DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #776875  autor: p2225
 10 sty 2015, 16:04
@vh jeszcze pytanie: rozmówca w jakiej jest sieci?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #776879  autor: vh
 10 sty 2015, 16:24
Też Play.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #777014  autor: cyanoone
 11 sty 2015, 07:02
Kiedyś ktoś z mojej rodziny takiego dostał. Numer był w Plusie. Później przychodziły smsy wskazujące na przeniesienie numeru do Play. Problem był jeden ten numer nigdy nie był w Play, ani nikt nie złożył wniosku o mnp. Oni to mają burdel :P

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #777033  autor: Pajuch
 11 sty 2015, 10:19
Play do rozmów i sms od dawna nie używam ;)
Od czasu do czasu testuje. Żona używa więc wiem co to za shit
1. SMS lubią błądzić parę dni :lol: 8)
2.SMS czasami nie dochodzą wcale :D
3. Rozmowy głosowe są bardzo marne . na 10 wykonanych/odebranych telefonów ze trzy były dobrej jakości, bardzo często w trakcie gdy jest ok. po 5/10 min jakość tak pada, że trzeba rozłaczyć rozmówce i połączyć się ponownie. czyli 3 rozmowy na 10 są dobrej jakości bez niespodzianek np. muszę właczyć głosnomówiący i pzyłożyć do ucha by słyszeć, że kobieta krzyczy 'do domu jełopie a nie w barze siedzisz i piwo chlejesz'

Efekt nie zależny od operatora roamingowego, u każdego to samo. Na kartach operatorów plus, orange, t-mobile jest wszystko ok.

UMTS PLAY 900/2100 masakra ;) w porównaniu do t-mobile gdzie mam 30Mbps down 4Mbps up orange to samo, plus 10Mbps down 3Mbps up i ping 35 jak w LTE play... to w play 2Mbps download 0,3Upload i ping 80-120

Jedynie LTE działa bardzo dobrze w PLAY.


Najlepsza akcja w play to tydzien temu z telefonu żony nie można było sie dodzwonić na numer t-mobile :D info coś typu, że numer nie istnieje... no tak dla plusa/ orange istniał normalnie można było sie dodzwonić.
 #777039  autor: PlejSrej
 11 sty 2015, 11:13
No to jak widać po uzytkownikach syfiasta sieć, raz się bierze umowę na 24 miesiące i dłużej każdy komu zależy na jakości ucieka z tego fioletowego syfu ;) Tyle że tanio, choć już nie najtaniej
 #777086  autor: p2225
 11 sty 2015, 14:32
@plejsrej przestań już cały czas najeżdżać na tego Play'a. Może w Warszawie jest źle, ale to nie znaczy że tak jest wszędzie. Porównując z Orange, Play nie wypada tak wcale źle, a przynajmniej tak jest w lubuskim. Przynajmniej nie zrzuca połączeń do GSM'u i przy przełączaniu w pasmach 3G nie ma wędrówki przez 2G.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #777096  autor: user_delete27
 11 sty 2015, 14:51
pawelec2225 pisze:@plejsrej przestań już cały czas najeżdżać na tego Play'a. Może w Warszawie jest źle, ale to nie znaczy że tak jest wszędzie. Porównując z Orange, Play nie wypada tak wcale źle, a przynajmniej tak jest w lubuskim. Przynajmniej nie zrzuca połączeń do GSM'u i przy przełączaniu w pasmach 3G nie ma wędrówki przez 2G.
Najeżdża i ma racje, w Małopolsce jest taki sam syf w Playu. A jakość połączeń pomiędzy orange a play nie ma sensu porównywać. Wystarczy zerknąć na forum play jak tam ludzie plują na zrywanie połączeń i skaczący zasięg. Za co można chwalić playa to można ale za jakość to powinno się im wbić pewną część ciała w gardło!
 #777140  autor: PlejSrej
 11 sty 2015, 16:33
Najeżdżam jako kierowca, więc nie tylko w Warszawie - w warszawie jest przeciążona, poza warszawą nie ma nigdzie. Pozdrawiam jako podróżujący na trasach Warszawa-Lublin, Lublin-Kraków, Kraków-Wrocław, Wrocław-Poznań, Poznań-Gdańsk, Gdańsk-Warszawa. To jest część mojej pracy, muszę kilka razy w miesiącu takie trasy odbyć i jako były klient PLAY po prostu ta sieć nie ma racji bytu, a ich reklamy z super zasięgiem, jakością, olbrzymim pokryciem polski (dobrze że nie europy), jak i zakłamania jak sieć 4G której nie było to jest po prostu irytujące.

Chce przestrzec jak najwięcej osób przez tym badziewiem..

Pozatym, wolność słowa ;)

Chyba nikogo nie obrażam..? :)

A jak już sie obrażacie że krytykuje firme gdzie macie telefon to powodzenia życze ;)
 #777160  autor: Ryszard Lubicz
 11 sty 2015, 18:29
To ja tego nie rozumiem... Mam tel. w Play na kartę prawie od samego początku. Mieszkam w małym miasteczku. Play nigdy tu nie miał nawet własnego nadajnika (postawili dopiero z 3 miesiące temu) . Nigdy , nie miałem żadnym problemów z rozmowami czy smsami. Najpierw korzystałem z roamingu Plusa, teraz Orange i czasem z samego nadajnika Play. Wszystko chodzi, działa idealnie. Czy ja mam szczęście czy po prostu ludzie piszą aby pisać na tego Playa?

Grażynko wybacz...
 #777163  autor: Emsi
 11 sty 2015, 18:47
Ryśku, ja całe szczęście też nie doświadczyłem żadnej lipy ze strony "filetowego gluta", co mnie cieszy bo jak dla mnie to najatrakcyjniejsza oferta prepaid + 90% kontaktów w P4. Część osób pisze tak żeby hejtować, część faktycznie doświadcza jakichś problemów, część pewnie nigdy nawet nie testowała i powtarza po innych, a jeszcze inni odczuwają gorszą jakość od W3, ale przełykają to względem oferty. Wierzę, że są tacy, którym jakość i zasięg dały w kość, ale też wiem, że są tacy, co narzekają żeby narzekać. Nie śledzę statystyk, ale mają chyba coś ~10 mln klientów więc da się z tego korzystać. Objechałem z Plejakiem małopolskie i świętokrzyskie i hulało nawet tam gdzie nie było zasięgu macierzystego. Pokonałem całą trasę Kraków-Kielce gadając cały czas, raz na ustawieniu automatycznym, a drugim razem mając sztywno roaming TM. Głupi nie jestem, gdyby nie hulało, to uciekałbym do konkurencji. Nie jestem też fanboyem - gdy da ktoś atrakcyjniejsze oferty i znajomi wraz z rodziną zaczną uciekać, to ja z nimi. :)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 18:48 przez Emsi, łącznie zmieniany 1 raz.
 #777165  autor: Emsi
 11 sty 2015, 18:51
dziadek186, oczywiście, np. okolice Tarnowa. Znajomy, który w ogóle się tym nie interesuję, nie śledzi i ma praktycznie zerową wiedzę na ten temat skarżył się. Miałeś jakieś doświadczenia z plejakiem?
 #777169  autor: Ryszard Lubicz
 11 sty 2015, 19:01
Ja na przykład często korzystam z kolei. Najwięcej jeżdżę na trasie do Szczecina (100 km przez poligon, lasy i bagna). Działa normalnie. Żona ma tez Play ale w abo, Też wszystko działa.

Grażynko wybacz...
 #777171  autor: Ryszard Lubicz
 11 sty 2015, 19:05
Hehe - na Netię też wszyscy najeżdżają . Ja mam już ponad 2 lata, przedtem miałem Multimo i Neostradę. Nie narzekałem ale prawdę mówiąc Netia wypada najlepiej. W ciągu tych 2 lat raz nie miałem internetu. Dosłownie RAZ. A w TP i Multimo zdarzało się i po 2 dni nie mieć. Chyba jednak jestem szczęściarzem - na Play najeżdżają wszędzie - ja mam ok, na Netie też najeżdżają - też mam ok...

Grażynko wybacz...
 #777172  autor: user_delete27
 11 sty 2015, 19:07
Emsi pisze:Miałeś jakieś doświadczenia z plejakiem?
Rok u nich byłem i musiałem zerwać umowę bo nie dało się normalnie korzystać. Z innymi sieciami nie ma tutaj najmniejszego problemu,tylko ten play leci w kulki. Co ciekawe voice w Glucie dalej szwankuje a LTE działa bardzo dobrze - kuriozum. O ile w samym Tarnowie da się przyzwoicie korzystać o tyle na wsi gdzie mam dom jest tragedia, ciągle skacze po Plusie i Orange z zasięgiem.
 #777177  autor: PlejSrej
 11 sty 2015, 19:36
Byłem w PLAY od 2009? jakoś tak

mój prywatny + rodzina 6 numerów + 2x PLAY Online + 35 numerów firmowych

W roamingu.. mhm
internet w roamingu przycięty do 2 mb/s
Roaming z Orange czy Plus obecnie wraca spowrotem do sieci macierzystej
Telefon T-Mobile pokazuje inny zasieg niż PLAY(T-Mobile), tak samo inne sieci
Internet 3G w sieci macierzystej marny
LTE od niedawna "wooooow" przekroczył 30 mb/s, miałem PLAY Online przez 2 lata, od wprowadzenia LTE od razu zmieniłem na modem LTE
Nie ma problemu z sms'ami czy mms'ami czy nawet rozmowami - bo jakie takie są, lecz nie tak dobre jak u reszty

Co najbardziej boli w P4 to pokrycie zasięgiem własnym, przeciążona sieć (właśnie jakość rozmów i prędkość interetu) i to, że telefon durnie trzyma się sieci macierzystej nawet przy minimalnym zasięgu i to, że nie trzyma operatora wybranego "na sztywno".

Trasa Warszawa-Gdańsk, iPhone 5s z PLAY, ustawiony PLAY(Orange).
Nagle trace zasięg i wywala do PLAY. Rozmowa przerwana. Dzwonie korzystając z sieci macierzystej i za chwile rozłączyło bo jest jeden nadajnik PLAY na 50 km trasy.

(dodam że współpracownik obok miał cały czas zasięg Orange)

I oczywiście zapytacie czemu jak było tak do kitu to przedłużałem umowy. Bo kiedyś tak nie było. Na początku gdy mieli roaming krajowy z Plusem i małą ilość klientów powiedział bym że jakość naprawde była dobra, problemy zaczęły się pojawiać gdy PLAY miał 7-10 mln klientów.

Zresztą jak korzystacie dłużej i nie mieszkacie obok kiosku z nadajnikiem PLAY'a na dachu bez ruszania się stamtąd to chyba każdy potwierdzi moje słowa ;)

+ sorry, narzekać żeby narzekać, chwalić też nie zamierzam

A co do ceny..
-Nju Mobile - tańszy od PLAY
-iPhone w Orange dla Firm zdyskwalifikował PLAY
-rachunki po grosz miesięcznie w FMGMobile dla chcących budżetówki tak samo
-Droższe tele w Androidzie w Plusie dostaniemy dużo taniej
(ba, nawet iPhone - 5s 16 gb za 0 zł, 119 zł na msc, 3gb+nolimit, 30 miesięcy)
-Oferta bez tele - T-Mobile czy FMGMobile powiedział bym że.. taniej? :)
Więc cena? Cena nie jest zupełnie adekwatna OBECNIE do jakości ;)

Ktoś coś do dodania? :)

+ btw trochę na chwile zboczyliśmy z tematu, ktoś jeszcze takie esy dostał? :)
 #777186  autor: Ryszard Lubicz
 11 sty 2015, 20:24
Niedługo chcę ojcu numer abonamentowy z Tmobile przenosić do Play. Po tej lekturze trochę się nad tym zastanawiam. Żeby potem na mnie nie było... Ale w sumie powinien mieć tak jak ja - mieszkamy w obrębie tych samych nadajników.

Grażynko wybacz...
 #777187  autor: goral2099
 11 sty 2015, 20:26
Ja na szczęście nie miałem problemów z połączeniami czy smsami podczas moich ośmiu lat użytkowania Play. A w tym czasie rzucało mnie praktycznie po całej Polsce. Gdzieś tak od roku mniej więcej korzystam z ustawienia automatycznego i jeżeli nie ma sieci macierzystej wskakuje T. Jak znów jestem w zasięgu Play przełącza na macierzystą. Jako, że sporo osób, z którymi rozmawiam jest też w Playu i mają telefony obsługujące HDVoice taka zmiana jest słyszalna - jakość się niestety pogarsza gdy przełącza na roaming. Wcześniej głównie korzystałem z roamingu Plusa bo miałem telefoniki 2G, a z moich obserwacji wynika, że zieloni mają najlepszy zasięg 2G. Z netem też problemów nigdy nie było...aż kilka miesięcy temu przeprowadziłem się w miejsce gdzie sieć jest strasznie przeciążona i nie ma jeszcze LTE. Prędkości potrafią być jak na BDI w godzinach szczytu. Mam nadzieję, że szybko wezmą się za modernizacje sieci na śląsku. Rzeczywiście powinni rozwijać swoją sieć poza miastami...ale chyba nie ma na to szans.