne osoby miały po kilka uruchomionych DIL-ów na miesiąc ( po kilka kart i sporą ilością środków na koncie ) , więc dla nich jeszcze przez parę miesięcy może być dobrze.
Mimo wyłączenia DiL, jesteście cały czas na DiL-u, promil użytkowników zainteresuje się tymi ofertami-one są płatne, DiL był za free. Miłośnicy cebuli uciekną do kablówek, "skansenu" A2,..., sprzedaż tych starterów jest na żenująco niskim poziomie w porównaniu do innych ofert, mimo linkowania na forach https://allegro.pl/listing?string=prepa ... i-1-5-1017. :)
 #1032785  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 19:09
Ludzie nie wiedzą co dobre i kupują od kombinatorów nabijając im kabzę, a ewentualne ryzyko biorą na swoje barki. Wolę legalną ofertę niż te wszystkie "cuda" z Allegro. PiNK jak na razie uważam za najlepszą, wciąż dostępną ofertę mobilną pre-paid na rynku.
 #1032786  autor: JFK2016
 03 lis 2018, 19:24
Dorotea pisze:Ludzie nie wiedzą co dobre i kupują od kombinatorów nabijając im kabzę, a ewentualne ryzyko biorą na swoje barki. Wolę legalną ofertę niż te wszystkie "cuda" z Allegro. PiNK jak na razie uważam za najlepszą, wciąż dostępną ofertę mobilną pre-paid na rynku.
Dalece rozmijająca się z rzeczywistością opinia, w śród tych sprzedawców są tacy którzy mają setki pozytywnych komentarzy (100% pozytywów i ponad 3 lata konto na Allegro). Cena robi wszystko, gdyby te startery były po 5 zeta, to zapewne ciekawscy by kupili aby sprawdzić jak działa sieć po DiL-u.
 #1032793  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 20:03
@JFK2016
Mnie nie chodzi o opinie sprzedawców tylko przejrzystość zasad oraz prawa nabyte, przysługujące konsumentowi. PiNK i każda inna, legalna oferta ma jawny, dostępny regulamin i w razie ewentualnej reklamacji do niego się odnosimy.

Tymczasem "cuda" z Allegro są oparte na "sposobach" i jak przykładowo jakieś GB wyparują przed obiecywanym terminem, to możemy sobie pogwizdać (zwłaszcza jak komentarz na Allegro został wystawiony), a nie dochodzić swoich praw u operatora. Oczywiście ryzyko w tym przypadku scedowane jest głównie na kupującego i nigdy nie należy o tym zapominać.

PS. Tak się składa, że zapłaciłam więcej niż 5 zł i gruntownie przetestowałam PiNK. Wyrobiłam sobie opinię na tej podstawie. Dlatego uważam tę ofertę za najlepszą. Co więcej, przebija wszystko co jest na Allegro :)
 #1032799  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 20:45
@Dorotea, pamiętam jak ludzie wpakowali się w bagno kupując "Grunwald 2017 " w Orange Free na kartę, po pewnym czasie Orange zrobiło "porządki" z tego typu odzyskiwaniem kasy z kart , zablokowało je, dla mnie oczywiste, że w All gdzie są jakieś triki na uzyskanie setek GB w Playu, za jakiś czas także uwalą te karty.
Potwierdzam słowa @dorotea, że jedyną sensowną opcją jest teraz zaopatrzenie się w PInK-a czy to All czy jakiś kiosk itp.
Nie minęło 3h i cena w dół : https://allegro.pl/starter-migracyjny-d ... 43460.html

My tu sobie gdybamy a tu za tydzień ceny mogą jeszcze bardziej spaść :)

@awaria6434 , jak Play wprowadzi w grudniu TV przez neta, to mogę Cię zapewnić, że 70/20 będzie super wynikiem, nie zapominajmy, że dopiero teraz, bardzo powolutku zaczyna się proces opróżniania skarbonek z DIL-a , więc sytuacja wygląda tak : hardcorowcy z PInK-iem, DIL-owcy, InK-owcy itd. , ABO internetowcy i na koniec oferty ze sposobami na nabicie GB na zasadzie nikt nic nie wie i się nie dowie jak nie kupi.
 #1032800  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 20:53
@awaria6434
Zależy od punktu widzenia. Niektórzy twierdzą, że lepiej wolniej jechać i dalej zajechać niż po równiutko po 100 GB mieć lejek 1 Mbps jak to jest np. w InK :)
Osobiście używam też InK do szybkiego uploadu, ale niestety tylko od północy do 9 rano.

@Gomez-C4
Ceny PiNK faktycznie są niezłe, ciekawe ile ten gość ma tych starterów :)
 #1032801  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 21:04
@Dorotea , potwierdzam Twoje słowa, do uploadu idealny jest InK w godzinach od 0-9 , wtedy np. można zrobić sobie bardzo szybko backup dysku twardego itp. , wysłać ważne dane itp.
Do downloadu w godzinach dziennych tylko PInK - w zasadzie to ostatnia oferta, która ma sporo dobrych cech z DIL-a , a potem ... nawet nie chcę myśleć, robi się nieciekawie ... pytanie brzmi co zmiany kadrowe w PLAY-u mają oznaczać dla użytkowników internetu na kartę to jest pytanie za 100pkt .
Odnośnie ilości tych starterów to dobre pytanie :) na które niestety nie znam odpowiedzi, jedno jest pewne ceny zbliżyły się do mega dobrego poziomu dla nas i nie ma konieczności aby wydawać przykładowo po 100 zł i więcej na tego typu startery, tak jak zauważyłaś być może za miesiąc ceny wzrosną i szykuje się armagedon cenowy :) , miejmy nadzieję, że jednak nie :) .
 #1032814  autor: awaria6434
 03 lis 2018, 22:29
@Dorotea
Przez 2 lata używałem DILa i tam bez problemu wykorzystywałem kilkaset GB co miesiąc, od jakiegoś roku co miesiąc mój transfer to było zwykle 1000-1300GB, lejki dostawałem zawsze 4 miesięcznie w te same dni, ale pakiet za 5zł od razu je zdejmował więc wychodziło mnie to miesięcznie około 35 zł. Po zakończeniu DILa przesiąde sie na Pink ale te ograniczenie 70/20 mnie troche przeraża (przy oglądaniu filmu w 4k czy otwieraniu wielu stron jednocześnie widać to ograniczenie). Teraz nadajnik z którego korzystam jest praktycznie pusty (zwłaszcza pasmo 2100 i 2600 na którym nawet w godzinach szczytu mam prawie maksymalne prędkości). Szkoda, ze play nie zrobi oferty dla heavy-userów takich jak ja, spokojnie mógłbym zapłacić te 80 zł miesięcznie żeby tylko dalej mieć internet jak na DILu. Widziałem też te oferty na all, ale nie wiem czy jest sens ryzykować te 200 zł.
 #1032815  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 23:07
@awaria6434 , doceń pewien fakt, że Internet Bez Limitu w PInK-u to w zasadzie już ostatnia oferta, która ma sens, ja jestem przekonany, że może być już tylko gorzej jeśli "decyzyjni" zacząć grzebać w ofertach internetowych na kartę .
Uważam jednak, że PInK 45zł z opcją Internet Bez Limitu to rękawica rzucona T w jego ofercie na abo ( Internet Domowy za 49zł ) .
 #1032820  autor: zyggi358
 03 lis 2018, 23:21
Uważam jednak, że PInK 45zł z opcją Internet Bez Limitu to rękawica rzucona T w jego ofercie na abo ( Internet Domowy za 49zł ) .
usluga ktora jest od ponad 3 lat oferowana teraz nagle stala sie rekawica rzucona w t-mobile? :-D :-D :-D

DIL to bylo cos bo de facto bylo za darmo, to kosztuje 45zl a w tej cenie wybor na rynku jest spory, mozna wziac abo z sieci komorkowej takiej siakiej czy owakiej, kablowki czy operatora stacjonarnego i po prostu uzywac,
mozna tez uzywac prepaid tego czy innego jesli komus pasuje
jedynym plusem tej oferty jest lejek 2Mb w stosunku do 1Mb lub niszych w innych tego typu ofertach
a to ze ktos na forum wykrecil 2TB transferu nie oznacza ze w grudniu zrobi tak samo, nie wspominajac o tym ze regulaminy takich ofert obowiazuja do odwolania a odwolan w playu ostatnio sporo :mrgreen:
 #1032826  autor: Gomez-C4
 04 lis 2018, 00:20
@zyggi358, użytkowników DIL-a stało się w pewnym momencie za dużo, o wiele za dużo, a zyski musiały być niezadowalające, a może nawet marne skoro zlikwidowali.
Proszę pokaż mi ofertę na kartę gdzie wyciągnę grubo powyżej 100GB i zapłacę 45zł , odpowiem za Ciebie, tylko Play takie coś zaoferował w PInK-u, a ta oferta zatrzymuje odpływ do konkurencji.
Nie tylko ja uważam, że najbezpieczniejszym wariantem jest właśnie włączenie Internet Bez Limitu w wersji cyklicznej, która powinna skutecznie chronić przed majstrowaniem przy tej ofercie.
  • Strona 53 z 91
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 91
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 91