DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 21 z 72
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 72
 #630741  autor: damian....
 03 maja 2013, 18:04
Sprawa wygląda tak:5 maja kończy mi się umowa z Tmobile która oczywiście wypowiedziałem .W wypowiedzeniu zastrzegłem zachowanie numeru więc będzie to takie przejście na TakTak bo to jest prepaid Tmobile.Chcę przejść do Nju z tego Taktaka.Chyba nie powinno być z tym problemu?Potem jeśli mi się nie spodoba Nju (np.po miesiącu) Mogę przenieść numer do RedBullMobile?Oczywiście chodzi mi o zachowanie numeru w każdym przypadku.

 #630747  autor: andrzejgolota
 03 maja 2013, 18:35
Tak możesz przejść z Tak Taka do Nju i z Nju do Red Bulla zachowując numer. Generalnie można swobodnie przenosić numer oprócz pewnych nazwijmy to wyjątków w ramach jednej sieci gdzie nie można zrobić tego bezpośrednio (trzeba kombinować "na około") tak jak np. nie można bezpośrednio przenieść numeru z T-Mobile do Heyah czy z Play do Red Bulla itp.

 #630751  autor: Blank
 03 maja 2013, 18:43
damian...., oczywiście, możesz praktycznie bez ograniczeń migrować pomiędzy sieciami, pamiętając jedynie, iż utrudniona może być migracja wewnątrz marek operatora (np. pomiędzy T-Mobile i Heyah, Play i Red Bull Mobile, itp.), gdyż Prawo Telekomunikacyjne zapewnia prawo migracji jedynie pomiędzy różnymi operatorami, a nie w ramach pojedynczych ofert

PS. Numer możesz przenieść bezpośrednio z abonamentu - numer nie musi być przeniesiony do prepaida.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 18:53 przez Blank, łącznie zmieniany 1 raz.

 #630753  autor: damian....
 03 maja 2013, 18:50
To super.Tak właśnie chciałem! Wolność wyboru to jest to!Ja głupi siedziałem 10 lat w abonamencie Tmobile ehhh......głupi :lol:

[ Dodano: 2013-05-03, 19:37 ]
Zastanawia mnie jak będzie wyglądał okres przejściowy miedzy zakończeniem umowy w Tmobile a aktywacją TakTaka?Czy na stronie internetowej Nju trzeba podać ze przechodzi się z abonamentu czy z karty?Chyba z karty?

 #630781  autor: Edmund
 03 maja 2013, 20:37
damian...., z karty w tym przypadku. A przeniesienie do Nju najlepiej załatw jak już na 100% będziesz w TakTaku.
A co do tych przenosin pomiędzy ofertami to dodam, że do marek T-M należą: T-Mobile na kartę (TakTak), MTV Mobile, tuBiedronka i Heyah.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #630787  autor: Blank
 03 maja 2013, 20:51
Edmund,
A co do tych przenosin pomiędzy ofertami to doda, że do marek T-M należą: T-Mobile na kartę (TakTak), MTV Mobile, tuBiedronka i Heyah.
Wydawało mi się, że MTV Mobile jest operatorem wirtualnym, czyżbym się pomylił (wszystkie pozostałe to oczywiście "marki" PTC)?

 #630794  autor: damian....
 03 maja 2013, 21:15
nawet nie słyszałem o mtv...

 #630817  autor: sosen
 03 maja 2013, 22:10
Tak czy tak wizyty u swojego dotychczasowego operatora nie unikniesz.

 #630837  autor: Edmund
 03 maja 2013, 23:09
divhashmorex, MTV nie jest wirtualnym operatorem - nawet reklamują się w salonach T-M, gdzie nawet można dokonać zakupu tej oferty, albo dokonać przeniesienia.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #630903  autor: damian....
 04 maja 2013, 12:20
Wracając do nju to to jest oferta na kartę czy jest bardziej opłacalna niz ta na 30 dni?cenowo wychodzi to samo...

[ Dodano: 2013-05-04, 12:28 ]
Czy po wyborze pakietu z rachunkiem a w nim tylko rozmów w nju,można wykonywać smsy bądz Mmsy?Rozumiem że tak i są płatne wg taryfy dodatkowo.Dodam że nie interesuje mnie pakiet na smsy za 9zł gdyż potrzebuje powiedzmy wykonać 10 smsów miesięcznie....

[ Dodano: 2013-05-04, 12:30 ]
Jeszcze przyszło mi do głowy co innego:czy można :wziąć tylko pakiet na smsy i płacić 9zł miesięcznie? :lol:

 #630909  autor: KA
 04 maja 2013, 12:41
W nju z rachunkiem najlepsze jest właśnie to, że NIE wybierasz żadnych pakietów, tylko używasz, czego chcesz i tylko za zużyte płacisz. Tyle, że ZATRZYMUJE się licznik na 29 (rozmowy), 9 (sms/mms) i 19 (net). Dodatkowy plus: można od razu kupić np. 700MB na 30 dni i nie płacić 19, a 7PLN za pakiet (jeśli wystarczy 700MB - wielu osobom powinno), potem ew. dokupić kolejny, np. 350MB za 5.

 #630910  autor: damian....
 04 maja 2013, 12:44
Myślałem że trzeba wybrać internet,rozmowy bądź smsy.....Nie bardzo teraz to rozumiem....

 #630911  autor: Blank
 04 maja 2013, 12:44
damian...., nie wychodzi to samo cenowo.

W ofercie abo (przedłużana co 30 dni), zapłacisz tylko za to co potrzebujesz. Jeśli np. nie gadasz, a jedynie wysyłasz SMSy, to całkowity koszt wyniesie cię ledwie 9 złotych. Jeśli gadasz, a nie SMSujesz to wydasz 29 zł, i tak dalej.
Zakładając, że intensywnie korzystasz z telefonu zapłacisz 29 (rozmowy) + 19 (internet z lejkiem) +9 (SMSy) = 57 złotych, albo 29 (rozmowy) + 21 (internet 2100 MB) + 9 (SMSy) = 59 złotych.
Dla właściwszego porównania, porównam ceny przez 3 miesiące korzystania (91 dni).
W ofercie abo zapłacisz przez ten czas korzystając z nielimitowanego internetu, rozmów i SMSów 171 zł (57 zł / mc).
W ofercie na kartę płacisz 2 zł tygodniowo + dodatkowo do 2 zł dziennie (w zależności czy wykorzystasz te 2 zł w ciągu jednego dnia). Ponieważ zakładamy intensywne korzystanie:
2zł * 13 = 26 zł + 91 * 2 = 182 zł = 26 + 182 zł = 208 zł (69 zł / mc).
Warto tu zwrócić uwagę, że w ofercie na kartę nie ma lejka, choć za to dostajemy prawie 3 GB miesięcznie (100 MB dziennie).

Różnica jest szczególnie widoczna przy korzystania wyłącznie z jednej rodzaju usługi, albo dwóch, zamiast trzech. Gdy nie korzystasz z internetu, w abo zapłacisz 38 zł miesięcznie, w ofercie na kartę i tak zapłacisz tyle samo, bo nie ma tam podziału. Gdy telefon nie służy do dzwonienia, całkowity koszt wychodzi 28 zł (abo) i 69 zł (karta).

Z drugiej strony, właśnie z uwagi na brak podziału pomiędzy usługami, oraz na podział dzienny, oferta na kartę może się opłacać, gdy dużo gadamy/SMSujemy/surfujemy, ale nie codziennie. Załóżmy, że intensywnie korzystamy z telefonu tylko 2 tygodnie (np. średnio co drugi dzień). Zapłacimy wtedy 110 zł zamiast 171 zł [przez 3 miesiące ofc], czyli 36 zł zamiast 57.

Obie oferty są na swój sposób elastyczny. Oferta na kartę, wbrew pozorom jak widać, jest opłacalna, gdy nie korzystamy codziennie z telefonu (czyli de facto dla prepaidowców bardzo dobra). Elastyczność w tym wypadku polega na tym, że w dniach, w których nie korzystamy nie płacimy, co w dłuższej perspektywie może się opłacać.
No limit zaczyna się już po 10 minutach / 22 SMSach / 10 MB*
* 100 MB zamiast no limitu

Oferta abonamentowa z kolei jest opłacalna, gdy niemal codziennie korzystamy z telefonu. Co więcej, płacimy wyłącznie za usługi, które wykorzystujemy, więc smsujący w końcu naprawdę mogą zejść do poziomu 9 zł miesięcznie, a rozmawiający nawet do 29 zł miesięcznie. W ofercie abonamentowej po zapłaceniu 19 zł za cennikowy internet, możemy korzystać dalej bez opłat, czego w prepaidzie nie ma. Są także bardziej atrakcyjne pakiety internetowe, które skutecznie konkurują z konkurencją (Play 1GB - 10 zł, RBM - 20 zł / 2GB, nju - 7zł/700 MB).

Zastanów się jak korzystasz i wybierz interesującą cię opcję :)
Możesz np. najpierw wypróbować nju na kartę, a później przejść do nju z rachunkiem.

[ Dodano: 2013-05-04, 12:48 ]
Myślałem że trzeba wybrać internet,rozmowy bądź smsy.....Nie bardzo teraz to rozumiem....
.
To nie jest oferta RBM, gdzie trzeba wybrać, czy korzysta się z internetu, SMSów, rozmów od razu.

W tej ofercie najlepsze jest to, że w ofercie z rachunkiem, naliczanie opłat w odpowiednim momencie się zatrzymuje.
Czyli jeśli wyślesz 10 SMSów to za SMSy zapłacisz 0,90 zł. Jeśli wyślesz ich 50 to zapłacisz 4,50, ale jeśli ich wyślesz 1000 to i tak zapłacisz tylko 9 zł.
Jeśli wygadasz 30 minut zapłacisz 5,70 zł, jeśli wygadasz 100 minut to zapłacisz 19 zł, a jeśli wygadasz 600 minut to i tak zapłacisz tylko 29 zł.
Rozumiesz już? W nju z rachunkiem niczego nie aktywujesz. Po prostu korzystasz i zapłącisz za to co wykorzystałeś, ale rachunek za poszczególny usługi nie może być wyższy niż:
9 zł za SMSy i MMSy
19 zł za internet (nie licząc pakietów internetowych)
29 zł za rozmowy głosowe

No i oczywiście rachunek nie może być niższy niż 9 zł, inaczej i tak doliczy tyle, by było na te 9 zł ;)

 #630913  autor: KA
 04 maja 2013, 12:54
Tak naprawdę przy obecnym rozliczaniu neta (co podobno mogą zmienić), można korzystać ze wszystkiego za max.45 - 29+9+7 - to ostatnie 7 za 700MB, co np. u mnie wystarczy nawet przy Androidzie. Nawet jeśli ktoś dokupi kolejny pakiet - a wtedy wystarczy już prawie każdemu - i tak wyjdzie taniej, niż cennikowe 19 za no limit. Czyli dla dość intensywnie korzystających z neta, rozmów, sms i mms - 45 będzie w wielu wypadkach maximum.

 #630914  autor: damian....
 04 maja 2013, 12:55
Żona codziennie po kilkanaście minut rozmawia z matką,siostrą i innymi znajomymi.Dotychczas w abonamencie tmobila miała wykupiony dodatkowy pakiet 2000 minut do 5 wybranych numerów i prawie go wykorzystywała.natomiast smsy sporadycznie powiedzmy 10 miesięcznie .Internetu wcale.

 #630915  autor: Blank
 04 maja 2013, 12:58
damian...., no to w takiej sytuacji zdecydowanie oferta z rachunkiem będzie się bardziej opłacała. Zapłaci 29 zł + SMSy (ok. 1 zł). Byle, by nie prowadziła rozmów wideo, ale jak nie korzysta z internetu, to i pewnie z tego "wynalazku" też nie korzysta :)
Oczywiście ograniczać się nie będzie musiała, choć nie zalecam wielogodzinnego gadania, no chyba, że w trybie głośnomówiącym ;]

KA, oczywiście, 700 MB z nawiązką starczy większości użytkowników, nawet telefonów z śmiecioidem. W zasadzie 1400 MB (14 zł) to nie wystarczy może 0,01% użytkowników...
Jedynym problemem jest taki, a nie inny zapis regulaminu, który sprawia, że rzeczywiście mogą to zmienić w każdej chwili (zmiana regulaminu nie wpływa na już uzyskane prawa abonenta, ale skoro abonent już teraz przewiduje zupełnie inne naliczanie, niż jest w rzeczywistości ...)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2013, 13:03 przez Blank, łącznie zmieniany 1 raz.

 #630917  autor: damian....
 04 maja 2013, 13:02
Niech gada ,przynajmniej mi nie będzie brzęczeć nad uchem.

 #631288  autor: antyfilidor
 06 maja 2013, 02:59
Podłącze się do tematu migracji numerów, gdyż w plusie na kartę zdecydowanie przepłacam..
zauważyłem że w Virgin mobile i w RBM osoba wysyłająca kilkaset SMS-ów miesięcznie i korzystająca w znacznym stopniu z internetu (największy dostępny pakiet) może obniżyć koszty do kilkunastu złotych miesięcznie.. troszke mniej ciekawa, acz z mojego punktu widzenia również interesująca wydaje się być heyah.

Do VM niestety nie zdążę przejść w obecnej konfiguracji bo pakiet 2013 smsów można aktywować Jeszce tylko przez dwa dni (a bez tego dziewica nie jest już tak atrakcyjna)


i tu powstaje pytanie, bo zaglądając na stronkę RBM nigdzie nie mogę znaleźć info odnośnie przenoszenia numeru prepaid- czyżby było to niemożliwe?
http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-k ... -na-karte/


z góry dziękuje za pomoc:)

Motorola (cegła) -> Nokia 3510i -> NEC ... -> SE k550i-> Samsung avila-> Lg Vu -> Lumia 920

 #631316  autor: Edmund
 06 maja 2013, 12:39
antyfilidor, jest to możliwe - nawet jest regulamin. Przeniesienie zrobisz w salonach Play, ale tylko niektórych - trzeba podzwonić i popytać się. Na pewno to jest możliwe w dużych salonach Playzone.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #631400  autor: antyfilidor
 06 maja 2013, 21:56
wielkie dzięki :)
zdziwiło mnie po prostu że w przeciwieństwie do innych operatorów (oraz samego playa) RBM tak kryje te informacje na swojej stronie.

Motorola (cegła) -> Nokia 3510i -> NEC ... -> SE k550i-> Samsung avila-> Lg Vu -> Lumia 920
  • Strona 21 z 72
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 72
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 72