DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 55 z 179
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 179
 #1009033  autor: iphoneski
 23 sie 2018, 16:37
piotrzet pisze:iphoneski
Nie, bo sam tak robię. Jednak kolega napisał, że jeździ dużo po kraju. Chyba nie podepnie sobie światłowodu do samochodu żeby mieć w nim WiFi? Tylko logiczne, że zależy mu na sieci komórkowej.
No raczej nie podepnie, ale moim zdaniem najważniejsze żeby wygodnie korzystać z telefonu w domu, bo tam masz najwiecej czasu na gadanie. W trasach często jest już normalnie zasięg play, a w ostateczności masz RK, którego używa się coraz rzadziej, W ostatnim czasie naprawdę wiele się w play zmieniło, w ostatnim miesiącu dużo jeździłem po kraju kontrolując sytuację i nowych stacji jest sporo, te o których informuje play to tylko niewielka część wszystkich.
 #1009037  autor: jarekt
 23 sie 2018, 17:45
@Patryk7588, z tego raportu (można też samemu policzyć i wyjdą prawie identyczne wartości we wszystkich kategoriach i sekcjach) wyłania się taka kolejność w kontekście odwiecznego pytania "która sieć jest najlepsza".

Gdyby w kilku kategoriach (powiedzmy w 10 kategoriach), które można by z takiego raportu wyciągnąć, dawać punkty w skali od 0 do 10 (10 najlepiej), to kolejność była by chyba taka:

1. miejsce około 70 punktów, ex-aequo Orange, Play, Plus (kolejność alfabetyczna)
2. miejsca nie przyznano
3. miejsca nie przyznano
4. miejsce nie przyznano - dyskwalifikacja zawodnika*
*T-Mobile został zdyskwalifikowany za nie podanie zysku netto. Przed dyskwalifikacją miał łącznie około 40 punktów.

Czyli krótko mówiąc jest W3 i T-Mobile ich próbuje gonić, stosując różne dziwne praktyki (np. wspomniany brak raportowania zysku/straty) przy czym T-Mobile raz spada jeszcze dalej, a raz znowu trochę nadrabia.

W3 (Orange, Play, Plus) mają w wielu kategoriach bardzo różne wyniki, ale summa summarum są na podobnym poziomie ogólnym. Ale co będzie za rok, dwa , to ciężko powiedzieć.

PS. T-Mobile zostało zdyskwalifikowane przeze mnie :) ale to chyba oczywiste, kto w tym poście rządzi :)
 #1009039  autor: dominikm27
 23 sie 2018, 18:07
piotrzet pisze:Play na razie nie ma dobrej sieci może mieć taką za 2 lata, a szukamy operatora na teraz, a nie za dwa lata ;)
No właśnie szukamy takiej na teraz ale i za dwa, trzy lata. Czyli coś jak inwestycja na giełdzie :) Stąd pytanie o Play bo kto wie czy to nie będzie czarny koń. Jak wiadomo sieci nie da się zmienić ot tak, więc jest to perspektywa dwóch-trzech lat



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #1009041  autor: dominikm27
 23 sie 2018, 18:17
Możnaby zapytać np, która z sieci będzie najlepsza jeśli chodzi o VoLTE. To na ten moment referencyjna jakość połączeń głosowych. Niesamowita jakość i stabilność rozmów. Kto tu jest, a bardziej kto będzie liderem?
MobileMaster pisze:Oczywiście, że mozna masz przeciez oferty abonamentowe na czas nie określony.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Ok, jasne, można. Ale generalnie biorąc telefon w sieci, przy np. kilkudziesięciu w firmie, zwykle podpisuje umowy na dwa-trzy lata.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 26 sie 2018, 18:03 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Scalenie dwóch postów. Pamiętaj, że funkcja edycji służy do wymoderowania wysłanej treści, a pisanie post pod postem zaśmieca forum.
 #1009043  autor: JFK2016
 23 sie 2018, 18:27
RobsonRZN pisze:"Legenda głosi...".
Niestety ale ktoś za ten DIL musi zapłacić, płacą za niego nieświadomi klienci abonamentu data (a koszty rosną-w nowej ofercie przy pakiecie 1TB abonament miesięczny w Play-data to bagatela 200zł, to samo a nawet więcej w RMB za free).
piotrzet pisze: Wiadomo jaka jest oferta nie wiadomo ilu użytkowników nie ma to są fakty.
Podaj mi te fakty ilu jest tych użytkowników?! Albo nie pisz nic, albo nie neguj tego jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia. O DIL-u trzeba pisać ponad tysiąckroć (dzięki temu ta informacja jednak dociera do abonentów data, kilkadziesiąt tysięcy ubyło w minionym roku). W T-Mobile abonament bez limitu z ograniczoną prędkością kosztuje jednak 49/65 zeta/m-c, tutaj całkiem jest darmowy.
piotrzet pisze:Nie komentuje tych jego wypocin i po problemie.
Wypociny to są twoje, które tworzysz przez 16h dziennie, 7dni w tygodniu, nękając swoją obecnością.
MobileMaster pisze:Oczywiście, że mozna masz przeciez oferty abonamentowe na czas nie określony.
Ważna jest informacja ile teraz zużywamy danych, jeżeli mieścimy się w 100GB dziennie+ osobny pakiet noc, to można mieć na sieci Plusa umowę na czas nieokreślony i dodatkowo z publicznym IP (statycznym, bądź dynamicznym w cenie abonamentu), a Play to na dziś jedyna sensowna oferta to ww DIL (płacić za kogoś to żaden heroizm, to sponsoring :) ). P.S Jeżeli operator dysponuje na BTS jedynie LTE800/900 to jest do skreślenia jeżeli myślimy o jakości takiego internetu.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2018, 17:47 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Zbędne docinki.
 #1009044  autor: spotify
 23 sie 2018, 18:37
piotrzet pisze: T-Mobile ma mało nowych lokalizacji
Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd? Obecnie tylko Play najmocniej inwestuje bo musi (przypominam, że nadal nie spełnił warunków przetargowych LTE800) bo się obijał tyle lat.
Ale nie znaczy, że N! czyli Orange i Tmobile nie inwestują i nie stawiają nowych stacji. Stawiają, ale w mniejszej ilości od Play bo oni sieć już ogólnopolską mają i mają w zapasie pasma, które Play już wykorzystuje od dawna.
iphoneski pisze: Szukamy raczej operatora z dobrym wifi calling żeby można było rozmawiać w domu bez zasięgu. A sam musisz przyznać, że w T ta usługa działa średnio. Ta sieć play będzie ciekawie wyglądać już do końca tego roku, ma być ponad 7000 stacji, a patrząc na jakie odległości te wierze play sieją...
A ten nadal swoje. Tak, wiemy, sieć Play jest najlepsza ale tylko dla Ciebie. Ile można na siłę wciskać ludziom ten kit? :evil:
Zeby mieć wifi to musisz mieć usługę wifi (za darmo ona nie jest).
To co będzie w 2020 to jest palcem po wodzie napisane. Do 2020 to Plus jak i N! mogą też co najmniej tysiąc stacji postawić.
 #1009045  autor: piotrzet
 23 sie 2018, 19:08
spotify
Porównywałem T-M do Play więc logiczne, że w porównaniu do nich mają mało do nich. Aż tak bronić ich nie musisz
Patryk7588
Z tego co widzę to Plus w raporcie wyraźnie podał 448 PB, a nie Telko sobie to wymyśliło. Wiemy, że bronisz zawzięcie Plusa ale bez przesady. Wystarczy spojrzeć na raport na stronę 71 i tam widnieje ok 448PB. Więc patrząc na to spadek był jak napisało Telko. Trudno żeby oni wiedzieli lepiej niż CP.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009051  autor: habish
 23 sie 2018, 19:47
piotrzet pisze: Z tego co widzę to Plus w raporcie wyraźnie podał 448 PB, a nie Telko sobie to wymyśliło. Wiemy, że bronisz zawzięcie Plusa ale bez przesady. Wystarczy spojrzeć na raport na stronę 71 i tam widnieje ok 448PB. Więc patrząc na to spadek był jak napisało Telko. Trudno żeby oni wiedzieli lepiej niż CP.
Co ty znów sobie uroiłeś?
448PB było w 1H2018 racja, oni błędne dane mieli przy 1H2017...

Jeśli 337PB w 1H2017 vs 448PB w 1H2018 oznacza dla Ciebie spadek, to czas powtórzyć matematykę. :-)

Nawet Telko poprawiło już newsa: https://www.telko.in/klienci-cyfrowego- ... zed-rokiem
więc proszę, nie brnij już mocniej. :-)
 #1009060  autor: zagloba75
 23 sie 2018, 21:08
Muszę uściślić kilka rzeczy:
z racji kłopotów z zasięgiem wszystkich sieci w miejscu zamieszkania (przy okazji, bo było pytanie: miejsce to Rąbień AB w gminie Aleksandrów Łódzki, ale ten daleki Rąbień, już praktycznie w lesie), zależy mi na dobrym VoWiFi. Ale i tak większość czasu spędzam w podróżach służbowych po całej Polsce, więc przede wszystkim znaczenie ma aspekt ogólnopolski.
Umowę będę podpisywał pewnie na 24 miechy, więc znaczenie mają najbliższe dwa latka. Co będzie potem - trudno przewidzieć, ale w razie co, będę po prostu przenosił numery.
 #1009066  autor: iphoneski
 23 sie 2018, 21:41
@zagloba75 Pytanie co znaczą te służbowe podróże. Bo jeśli przykładowo jeździsz tirem po głównych drogach to każda sieć będzie dobra bo główne trasy są zrobione, ostatnio przejechałem większość polskich autostrad oglądając mecze, oczywiście wtedy nie prowadziłem ;) (sieć play)
Gorzej jak prowadzisz wykopaliska w Wygwizdowie Dolnym, wtedy cieżko wybrać, bo takie miejsca z reguły są pozbawione zasięgu wszystkich. A jak jesteś panem z teczką i robisz biznesy na miliony dolarów to śpisz raczej w miastach, a tam też wszyscy zasięg już zrobili.
Co do wifi calling to nawet @Piotrzet przyznał, że w przypadku tej usługi T to średni wybór a plus to już w ogóle, bo tam testy trwają już 3 lata chyba.
 #1009072  autor: zagloba75
 23 sie 2018, 22:27
matek451 pisze:Rąbień AB więc NetWorks grzecznie dziękujemy.
Mógłbyś rozwinąć czemu? Akurat zasięg wszystkich sieci jest słabiutki, a BTSy również wszystkich zlokalizowane są niemal w tym samym miejscu, czyli przy ul. Okrężnej w Rąbieniu, niedaleko ronda na krajówce. Play ma swoją, nową kratownicową wieżę (bardzo wysoka), a reszta wisi na wieży (N! i Plus) zlokalizowanej tuż obok tej playowej.
Czemu więc akurat NetWorks'owi dziękujemy?
 #1009074  autor: zagloba75
 23 sie 2018, 22:30
iphoneski pisze:@zagloba75 Pytanie co znaczą te służbowe podróże. Bo jeśli przykładowo jeździsz tirem po głównych drogach to każda sieć będzie dobra bo główne trasy są zrobione, ostatnio przejechałem większość polskich autostrad oglądając mecze, oczywiście wtedy nie prowadziłem ;) (sieć play)
Gorzej jak prowadzisz wykopaliska w Wygwizdowie Dolnym, wtedy cieżko wybrać, bo takie miejsca z reguły są pozbawione zasięgu wszystkich. A jak jesteś panem z teczką i robisz biznesy na miliony dolarów to śpisz raczej w miastach, a tam też wszyscy zasięg już zrobili.
Hmmm, poza TIRem to wszystko po trochu. Nie chcę obnażać się ze szczegółów mojego życia zawodowego, ale pisząc w dużym skrócie - wyjazdy w baaardzo różne miejsca - od centrów dużych metropolii, po Wygwizdowo Dolne...
 #1009078  autor: matek451
 23 sie 2018, 22:47
W tym rejonie to rządzi Play, ma 3 BTS-y z kompletem 4 pasm LTE, na 3G z UMTS900, UMTS2100HSPA+ i GSM1800. Okrężna, Niesięcin i Aleksandrów 11 listopada, do tego BTS-y w Konstantynowie. Ma zdecydowanie najlepsza infrastrukturę własną wspierana jeszcze RK. Networks tylko na Okrężnej i tylko LTE1800NW z 3G na UMTS900 NW i UMTS2100 , GSM900 każdego partnera. Kluczowy brak LTE800. To pasmo dopiero na BTS-ie Play w Aleksandrowie. W tych okolicach Networks ma ogromne braki zasięgowe. Z Plusem nie jest lepiej.
 #1009088  autor: zagloba75
 24 sie 2018, 00:28
matek451 pisze:Okrężna, Niesięcin i Aleksandrów 11 listopada, do tego BTS-y w Konstantynowie. W tych okolicach Networks ma ogromne braki zasięgowe. Z Plusem nie jest lepiej.
Na Okrężnej mamy wszystko - fakt, nie na wszystkich pasmach.
Na Niesięcinie jest też Plus - bardzo blisko stacji Playa, po drugiej stronie ulicy (przy stacji BP).
Jeśli chodzi o 11-go Listopada w Alexie, to całkiem blisko są też BTSy N! i Plusa.
Plus ma jeszcze stację na wlocie do Alexa, przy osiedlu Zielony Romanów - przy markecie budowlanym Iwona.
N! wypada rzeczywiście najmniej ciekawie, ale Plus to całkiem całkiem.
Swoją drogą jestem ciekawy, która sieć postawi coś w samym Rąbieniu AB - biorąc pod uwagę dynamikę budowy nowych domów i osiedli i zamieszkującą tu społeczność, dziwię się bardzo, że opki tak sobie zlewają ten teren...
 #1009089  autor: habish
 24 sie 2018, 00:32
Jak Plus, to tylko Plush Abo.
Rozmowy / SMSy / MMSy bez limitu + 10GB na start które z czasem rośnie do 20GB.
Umowa na czas nieokreślony, rezygnujesz kiedy chcesz.
Cena 25zł przy jednym numerze, lub jeśli posiadasz ich więcej, 20zł za numer.
 #1009091  autor: matek451
 24 sie 2018, 00:59
Widzę że do ciebie nie trafia to co napisałem. niektórym trudno przyjąć do wiadomości że w okolicach Aleksandrowa, Konstantynowa to Play ma najlepszą infrastrukturę. Na BTS-ie Niesięcin Plus ma LTE1800, korzysta z niego mój kolega z Żabiczek, sam mu go uruchamiałem. Teren znam doskonale. Niestety ale BTS przy Iwonie jest za lasem, z niego to raczej niskie pasma zasięgowe i pseudo LTE900Plusa.Możliwe że działa też na tym za BP. Często tam przebywam, Babice, Babiczki , Kazimierz mam telefon w Orange i niestety bez szału. Play działa przyzwoicie, swoje robi ilość stacji i wszystkie pasma na nich. Play raczej w Rąbieniu AB nic nie postawi bo w Rąbieniu ma full wypas i wypada najlepiej. Inwestycji wymagają bardziej tereny na zachód od Rabienia, Zgniłe Błota, Bełdów , Budy Wolskie i to u wszystkich.
 #1009098  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 08:08
Skoro podróżuje dużo po Polsce to musi wybrać albo ma dobry zasięg u siebie albo w kraju. Niestety ale Play nie zapewni mu dobrej sieci w całym kraju. W tym wypadku musi wybierać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 55 z 179
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 179
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 179