DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 32 z 193
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 193
 #881632  autor: Maciej Loret
 07 sie 2016, 18:38
Witam,

dziękuję za szybkie odpowiedzi.
Czyli Internet LTE będzie mnie kosztował 15zł/mies. i wystarczy co 100 dni doładować za 50zł i zupełnie nic więcej nie trzeba robić?
Coś się stanie jak się spóźnię 1 dzień (do tej pory w RBM 7 i RBM 5 miewałem z tym problemy z powodu Play24)?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #881633  autor: bolek2004
 07 sie 2016, 18:42
Co do samego DIL i jego wyłączenia, nie ma się co słuchać ludzi w salonie, nawet znajomych bo oni nic nie wiedzą, pewnie nawet konkretnej daty wyłączenia nie ma, po prostu play z dnia na dzień może wycofać tą promocje i tyle.
 #881639  autor: cyanoone
 07 sie 2016, 19:08
Maciej Loret pisze:Czyli Internet LTE będzie mnie kosztował 15zł/mies. i wystarczy co 100 dni doładować za 50zł i zupełnie nic więcej nie trzeba robić?
Trzeba posiadać 30 zł na koncie i co 30 dni wbijać kod na nieograniczone LTE.
Coś się stanie jak się spóźnię 1 dzień (do tej pory w RBM 7 i RBM 5 miewałem z tym problemy z powodu Play24)?
Jak nie wpiszesz kodu na nielimitowane LTE to będzie jadło z pakietu. Jak nie doładujesz to się nie połączysz z siecią i możesz stracić pakiet danych. Taryfa to RBM5 nic nie zmieniasz ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #881671  autor: Maciej Loret
 07 sie 2016, 20:34
cyanoone pisze:
Maciej Loret pisze:Czyli Internet LTE będzie mnie kosztował 15zł/mies. i wystarczy co 100 dni doładować za 50zł i zupełnie nic więcej nie trzeba robić?
Trzeba posiadać 30 zł na koncie i co 30 dni wbijać kod na nieograniczone LTE.
Coś się stanie jak się spóźnię 1 dzień (do tej pory w RBM 7 i RBM 5 miewałem z tym problemy z powodu Play24)?
Jak nie wpiszesz kodu na nielimitowane LTE to będzie jadło z pakietu. Jak nie doładujesz to się nie połączysz z siecią i możesz stracić pakiet danych. Taryfa to RBM5 nic nie zmieniasz ;)
Czyli wszystko jak w RBM 5, tylko nie trzeba wykupywać pakietu MB?
Jeszcze pytanko, jak zrobić płynnie przejście. Mam ostatni dzień RWK 2 października. Co i kiedy zrobić?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #881702  autor: cyanoone
 07 sie 2016, 23:00
Masz teraz RBM5? Jeśli tak to nic nie musisz robić. Odpowiedniego dnia uzupełnij konto porostu i aktywuj LTE. Jak wspominałem paczkę danych masz za free do doładowania.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #882121  autor: lukecz
 10 sie 2016, 12:43
Zmigrowałem się z RBM7MNP do RBM5, włączyłem DIL (na koncie 44zł) ale prędkość internetu 0,02 Mb/s czyli DIL nie działa (dostałem SMS o włączeniu usługi). Czy aby skorzystać z DIL, trzeba mieć wykupiony pakiet internetu jakikolwiek? (obecnie nie mam)

EDIT: Dzięki @Antyfcb za info. Czyli wychodzi na to że DIL kosztuje te 5zł/mc?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2016, 12:54 przez lukecz, łącznie zmieniany 1 raz.
 #882177  autor: 3G
 10 sie 2016, 17:58
Czy DIL kosztuje 5zł miesięcznie? I tak i nie. Jakbyś miał bonus danych z doładowania ważny tyle co doładowanie to nie musisz kupować pakietów. Poza tym i tak musisz utrzymać aktywne konto, więc 5zł to chyba nie jest duży koszt?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #882324  autor: jarekt
 11 sie 2016, 17:09
Gdyby ktoś był zainteresowany (proszę o PW) to mam do sprzedania nieużywaną, moją zapasową kartę:

- taryfa RBM5 - ważność konta rok, do około 20 lipca 2017 roku (nie trzeba doładowywać, tylko ewentualnie co 35 dni 5zł na pakiet dla DIL-a),
- w taryfie tej jest Darmowy Internet LTE (DIL) i Stan Darmowy,
- stan konta głównego: będzie więcej jak 30zł i mniej jak 40zł,
- stan pakietu MB/GB: około 11,5GB ważne do 10 września 2016r.

Można bez problemu (bez kolejnego doładowywania) w przyszłym miesiącu wykupić kolejny pakiet 600MB na 30 dni i przedłużyć te łącznie wtedy 12GB na kolejny miesiąc (razem 2 miesiące ważności pakietu i DIL-a licząc od dziś bez potrzeby doładowywania).

Jako Bonus (ale tylko dzisiaj) dorzucić mogę: dodatkowe 5zł na pakiet 600MB ważny miesiąc (czyli łącznie 3 miesiące DIL-a bez potrzeby doładowywania konta kwotą 5zł na zakup pakietu na potrzeby DIL-a) albo 110zł na konto promocyjne ważne 30 dni od dzisiaj (można przedłużyć potem na kolejne 30 dni).

Karta nowa, moja, nieużywana, jestem pierwszym właścicielem :) Tylko dla użytkowników forum telepolis. Mogę wystawić aukcję. Cena do uzgodnienia (pewnie kilka dyszek).
 #882374  autor: Bohann
 12 sie 2016, 02:56
Witam :D . Chciałbym przejść na ten darmowy internet w RBM, ale wcześniej mam kilka pytań i byłbym wdzięczny za pomoc.

1.Jak to jest z tymi doładowaniami w taryfie RBM 5, 50 zł wystarcza na 100 dni, czy 90? To znaczy odpalam starter, doładowuję go i włączam pakiet nielimitowanego LTE na 30 dni, 30 dnia włączam drugi pakiet, 60 dnia trzeci, 90 dnia czwarty i 100 dnia muszę doładować drugi raz za 50 zł, żebym 120 dnia mógł włączyć piąty pakiet LTE itd.?

2. Da radę jakoś włączyć RWK w połączeniu z tym darmowym LTE? Może przy obowiązkowej rejestracji numeru dostaje się RWK w jakiejś starej taryfie, która obsługuje to darmowe LTE?

3. To pytanie jest powiązane z poprzednim, bo mam kilka darmowych starterów z Red Bulla, sprzed 2, albo nawet 3 lat, które nie zostały jeszcze aktywowane, mogę coś na tym zyskać? Może chociaż doładowanie 50 zł, które przedłuża ważność o 150, a nie o 100 dni? Jak sprawdzić jaka tam jest taryfa?

4. Jeśli się nie mylę to korzystając z tego darmowego internetu LTE w RBM, trzeba mieć stale wymuszone częstotliwości LTE w modemach i routerach, aby na wszelki wypadek nie przełączały się one na 3G i nie jadło nam kasy z konta i żeby nie zjadało tych dodatkowych pakietów, które muszą być aktywne podczas korzystania z tego LTE, zgadza się?

5. Jaki modem Huawei E3372 byście polecili do tego LTE, wersja HiLink, czy zwykła? Wiem, że takich dyskusji było już sporo, ale mam od kilku lat modem Huawei E3131 w wersji zwykłej i raz na jakiś czas się rozłącza, albo na chwilę "znika" i oprogramowanie go nie widzi. Zwykle wystarczy wcisnąć w oprogramowaniu Play Online "połącz", albo wyciągnąć go i włożyć z powrotem i wszystko działa. Orientujecie się czy wersje HiLink też mają takie drobne problemy i ewentualnie ile czasu zajmuje przyprowadzenie ich do porządku? Czy obie wersje nie mają problemu z wymuszaniem częstotliwości LTE?

6. Z jaką prędkością chodzi to darmowe LTE? W regulaminie pisze coś o 15 Mb/s (download) i 5 Mb/s (upload), ale kiedyś gdzieś chyba czytałem, że nie ma tych ograniczeń.
 #882395  autor: 3G
 12 sie 2016, 10:09
1.Mniej więcej tak, tylko to nie jest pakiet a taka promocja po prostu. Musisz pilnować kiedy się skończy, nie są się tego sprawdzić. 50zł = 100 dni.
2.Tylko na taryfach z przenosin, ale teraz przenoszą już chyba tylko na RBM Energy, która nie ma DIL.
3.Jak masz dobry starter to 50zł = 150 dni, ale te darmowe to chyba nie te. Nie jestem pewny.
4.Tak.
5.Ja wolę zwykły, choć te drugie mają zagorzałych fanów. Na dwóch modemach w rodzinie nic się nie rozłącza. Na zwykłym wymuszanie częstotliwości działa komendami AT przez program TopNetInfo z forum bez-kabli.pl. Na hilinkach na zmodyfikowanym sofcie, który musisz wgrać.
6.Nie ma ograniczeń, wszystko zależy od zasięgu i obciążenia Twojej stacji.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #882398  autor: bolek2004
 12 sie 2016, 10:19
Bohann Jak sprawdzić? Jeśli masz w opakowaniach to popatrz co na nich jest napisane, z tyłu powinny być dni ważności po doładowaniu, chyba że masz same ramki z kartami to już może być problem, żeby dowiedzieć się jaka karta bez jej aktywacji. Z tego co pamiętam ta ramka z pierwszej taryfy (150 dni) była cała w ciemnych kolorach, i sama karta sim miała nadruk czarny i był byk z logo redbull, kolory z mojego avatara bo właśnie to logo pochodzi z tej karty tylko dodałem jakieś filtry:)
 #882405  autor: reboot
 12 sie 2016, 10:43
Bohann.
1. Tak, musisz utrzymywać ważność konta, a dodatkowo ważność pakietu gigabajtów (przy doładowaniu za 50zł dostajesz konto ważne 100 dni i pakiet 2 GB ważny 100 dni). Jeśli liczba megabajtów pakietu będzie większa od zera będziesz miał normalne prędkości LTE, wyzerowany pakiet (czyli wciąż ważny, ale o wielkości 0 MB) lub pakiet nieważny (minęła data jego ważności) oznacza, że prędkość spadnie do bodajże 32kbps.

2. Przenosisz nr z innej sieci do RBM7MNP i w teorii działał myk, że wbicie bonusu w 7MNP włączało 10GB,RWK i 100zł, potem przenosiło się nr do RBM5, traciło się 100 zł i 10 GB, ale RWK przechodził. Działało to na pewno ok. miesiąca temu, teraz nie gwarantuję.

3. Patrz na opakowaniu - jeśli z tyłu masz napisane, że za 50 zł dostajesz 150 dni i 500 MB to stara taryfa (czyli ta z gatunku "I", "7", "7 MNP") a jeśli napisane jest, że za 50zł masz 100 dni i 2 GB, to jest to nowa taryfa (czyli coś w stylu "II", "5", "9"). Chociaż nie dam sobie ręki uciąć za nazewnictwo, ale generalnie chyba taki był podział nazw taryf.

4. Tak, wtedy jest 100% pewność, że nie wyzerujemy pakietu.

5. Ja mam E3272 w wersji HiLink i działa wyśmienicie - oczywiśćie wymuszam LTE. Mam ustawione, żebym samemu klikał "połącz", żebym przypadkiem w dniu dezaktywacji pakietu LTE nie zapomniał się i nie zaczął korzystać z internetu bez darmowego pakietu.

6. Cholera, nie dam sobie ręki uciąć, ale nie mam żadnej anteny i mam słaby zasięg w głębi pokoju, jednak na speedtest leci mi spokojnie ponad 20 Mbps, więc chyba tego ograniczenia nie ma.

WKS
 #882434  autor: Bohann
 12 sie 2016, 13:49
Dzięki za odpowiedzi :D

Co do tych starych starterów to mam ich 7 i mogą mieć od 2 do 3 lat. To są darmowe startery zamawiane ze strony internetowej Red Bulla. Niestety nie mam do nich już żadnych opakowań, zostały same ramki z kartami (niewyłamane). Po rejestracji i aktywacji karty można sprawdzić jakimś kodem jaka to taryfa? W Virgin Mobile jest coś takiego, że jak aktywujesz bardzo stary starter to automatycznie przechodzi on na najnowszą taryfę, ale w Playu i RBM nie ma chyba czegoś takiego, zgadza się?

Wiem jeszcze, że jest na nich 250 MB internetu na start, a same karty są ciemnogranatowe i wyglądają tak:

https://zapodaj.net/94c8ab1e28b4f.jpg.html

https://zapodaj.net/25aead97c00c0.jpg.html

Mam jeszcze 3 nowsze darmowe startery Red Bulla z 5, lub 6 GB internetu, rozdawane na początku tego roku z okazji Intel Extreme Masters w Katowicach w Spodku, ale te są chyba zbyt nowe, żeby coś więcej z nich wycisnąć.

Co do modemu Huawei E3372 to kusi mnie wersja HiLink, bo ten starszy modem, który posiadam Huawei E3131 jest zwykły i chciałbym sprawdzić jak działają te drugie. Z tego co jeszcze kojarzę to jedne wersje tych modemów (HiLink?) nie współpracują z routerami, a te zwykłe modemy można próbować przerabiać na wersję HiLink, jest coś takiego? Znacie jeszcze jakieś ograniczenia tych modemów. Słyszałem kiedyś chyba jeszcze, że jedną z tych wersji można podłączać bezpośrednio do tabletów z androidem.

Generalnie moja sytuacja wygląda tak, że teraz korzystam internetu na abonament Play FORMUŁA 4G LTE UNLIMITED 29,99 i płacę 49,99 zł miesięcznie, został rok do końca umowy. Wziąłem tą umowę rok temu, w ostatni możliwy dzień, bo wprowadzali tą gorszą ofertę no limitem za 90 zł i bałem się, że zaraz zlikwidują ten darmowy internet w RBM i znacznie pogorszą ofertę na kartę (45 zł no limit na 30 dni), ale nic takiego się nie wydarzyło.

I teraz wypowiedzenie umowy na rok przed końcem będzie mnie kosztować niecałe 90 zł, biorąc ten darmowy internet z RBM i kupując modem Huawei E3372 na jakiejś aukcji za ok. 140, może 150 zł, wyjdę na zero po około 6, 7 miesiącach i będę posiadał już modem. Gdyby zlikwidowali tą promocję w RBM to jest jeszcze ten internet w Nju za 29 zł gdzie po 2 latach stażu jest 120 GB. W razie czego mogę jeszcze wziąć Play Internet na Kartę z tym pakietem za 45 zł no limit za 30 dni. Niby to już jest stara taryfa internetu na kartę w Play zastąpiona przez tą gorszą za 49 zł z mniejszym i obligatoryjnym lejkiem po 100 GB, ale mam kilka darmowych starterów z niej, a jak się niedawno dowiedziałem Play nie likwiduje starych taryf, ani nie robi przymusowych migracji do nowszych.

Jest jeszcze gdzieś jakiś tani internet porównywalny do tego z RBM, albo Nju, doradzicie coś?

EDIT: Mogą wystąpić jakieś przerwy w działaniu tego darmowego internetu przy włączaniu kolejnych pakietów po 30 dniach? To znaczy jest ostatni 30 dzień jego działania i włączam następny pakiet w ten ostatni 30 dzień, czy już w 31 dobę i mam przerwę w działaniu internetu dopóki nie włączą tego kolejnego pakietu?
 #882442  autor: bolek2004
 12 sie 2016, 14:11
Taryfę sprawdzisz kodem *111*49*1# albo logując się na play24.
Z takim prefixem 730 to na 99% rbm 5 (100 dni wychodzących)
 #882461  autor: maniek357
 12 sie 2016, 15:27
Włączanie darmowego LTE trwa maksymalnie kilkanaście minut (przynajmniej ja nie spotkałem się z sytuacją, żeby trwało to dłużej, np kilka godzin).

Inne oferty z tanim internetem ? Orange free, gdzie po doładowaniu są całkiem niezłe bonusy gigabajtów (np 15 GB na 3 miesiące za doładowanie 50 zł, 50 GB na 5 miesięcy za doładowanie 100 zł) http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html.

Aero2 ma całkiem fajne paczki (szczególnie jeśli ktoś dużo korzysta to jest pakiet 30 GB za 30 zł). https://aero2.pl/2_oferta/8_zestawienie ... promocyjne

Na pewno powyższe oferty będą działać szybciej niż internet z Playa (RBM), którego BTS-y są często bardzo przeciążone.
 #882584  autor: Luks
 13 sie 2016, 15:52
Włączyłem bonus na karcie z RBM 7 MNP 22.07.2016 i kilka dni temu przeszedłem na RBM 5. RWK zostało ;)
 #882607  autor: Bohann
 13 sie 2016, 20:23
To jak, można jeszcze uzyskać to RWK? Co trzeba zrobić, żeby chociaż spróbować? Zarejestrować jakikolwiek numer innego operatora i przyjść do salonu Playa, aby go przenieść? Na jaką taryfę?
 #882638  autor: adik
 14 sie 2016, 07:19
tylko tak jak piszesz obecnie można mieć RBM 7 MNP, i w RBM przenoszą właśnie do niej ale to niestety proces wymagający sporo cierpliwości bo są problemy z simami do migracji do RBM-a i może to potrwać nawet kilka tygodni.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
  • Strona 32 z 193
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 193
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 193