DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 199 z 241
  • 1
  • 197
  • 198
  • 199
  • 200
  • 201
  • 241

 #595161  autor: Edmund
 14 lis 2012, 00:14
playonline, nie wiem czy da się w ogóle zarejestrować kartę która nie była aktywowana... To primo. Secundo - z ciekawości aktywuję starter sobie by sprawdzić czy działa na nim etykietka bo nie ma sensu łazić i rejestrować starter dla takiej pierdoły.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #595730  autor: sumix
 16 lis 2012, 21:35
W związku z dziwną konfiguracją play w moim mieście podczas czuwania telefon zalogowany jest do 3G ale jak tylko nawiąże połączenie to wywala mnie do 2G. Przez kilka sekund nie moge zrozumieć co do mnie mówią, a i w czasie rozmowy głos jest bardzo zniekształcony (2G). Nie rozumiem dlaczego wywala mnie z 3G na 2G skoro nadajnik jest GSM900, UMTS900 i 2100 w tej samej lokalizacji. Skąd ta fatalna jakość rozmów na 2G playa ?
Mając dość proszenia się rozmówcy o powtórzenie musiałem zrezygnować z nadajników Playa.

Jestem zalogowany na stałe do Orange... który ma dziwny zwyczaj, wylogowywania mnie gdzieś w nocy i nie pozwala się ponownie zalogować. Więc nad ranem nikt sie do mnie nie dodzwoni do puki nie wybiorę ponownie operatora. (mam screen).

Spróbuje się przełączyć na Plusa, ale z tych 3 operatorów ma najsłabszy zasięg w moim mieszkaniu.

Albo naprawicie handover albo pogonicie orange. Co z tego, że jest tanio jak nie mogę normalnie używać telefonu w mojej lokacji ?

Play4you... podejmiesz się zadania ?

 #595753  autor: banderas
 17 lis 2012, 00:10
sumix pisze:W związku z dziwną konfiguracją play w moim mieście podczas czuwania telefon zalogowany jest do 3G ale jak tylko nawiąże połączenie to wywala mnie do 2G. Przez kilka sekund nie moge zrozumieć co do mnie mówią, a i w czasie rozmowy głos jest bardzo zniekształcony (2G). Nie rozumiem dlaczego wywala mnie z 3G na 2G skoro nadajnik jest GSM900, UMTS900 i 2100 w tej samej lokalizacji. Skąd ta fatalna jakość rozmów na 2G playa ?
Mając dość proszenia się rozmówcy o powtórzenie musiałem zrezygnować z nadajników Playa.

Jestem zalogowany na stałe do Orange... który ma dziwny zwyczaj, wylogowywania mnie gdzieś w nocy i nie pozwala się ponownie zalogować. Więc nad ranem nikt sie do mnie nie dodzwoni do puki nie wybiorę ponownie operatora. (mam screen).

Spróbuje się przełączyć na Plusa, ale z tych 3 operatorów ma najsłabszy zasięg w moim mieszkaniu.

Albo naprawicie handover albo pogonicie orange. Co z tego, że jest tanio jak nie mogę normalnie używać telefonu w mojej lokacji ?

Play4you... podejmiesz się zadania ?
najlepiej utwórz zgłoszenie techniczne wtedy play2you będzie mógł pomoc odnośnie zasięgu

banderassso

 #595801  autor: sumix
 17 lis 2012, 10:17
Zgłoszenie 51288797 oraz starsze 49845710.

 #595853  autor: Edmund
 17 lis 2012, 14:44
sumix, słaba jakość na GSM w Play wynika z faktu wykorzystania części pasma 900MHz na UMTS w Twojej lokalizacji. Zatem na GSM jest przeznaczona mała liczba kanałów i żeby zmieścić wiele rozmów dźwięk koduje się kodekiem gorszej jakości - Half Rate.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #595863  autor: bolek2004
 17 lis 2012, 15:29
Edmund pisze:Również szybkie pytanie - znalazłem u siebie starter promocyjny "Nowy Play na Kartę 3zł" z Bonusem 120zł (link). Powiedzcie mi czy orientujecie się do kiedy należy go aktywować (chodzi o datę jego ważności)?
Nikt nie udzieli poprawnej odpowiedzi raczej, nawet w boku podejrzewam że nie będą tego wiedzieli. Można tylko przypuszczać że skoro na starterze nie ma daty ważności to starter jest ważny bezterminowo, tak jak było to ze starszą taryfą Play Karta. Jakoś w sierpniu tego roku bez problemu aktywowałem "nowy" starter z taką właśnie taryfą.

 #595917  autor: zygikuleczka
 17 lis 2012, 21:31
działa Wam poprawnie aplikacja play24 na androida? u mnie od dwóch dni pojawia się błąd że trwają modernizacyjne i żeby za kwadrans sprawdzić.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #595925  autor: bolek2004
 17 lis 2012, 22:45
U mnie działa, ostatnio czasem wyskakuje ten błąd ale wtedy czekam kilka minut i próbuje ponownie i działa.

 #595928  autor: sumix
 17 lis 2012, 23:00
Edmund pisze:sumix, słaba jakość na GSM w Play wynika z faktu wykorzystania części pasma 900MHz na UMTS w Twojej lokalizacji. Zatem na GSM jest przeznaczona mała liczba kanałów i żeby zmieścić wiele rozmów dźwięk koduje się kodekiem gorszej jakości - Half Rate.
Po co mnie wywala z 3G na 2G skoro obie anteny są na tym samym maszcie ?
Co do kodeka to się zgodzę ale technikalia nie powinny mnie obchodzić w takim detalu, niech nawet bedzie quarter rate ale chce rozumieć rozmówce.

Niech wyłączą 2G na 900 i zostawią tylko 3G.

 #595938  autor: darkangel
 18 lis 2012, 00:16
sumix, a w telefonie nie możesz sobie skonfigurować by tylko łączył z sieciami 3G?

 #595960  autor: sumix
 18 lis 2012, 08:21
Pamietac o tym i kombinowac w dni powszednie zmieniajac ustawienia w zaleznosci od lokacji ?
Dziekuje.

 #595970  autor: Andrzej24
 18 lis 2012, 09:45
sumix pisze:Pamietac o tym i kombinowac w dni powszednie zmieniajac ustawienia w zaleznosci od lokacji ?
Dziekuje.
A może masz kiepski telefon i jak go weźmiesz do ręki to gubi ci zasięg 3G. To że masz blisko nadajnik nie oznacza, że będziesz miał dobry zasięg. U mnie T-mobile postawiło 3G i co z tego jak są tylko 2 sektory skierowane na drogę dla kierowców i domy które przy niej stoją a z tyłu w eterze ciemno i tego nie mogę pojąć. Już sam fakt, że gubi ci zasięg Orange. No nie wiem. Ja bym sprawdził to na innym telefonie czy jest to samo.

 #595975  autor: sumix
 18 lis 2012, 10:44
Andrzej, pomyśl. Jestem w zasięgu 3G 900 i 2100. Przełącza mnie na 2G 900 po nawiązaniu połączenia głosowego. Wszystkie nadajniki są na tej samej wieży kościoła.

Mam kilka telefonów w rodzinie i na wszystkich ten sam problem. Jesteśmy w 3G... po nawiązaniu połączenia mamy voice HD a po chwili bach... 2G i często zniekształcenia głosu i prośby o powtórzenie wypowiedzi.

Jak czytałem o tym na forum to cięzko mi było w to uwierzyć, bo wtedy mi play działał.

Co do wylogowywania w nocy z Orange to bardziej kwestia samego orange a nie telefonu. Plus robi podobnie, ale to już inna (nie moja) bajka.

Obrazek

 #595980  autor: Andrzej24
 18 lis 2012, 10:56
sumix pisze:Andrzej, pomyśl. Jestem w zasięgu 3G 900 i 2100. Przełącza mnie na 2G 900 po nawiązaniu połączenia głosowego. Wszystkie nadajniki są na tej samej wieży kościoła.

Mam kilka telefonów w rodzinie i na wszystkich ten sam problem. Jesteśmy w 3G... po nawiązaniu połączenia mamy voice HD a po chwili bach... 2G i często zniekształcenia głosu i prośby o powtórzenie wypowiedzi.

Jak czytałem o tym na forum to cięzko mi było w to uwierzyć, bo wtedy mi play działał.
Też mi wydaje się dziwny przypadek bo sam mam Play i zawsze najpierw trzyma się 3G i to nawet szczątkowego a dopiero jak już go zgubi to wskoczy na 2G. Może akurat ten nadajnik co jest u ciebie jest źle ustawiony. Co by ci tu doradzić. Ja bym zgłosił sprawę do M. Gruszki. Niektórzy tu piszący wiedzą jak czasem BOK działa. W moim przypadku usterka została usunięta właśnie po liście do Gruszki bo BOK wyczerpał moją cierpliwość.
A o co chodzi z tym zdjęciem, bo z tego co widzę to nie masz 3G i od kiedy ten nadajnik ma UMTS 900. Może dopiero jest konfigurowany.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2012, 11:06 przez Andrzej24, łącznie zmieniany 1 raz.

 #595984  autor: sumix
 18 lis 2012, 11:05
Zrobiłem zgłoszenie (to już drugie z kolei). Jak się nie poprawi to pewnie będę męczył M.Gruszke lub rozważę zmianę operatora.

A propos wylogowywania przez orange kart play w nocy -> http://forum.blogplay.pl/showthread.php ... ęgu-w-nocy

Na chwile obecną albo mam wymuszone 3G z automatycznym logowaniem lub wymuszone logowanie do Orange na 2G.
W obu przypadkach kończy się to brakiem dostępności bo albo zapomnę włączyć tryb 2G/3G albo zalogować się ręcznie do Orange.

Tak, wygląda na to, że kopie sie z koniem ;)

 #596055  autor: dago
 18 lis 2012, 16:13
Oddam jeden kupon na formułę 4 w play bez słuchawki za 59pln umowa na 12 mieisęcy, odbiór osobisty w Gdańsku/Ujeścisko

 #596057  autor: Andrzej24
 18 lis 2012, 16:25
sumix pisze:Zrobiłem zgłoszenie (to już drugie z kolei). Jak się nie poprawi to pewnie będę męczył M.Gruszke lub rozważę zmianę operatora.

A propos wylogowywania przez orange kart play w nocy -> http://forum.blogplay.pl/showthread.php ... ęgu-w-nocy

Na chwile obecną albo mam wymuszone 3G z automatycznym logowaniem lub wymuszone logowanie do Orange na 2G.
W obu przypadkach kończy się to brakiem dostępności bo albo zapomnę włączyć tryb 2G/3G albo zalogować się ręcznie do Orange.

Tak, wygląda na to, że kopie sie z koniem ;)
Dzisiaj w nocy wypróbuję Orange. Zobaczymy czy mnie w nocy wyloguje

 #596153  autor: Andrzej24
 19 lis 2012, 08:23
agaak pisze:
Dzisiaj w nocy wypróbuję Orange. Zobaczymy czy mnie w nocy wyloguje
Sama mam takie jazdy z Orange, w Kaliszu i Ostrowie. Rano telefon wylogowany z Orange i "wybierz sieć".... Raz nawet patrzę, a tu 1 kreska/brak zasięgu... a obok tel. Orange full :) Takie małe zawiłości Play :)
U mnie wszystko działa dobrze. W nocy mnie nie wylogowało i nadal mam Orange. A z tym zasięgiem Orange to może Play łapie ci tylko jakiś odległy nadajnik a ten z kartą Orange bliższy.
Z obserwacji gdy miałem Orange mogę Ci tylko napisać, że mnie chciało trafić jak mi zasięg Orange skakał. Raz full a raz zero. Telefon skakał między przekaźnikami jak szalony co przekładało się na urywane słowa. Rzadko trzymał się dłużej na jednym nadajniku.

 #596155  autor: sumix
 19 lis 2012, 08:51
Andrzej24, zostaw sobie Orange na dłużej niż jeden dzień.

 #596220  autor: Robaas
 19 lis 2012, 16:24
miałem problemy na 2 kartach z gubieniem zasięgu, telefon co jakiś czas tracił zasięg i pokazywał wybierz sieć, albo wracał do zasięgu play. Zrobiłem zgłoszenie, opisałem dokładnie problem, trochę to trwało ale dostałem odpowiedź, że zmienili konfigurację sim i od tego czasu brak problemów z zasięgiem. Poczekajcie na odpowiedzi na zgłoszenia, niestety trochę to trwa ale po zmianie powinno być ok.
  • Strona 199 z 241
  • 1
  • 197
  • 198
  • 199
  • 200
  • 201
  • 241
  • 1
  • 197
  • 198
  • 199
  • 200
  • 201
  • 241