DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 36 z 179
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 179
 #1002786  autor: MobileMaster
 08 lip 2018, 22:06
Pabloeq pisze:Przykład z telefonami, po co w plusie używać telefonu z agregacją 3CA albo 4CA jak tam tego są śladowe ilości?
To jest dobry przykład bo właśnie nie trzeba, przy 20 MHz w LTE1800, wystarczy telefon z cat4 albo cat 6 by mieć jeszcze ekstra 5 MHz lub 20MHz w przypadku LTE2600. Przede wszystkim nie patrz tylko na ilość pasm w agregacji ale też na ich szerokość.
Pabloeq pisze:Po co telefon w plusie komu z VoLTE i VoWiFi?
Jasne zgodzę się brakuje tych usług, bo takie Volte kiedyś będzie jedną formą połączeń, tylko Polska to jednak specyficzny rynek i mimo już dosyć sporego czasu ruch w przypadku połączeń Volte jest dalej bardzo mały i porównywalny do 2G. Niestety Polacy rzadziej wymieniają telefon i nie zawsze jest to zakup z średniej/wyższej półki i coraz rzadziej kupują u operatorów, a to niestety w przypadku niektórych producentów warunek by w ogóle skorzystać z tej funkcjonalności. Dodatkowo niektórzy operatorzy ograniczają dostęp do usługi udostępniając tylko w abonamencie, no ale najraźniej stwierdzili ze na obecną chwilę po prostu się nie opłaca.
Więc nawet teraz możesz mieć telefon z Volte być w N! i nie mieć możliwość korzystania z tej usługi....
piotrzet pisze:Gdzie wypominam, że speedtesty są ważne? Chyba coś ci się pomyliło.
Raz się powołujesz, raz twierdzisz, że nie ma znaczenia zależy jak ci pasuje w danej dyskusji. Ogólnie hipokryzja lvl hard :-)
 #1002790  autor: Pabloeq
 08 lip 2018, 22:57
iphoneski pisze:@Pabloeq Akurat tak się składa, że często odpoczywam w lasach i nad jeziorami i twoje N nie ma tam racji bytu a skansen plus jakoś potrafi działać. Mam dostęp do wszystkich sieci i dane zbieram na bierząco. A te 10 czy 11 tysięcy nadajników interesuje tylko czytelników portali w stylu telepolis bo zwykły użytkownik ma prostszy wyznacznik - albo działa, albo nie. A niestety to wspaniałe N nie działa i jak jestem na jakiejś wiosce to każdy telefon w plusie skansenie, część ludzi w play bo jak są na polu to telefon zmienia sobie sieci jak rękawiczki i zasięg jest.
Ależ bzdurzysz, ja mam wprost przeciwne doświadczenia z plusem i to z miasta blisko 200tyś. mieszkańców - słabe transfery, duże odległości do stacji, HD Voice to chyba nie znają w plusie albo testują jeszcze. Owszem znam osoby z wiosek które o plusie nie słyszały, mają najczęściej Orange.
W rejonach przy granicy południowej z Czechami jak miałem Orange to było 3G, w plusie max. technologii w tym samym miejscu to GSM900. Także o czym my mówimy....
Oni w tym plusie dotykają wogóle tych stacji? Powstają jakieś nowe lokalizacje?
 #1002791  autor: JFK2016
 08 lip 2018, 23:00
piotrzet pisze:zwykły Kowalski sporzy na te testy .
Zwykły Kowalski to przed zakupem jakiegokolwiek abonamentu internetowego powinien przetestować sieć w realu (to pisanie przez pewną grupę ludzi jak to źle działa sieć Plusa, jest kłamstwem wyssanym z palca, sprawdzamy w realu prepaidy różnych sieci i porównujemy, to że gdzieś lokalnie działa Plus gorzej od Orange/T-Mobile/Play, to wówczas bierzemy oferty tych sieci ).
piotrzet pisze:A pisanie, że Plus czy Play mają super sieć, bo w ciągu roku przesyłają 750 PB danych jest żałosne.
W Plusie za dane się płaci, Play formalnie ma najlepiej rozwiniętą sieć, za to o najmniejszym zasięgu i "wykańczaną" przez DIL w RBM na kartę, także do wyłączenia DIL o jakości w tej sieci można zapomnieć (do póki nie zmienią właściciela długo się to nie zmieni).
AlfredoUssr pisze: Nie każdy mieszka w Warszawie czy innym mieście wojewódzkim, wychyl czasem nos poza swoje miasto.
Tj. główny atut Plusa, podobnie też wystartował w 2015 roku Orange z LTE800, tylko że kasy brakło i się wszystko wysypało (nawet oddali koncesję na CDMA-450, kwota ok. 100mln, a przy posiadanym wówczas zasobie pasma mogli na tym uruchomić LTE).
 #1002793  autor: piotrzet
 08 lip 2018, 23:13
JFK2016
Oczywiście, że tak tylko realia są zupełnie inne. Oczywiście mówię o testach przed zakupem. Większość ludzi patrzy na to co reklamują albo to co im znajomy poleci, a nie to co działa w jego wypadku najlepiej.
Co do oferty Play zgadzam się oferta DIL "zabiera" dużo danych i właściwie to nie wiadomo czemu boją się tego wyłączyć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002802  autor: dt
 09 lip 2018, 01:25
piotrzet pisze: dt napisał(a):
W kontekście przesłanych danych ciekawe czy Plus już w tym roku przekroczy barierę 1 EB.
Nawet jeśli to jakie to ma znaczenie? To jest jakieś usprawiedliwienie na to że ma najbardziej zapchaną sieć?
Raczej najbardziej wykorzystaną po której nie hula wiatr :)
Chodziło mi bardziej o to jak duży jest przyrost ilości przesłanych danych co roku.
Pabloeq pisze: Oni w tym plusmuzeum liczą te 730 czy 750PB podwójnie tak jak te swoje stacje LTE kiedyś policzyli, także spoko,
Poczytaj raporty CP ale ze zrozumieniem tekstu i wtedy się wypowiadaj. Dołóż do tego raport UKE i wyjdzie Ci te 732 PB. To nie jest wielka matematyka.
Pabloeq pisze:Przykład z telefonami, po co w plusie używać telefonu z agregacją 3CA albo 4CA jak tam tego są śladowe ilości?
Dziwne bo ja mam non stop LTE+ 2CA albo 3CA a w T-M i O raptem L800 na terenach poza miastem. Na wioskach L1800 + L800 albo L900 to już taki standard w Plusie a to 25 MHz pasma vs 10 MHz. Nawet Play daje L1800 + L2100 + L800. Ja mogę spokojnie powiedzieć że w N! nie potrzebuję telefonu z agregacją bo tego jak na lekarstwo tylko co ma na celu taki ping-pong.
 #1002805  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 08:21
dt
Wszystko zależy od lokalizacji właśnie ktoś wstawił porównanie z Ustronia Morskiego Orange i Plusa.
Orange:http://www.speedtest.net/pl/result/a/4060492428
Plus:http://www.speedtest.net/pl/result/a/4060466528
Po za tym jestem ciekaw jak jest np z trasą Warszawa-Gdańsk. Jak ostatnio jechałem o czym pisałem na forum bez problemu prawie cały czas jest LTE w T-Mobile miejscowość np Ostróda ma stację w centrum 3CA transfery w dzień jak i późnym popołudniem około 200 Mb/s.
Co do wykorzystania danych i co w związku z tym to jest jakieś usprawiedliwienie dla tego że Plus ma obciążoną sieć, a T-Mobile nie? Nikogo to nie obchodzi. Powinni mieć taką sieć żeby to dawało radę a wiadomo jak to jest. Niestety ale Plus nie długo obudzi się z ręką w nocniku ani VoLTE, ani VoWiFi sieć przeciążona mało co się w niej robi. Świetny przykład tego Ustronia sieć przeciążona, a to miejscowość "wakacyjna". Ciekaw jestem jak jest w innych takich miejscowościach i czy też rozbudowę planują w ciągu wakacji albo po.
I taki miły dodatek. https://biuroprasowe.orange.pl/blog/bli ... polroczne/

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002828  autor: dt
 09 lip 2018, 11:50
piotrzet - dokładnie wszystko to kwestia lokalizacji. RobsonRZN z kolei wrzucił Jastrzębią Górę i tam mimo przygotowania na wakacje O słabo. Ilość ruchu to nie usprawiedliwienie tylko przykład że ten wasz stereotyp "skansen" nie bardzo ma rację bytu skoro sieć mimo takiego ruchu nie odstaje od reszty a tam gdzie mają klientów sieć rozbudowują także nie można powiedzieć że nic nie robią. Wiadomo ideału nie ma ale przepis na niego byłby całkiem prosty: moce i pasma Plusa z ilością BTS N!
 #1002835  autor: marcin19883
 09 lip 2018, 12:09
Ludzie ogarnijcie się. O DILu w Play mało kto wie. Nie wierzę, że ktoś obciąża sieć. Kiedy pytam się kogoś o DIL, to łapie się za głowę, bo nie wie co to. A jak mu tłumacze, to nie ma ochoty się w to bawić, woli płacić normalny abonament. I tak duża większość Playowców mówi. Tylko chyba użytkownicy tego forum się w to bawią.
 #1002842  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 12:45
dt pisze:piotrzet - dokładnie wszystko to kwestia lokalizacji. RobsonRZN z kolei wrzucił Jastrzębią Górę i tam mimo przygotowania na wakacje O słabo. Ilość ruchu to nie usprawiedliwienie tylko przykład że ten wasz stereotyp "skansen" nie bardzo ma rację bytu skoro sieć mimo takiego ruchu nie odstaje od reszty a tam gdzie mają klientów sieć rozbudowują także nie można powiedzieć że nic nie robią. Wiadomo ideału nie ma ale przepis na niego byłby całkiem prosty: moce i pasma Plusa z ilością BTS N!
No a jak nazwać sieć która mało modernizuje? Tylko skansen i taka jest prawda po za tym brak VoLTE i VoWiFi też o czymś świadczy więc jednak słowo "skansen" nie jest jakieś nad wyrost. Tym bardziej, że Plus ma najwięcej pasma powinnien wyprzedzić wszystkich, a z tego co widać jest najwięcej narzekań właśnie na sieć Plusa. Znikąd się to nie bierze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002845  autor: JFK2016
 09 lip 2018, 13:01
piotrzet pisze:ani VoLTE, ani VoWiFi
To są "wodotryski" na które zwróci uwagę niszowy klient i do póki nie będzie to działać w całej sieci i na wszystkich wspieranych urządzeniach są tylko ciekawostką techniczną, a liczą się mln abonentów (patrz i porównuj NC+ v CP).
piotrzet pisze: Co do wykorzystania danych i co w związku z tym to jest jakieś usprawiedliwienie dla tego że Plus ma obciążoną sieć, a T-Mobile nie?
Nie, ta sieć Plusa wcale nie jest tak obciążona/przeciążona jak piszesz-FUP porządkuje cały ruch i sieć działa stabilnie (ja w Łodzi w szczycie mam transfer download ok. 10Mbps, upload ok. 30Mbps ale to działa płynnie i nie ma jakiś przywieszek jak w Play-gdzie dochodzi do takiego przeciążenia że transfer spada do 0Mbps i trzeba skakać na inne pasmo, Orange i T-Mobile działają na lite, bo to duże miasto i na stacjach uruchomione LTE2600), ma 1,8mln klientów internetu tzw. "mobilnego", ile ma T-Mobile-30%? Tak naprawdę T-Mobile do tej walki o klienta internetowego wystartował niespełna rok temu.
piotrzet pisze: Wszystko zależy od lokalizacji właśnie ktoś wstawił porównanie z Ustronia Morskiego Orange i Plusa.
Orange:http://www.speedtest.net/pl/result/a/4060492428
Plus:http://www.speedtest.net/pl/result/a/4060466528
Sieci nie buduje się na 2 miesiące w roku (takie rzeczy jedynie do promocji marki).
marcin19883 pisze:Ludzie ogarnijcie się. O DILu w Play mało kto wie. Nie wierzę, że ktoś obciąża sieć. Kiedy pytam się kogoś o DIL, to łapie się za głowę, bo nie wie co to. A jak mu tłumacze, to nie ma ochoty się w to bawić, woli płacić normalny abonament. I tak duża większość Playowców mówi. Tylko chyba użytkownicy tego forum się w to bawią.
Obudź się, DIL jest dostępny 5 lat- nie znasz w ogóle tematu, spójrz na aukcję jakie startery prepaid się sprzedają https://allegro.pl/kategoria/pre-paid-4 ... 1-0621&p=5. Dziś ceny poszybowały, kilka lat temu za ofertę ze 150-dni ważności konta płaciłem 29zł z przesyłką, a ze 100 dniami RBM-5 chodziły po kilka zł, sprzedawało się tego nawet w tys. tygodniowo na Allegro. Tu nawet nie trzeba "myśleć", wystarczy tylko potrafić liczyć: Play nie ma nawet 50% liczby abonentów internetu Plusa i ich ubywa, w ofercie mają do dyspozycji standardowo 100GB i lejek, w Plusie ta 2x większa liczba limit też ma 2x wyższy a później FUP, a ilość danych przetransferowanych przez operatora jest porównywalna z Plusem (biorąc pod uwagę zasoby to nawet więcej przerzucają od Plusa i nie piszcie mi o usługach dodatkowych typu TV, etc., bo w Plusie jest Ipla bez limitu).
 #1002846  autor: dt
 09 lip 2018, 13:05
piotrzet - modernizuje dość dużo i w niezłym tempie vide teraz akcja z L900. VoLTE i VoWiFi to niszowe usługi, zupełnie nieznane dla Kowalskiego i do działania sieci mu niepotrzebne. Mi testy VoWiFi szybko się znudziły. Sprzęt na stacjach mają dobry a N! wymiana za wymianą i ciągle coś im nie pasuje. Gdyby wydali tyle na sprzęt co N! to byłoby pozamiatane ale to jest biznes. Nikt nie patrzy na efektowność tylko efektywność
 #1002847  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 13:11
Skoro tak dużo modernizuje to czemu się tym nie chwali? Co oni dopiero nie dawno wprowadzili 4CA nie wspominając na ilu stacjach jest mniej. Porównaj sobie z Orange ile masz stacji 4CA czyli prawie 600 Mb/s a ile w Plusie. I zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie mówię żeby porównywać to samo, bo wiadomo, że Plus ma więcej pasma i większe możliwości tylko porównaj sobie ilość stacji z taką samą prędkością maksymalną.
JFK2016
Wodotryski, które mają znaczenie. Dzięki VoLTE można w ogóle rozmawiać w niektórych lokalizacjach, a dzięki VoWiFi można znacząco obniżyć koszty za granicą nie tylko w UE nie wspominając o tym, że Plus ma zdecydowanie mniejsze pokrycie kraju niż N!.
Co do budowy sieci wszystko jest dobre tam gdzie zwiększa się jej pojemność rozumiem, że klientom Plusa nie należy się korzystanie z internetu nad morzem czy w górach bo i po co? Przecież nie po to się kupuje smartphony. Po za tym sporo lokalizacji N! nad morzem czy w górach to stacje mobilne, a więc takie, które po okresie przeciążenia się zwija od tego one są.
dt
Akcja z L900 to konieczność, bo nie wiadomo co zostanie im z 800 także nie mów że jest to podyktowane troską o klientów. Gdyby inni mieli podejście do nowinek jak Plus to dalej siedzielibyśmy na 2G. Wiadomo, że przy wprowadzeniu usługi nie będzie od razu skoku w jej wykorzystaniu przez wszystkich. Już widzę jak Plus startuje z VoLTE czy VoWiFi i co na pewno od razu wszystkie telefony będą miały wsparcie? Po za tym większość nie wie nic o sieci i czy to był powód aby nie wprowadzać ani 3G ani 4G? Oczywiście, że nie. Każdy z tego korzysta i nawet nie wie z czym się to je. Ale to nie jest powód dla którego nie wprowadza się nowinek.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002852  autor: dt
 09 lip 2018, 13:27
piotrzet - to też Ci napiszę że 4CA to konieczność bo 4CA w O i T-M jest jak 3CA w Plusie. 4CA w Plusie to 55 MHz pasma czyli są przed N! Stacji mniej ale pokrycie na podobnym poziomie. W biznesie nie ma troski o klientów tylko troska o przychody a troska o klientów jest jej pochodną :D Tak tylko przypominam że sieć 3G i 4G to zdaje się pierwszy Plus uruchomił...
 #1002853  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 13:32
Napisałem dlatego żeby porównać stacje z max prędkością, a nie to co oferują, bo wiadomo, że Plus ma o wiele więcej pasma. Wiem doskonale kto co pierwszy uruchomił tylko niestety ale obecnie Plus jest na szarym końcu jeśli chodzi o nowinki. Nawet taki Play, który podobno nie ma swojej sieci już wystartował z VoLTE.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002864  autor: dt
 09 lip 2018, 13:51
Z tym VoLTE wszystko zależy od potrzeb sieci. Play zrobi wszystko żeby ruch szedł przez nich a że zasoby GSM mają słabe to dziwne że nie zrobili wcześniej. Plus woli dać LTE do netu a z ruchem 3G z asekuracją 2G spokojnie sobie poradzi. Dopóki nie skończą L900 nie ruszą VoLTE.
 #1002866  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 14:02
Przed chwilą twierdziłeś, że VoLTE nie jest nikomu potrzebne,a teraz nagle już zmiana podejścia? Po za tym oprócz VoLTE jest VoWiFi i co z nim? Też znajdziesz jakieś usprawiedliwienie na brak? Tak samo jak niektórzy usprawiedliwiają przeciążenie Plusa tym że ma największe zużycie danych i co z tego? Kogo to obchodzi?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002869  autor: habish
 09 lip 2018, 14:14
Przecież WiFi Calling działa jako test do którego można dołączyć. VoLTE jeszcze nie ma, będzie.

Piotr, wojowanie przez Ciebie usługami VoLTE czy VoWiFi wywołuje u mnie uśmiech, czytasz wątek o tych usługach na forum, więc dobrze wiesz jakie to "stabilne" usługi w T-Mobile czy Orange. Dobrze że teraz kończy się na kilku dniach awarii usług a nie uwaleniem całej sieci jak to bywało w przeszłości.
 #1002870  autor: piotrzet
 09 lip 2018, 14:19
A czy Orange i T-Mobile to jedyne sieci, które mają VoLTE i VoWiFi? Nie wydaje mi się. Testy usługi VoWiFi w Plusie trwają od kilku lat i jak widać nic z tego nie wyszło. Po za tym zobaczymy jak to będzie działać w Plusie. Oby nie było gorzej niż w N! oczywiście o ile w pierwszej kolejności T-mobile, Orange i Play nie wprowadzą VoNR.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 36 z 179
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 179
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 179