DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #362014  autor: orson_dzi
 27 wrz 2009, 14:09
„Nawigacja w telefonie” – taki napis Samsung umieścił na pudełku modelu i550. Czy jednak aby na pewno jest to głównym przeznaczeniem tego telefonu? W końcu mamy tu dedykowany skrót muzycznie, wyjście mini-jack, trackball, aparat z autofocusem... Czy Samsung i550 sprawdzi się tylko jako telefon do nawigacji, czy tez będziemy mogli wykorzystać go z powodzeniem do innych celów? Na te pytanie odpowie poniższy test.

Wygląd, wyposażenie i pochodzenie telefonu

Testowany egzemplarz został zakupiony poprzez Allegro za kwotę 427zł. Roczny telefon, pierwotnie kupiony w Saturnie z gwarancją do sierpnia 2010 roku.
Zestaw zawierał:
- telefon;
- baterię;
- ładowarkę sieciową;
- stereofoniczny zestaw słuchawkowy z mikrofonem;
- płytę z oprogramowaniem, sterownikami i samplami multimediów;
- makulaturę, czyli instrukcje, reklamówki i kartę gwarancyjną;
Czyli praktycznie wszystko to, co w każdym pudełku z tym modelem.

Telefon ma wymiary 115x53x13.8 mm. Dla wielu osób jest to stosunkowo dużo. Waży 109g. Początkowo i na mnie zrobił wrażenie niemałego. Jednak po dłuższym korzystaniu wydaje się być zwykłym, małym telefonem. Zdjęcia katalogowe sprawiają wrażenie, że przód i550 zwęża się u góry i u dołu obudowy. W rzeczywistości jednak jest on idealnie prostokątny.
Biorąc urządzenie do ręki wyraźnie czujemy solidność wykonania. Mimo, iż jest to plastik, to nie jest to skrzypiący (w większości) SE oraz rozpadająca się Nokia z serii N lub Classic.
Przód telefonu podzielony jest srebrną belką niemalże po połowie. Górną część zajmuje duży ekran, o przekątnej 2.6”. Nad nim mamy, jedyny w tym modelu, głośnik oraz kamerę do wideorozmów. Pod wyświetlaczem znajduje się napis Samsung oraz wspomnianą wcześniej srebrną belkę. Niżej, centralnie umieszczony trackball. Na lewo od niego jest dedykowany skrót do przeglądarki internetowej, lewy przycisk funkcyjny i klawisze wejścia do menu. Na prawo od „kulki” jest skrót uruchamiający nawigację, prawy przycisk funkcyjny i klawisz muzyczny. Poniżej mamy czerwoną i zieloną słuchawkę, C oraz na samym dole klawisze numeryczne.
Prawie cały tył zajmuje pokrywa baterii. Na samej górze tylnego panelu znajduje się obiektyw aparatu, symboliczna lampa doświetlająca oraz lusterko ułatwiające robienie autoportretów.
Telefon jest wykonany w całości z plastiku wysokiej jakości. Wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane, zero trzeszczenia lub innych niepokojących odgłosów. Cały tył telefonu ma chropowatą fakturę, która na pierwszy rzut oka bez dotykania telefonu sprawia wrażenie, że jest to skóra. W rzeczywistości jest to plastik, w dodatku bardzo cienki. Po zdjęciu tylnej klapki możemy ją przy bardzo minimalnym użyciu siły bez problemu wygiąć.
Obrazek
Ale mimo tych właściwości bardzo pewnie trzyma się telefonu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyświetlacz

W tym modelu Samsung umieścił duży, o przekątnej 2.6”, ekran o rozdzielczości 320x240 pikseli, wyświetlający 256tys. kolorów. Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra. Daleko w tyle zostawia wiele modeli wyświetlających 16mln kolorów. Barwy są nasycone, a ekran świeci bardzo mocno, nawet przy połowie skali podświetlenia.
Po wyjściu na otwartą przestrzeń każdy ekran traci swoje właściwości wyświetlania bardzo dobrej i wyraźnego obrazu. Nie inaczej jest w tym przypadku, aczkolwiek i550 sprawuje się pod tym względem ponadprzeciętnie. Bez większych problemów możemy odczytać lub napisać wiadomość, czy też sprawdzić godzinę.
Oczywiście na ekranie możemy ustawić aktywny tryb gotowości. Wygląda on jednak nieco inaczej niż miało to miejsce w Nokiach. Na górze są skróty, poniżej wpisy z kalendarza, a na dole znajduje się pasek wyszukiwania Google. Mi osobiście strasznie to przeszkadzało i z trybu gotowości byłem zmuszony zrezygnować.


System i jego działanie

Telefon oparty jest o trzecią edycję systemu S60 z dodatkiem Future Pack 1, opracowanym przez Nokię. Wyposażony jest w procesor taktowany zegarem 450mhz i 128mb pamięci RAM. Jak wyglądają te liczby w praktyce? Imponująco. Do dyspozycji mamy ok. 90mb RAM-u, co pozwala nam na jednoczesne otwarcie sporej ilości aplikacji. Wszystko działa bardzo sprawnie i nie ma tu mowy o zwalnianiu lub wieszaniu się. Co więcej, i550 działa wyraźnie szybciej, niż niejeden telefon bez systemu operacyjnego.
Jest jednak jedna rzecz, z którą ten model sobie nie radzi. Jest to galeria zdjęć. Fotografie wykonane telefonem nierzadko przekraczają 1mb. Miniatury ładują się bardzo długo, a ich przeglądanie bywa uciążliwe. Trzymanie i przeglądanie dużej ilości zdjęć nie należy do wygodnych zajęć. Sprawę rozwiązują programy służące do zarządzania i przeglądania zdjęć, które dobrze spełniają swoje zadanie.


Przegląd menu telefonu

Menu możemy tradycyjnie ustawić w formę siatki lub listy. Drugi tryb jest jednak mało czytelny.
Obrazek
Fabrycznie, zaczynając od lewego górnego rogu, menu prezentuje się następująco:
1) Wiadomości
Obrazek
2) Kontakty
3) Rejestr
Obrazek
4) Narzędzia
Obrazek
5) Multimedia
Obrazek
6) Organizator
Obrazek
7) Ustawienia
Obrazek
8 ) Profile
Obrazek
9) Łącza
Obrazek
10) Internet
11) Instalacje
Obrazek

Kolejność ikon możemy dowolnie zmieniać. Można również tworzyć własne foldery w głównym poziomie menu.


Rozmowy i wiadomości – funkcje telefoniczne

Nie można zapomnieć, że mimo mnogości funkcji, ciągle mamy do czynienia z telefonem.
Jakość wykonywanych połączeń stoi na wysokim poziomie. Rozmówcę słyszymy głośno, czysto i wyraźnie.
Mimo umieszczenia anteny w dolnej części telefonu, bardzo dobrze radzi on sobie z zasięgiem. Idealnym miejscem do przeprowadzenia testu zasięgu jest jedna z białostockich galerii handlowych. Spośród modeli, takich jak: Samsung G600, Z400, Nokia 3120, 6300, N73, SE Z300i, K770i, D750i, Motorola E398, to właśnie Samsung i550 sprawuje się najlepiej pod względem zasięgu. Tylko on pozwala na przeprowadzenie rozmowy. Wszystkie próby zakończyły się pomyślnie, podczas gdy na w.w. modelach było to loterią.

Schemat pisania wiadomości tekstowych wygląda w następujący sposób. Uruchamiamy edytor wiadomości (chyba każdy używam w tym celu skrótu, w moim przypadku jest to przesunięcie trackballa w lewo), który składa się z dwóch elementów: pola odbiorcy i pola, w którym wprowadzamy tekst. Po wpisaniu wiadomości wciskamy lewy klawisz funkcyjny lub trackball i na samej górze mamy opcję „Dodaj odbiorcę”. Wyświetla nam się lista wszystkich kontaktów, na której możemy jednocześnie zaznaczyć kilku odbiorców. Po ich wybraniu wybór zatwierdzamy lewym klawiszem funkcyjnym, co przenosi nas z powrotem do edytora, gdzie pozostaje nam tylko wcisnąć ponownie lewy klawisz funkcyjny i wiadomość zostaje wysłana. Po tym całość zostaje automatycznie zamknięta.



Muzyka, aparat, filmy...

Dostęp do odtwarzacza mp3, radia i fabryczni zainstalowanego Real Playera uzyskujemy po wciśnięciu skrótu umieszczonego pod lewym klawiszem funkcyjnym.
Pierwszą pozycją na liście jest odtwarzacz muzyki. Jest to bardzo prosta aplikacja, której kolorystyka zmienia się wraz ze zmianą motywów. Wyświetlony mamy tytuł otworu, wykonawcę, okładkę albumu oraz na samym dole tytuł następnej piosenki. Nie mamy możliwości korekcji dźwięku, ze względu na brak jakiegokolwiek equalizera. Jedyny co można ustawić, to zapętlanie oraz odtwarzanie utworów w kolejności losowej.
Fonoteka sortuje piosenki na: wszystkie utwory, wykonawców, albumy, listy odtwarzania, rodzaje muzyki oraz kompozytorów. Listy są tworzone w formacie .m3u. Podczas ich tworzenia wyświetlają nam się wszystkie kawałki jakie mamy zgromadzone w telefonie oraz na karcie pamięci, nie podzielone na katalogi. Musimy przebrnąć przez całą listę w poszukiwaniu utworu, który chcemy dodać.
Jakość dźwięku na dołączonych słuchawkach pozostawia sporo do życzenia. Jedyny plus, to to, że jest głośno. Dźwięk jest płaski, momentami wręcz denerwujący. Ale do dyspozycji mamy również gniazdo mini-jack, do którym możemy podłączyć dowolne słuchawki. Jakość ulega wyraźnej poprawie. Oczywiście, im lepsze słuchawki, tym wygodna słuchania jest wyższa. Używając na co dzień TDK NP-100 dźwięk był wyraźnie za cichy ale przy Creative EP-550 było już w porządku. Jak w większości Samsungów nie mamy tu wynaturzonego basu, ani piszczących wysokich tonów. Głównie wyeksponowany jest środek i ogólnie jakość można uznać za bardzo dobrą. Głośność na dobrych słuchawkach jest na bardzo dobrym poziomie. Po podłączeniu jednocześnie słuchawek fabrycznych i innych przez mini-jacka, muzyka leci tylko w tych od Samsunga.
Nie jest to telefon dla miłośników słuchania muzyki przez wbudowany głośnik. A ten jest jeden, ten samo do rozmów i do dźwięków. Dźwięk jest cichy, średni jakościowo, praktycznie bez basów.
Obrazek
Następnie Real Player. Sprawdzałem tylko filmy zapisane w formatach .3gp oraz .mp4. Odtwarzane były bardzo płynnie, a ich jakość na tak dobrym ekranie, w dodatku tych rozmiarów, była wysoka.
Obrazek
Radio jest jeszcze prostsze niż odtwarzacz. Na ekranie mamy tylko opcje zmiany kanału na kolejny z listy zapisanych stacji (do 50-ciu) oraz przejście do kolejnej stacji na zasadzie autostrojenia. Oczywiście możemy też ręcznie wybrać kanał wpisując jego częstotliwość. Telefon dobrze wyłapuje stacje, nie gubi sygnału. Radia można słuchać na słuchawkach podłączonych przez mini-jacka.
Obrazek

Aparat ma rozdzielczość 3mpx z funkcją autofocus i wyposażony jest dodatkowo w niedużą diodę doświetlającą. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to 2048x1536. Do dyspozycji mamy 10-krotny zoom cyfrowy. Możemy ustawić m.in. pomiar oświetlenia (matrycowy, punktowy, wyśrodkowany), samowyzwalacz (5, 10, 15 sekund), poziom jasności, balans bieli (automatyczny, słoneczny, pochmurny, rozżarzony, fluoryzujący), odcienie koloru (normalny, sepia, czarno biały, negatyw, woda). W telefonie zabrakło zdjęć w trybie makro. Jednak mimo braku tej funkcji z powodzeniem możemy sfotografować kartkę z tekstem pisanym ręcznie lub drukowanym.
Wykonanie zdjęcia odbywa się przez naciśnięcie jednostopniowego przycisku migawki. Zwyczajnie wciskamy i czekamy na złapanie ostrości. Telefon dobrze sobie z tym radzi, zwykle nie trwa to dłużej niż 2-3 sekundy.
Zdjęciom wykonanym na powietrzu można niewiele zarzucić. Są one bardzo dobrej jakości. Im ciemniej, tym jakość zdjęć stopniowo się pogarsza. Kolory tracą jakość, pojawiają się szumy i zakłócenia.
Lampa jest raczej symboliczna i wystarcza do zrobienia zdjęć z odległości do 2 metrów. Tradycyjnie już dość mocno prześwietla obraz. Nie da się z niej korzystać jak z latarki. Po włączeniu flesza, działa on tylko od momentu wciśnięcia migawki, do zrobienia zdjęcia.
Dzięki wbudowanemu aparatowi możemy również kręcić sekwencje video w maksymalnej rozdzielczości 352x288, z prędkością 15 klatek na sekundę w formatach MPEG4, H.263. Real One. Długość filmu jest ograniczona tylko pojemnością karty pamięci.
Obrazek



Klawiatura i trackball

Klawisze i550 na pierwszy rzut oka wydają się być niewygodne. Mimo ich sztabkowego kształtu, w praktyce, okazuje się zupełnie inaczej. Przyciski są duże, dobrze od siebie oddzielone. Pisanie wiadomości jest czynnością łatwą i przyjemną już po napisaniu pierwszego sms-a. Dla niektórych minusem może okazać się to, że podświetlone są nie klawisze, a napisy nad nimi (podświetlenie jest wyraźne i koloru białego). Podczas pisania po ciemku początkowo problemy może sprawiać fakt, że wciskamy nie podświetlony napis, a pustą przestrzeń pod cyframi.
Trackball jest rzeczą dyskusyjną, która dla wielu potencjalnych nabywców stanowi problem przed zakupem. W praktyce jest to rozwiązanie wygodne i dobrze wykonane. Trackball jest otoczony gumową osłoną, która zapobiega dostawaniu się kurzu do środka. Do wyboru mamy 10-cio stopniową skalę czułości „kulki”. Przy niższych, przesunięcie się o jedną pozycję w menu może wymagać nawet dwóch pełnych obrotów trackballa. Przy najwyższej, delikatny ruch powoduje reakcję telefonu. Momentami bywa to irytujące, gdy zamiast w dół, przesuwamy się w prawo lub podobnie. Wystarczy wówczas zmniejszyć czułość urządzania i problem znika. Jest to jednak swego rodzaju utrudnienie dla miłośników mobilnych gier. Dynamiczne gry, które wymagają jednocześnie użycia przycisku nawigacyjnego i klawiatury możemy sobie na starcie darować chyba, że ktoś nadąży z kręceniem trackballem, w co szczerze wątpię.


Internet

W modelu i550, w porównaniu do pożądanego przez wielu i550w, zabrakło modułu Wi-Fi. Do dyspozycji pozostaje nam więc, w zależności od zasięgu, GPRS, EDGE, UMTS oraz HSDPA 3.6 Mbps. Duży ekran o bardzo wysokiej jakości oraz trackball znacznie ułatwiają korzystanie z mobilnego internetu. Przeglądanie stron za pośrednictwem wbudowanej przeglądarki, jak i Opery Mini jest czynnością prostą i przyjemną. Strony ładują się szybko i nie zdarzyło mi się zerwanie transmisji. Mimo braku Wi-Fi, Samsunga i550 z powodzeniem możemy wykorzystać jako urządzenie do mobilnego dostępu do internetu.


GPS

Niestety względu finansowe nie pozwoliły mi na dokładny test nawigacji w tym modelu.
Z krótki obserwacji można było jednak zauważyć pewne fakty. W zamkniętych pomieszczeniach, jak i w momencie, gdy telefon jest zakryty, złapanie sygnału jest bardzo trudne. Na otwartej przestrzeni sytuacja się poprawia i telefon potrafił znaleźć satelity w 20-40 sekund. Czułość modułu jest na dobrym poziomie. W jednym z testów znalazłem porównanie czułości do Nokii N82. Udało mi się to sprawdzić i rzeczywiście, jest ona na podobnym poziomie. Na kilka prób Samsung zgubił satelity dwa razy. Raz na dłużej, a raz dość szybko z powrotem złapał sygnał.
Zastosowanie zewnętrznego odbiornika znacznie poprawia jakość korzystania z nawigacji w tym modelu.
Gdy zachodzi potrzeba pobrania danych z internetem, zawsze wyświetlany zostaje komunikat o takiej konieczności z dopiskiem, że jest to płatne.


Funkcje biurowe oraz dodatkowe

Jak w każdym telefonie z systemem Symbian, tak i tutaj fabrycznie mamy zainstalowane aplikacje Quick Office oraz Adobe Reader. Pliki możemy tylko przeglądać. Gdy podczas czytania dokumentu np. w formacie .doc, po wybraniu opcji edytuj, pojawia się komunikat o konieczności połączenia z internetem w celu wykupienia tej funkcji, oczywiście z dopiskiem, że jest to płatne.
Do dyspozycji mamy również odtwarzacz plików Flash, Konwerter miar, wag walut itp., prosty Kalkulator z funkcją pierwiastkowania.


Bateria

Podczas korzystania z telefonu w następującym trybie: 5-10 minut rozmowy, 10-20 sms-ów, dwie godziny muzyki na słuchawkach i 15 minut na głośniku oraz kilka minut jakiejś gry, kilka zdjęć, baterie ładowałem co drugi wieczór. Spokojnie można było robić to co trzy dni ale wolałem mieć pewność, że w ¾ trzeciego dnia telefon nie odmówi mi posłuszeństwa.

Obrazek


Samsung, więc... ograniczenia?

Koreański producent przyzwyczaił nas już do wprowadzania różnych, mniej lub bardziej denerwujących ograniczeń w swoich modelach telefonów. Na szczęście i550 jest tych rzeczy pozbawiony.
Jedyną, znaną z Samsungów rzeczą, jest oszczędzanie energii. Gdy nie korzystamy z telefonu ekran jest czarny. A gdy bateria jest na wyczerpaniu, wyłączone zostają wszystkie funkcje oprócz możliwości dzwonienia i pisania, a ekran delikatnie przygasa.


Podsumowanie

A więc, czy Samsung i550 to tylko nawigacja w telefonie? Okazuje się, że w innych dziedzinach ten model sprawuje się nawet lepiej niż pod względem nawigacji. Sprawdzi się przy przeglądaniu stron internetowych, oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki, a dodatkowo zachowuje podstawowe cechy telefonu na wysokim poziomie. Dodatkowo warto wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy, o której producenci zapominając w większości swoich modeli. Za każdym razem, gdy telefon chce połączyć się z internetem dostajemy komunikat o tym, z wyraźnym zaznaczeniem, że jest to płatne i co zamierzamy zrobić w tej sytuacji, za co wielki plus.
Jest to bardzo dobra propozycja dla ludzi szukających telefonu uniwersalnego, który po części sprawdzi się w każdej dziedzinie.

Minusy:
- stosunkowo duże wymiary;
- przeciętny aparat;
- bardzo wolna galeria;
- trackball :?:

Plusy:
+ duży ekran o bardzo wysokiej jakości;
+ gniazdo mini-jack i dobra jakość dźwięku;
+ solidne wykonanie;
+ komunikaty o konieczności płatnego połączenia z internetem;
+ wygodna klawiatura;
+ dobry zasięg i jakość rozmów;
+ szybki procesor, dużo RAM-u oraz bardzo szybkie działanie;
+ wbudowany GPS;
+ trackball :?:


Zdjęcia wykonane telefonem.


P.S.
Ew. sugestie lub pytania piszcie jak najszybciej, bo jutro po południu już nie będę miał jak tego sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 23:01 przez orson_dzi, łącznie zmieniany 3 razy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #362035  autor: Worczynski
 27 wrz 2009, 16:17
:-) Jak dla mnie Orson, jest bardzo dobrze, test odpowiada na wszystkie pytania, jakie miałem do tego telefonu! Gratuluje, i oby tak dalej:-)

Jazz do łez:)

 #362046  autor: luck112
 27 wrz 2009, 17:25
Super test ! też mam samsunga i550 i po przeczytaniu tego testu wszytsko się zgadza
oby tak dalej

 #362052  autor: adiq1033
 27 wrz 2009, 17:54
Przez pomyłkę powstała emotikona " 8) ". Przegląd Menu telefonu - Profile.

 #362059  autor: Bartosz0013
 27 wrz 2009, 18:36
Test super :) gratuluję ! Idealnie przedstawiłęś możliwości Sam. i550 ;D

 #362067  autor: ryke24
 27 wrz 2009, 19:37
Seria szybkich pytan bo prawie sie przekonalem do zakupu tego modelu:)

-Jakosc rozmow piszesz ze wysoka.Jak bardzo wysoka?:) w skali od 1-10?:) ile dajesz;).Biorac pod uwage ilosc modeli telefonow z ktorymi w zyciu sie zetknoles jakies tam powornanie pewnie masz:)Czy rozmowa jest glosna i dalej czysta i wyrazna?Czy rozmowa godzinna moze byc przyjemna czy to Droga przez męke...tak jak w nie ktorych SE;)

-Jak nas "odbiera" rozmowca?.Czy mikrofon jest czuly slychac nas wyraznie.Czy czesto musimy powtarzac wymawiane kwestie bo cos tam ktos tam nie slyszy za dokladnie badz malo wyrażnie...Nie ukrywam tez mnei to czasem denerwuje:>

-czy ten caly trackball moze byc męczacy w uzywaniu nawigacji?

-latarki to on nie posiada.W sensie wlaczyc na dluzej Led diode?

Czy jego "solidnosc"...jest na tyle dobra ze przypadkowo zaliczajac upadek z niewielkiej wysokosci nie odbije sie to na jego poprawnym dzialaniu i wygladzie?:)

Sagem My-x1,Sagem mx5-2,SE K550i,Nokia 2330,1650,Samsung X510, i550,S3310,B2700,LG GU230,Nokia 6303i,N8

 #362072  autor: fortel
 27 wrz 2009, 20:17
A ja właśnie zwątpiłem w zakup tego telefonu.Prawdę mówiąc,myślałem,że muzycznie jest lepszy od mojej Nokii6120cl a tu brak korektora,basów itd.Poza większym wyświetlaczem i ogólnie wymiarami-nic specjalnego.Zbieram dalej pieniążki...hmm...na 5800 lub Omnie HD! :wink:

 #362090  autor: orson_dzi
 27 wrz 2009, 21:33
Przez pomyłkę powstała emotikona " 8) "
Jak będę dodawać zdjęcia, to to poprawię. Widziałem ją i na początek specjalnie zostawiłem ;) .
ryke24 pisze:Jakosc rozmow piszesz ze wysoka.Jak bardzo wysoka?
8-8.5 na 10 mniej więcej. Zdecydowanie lepiej niż w SE ale gorzej niż w LG. W przyszłym tygodniu przesiadam się na trochę na KF600 i chyba zacznę częściej dzwonić niż pisać biorąc pod uwagę jego straszną klawiaturę i bardzo wysoką jakość rozmów.
ryke24 pisze:Czy rozmowa jest glosna i dalej czysta i wyrazna
Jest jak najbardziej.
ryke24 pisze:Jak nas "odbiera" rozmowca?
Poza moją niereformowalną dziewczyną :P , z którą jak rozmawiam, to co chwilę muszę się powtarzać, nie spotkałem się ani razu z narzekaniem na to, że mnie źle słychać.
ryke24 pisze:czy ten caly trackball moze byc męczacy w uzywaniu nawigacji?
Nawigacji telefonem? Nie. Kwestia przyzwyczajenia i doboru czułości. Mając ją ustawioną do końca, bywało to czasem denerwujące ale wtedy rzeczywiście jest on bardzo czuły.
ryke24 pisze:latarki to on nie posiada.W sensie wlaczyc na dluzej Led diode?
O, dobra rzecz. Dopiszę to.
Po włączeniu flesza, działa on tylko w momencie wciśnięcia spustu migawki i wyłącza się od razu po zrobieniu zdjęcia. Więc 2-3 sekundy świeci.
ryke24 pisze:Czy jego "solidnosc"...jest na tyle dobra ze przypadkowo zaliczajac upadek z niewielkiej wysokosci nie odbije sie to na jego poprawnym dzialaniu i wygladzie?:)
Ew. odpryśnie lakier i jakieś minimalne wgłębienie się zrobi.
fortel pisze:Prawdę mówiąc,myślałem,że muzycznie jest lepszy od mojej Nokii6120cl a tu brak korektora,basów itd.
Bo jest lepszy. Brak korektora o niczym nie świadczy. Gra spokojnie lepiej.
fortel pisze:Poza większym wyświetlaczem i ogólnie wymiarami-nic specjalnego.
Ma lepszy aparat, jest lepiej wykonany, szybszy...

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #363067  autor: kwistas
 02 paź 2009, 19:57
Ja przedwczoraj miałem zamiar kupić i550w, pomyślałem nie będę kupował kota w worku, więc poszedłem protestować ten trackball, no i osobiście twierdzę że nawet wygodny w nawigacji jest, lecz po paru minutach użytkowania, jest trochę męczący, rzeczywiście reakcje trzeba ustawić, ale ja nie mogłem dopasować do siebie czułości, a to był za wolny, a to za czuły. Wyświetlacz w tym telefonie to istna bajka, bardzo wyraźny duży wyświetlacz, o wiele bardziej nasycony w kolorach niż w Nokii, praktycznie identyczny jak w SE.

Wybrałem się z nim do Media Markt, niestety telefon nie łapał zasięg jak trzeba, choć przy jednej kresce dało się wykonywać połączenie, mój SE trzymał stabilne 3 na 5 kresek, oczywiście to ta sama sieć, jakość połączenia może być nie odczułem różnicy między W610i, Samsung lubią otarte przestrzenie, GPS łapie szybciej, Wi-Fi jakoś szybciej działa ;)

Osobiście uważam że telefon jest naprawdę alternatywą dla Nokii z serii N, ale według mnie telefon nie jest wykonany jak trzeba, zalety to ten wyświetlacz, reszta jak muzyka (jak dla mnie tragedia coś pokroju muzyki z E51), zasięg Wi-fi, aparat, pozostawia naprawdę wiele do życzenia.
Doszedłem do wniosku że zacznę się rozglądać za N82, jednak oferuje więcej za podobne pieniądze.

 #363371  autor: ryke24
 04 paź 2009, 18:46
telefon nabylem w cenie 410 zl.Zestaw nawigacyjny,z uchwytem, ladowarka samochodowa ,wgrana nawigacja Samsung Navigator,ladowarka zwykla sluchawki i cos tam jescze bylo.Na gwarancji jeszcze okolo 1,5 roku.Co moge powiedziec na szybko o telefonie.

Plusy.
-swietna klawiatura jak dla mnie.Pisanie potrafi byc naprawde szybkie
-naprawde dobrej jakosci wyswietlacz
-szybki symbian
-wgrany Samsung nawigator-Dobra nawigacja.Sygnal GPS na dworze lapie mi w kilka sekund.Testowana podczas jazdy samochodem.Dotarlem do celu bezproblemowo:)
-solidna konstrukcja
-3,5 wejscie sluchawkowe....mam dobre sluchawki jakosc dzwieku naprawde jest ok:)

Minusy:
--obsluga trackballa lekko spoconymi rekami potrafi byc uciazliwa;)
-przegladanei stron internetowych wiekszych rozmiarow męczy.trzeba sie namachac tym trackbalem ze hoho:)
-zdjecia jak na 3 mega aparat do rewelacji nie naleza.Od tak poprostu przecietne.

Jakosc rozmow...hmm.Tu sie troszke rozpisze.w mojej prywatnej ocenie 7,5/10 Bardzo ciekawa sprawa z połaczeniami w/w wymienionym telefonem(ERA)Telefon ustawiony w tryb GSM zasieg w domu 6-7 kresek.Slysze rozmowce ok co ciekawe..moj rozmówca slyszy mnie w sposob jak bym znajdowal sie w jakism "pudle rezonansowym":)wykonane polaczenia na 3 rozne (nokia 1600 nokia 6110 navi,sagem my-x5)modele.Nie uwierze jak nie sprawdze:)Zamieniajac sie chwilowo telefonami osoba ktora rozmawiala za pomoca i550 slyszalem tak jakos monofonicznie.W kazdym badz razie nie za ciekawie.....Nastepnie przelaczylem na tryb UMTS.Zasieg w domu troszke szaleje od 1-4 kresek.Srednio 2:)Rozmowa wykonana na te same telefony.Moi Rozmówcy odczuwaja zdecydowana poprawe jakosci odbioru mojej rozmowy.Efekt rezonansu zanika i glos juz jest taki jaki byc powinien..:)Oczywiscie ponownie sprawdzone,przezemnie zamianą telefonu i mieli racje:)

Tak wiec telefon ustawiony na sztywno na 3G.

puki co polubilem ten telefon ale nie zaprzestaje szukac modelu w ktorej jakosc rozmowy bedzie 10/10...:)

 #363405  autor: orson_dzi
 04 paź 2009, 21:49
ryke24 pisze:puki co polubilem ten telefon ale nie zaprzestaje szukac modelu w ktorej jakosc rozmowy bedzie 10/10...:)
To rozglądaj się za czymś z LG. Tam spokojnie dasz 10/10 ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #364434  autor: lukaaasz155
 12 paź 2009, 15:59
A ja zakupiłem nie dawno I550w używany, na gwarancji do lipca 2010 w dobrym stanie tylko coś jest chyba nei tak z baterią mianowicie trzyma mi jeden dzień tzn. jak w nocy ładuje to wieczorem znowu podłączam go bo już jest rozładowany. Dodam, że nie włączam nawigacji i wifi i nie używam go za mcno, kilkanaście sms, 30min muzyki, 5min połączeń i jakiś program wejśc czy coś podobnego ale to też nie za długo.. Bateria do wymienienia czy jak?
No i drugie pytanie czy idzie wyłączyć podświetlenie klawiatury?

 #365226  autor: kowcio
 17 paź 2009, 11:43
orson_dzi, dopiero teraz przeczytałem Twój test z powodu braku czasu ;)
Cóż, tak na szybko przejrzałem i tradycyjnie czegoś się doczepić muszę- nie byłbym sobą ;)
Na początku piszesz, że kupiłeś telefon za 427 PLN, pochodzi z Saturna itd. itd.- tylko takie pytanie- kogo to obchodzi w teście? ;) Na przyszłość takie coś w innej formie jest lepiej napisać, choćby np. Stosunek ceny do jakości telefonu jest wręcz rewelacyjny. Na znanym portalu aukcyjnym można kupić telefon już w bardzo atrakcyjnej cenie. Tak na szybko. Unikałbym tutaj reklamowania sklepu i portalu ;)
orson_dzi pisze:Mi osobiście strasznie to przeszkadzało i z trybu gotowości byłem zmuszony zrezygnować.
Te zdanie też nie jest potrzebne, bo test wg mnie powinien być jak najbardziej obiektywny. Poza tym mi-sie są w lesie ;) Zaczynaj zdania od "Mnie się", żeby było poprawnie.
Jeśli chodzi oto, to innych nie powinno obchodzić czy Tobie to przeszkadza czy nie. Możesz najwyżej napisać, że aktywny tryb gotowości może przeszkadzać niektórym użytkownikom podczas codziennego użytkowaniu telefonu.

*** Zdjęcia. Proponowałbym następnym razem umieścić je koło siebie, a nie zdjęcie pod zdjęciem. Wtedy to ładniej wygląda i mniej miejsca zajmuje ;)
orson_dzi pisze:muzyka leci
Ciekawe...
orson_dzi pisze:GPS

Niestety względu finansowe nie pozwoliły mi na dokładny test nawigacji w tym modelu.
W takim wypadku nie poruszałbym tej kwestii w ogóle :D
orson_dzi pisze:A gdy bateria jest na wyczerpaniu, wyłączone zostają wszystkie funkcje oprócz możliwości dzwonienia i pisania, a ekran delikatnie przygasa.
Od "A" nie zaczynałbym zdania. Jak już to pomiń te "A", bo one nie jest potrzebne.

No, więcej czepiać się nie będę ;) Głównie to są drobnostki, które wyłapałem po szybkiej analizie testu. Sam test jest dobry :)
Miałbym do Ciebie taką prośbę. Zwróć uwagę na to, co napisałem wyżej przy pisaniu kolejnego testu.

 #365549  autor: PWK
 19 paź 2009, 10:52
kowcio pisze:
orson_dzi pisze:Mi osobiście strasznie to przeszkadzało i z trybu gotowości byłem zmuszony zrezygnować.
Te zdanie też nie jest potrzebne, bo test wg mnie powinien być jak najbardziej obiektywny. Poza tym mi-sie są w lesie ;) Zaczynaj zdania od "Mnie się", żeby było poprawnie.
Jeśli chodzi oto, to innych nie powinno obchodzić czy Tobie to przeszkadza czy nie. Możesz najwyżej napisać, że aktywny tryb gotowości może przeszkadzać niektórym użytkownikom podczas codziennego użytkowaniu telefonu.
To zdanie wcale nie sugeruje, że test jest nieobiektywny. Jeśli według autora zdjęcia robione przez aparat są do bani, albo muzyki nie da się słuchać, to też ma to pominąć, bo test będzie nieobiektywny? Orson zasugerował, że coś mu nie pasuje i ok.
kowcio pisze:
orson_dzi pisze:Niestety względu finansowe nie pozwoliły mi na dokładny test nawigacji w tym modelu.
W takim wypadku nie poruszałbym tej kwestii w ogóle.
IMO lepiej właśnie wyjaśnić, że jakaś funkcja nie była testowana, niż zostawić czytelnika w niepewności, czy ona w ogóle działa/istnieje.

 #406104  autor: comander009
 22 maja 2010, 13:29
Ogólnie test dobry ale sprawia wrażenie jakby autor był nieobiektywny.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #406205  autor: stypulkovski
 22 maja 2010, 22:00
comander009 pisze:Ogólnie test dobry ale sprawia wrażenie jakby autor był nieobiektywny.
Czyli? O co konkretnie chodzi? (jakieś przykłady, itp.)

 #406206  autor: comander009
 22 maja 2010, 22:03
To wstawka o złomiastych n-kach Nokii.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #406210  autor: orson_dzi
 22 maja 2010, 22:11
A która N-ka równa się jakością wykonania do większości Samsungów, bo takiej nie kojarzę?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #406213  autor: comander009
 22 maja 2010, 22:23
Nie wszystkie N-ki są takie. Np N76, miałeś ją kiedyś w rękach.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #406218  autor: orson_dzi
 22 maja 2010, 22:41
comander009 pisze:N76
Nic specjalnego. Chociaż lepiej niż w N85 czy N73 ale gorzej niż w N91 albo N93.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)