DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 16 z 193
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 193
 #870680  autor: Andrzej311
 09 cze 2016, 01:27
goldenmen pisze:
detmax pisze:Bardzo sensowne i ciekawe przemyślenia Gregrin :) , dodam od siebie, że były osoby, które miały DIL w RBM 7 MNP za dosłownie 30zł ! na rok ! ( czyli wystarczyło tylko 1 doładowanie za 30zł ), jak łatwo obliczyć to zaledwie 2,5zł na miesiąc , zamiast 10zł / miesiąc w opcji 150 / 50 i około 15zł / miesiąc w opcji 100 / 50 .
Także RBM 7 MNP to był prawdziwy killer :) jeśli chodzi o minimalizację kosztów dla pewnej grupy osób, czytałem, że niektórzy kupowali po kilka kart, a nawet 10 i więcej , co w ostatnim przypadku dla liczby ich 10 dawało prawie aż 1 TB na miesiąc za zaledwie 25zł na miesiąc ! , dlatego też próbowano w RBM znaleźć przyczynę tak niskich przychodów i tak dużego obciążenia sieci i po skrupulatnej analizie znaleźli winowajcę - RBM 7 MNP ...

był to HIT od roku z tego korzystam i włąśnie pod koniec miesiaca konczy mi sie roczna ważnosc i zastanawiałem sie co dalej czy cos kombinowac czy dołądowywać liczyłem ze za 50zł 150dni bedzie i uruchomie DIL jak nic taniej nie wyczytam i liczyłem że jeszcze miesiac pocisne na LTE ale nie da rady uruchomić już DIL. licze na jakiś bug systemowy i że uruchomi mi darmowe LTE
Szczerze wątpie że wystąpi jakiś problem.
 #870681  autor: detmax
 09 cze 2016, 01:37
goldenmen jak sądzę będą starali się raczej zlikwidować DIL-a w tych słabo opłacalnych taryfach funkcjonujących w systemie 150/50 bo to dla nich kiepski biznes, zwróć uwagę, że w abo trzeba wydać znacznie więcej, dlatego też raczej coś czuję, że losy DIL-a w RBM I i RBM II mogą być w tym roku przesądzone, być może przetrwa DIL w RBM II albo wymyślą inną taryfę z nowo-cenowym DIL-em - wariantów jest sporo, ale jak sądzę znacznie bardziej będą one sięgać do naszych kieszeni.
Odnośnie liczenia na BUG systemowy to prędzej w totka trafisz, niestety powoli dobre czasy się kończą ...rok temu ktoś popełnił błąd z FAKT-em względem rocznej ważności konta w przypadku migracji do RBM :) , nie przewidział jej skutków i już mieliśmy piękną, prawie roczną sielankę ... ale zapewne ktoś za to beknął ( być może i stanowiskiem ) , więc tego typu sytuacje z fantami będą już rzadkością o ile kiedykolwiek się jeszcze pojawią.
 #870684  autor: goldenmen
 09 cze 2016, 02:24
Harrrd pisze:Kto z was aktywował bonus rwk za rejstracje numeru w rmb7 mnp a potem do rmb 5 jaki jest wazność konta jest RWK

nie bedzie RWK bo ani w RMB7 ani w RBM 5 nie ma RWK jest tylko 100zł i 10GB
 #870688  autor: bronco
 09 cze 2016, 03:42
wg regulaminu z 6 czerwca 2016 w rbm7 jest roczna ważność konta po zarejestrowaniu karty sim. Sam dzisiaj uruchomiłem taki starter który miał termin przydatności do 2013 r.(granatowy z zestawu z puszką za 9 zł) jest w nim w menu możliwość uruchomienia DIL i jest darmowy 1 GB ważny rok. na play 24 jest opcja zmiany taryfy na rbm5. Ale jak to zadziała w praktyce jeszcze nie sprawdzałem bo na koncie mam tylko 7 zł i play24 ma problemy z działaniem (większość usług czasowo niedostępna do zmiany). W rbm7mnp przy zmianie 3 dni temu na rbm5 zostawiło mi stara ważność konta do końca sierpnia mimo ze konsultant twierdzi ze okres ważności na wychodzące zmniejszy się do 2 tygodni. Jak ktoś to testował to niech napisze jak to w praktyce wygląda, które pakiety i środki przepadną a co zostanie po migracji teoretycznie powinno się zarejestrować, dołożyć 30 zł, uruchomić bonusowy pakiet 1 GB i korzystać z DIL przez rok
 #870691  autor: pauvre
 09 cze 2016, 06:38
Wczoraj w taryfie rmb7 mnp aktywowałem pakiet 100zł/10gb/RWK i po chwili zmieniłem taryfę na rbm5. Na tą chwilę, tzn po kilkunastu godzinach od zmiany taryfy jest nadal roczna ważność konta, ale na pełną aktywację taryfy trzeba poczekać do 24 godz., więc zobaczymy czy to się jeszcze nie zmieni. Na rbm7 nmp miałem wcześniej aktywowany pakiet 2gb, z którego tuż przed aktywacją pakietu za rejestrację i zmianą taryfy zostało mi ok 700mb. Po zleceniu zmiany taryfy dostałem dziwnego sms-a, że pakiet 2gb został aktywowany, pomimo, że takiego nie aktywowałem, ale do tej pory nie pobrało mi w związku z tym żadnych środków, ani nie dodało mb. DIL, po kilku, może kilkunastu minutach od zmiany taryfy udało się uruchomić.
Co ciekawe, przy wyzerowanym koncie mb (przyszedł nawet sms z informacją o wykorzystanych mb, żeby doładować konto, aby internet działał z pełną prędkością) internet działa z normalną szybkością, a nie jak powinien w takiej sytuacji - na lejku.
 #870695  autor: amdyss
 09 cze 2016, 08:04
Witam!

"Więc zostaje jeszcze jedna taryfa, a raczej ta sama co rbm 7 MNP tylko bez przenosin z innej sieci czyli Rbm 7 - ciekawe czy na niej można uruchomić. A może ktoś już to sprawdził????""


Ja bezproblemowo przedluzylem w niedziele, czyli 5 VI - przedluzalem telefonicznie. Karta stara, granatowa, bez przenosin. Pod Play24 oferta "RBM na Karte".


pozdr.
 #870740  autor: reboot
 09 cze 2016, 12:25
Ponoć taryfa z puszką to RBM7.
To niby startery z taryfą RBM7.
link1, link2, link3, link4, link5, link6, link7,

Czy RBM7 MNP mają granatową kartę czy białą? Bo dziś byłem przenieść nr do RBM i dostałem starter jak w linku nr 3.

Czy startery z puszką to na bank RBM7 z możliwością aktywcji DIL?

WKS
 #870742  autor: Andrzej311
 09 cze 2016, 12:44
reboot pisze:Ponoć taryfa z puszką to RBM7.
To niby startery z taryfą RBM7.
link1, link2, link3, link4, link5, link6, link7,

Czy RBM7 MNP mają granatową kartę czy białą? Bo dziś byłem przenieść nr do RBM i dostałem starter jak w linku nr 3.

Czy startery z puszką to na bank RBM7 z możliwością aktywcji DIL?
Link 2 i 4 to ta prawidłowa karta granatowa ze starterem z puszką. Reszta to nowa rbm 5. biała karta w środku.
W 3 linku masz karte granatową, ale pewnie liczy sie taryfa jaka będzie po przeniesieniu. Zobacz na play24 co pisze. Jeśli rbm na kartę to możesz aktywować DIL a jeśli rbm 7 MNP to nie.
 #870745  autor: Gregrin
 09 cze 2016, 12:56
Chyba trzeba patrzeć na bonus przy doładowaniu bo przy starej taryfie są niskie.
Dla aktywowanych kart pytaj sprzedawców jaka nazwa jest w p24 ma być "RBM na kartę" i krótkim kodem ma być "RBM na kartę 7". Dodatkowo musi mieć aktywny DIL i pakiet za 3zl bo takie są w tej chwili różnice.

PS jak jest nazwana RBM5 na p24 ?? "RBM na kartę II" ??
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 13:05 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #870746  autor: detmax
 09 cze 2016, 12:58
reboot , tak jak napisał Andrzej311, zobacz co na play24 pisze, wtedy będziemy wiedzieć, ale według mnie na 99,9% będzie to RBM 7 MNP czyli opcja bez DIL-a .
Dokładnie tak jak wspomniałeś Gregrin, bonusy są mniejsze aniżeli w RBM 5.
 #870747  autor: reboot
 09 cze 2016, 13:00
Faktycznie, nie zauwazyłem, że na tyle opakowania widać liczbę MB/GB po doładowaniu i nowa taryfa ma 2GB a stara 500 MB przy najwyższym doładowaniu.

WKS
 #870749  autor: perdos1
 09 cze 2016, 13:12
Weź pod uwagę ważność kart sim w podanych przez ciebie starterach, grudzień 2013.
 #870750  autor: rudymax
 09 cze 2016, 13:20
Gregrin pisze:PS jak jest nazwana RBM5 na p24 ?? "RBM na kartę II" ??
RBM na Karte 5

Brak ogonka przy "e" to nie pomyłka. Nazwa jest dokładnie taka jak wyżej.
 #870758  autor: bronco
 09 cze 2016, 13:50
Potwierdzam mam granatowa karte z link 2 i 4 reeboot z zestawu z puszką ważna do 2013 r. W play 24 widzi ja jako "RBM na kartę" a przy sprawdzaniu kodem *111*49*1# jako RBM na karte 7 . Ma możliwość włączenia DIL i pakiet 25 Mb za 3 zł. Jest tu tez pakiet 1 GB ważny rok (po doładowaniu za 10 zł) i Stan Darmowy - mam nadzieje ze pakiet ten przedłuży do roku te bonusowe 10 GB które dają za rejestracje i ew. wyładuje tu tez te 500 Mb za doładowanie konta za 50 zł. Niestety nie mam zadnego regulaminu z rbm7 (dotyczącego bonusów za rejestracja) obawiam sie ze tu nie będzie RWK i ze tej taryfy bedzie dotyczył regulamin RBM na karte wspólny z RBM5. Na razie zadałem pytanie na Play24 zobaczymy co odpowiedzą
 #870760  autor: Gregrin
 09 cze 2016, 13:57
bronco pisze:1 GB ważny rok (po doładowaniu za 10 zł) i Stan Darmowy - mam nadzieje ze pakiet ten przedłuży do roku te bonusowe 10 GB
Nie (z tego co kiedyś pisano).
bronco pisze: Niestety nie mam zadnego regulaminu z rbm7 (dotyczącego bonusów za rejestracja) obawiam sie ze tu nie będzie RWK i ze tej taryfy bedzie dotyczył regulamin RBM na karte wspólny z RBM5. Na razie zadałem pytanie na Play24 zobaczymy co odpowiedzą
Regulaminy są dla Red Bull MOBILE na kartę 9 zł tu czyli RBM (I) i jak pisze na pierwszej stronie RBM (I) i RBM5 maja wykluczony RWK z tego bonusu.
Regulamin bonusu dla RBM i RBM5 http://promocje.play.pl/rejestracja/pdf ... 062016.pdf
 #870775  autor: bronco
 09 cze 2016, 15:36
zauważyłem ze na Play24 w taryfach Play przy bonusach za doładowanie (100 zł + 10 GB) jest również napisane RWK a w rbm 5 i rbm7 które posiadam tego RWK tego nie ma - czyli wszystko jest w miarę jasne. Trochę mylące było to żew zależności od sposobu sprawdzania raz te samą taryfę nazywa RBM na Karte a raz RBM na karte 7
 #870776  autor: kovalskybobi
 09 cze 2016, 15:40
dzisiaj rano aktywowałem w rbm7 mnp bonus 10GB 100zł i RWK. Po przyznaniu go przeniosłem się do taryfy RBM5 i w niej zachowałem RKW natomiast bonus rejestracyjny aktywowałem ponownie. Dziwna sprawa, że 100 zł wyparowało, ale 10 GB mam nadal. Darmowe LTE działa bez problemów, do tego odpaliłem jeszcze bonus 333 smsy na tydzień z poniedziałkowych kodów sprzed3 lat hehe, które wcześniej aktywowałem w RBM7 MNP. Link poniżej
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=70125
 #870790  autor: a_lex
 09 cze 2016, 17:26
Ponieważ temat jest o darmowym LTE chciałem zapytać, czy jest jakiś tańszy pakiet do przedłużenia ilości danych - jest ten za 5 zł, ale podobno było jeszcze 3 zł za chyba 20 MB - jaki to kod i czy nadal działa?
  • Strona 16 z 193
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 193
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 193