DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 41 z 72
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 72

 #710703  autor: dworzynska.com
 16 kwie 2014, 14:41
Dziękuję, właśnie po to go napisałam :)
 #710806  autor: ziemovit
 16 kwie 2014, 20:49
Rzecz dotyczy nr tel. w T-Mobile na umowie bezterminowej, po zakończeniu umowy terminowej na 24 m-ce.
Złożyłem wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia (bez przeniesienia do innej sieci, lecz wskazałem w piśmie, że nr tel. "zostanie przeniesiony do innej sieci". Kilka dni przed wygaśnięciem nr zdecydowałem się na ofertę w Plusie i złożyłem w Plusie upoważnienie do przeniesienia nr tel. Po miesiącu T-Mobile twierdzi, że nie dochowano terminu wypowiedzenia i żąda kary-opłaty w wysokości jednego abonamentu. Nie zgadzam się z tym, przecież złożyłem wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu umownego informując, że "nr zostanie przeniesiony do innej sieci". Prawo telekomunikacyjne specjalnie zostało tak skomplikowane, aby utrudnić podstawowe zmiany dla przeciętnego użytkownika i postawić telekomy w uprzywilejowanej pozycji, ale nie zgadzam się z taką niesprawiedliwością. Jakieś rady od praktyków w tej sytuacji?
 #710820  autor: dworzynska.com
 16 kwie 2014, 21:21
To, że zaznaczyłeś, że numer ma być przeniesiony do innej sieci, ale rzeczywiście nie był wszystko wyjaśnia. W takiej sytuacji raczej nic nie wskórasz.
ziemovit pisze:Rzecz dotyczy nr tel. w T-Mobile na umowie bezterminowej, po zakończeniu umowy terminowej na 24 m-ce.
Złożyłem wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia (bez przeniesienia do innej sieci, lecz wskazałem w piśmie, że nr tel. "zostanie przeniesiony do innej sieci". Kilka dni przed wygaśnięciem nr zdecydowałem się na ofertę w Plusie i złożyłem w Plusie upoważnienie do przeniesienia nr tel. Po miesiącu T-Mobile twierdzi, że nie dochowano terminu wypowiedzenia i żąda kary-opłaty w wysokości jednego abonamentu. Nie zgadzam się z tym, przecież złożyłem wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu umownego informując, że "nr zostanie przeniesiony do innej sieci". Prawo telekomunikacyjne specjalnie zostało tak skomplikowane, aby utrudnić podstawowe zmiany dla przeciętnego użytkownika i postawić telekomy w uprzywilejowanej pozycji, ale nie zgadzam się z taką niesprawiedliwością. Jakieś rady od praktyków w tej sytuacji?
 #710878  autor: ziemovit
 17 kwie 2014, 09:29
Okres wypowiedzenia został dotrzymany, kilka dni przed upływem terminu wypowiedzenia zostały przesłane do T-M dokumenty od nowego operatora, iż w ustalonym wcześniej dniu będzie przeniesienie.
dworzynska.com pisze:To, że zaznaczyłeś, że numer ma być przeniesiony do innej sieci, ale rzeczywiście nie był wszystko wyjaśnia. W takiej sytuacji raczej nic nie wskórasz.
ziemovit pisze:Rzecz dotyczy nr tel. w T-Mobile na umowie bezterminowej, po zakończeniu umowy terminowej na 24 m-ce.
Złożyłem wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia (bez przeniesienia do innej sieci, lecz wskazałem w piśmie, że nr tel. "zostanie przeniesiony do innej sieci". Kilka dni przed wygaśnięciem nr zdecydowałem się na ofertę w Plusie i złożyłem w Plusie upoważnienie do przeniesienia nr tel. Po miesiącu T-Mobile twierdzi, że nie dochowano terminu wypowiedzenia i żąda kary-opłaty w wysokości jednego abonamentu. Nie zgadzam się z tym, przecież złożyłem wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu umownego informując, że "nr zostanie przeniesiony do innej sieci". Prawo telekomunikacyjne specjalnie zostało tak skomplikowane, aby utrudnić podstawowe zmiany dla przeciętnego użytkownika i postawić telekomy w uprzywilejowanej pozycji, ale nie zgadzam się z taką niesprawiedliwością. Jakieś rady od praktyków w tej sytuacji?

 #710881  autor: artix
 17 kwie 2014, 09:45
@ziemovit
Czyli złożyłeś wypowiedzenie umowy, a potem upoważniłeś Plusa, żeby złożył drugie wypowiedzenie umowy, które już nie dochowało okresu wypowiedzenia i zapewne unieważniło poprzednie. Przekombinowałeś niestety.

 #710884  autor: ziemovit
 17 kwie 2014, 10:03
artix pisze:@ziemovit
Czyli złożyłeś wypowiedzenie umowy, a potem upoważniłeś Plusa, żeby złożył drugie wypowiedzenie umowy, które już nie dochowało okresu wypowiedzenia i zapewne unieważniło poprzednie. Przekombinowałeś niestety.
prawnie moje wypowiedzenie dochowało terminu, (na marginesie pytanie, czy drugie wypowiedzenie złożone przez nowego operatora unieważnia pierwsze, bez wyrażniego zaznaczenia o anulowaniu tego pierwszego? zagwozka dla prawników), ale widać, że celowo prawo zostało zapętlone. Jeśli telekom został powiadomiony, że odchodzę i termin zachowany, kolejna informacja o szczegółach przejścia nie powinna być traktowana jako nowe wypowiedzenie.
No bo jak można wypowiedzieć umowę, która już jest wypowiedziana?

 #710890  autor: artix
 17 kwie 2014, 10:46
Ale umowa nie została wypowiedziana, tylko była w okresie wypowiedzenia, a wypowiedzenie można cofnąć, do czego często zachęcają operatorzy, od których się odchodzi. A że w okresie wypowiedzenia złożyłeś za pośrednictwem Plusa drugie wypowiedzenie, które anulowało poprzednie, no to niestety ale T-Mobile ma rację. W końcu nie można wypowiedzieć dwa razy tej samej umowy.
A jeśli nadal uważasz, że masz rację, to możesz bezpłatnie skorzystać z opinii Rzecznika Konsumentów (Miejskiego, czy też Powiatowego).

 #711072  autor: ja.michal
 17 kwie 2014, 22:30
ziemovit, żadna zagwozdka, są reguły kolizyjne. Nie ma mowy o żadnym zapętleniu. Tutaj akurat ty przekombinowałeś. :]
 #713600  autor: _karolka_
 27 kwie 2014, 12:27
Mąż ma numer w t-mobile płaci abo 50 zł, 250 minut i umowa do 27 grudnia. Niestety przekracza te minuty i miesięcznie dopłaca około 30 zł. Chciałby przenieść numer do orange korzystając ze zniżki 30% z grupona ale w tym momencie kara za zerwanie to 580 zł. I moje pytanie jest takie czy można wziąć nowy numer w orange ze zniżką 30% a po zakończeniu umowy z t-mobile podmienić te numery nie tracąc zniżki?? Czy to za dużo kombinacji? Chyba, że jest jakiś inny sposób na zerwanie bez płacenia kary bądź jej zmniejszenia.

 #713603  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 12:36
umowa do końca albo kara, nie uniknie tego,
jak aktywujesz nowy numer w Orange to ten nowy numer będzie do końca umowy,nie ma później opcji zmiany go na ten z T

 #713694  autor: Niezgodna7
 27 kwie 2014, 14:48
Przetrzymać tą /w tej ErzeTM, kupić teraz drugi numer w Nju na kartę (gadać co drugi dzień, wyjdzie 15zł, etc.)
*
W listopadzie wysłać zakończenie umowy - z prośbą o przejście na kartę EraTM.
Wtedy przenieść nr do Orange.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #713696  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 14:51
Calm7,
dokładnie tak, tylko trzeba doliczyć koszty aktywacji w nju 6 zł na 2 miesiące

 #714091  autor: juveadamo
 28 kwie 2014, 21:44
Mam aktualnie abonament w plusie jeszcze 1,5 miesiąca, wypowiedzenie złożone z przejściem na karte. Raczej przeniose numer do mobile vikings i tu mam pytanie. Mam zadzwonić do plusa i wycofać rezygnacje i złożyć dyspozycje w mobile vikings żeby zajeli się przeniesieniem numeru ? Tak będzie najlepiej ? Czy czekać aż numer przejdzie na kartę i wtedy to zrobić tylko że dłużej potrwa zmiana operatora z zależy mi na czasie

 #714196  autor: Liquid
 29 kwie 2014, 14:48
juveadamo pisze:Mam aktualnie abonament w plusie jeszcze 1,5 miesiąca, wypowiedzenie złożone z przejściem na karte. Raczej przeniose numer do mobile vikings i tu mam pytanie. Mam zadzwonić do plusa i wycofać rezygnacje i złożyć dyspozycje w mobile vikings żeby zajeli się przeniesieniem numeru ? Tak będzie najlepiej ? Czy czekać aż numer przejdzie na kartę i wtedy to zrobić tylko że dłużej potrwa zmiana operatora z zależy mi na czasie
Jeżeli chcesz wycofać wypowiedzenie to musisz to zrobić w formie pisemnej. Najszybciej przejdziesz do nowego operatora przez jego stronę. Trzeba wybrać datę przeniesienia na koniec okresu promocyjnego obowiązującego u obecnego operatora. Numer zostanie przeniesiony następnego dnia po dniu końca zobowiązania.

 #714239  autor: juveadamo
 29 kwie 2014, 19:24
Można tylko w formie pisemnej wycofać wypowiedzenie ? W salonie mi to zrobią czy trzeba list wysyłać ?
 #714960  autor: WojtekJ
 04 maja 2014, 10:19
Cześć!

Wiem, że NJU Mobile nie oferuje planów taryfowych dla firm i przez brak odpowiedniej faktury niemożliwe będzie odliczanie podatku (co najwyżej wpisywanie telefonu w koszty).
Jest to dla mnie akceptowalne (skoro nie można inaczej).

Interesuje mnie bardziej innym temat - nie znalazłem niestety nigdzie klarownego potwierdzenia - stąd pytanie do Was ...

Załóżmy, że mam jednoosobową firmę, telefon na nią zarejestrowany w Play.
Chcę przenieść numer do NJU mobile.
Formularz NJU mobile - z tego co czytałem - pozwala na podanie jedynie danych osoby prywatnej (numer PESEL, brak pola na nazwę firmy i na NIP).
Oznaczałoby to, że w formularzu muszę podać dane osoby prywatnej chcąc przenieść numer zarejestrowany na firmę.

Jeżeli wpiszę danę osoby prywatnej (właścicielki firmy) w formularzu NJU Mobile, Play nie pozwoli na przeniesienie numeru (zarejestrowanego na firmę) czy będzie to możliwe?

Myślałem, że wymagana jest najpierw cesja w Play z firmy na osobę prywatną, ale może się mylę i niepotrzebnie komplikuję temat?

Będę wdzięczny za Wasze uwagi i opis doświadczeń.

Dziękuję, pozdrawiam!

 #714962  autor: lord.nitos
 04 maja 2014, 10:24
Z tego co sie orientuje to musisz zrobic Cesje, ale poczytaj jeszcze tutaj. Bo znalazlem ten temat, ale nie mam czasu go przeczytac.

http://forumplay.pl/archive/index.php/t-2311.html

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #715054  autor: WojtekJ
 04 maja 2014, 19:11
Dzięki za szybką odpowiedź.
Przeczytałem temat, ale nie wyjaśnia on sprawy w stu procentach.

Najbardziej prawdopodobna wersja (wg http://www.play.pl/pomoc/abonament/konto/zmiana-danych/) to jednak wciąż cesja z firmy na osobę prywatną :(

Już wcześniej trochę o tym poczytałem, tutaj jest przykładowy wątek: http://forumplay.pl/showthread.php/5566 ... ę-fizyczną

Rzecz wygląda łatwiej zdecydowanie, jeśli chodzi o jednoosobową działalność gospodarczą.

Pozdrawiam
  • Strona 41 z 72
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 72
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 72