DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #38160  autor: Anm88
 27 gru 2005, 20:58
SIEMENS CX 65
Dzisiaj chciałem wam przedstawić test swojego telefonu. Jest to Siemens CX65. Mój telefon ma już rok i w tym czasie ujawniło się kilka jego wad. Jako ze jest to telefon już trochę używany proszę nie zwracać uwagi na różne ułomności spowodowane przeze mnie.





W pudełku znalazłem:
-telefon
-baterie
-ładowarkę
-zestaw słuchawkowy
-kartę gwarancyjną
-Instrukcje obsługi
-skrócona instrukcję obsługi
Zestaw standardowy chyba więcej nie było potrzebne do tego modelu.






Pierwsze wrażenie: telefon na pierwszy rzut oka wydaje się dość duży jednak to szybko mija. Po pewnym czasie klapka od baterii obluzowała się i cały czas się rusza. Na początku również klawiatura miała trochę luzu lecz po pewnym czasie przestało to mieć miejsce. Kształt telefonu jest dobrze dopasowany do dłoni. Telefon ma wymiary 108x46 mm oraz jego waga wynosi 90 g. Z przodu telefonu widzimy ekran i klawiaturę z lewej strony telefonu jest złącze na podczerwień. Natomiast na tylnej obudowie jest oczko aparatu oraz złączę używane już chyba tylko przez Siemensa jest to złącze na antenę zewnętrzną.


Wyświetlacz: wyświetlacz w tym telefonie w czasach swojej świetności był jednym z największych. Lecz teraz nie jest on taki imponujący jak kiedyś. Ma on rozdzielczość: 132 x 176 pikseli. Wyświetlacz telefonu pokazuje nam 65 tys. kolorów. Jest on dość mocnym punktem tego telefonu. Można ustawić kontrast i podświetlenie. Jednak w czasie dużego nasłonecznienia są problemy z jego czytelnością. Jako tapeta może być wyświetlany dowolny obrazek również anonimowany. Na wygasasz można ustawić zegar cyfrowy lub analogowy lub dowolny obrazek. Jest tez opcja oszczędzania energi.

Klawiatura: Klawiatura tego telefonu jest średnia. Jest ona wykonana ze średniej jakości materiałów. Klawisze numeryczne są dość małe jednak dość wygodnie pisze się na nich wiadomości i obsługuje telefon. Prócz klawiszy numerycznych mam też klawisze z czerwoną i zieloną słuchawką, dżojsitck który działa dobrze z małymi wyjątkami oraz w czasie czuwania służy do wybierania funkcji. Są tez 2 klawisz funkcyjne. Jednemu z nich w czasie czuwania jest przydzielona książka adresowa natomiast do drugiego możemy sami przyporządkować opcję którą ma on wywoływać.

Menu: Wchodzimy w nie wciskając dżojsitck. Jest tam 9 ikon. Potem wchodzimy w menu tekstowe. Zazwyczaj menu działa bez spowolnień jednak zdarza się ,że trzeba poczekać kilka sekund na wejście w Menu. Ikonki są nawet ładnie wykonane chodź mogłyby być lepsze moim zdaniem.



Aparat: Aparat ma rozdzielczość VGA czyli 640*480. Jest tu także 5 krotny zoom cyfrowy. Można również ustawić jasność zdjęcia oraz balans bieli. W balansie bieli mamy do wyboru 3 opcje. Jest tez możliwość włączenia samowyzwalacza. Daje on nam 15 sekund na ustawienie się do zdjęcia. Do wyboru mamy 4 rozdzielczości zdjęcia. Jednym klawiszem możemy przejść do funkcji kamery. Standardowo długość jednego filmiku wynosi 30 sekund. Lecz po pewnych modyfikacjach w ustawieniach można go wydłużyć do momentu kiedy cała pamięć nam się zapełni.

Książka adresowa: Moim zdaniem to jedna z najlepszych rzeczy w tym telefonie. Do jednego kontaktu możemy zapisać Imię,Nazwisko,4 rodzaje telefonów,e-mail,dodać zdjęcie,datę urodzin,pełny adres oraz kilka innych przydatnych rzeczy jak adres strony WWW oraz numer w komunikatorze ICH. W pamięci telefonu możemy zapisać około 500 kontaktów. Każdy z kontaktów możemy przypisać do oddzielnej grupy. Ustawienia tych grup możemy edytować lecz nie możemy dodawać nowych grup. Każda z nich charakteryzuje się innym dzwonkiem oraz symbolem.


Dzwonki: Telefon obsługuje dzwonki polifoniczne w formatach midi. Odtwarza też pliki w formacie AMR i WAV. Dzwonki MIDI mają 40 głosów. Dzwonki w tym telefonie są dość dobrze słyszalne chociaż głośniczek odpowiedzialny za odtwarzanie dzwonków tak średnio daje sobie z tym rade.

Wiadomości: Telefon obsługuje wszystkie formaty wiadomości zaczynając od najstarszych ale najbardziej rozpowszechnionych SMSów poprzez EMSy do nowoczesnych MMSów. Wszystkie odebrane wiadomości SA przechowywane w jednym folderze odpowiednio podzielonym na SMSy, MMSy i wiadomości E-Mail. Aby wysłać wiadomość nie trzeba się zbyt dużo namęczyć. Wystarczy tylko kilka kliknie i telefon już wysyła nową wiadomość. W pisaniu pomaga słownik T9 i działa on dość dobrze. Można dodawać w nim nowe słowa. 100 KB to maxymalna wielkość MMSa jest to niepotrzebne ograniczenie.lecz wystarczy to aby wysłać zdjęcie jakąś melodyjkę do kogoś.

Transmisja danych:
GPRS class10- szybkość pobierania do 53,6 kb/s.

Pamięć: Użytkownik teoretycznie ma 11 MB dostępnej pamięci. Lecz tak naprawdę mamy dostępnych około 5 MB. Są one dynamicznie rozdzielane między wiadomości, książkę adresową, aplikacje JAVA. Jest to dość wystarczająca ilość jak na ten telefon.

Java: W telefonie z odpowiednią wersją sortu możemy uruchamiać aplikację w 3D. Wraz z telefonem były dostarczone 2 gry: Contest Arena Pro oraz Stach Attack Advanced. Natomiast aplikacje zainstalowane w telefonie to: Photo Editor(do obróbki zdjęć i obrazków) Download Assistant.

Inne:
-Kalendarz z widokiem dziennym, tygodniowym, miesięcznym.
-Budzik
-Dyktafon-ograniczony pojemnością pamięci
-Konwerter(energia, prędkość, masa, powierzchnia, pojemność, moc, czas, ciśnienie, długość, temperatura, waluta)
-Kalkulator (4podstawowe działania pierwiastki,podnoszenie do kwadratu)
-Stoper
-Minutnik
-Zestaw Głośnomówiący
-Efekty Świetlne (sygnalizują one diodami świecącymi się możliwość góry telefonu czy mamy jakieś nieodebrane połączenia lub wiadomości)
jest możliwość samodzielnego wgrania nowego oprogramowania dostępnego na stronie producenta poprzez specjalny kabel.

Bateria: Telefon posiada ogniwo litowo jonowe o pojemności 750 mAh. Moim zdaniem jest to jedna z najsłabszych części tego telefonu. Bateria przy kilku SMSach dziennie wytrzymuje 2-3 dni. A gdy telefon leży czas czuwania dochodzi nawet do 4 dni.

Podsumowania: Siemens jest to telefon raczej dla młodzieży ponieważ biznesmeni nie będą mieli z niego zbyt wielkiego pożytku. Plusem tego telefonu jest duży wyświetlacz i dość duża pamięć wbudowana. Natomiast wielkim minusem jest jak wspomniałem słabe ogniwo i słabe wykonanie materiałów. Mi po 3 miesiącach urwał się uchwyt podtrzymujący baterie. Brak jest w nim radia. Dobrym dodatkiem był by odtwarzacz MP3 ale potrzebne byłoby jeszcze rozszerzenie telefonu o karty pamięci.


Ceny tego telefonu w tym momencie na Allegro są bardzo przystępne i wynoszą około 250 zl. do 400 zl.

 #38169  autor: Frasio
 27 gru 2005, 21:13
Dobry teścik ;)

Jest kilka literówek, ale widocznie szybko pisałeś i coś ci umknęło. ;)

Obrazek

 #38171  autor: WitekT
 27 gru 2005, 21:19
No - całkiem całkiem tekścik. ;)

Trochę niezręczności językowych, ale jak na pierwszy raz to (jako nauczyciel) mogę postawić solidną 4. :)

Jak się dorzuci zdjęcia, to spokojnie będzie można wsadzić go jako pierwszy tekst do nowego działu. :)

Wyślij mi je na maila - witek (małpa) telepolis.pl. Ładnie je obrobię do miniaturek, a potem Ty sobie te miniaturki porozrzucasz ładnie po tekście.

 #38179  autor: daniel
 27 gru 2005, 21:26
Tekst mi sie bardzo, ale to bardzo podoba.

A teraz pytanie do Witka, czy mamy pisac testy pod ten, tzn, w tej kolejnosci kategorii?
Bo jesli tak, to ja swoj zmieniam.

Lights are blinding my eyes...

 #38190  autor: Vin
 27 gru 2005, 21:39
Podaj witku jakiś schemat to ja moge napisać o CXT70 i SE t290 :D

 #38193  autor: WitekT
 27 gru 2005, 21:42
Powiem tak - piszcie jak chcecie, byle było wszystko opisane. :)
Starajcie się pisać o swoich odczuciach, niedoróbkach, wygodnych rzeczach, itp, a nie przepisywać instrukcję obsługi. ;)

 #38197  autor: Irek
 27 gru 2005, 21:45
Co do instrukcji obsługi. Po pierwsze nigdy w życiu jej nie czytałem, a po drugie była by to trochę bzdura. Test będzie wtedy bez sensu!

"And one more thing..."

 #38216  autor: daniel
 27 gru 2005, 22:22
A ja bede pisal pod schemat autora tego tekstu, poniewaz mi sie podoba, i wam tez tak radze, wtedy wszystkie beda podobne, i czytajacemu bedzie latwiej poruwnac modele telefonow.
Tak jak to powiedzal wczesniej Witek, w innym temacie.

Lights are blinding my eyes...

 #38217  autor: Klusek
 27 gru 2005, 22:27
Wszystko pięknie, tylko małe "ale":
- Kontrast wyświetlacza można zmienić tylko w C65 z serii X65
- Pod oba klawisze funkcyjne można ustawić dowolną funkcję (książke adresową mamy gdy damy joya w dół). Czasami operator ustawia jakąś swoją funkcję pod softkey, ale z tym można sobie bez problemu poradzić.
- Ograniczenie MMSa do 100 KB to jest ograniczenie sieci (nie wiem czy wszystkich). Telefon teoretycznie powinien sobie radzić z MMSami do 300 KB
- Po małych modyfikacjach filmy mogą mieć maksymalną długość do 1 minuty nie da się więcej.
- Teoretycznie i praktycznie mamy 11 MB pamięci, bo nawet jeśli po zakupie mamy już coś powgrywane do telefonu to bez problemu możemy to pousuwać żeby zwolnić pamięć.

Z całą resztą pozostaje mi się zgodzić i pogratulować naprawdę dobrego testu, oby tak dalej.
jesito pisze:Co do instrukcji obsługi. Po pierwsze nigdy w życiu jej nie czytałem, a po drugie była by to trochę bzdura. Test będzie wtedy bez sensu!
Nie czytasz instrukcji obsługi? Dla mnie to podstawa. Nie dla tego żebym się bez niej nie potrafił obejść, bo z tym nie ma problemy, ale z takiej instrukcji naprawdę ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :).
Ostatnio zmieniony 27 gru 2005, 22:36 przez Klusek, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
Obrazek

 #38221  autor: Anm88
 27 gru 2005, 22:34
Dzięki KUSEK za twoje informacje. Postaram się to jakoś niedługo pozmieniać. Pozdrawiam

 #38232  autor: Skarpyta
 27 gru 2005, 22:55
fajny teścik

Obrazek
Obrazek

 #38662  autor: Damiano
 29 gru 2005, 12:57
Noo, daje chłopak rade ;)

 #38903  autor: mol
 30 gru 2005, 11:12
Według mnie dobry teścik ...

 #38934  autor: eone
 30 gru 2005, 12:59
...słabe wykonanie materiałów
to jakos dziwnie brzmi :)
ale test jest ok :-)

 #38937  autor: Anm88
 30 gru 2005, 13:07
No cóż nawet najlepszym zdażają się błędy a ja nie należe do najlepszych a więc mam nadzieje iż wybaczycie mi takie coś.pozdrawiam

 #38939  autor: mol
 30 gru 2005, 13:12
[center]Wybaczymy :D [/center]

 #38943  autor: Anm88
 30 gru 2005, 13:21
Ależ dziękuje bardzo wysoka komisjo.Pozdrawiam

 #58009  autor: wendzior
 03 mar 2006, 20:48
nie wiem po co ale macie zdjecie z cx65 wg mnie bardzo ładne :D
(jest to proba czy wyswietli sie na forum obrazek:D)
Obrazek

 #59229  autor: szczeka
 07 mar 2006, 20:15
dorby test, gratuluje ;-) tez bym napisal, ale moge napisac k500i i 3200, a te testy juz niestety sa ;)

 #191040  autor: Sroq
 09 cze 2007, 18:10
Dodając do testu - Telefon posiada genialną moim zdaniem opcję wyświetlania długości przychodzącego połączenia (przed odebraniem) - w ten sposób podchodząc do komórki i widząc, że ktoś dzwonił, wiemy czy była to tylko symboliczna "strzałka" czy też ktoś próbował się do nas dodzwonić. Szkoda, ze inne marki nie posiadają takiej opcji

Motorola M3688, Nokia 3310 x2, Samsung C100, Siemens SL45i x2, Motorola T722i, Siemens C60, Nokia 3100, Siemens CX65, Moto E770v, Nokia 6630