DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1172341  autor: abe12
 30 maja 2024, 14:37
Dzień dobry
Mam pytanie - podczas nadchodzącego wyjazdu do Szwajcarii ja oraz osoba towarzysząca będziemy mieli swoje telefony - oba są w Plusie. Zastanawia mnie czy jeśli będziemy się kontaktowali między sobą już będąc w Szwajcarii (smsy oraz rozmowy telefoniczne) to czy będzie to nas kosztowało tyle samo co jak wykonanie telefonu ze Szwajcarii do Polski w ramach roamingu - czyli czy będzie to znacznie zawyżona cena czy z racji tego że nie będzie to połączenie międzynarodowe to będzie to odbywało się na jakichś innych warunkach? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 #1172344  autor: KC-KARLOS
 30 maja 2024, 15:02
abe12: będziesz rozliczany w ramach roamingu w strefie 1 do której należy Szwajcaria, zgodnie z Twoim cennikiem.
Minuta wychodząca kosztuje 6,15 zł, przychodząca 3,08 zł (taryfikacja co 30 sekund), sms wysłany 0,99 zł (do 160 znaków), sms odebrany 0 zł, mms wysłany do Polski 3,43 zł, do krajów UE 7,06 zł, odebrany 3,02 zł - stawka liczona za 100 kB. Internet (uwaga!!!) 2,46 zł za każde 50 kB, czyli 4,92 zł za 100 kB, czyli 49,20 za 1 megabajt!!!

Na sam internet możesz kupić Pakiet Euroatlantycki. Na minuty będzie słabo. Jeśli macie telefony z eSIM - pomyślcie o zakupie takiej karty z transferem internetowym i komunikujcie się poprzez komunikatory + łapcie darmowe wifi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172348  autor: Remington
 30 maja 2024, 15:12
KC-KARLOS pisze:
30 maja 2024, 15:02
Na sam internet możesz kupić Pakiet Euroatlantycki ... - pomyślcie o zakupie takiej karty z transferem internetowym i komunikujcie się poprzez komunikatory + łapcie darmowe wifi.

I to jest najlepsza rada. Tytułem uzupełnienia - Pakiet Euroatlantycki kosztujd 39 zł za 1GB. Na rozmowy i wiadomości (bez zbyt wielu obrazków) wystarczy.