DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 25 z 71
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 71

 #747744  autor: Blank
 10 wrz 2014, 14:27
ahmed,

nju mobile działa na nadajnikach Orange.
White mobile dziala na nadajnikach Plus (zdaje się, że bez Aero2).

Nie można zatem porównać zasięgu tych operatorów w sposób jednoznaczny. Bez wątpienia, White lepiej będzie działać w ramach zasięgu 2G na terenie kraju, ale po za tym, zasięg jest kwestią indywidualną i zależy od miejsca przebywania użytkownika.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #747746  autor: Liquid
 10 wrz 2014, 14:36
ahmed pisze:czy przy przeniesieniu numeru trzeba samemu włączyć 19zł do komórkowych i aktywować przenoszony numer ? Ba stronie nju jest napisane że przeniesienie nastąpi po 6 m-cach, chyba że zlecisz usługę zmiany, jak to w praktyce wygląda tzn. kiedy nr tymczasowy zostanie zastąpiony numerem przenoszonym ?
Włączyć trzeba samemu. Uruchomienie usługi "do komórkowych 19 zł" następuje od następnego okresu rozliczeniowego. W praktyce, można włączyć tę usługę na numerze tymczasowym i w momencie przejścia na numer przenoszony masz już tę usługę aktywną. 6 miesięcy to maksymalny okres przeniesienia lecz w normalnych warunkach jest to dzień kiedy kończy Ci się umowa u obecnego operatora. Datę otrzymujesz SMS-em i mailem. W ten dzień przeniesienie (zastąpienie numeru tymczasowego przenoszonym) nastąpi automatycznie w nocy w dniu przeniesienia.

 #747766  autor: macc
 10 wrz 2014, 16:34
Obecnie w taryfie "nju tymczasowy" jest dokładnie jak pisze macc. Przed taryfą "nju tymczasowy" była kiedyś inna taryfa, nie pamiętam jej nazwy.
dawna taryfa tymczasowa-nazwa to nju buzz tymczasowy.

 #747775  autor: bolek2004
 10 wrz 2014, 16:56
Co do samej usługi do komórkowych przy przeniesieniu numeru we wniosku o przeniesienie jest pytanie o tą usługę wystarczy ją zaznaczyć i wtedy po aktywacji karty nic nie trzeba już z tym robić. Usługa powinna działać.

 #747832  autor: Zbuntowany
 10 wrz 2014, 20:07
Dzieki za odpowiedź.Zaznaczyłem usługe odrazu, ale termin przeniesienia dopiero na 22 września;/

 #747949  autor: ahmed
 11 wrz 2014, 09:09
Zbuntowany pisze:Dzieki za odpowiedź.Zaznaczyłem usługe odrazu, ale termin przeniesienia dopiero na 22 września;/
No a kiedy wypełniałeś formularz i kiedy był kurier, możesz podać konkretne daty ? Czy 22.09 to odp. z nju czy sam to zaznaczyłeś i czy przenosiłeś z prepaid/abo czy nowy numer ?

 #747961  autor: Zbuntowany
 11 wrz 2014, 09:40
Wczoraj wypełniałem i czekam dopiero na kuriera.Przenosze z heyah na karte.Data przeniesienia "sama" sie ustawiła na 22 wrzesień i nie mogłem jej zmienić.

 #748545  autor: macc
 13 wrz 2014, 07:14
bolek2004 pisze:Co do samej usługi do komórkowych przy przeniesieniu numeru we wniosku o przeniesienie jest pytanie o tą usługę wystarczy ją zaznaczyć i wtedy po aktywacji karty nic nie trzeba już z tym robić. Usługa powinna działać.
Niekoniecznie. Na numerze tymczasowym miałem wszystkie usługi poustawiane pod siebie a po przeniesieniu numeru docelowego do nju raz jeszcze musiałem wszystko ustawić od początku bo poprzednie ustawienia się zresetowały.

 #748555  autor: bolek2004
 13 wrz 2014, 08:48
macc pisze:Niekoniecznie. Na numerze tymczasowym miałem wszystkie usługi poustawiane pod siebie a po przeniesieniu numeru docelowego do nju raz jeszcze musiałem wszystko ustawić od początku bo poprzednie ustawienia się zresetowały.
Mi wczoraj przeniesiono do nju numer z Orange i mam już tą usługę aktywną, nic nie musiałem zmieniać. Nie miałem numeru tymczasowego, widocznie przy tymczasowym może tak być jak opisujesz.

Mam dwa pytania bo nie wiem czy się coś zmieniło:
1. Okres rozliczeniowy jest od 24 do 23, kiedyś jak przenosiłem to trzeba było czekać do okresu rozliczeniowego bo tak nabijało poza abonamentem i nie do limitów, zmieniło się coś w tej kwestii bo widzę że po aktywacji mam już nju buzz? Czy zlicza jednak do no limitów tylko mimo że nie ma jeszcze pierwszego okresu rozliczeniowego, czy cennikowo ile kto nadzwoni?
2. Co do blokad sms premium w nju. Jest tam usługa "blokada dostępu do serwisów premium"
Czy jeśli ją zaznaczę to już wszystkie usługi premium będą zablokowane czy lepiej blokować oddzielnie jeszcze te usługi premium MMS MO/MT i SMS MO/MT, czy ta jedna blokada do usług premium blokuje wszystko?
Do tej pory zaznaczałem wszystkie blokady.

 #748563  autor: user_delete26
 13 wrz 2014, 09:15
To czego mi brakuje aktualnie w opcji "miesio" to lejek :)
Reszta jak narazie się sprawdza, dlatego że dzwonię oraz smsuję dość nieregularnie.

 #748602  autor: ahmed
 13 wrz 2014, 12:43
pietro90 pisze:To czego mi brakuje aktualnie w opcji "miesio" to lejek :)
Reszta jak narazie się sprawdza, dlatego że dzwonię oraz smsuję dość nieregularnie.
o tym własnie pisałem, niby informują, tylko kiedy - pewnie zdążysz już przekroczyć.
Ciekawe jak ktoś nie ma kasy na koncie co wtedy ?
No właśnie jak z tym okresem rozliczeniowym, kiedy włącza się blokada jak kolego pisze wyżej, czy od nowego okresu czy od razu ?

 #748746  autor: bolek2004
 14 wrz 2014, 08:52
ahmed pisze:No właśnie jak z tym okresem rozliczeniowym, kiedy włącza się blokada jak kolego pisze wyżej, czy od nowego okresu czy od razu ?
Sam znalazłem odpowiedź, jeśli chodzi o numer przeniesiony gdzie od ręki jest taryfa nju buzz i do końca pierwszego niepełnego okresu rozliczeniowego zostało kilka dni to wygląda tak że działają normalnie limity z taryfy nju buzz, czyli 10,19,9 czyli nie zapłacimy więcej niż normalnie jeśli w ciągu tych kilku dni będziemy korzystać dużo.
W pierwszym niepełnym miesiącu kalendarzowym po przeniesieniu nie jest pobierana kwota 9zł jeśli wydzwonimy mniej, płacimy tylko tyle ile wydzwonimy, jednak nie więcej jak progi limitowe.
Swoją drogą coś się od nich dowiedzieć to jakaś paranoja, na zapytanie przez www czeka się 2 tygodnie, na ich forum praktycznie nie ma pracowników i odpowiadają inni użytkownicy zamiast jakaś obsługa, w boku też się niczego dowiedzieć nie można praktycznie, na facebooku ewentualnie ale tam też to nie jest żaden help desk tylko strona od czego innego, jest niby czat jeszcze, ale średnio to widzę. Tu na telepolis mają konto ale praktycznie dawno się nie logowali, jak się wyśle pw to nie odpisują. Trochę to jest żenujące.
Tak wiem że dzięki temu mamy tańsze usługi ale wystarczyłoby żeby choć w internecie była jedna osoba która odpowiadała by na zapytania, czy zgłoszenia co by nie czekać wieki. Wystarczyło by nawet na telepolis na tym koncie co mają tylko żeby było wiadomo że się człowiek odpowiedzi doczeka w normalnym czasie. Skoro w innych sieciach są play4you tu na forum jest OrangeEkspert więc nie wiem czego nju mając tu swoje konto praktycznie z niego nie korzystają, nie mówiąc już o swoim własnym forum gdzie odpowiadają za nich zwykli użytkownicy.
Jak tak dalej będzie to przestanę polecać i przenosić znajomych do nju, zacznę do redbull no limit, tam przynajmniej w razie problemu odpowiadają pracownicy play.

 #748773  autor: ahmed
 14 wrz 2014, 11:18
W rbm mnie bili 49zl aktywacji. 4 numery do przeniesienia i o tym zasięgu rożnie piszą.

 #748777  autor: user_delete26
 14 wrz 2014, 11:24
Ja tam obecnie na zasięg nju narzekać nie mogę. LTE hula po całym mieście z nielicznymi wyjątkami. Jakość rozmów HD Voice, jak ktoś pozostaje w zasięgu 3G, czego nie uświadczyłem w Play. Na początku zastanawiałem się jak to będzie bez możliwości przełączania na zasięg innej sieci - bo w nju niestety nie ma takiej opcji. Ale daje radę więc może być.

 #748942  autor: ahmed
 15 wrz 2014, 08:10
bolek2004 pisze: Swoją drogą coś się od nich dowiedzieć to jakaś paranoja, na zapytanie przez www czeka się 2 tygodnie, na ich forum praktycznie nie ma pracowników i odpowiadają inni użytkownicy zamiast jakaś obsługa, w boku też się niczego dowiedzieć nie można praktycznie, na facebooku ewentualnie ale tam też to nie jest żaden help desk tylko strona od czego innego, jest niby czat jeszcze, ale średnio to widzę. Tu na telepolis mają konto ale praktycznie dawno się nie logowali, jak się wyśle pw to nie odpisują. Trochę to jest żenujące.
no właśnie co radzisz, czy w play jest taniej jeśli chodzi o konsultację, jest ten sam numer co na info play ?
W nju jest 3gb, 2 rbm 2gb ale youtube za darmo, chociaż jest ciekawy zapis:
W związku z tym, że po wykorzystaniu pakietu danych, który Abonent otrzymuje w ramach Oferty Promocyjnej Red Bull MOBILE lub Red Bull MOBILE NO LIMITS II, prędkość transmisji danych ulega istotnemu zmniejszeniu, korzystanie z Usługi w takim przypadku również odbywa się z istotnie ograniczoną prędkością transferu danych – t.j. maksymalnie do 32kb/s.

no i ogólnie - gdzie łatwiej "idą" formalności w nju czy rbm ?

 #748977  autor: bolek2004
 15 wrz 2014, 10:59
W nju wyjdzie taniej bo masz te limity na komórki/stacjonarne/sms/internet, w redbull jeśli weźmiesz usługę z smsami to niezależnie czy wypiszesz dużo czy mało rachunek będzie ten sam, natomiast w nju może być mniej.
No i aktywacja w redbull kosztuje 49zł w nju za darmo.
Numer jest inny do kontaktu z konsultantem redbull
Formalności to wszędzie tak samo w sumie to bez znaczenia.
Jedyny minus to ta obsługa, przeniosłem już 3 numery do nju i problemów nie ma, ale tak jak pisałem czasem wątpliwości się pojawiają i nie ma kogo spytać bo Ci nikt praktycznie nie odpowie.
Opłata w nju za połączenie z konsultantem to 5zł, ale można dzwonić z innej sieci to czasem taniej wyjdzie.

 #749080  autor: Spioszek
 15 wrz 2014, 16:49
Musze przyznać że ta oferta NJU co dzisiaj wyszła jest fajna.
Za 39zł, Nolimit komórki, stacjonarne, SMSy,MMSy i jeszcze 2GB Internetu wygląda kusząco ;).

Czekam na ruch że strony Play ;)

 #749083  autor: Halset
 15 wrz 2014, 16:59
bolek2004 pisze: Tak wiem że dzięki temu mamy tańsze usługi ale wystarczyłoby żeby choć w internecie była jedna osoba która odpowiadała by na zapytania, czy zgłoszenia co by nie czekać wieki. Wystarczyło by nawet na telepolis na tym koncie co mają tylko żeby było wiadomo że się człowiek odpowiedzi doczeka w normalnym czasie. Skoro w innych sieciach są play4you tu na forum jest OrangeEkspert więc nie wiem czego nju mając tu swoje konto praktycznie z niego nie korzystają, nie mówiąc już o swoim własnym forum gdzie odpowiadają za nich zwykli użytkownicy.
Jak tak dalej będzie to przestanę polecać i przenosić znajomych do nju, zacznę do redbull no limit, tam przynajmniej w razie problemu odpowiadają pracownicy play.
Dżizas!
A czego Ty nie rozumiesz w tak prostej ofercie, że potrzebujesz pomocy?
Jednego człowieka :D? A czy Ty myślisz, że jesteś sam.
Jak by mieli takie marudy jak Ty, to by setka nie dała rady wszystkich obsłużyć.
Ludzie - używajcie głów do myślenia, to naprawdę nie boli.
Widzę, że pędzący świat do przodu ma jedną wadę - coraz więcej ignorantów. Nie poczyta, nie skupi się, nie spróbuje sam znaleźć odpowiedzi tylko od razu milion pytań DO....

 #749166  autor: piotras
 15 wrz 2014, 22:13
bolek2004 pisze:W nju wyjdzie taniej bo masz te limity na komórki/stacjonarne/sms/internet, w redbull jeśli weźmiesz usługę z smsami to niezależnie czy wypiszesz dużo czy mało rachunek będzie ten sam, natomiast w nju może być mniej.
Jeśli wykorzystasz 205MB to już masz te 39zł więc taniej raczej nie będzie. Promocja jest tak skonstruowana żeby co miesiąc płacić te 39zł.

 #749205  autor: bolek2004
 16 wrz 2014, 06:58
Halset pisze:Dżizas!
A czego Ty nie rozumiesz w tak prostej ofercie, że potrzebujesz pomocy?
Jednego człowieka :D? A czy Ty myślisz, że jesteś sam.
Jak by mieli takie marudy jak Ty, to by setka nie dała rady wszystkich obsłużyć.
Ludzie - używajcie głów do myślenia, to naprawdę nie boli.
Widzę, że pędzący świat do przodu ma jedną wadę - coraz więcej ignorantów. Nie poczyta, nie skupi się, nie spróbuje sam znaleźć odpowiedzi tylko od razu milion pytań DO....
Ofertę rozumiem aż za dobrze ale nie w tym rzecz.
Jak taki jesteś mądry to odpowiedz mi na pytania z poprzedniego postu który tu zamieściłem:
1. Okres rozliczeniowy jest od 24 do 23, kiedyś jak przenosiłem to trzeba było czekać do okresu rozliczeniowego bo tak nabijało poza abonamentem i nie do limitów, zmieniło się coś w tej kwestii bo widzę że po aktywacji mam już nju buzz? Czy zlicza jednak do no limitów tylko mimo że nie ma jeszcze pierwszego okresu rozliczeniowego, czy cennikowo ile kto nadzwoni?
2. Co do blokad sms premium w nju. Jest tam usługa "blokada dostępu do serwisów premium"
Czy jeśli ją zaznaczę to już wszystkie usługi premium będą zablokowane czy lepiej blokować oddzielnie jeszcze te usługi premium MMS MO/MT i SMS MO/MT, czy ta jedna blokada do usług premium blokuje wszystko?
Do tej pory zaznaczałem wszystkie blokady
Na pierwsze pytanie sam znalazłem odpowiedź, na drugie jeszcze nie. I to nie jest żadne marudzenie.
  • Strona 25 z 71
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 71
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 71