DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #5029  autor: Bartosz
 04 maja 2005, 12:34
tak się zastanawiam czy jest możliwe zablokowanie możliwości dostarczania do mnie sms'ów ?? oraz zablokowanie połączeń w przypadku zastrzeżonego nr osoby dzwoniącej ??

 #5031  autor: WitekT
 04 maja 2005, 12:38
SMSy można zablokować tylko z bramki www (Plus, Idea - nie wiem jak z Erą).

Co do wywołań z zastrzeżonych numerów - jest coś takiego jak "identyfikacja wywołań złośliwych". Jak ją masz włączoną, to jak ktoś do Ciebie zadzwoni z zastrzeżonego numeru, to usłyszy komunikat, że nie przyjmujesz takich połaczeń. W TP to funkcjonuje, ale u komórkowych to nie wiem - choć nie widzę przeciwwskazań. :)

PS. To jest mój tysięczny post. ;)

 #5046  autor: xlord
 04 maja 2005, 15:11
Jesli chodzi o smsy to chyba jest to niemozliwe, a jesli chodzi o polaczenia to masz mozliwosc zrobienia blokady z poziomu aparatu tylko nie wiem, czy w kazdej sieci, a i chyba w prepaidach nie dziala.

Pozdrawiam

 #5049  autor: WitekT
 04 maja 2005, 15:22
Zależy jakiego telefonu... I czy osiągniesz zamierzony cel w 100%. Marnie to widzę...

 #5052  autor: Bartosz
 04 maja 2005, 15:54
w przeciwieństwie do większości to nie korzystam z prepaida ;-)

a jakoś mam wstet przed odbieraniem telefonów kiedy się nr nie wyświetla - kurcze mogłaby nawet być płatną usługą :twisted:

 #5067  autor: xlord
 04 maja 2005, 23:20
Oczywiscie zalezy to od posiadanego fona. W moim przypadku (Siemens CXT70) moge sobie zablokowac rozmowy przychodzace na poziomie:
- VIP, czyli wybranych nr z ksiazki telefonicznej,
- spoza wszystkich lub wybranych grup w profilu ksiazki,
- przychodzacych spoza sieci macierzystej,
- przychodzacych spoza ksiazki telefonicznej.
Sadze, ze jest rowniez mozliwosc zablokowania rozmow przychodzacych spoza podanego prefiksu, co przy podaniu kilku lub kilkunastu prefiksow zalatwia sprawe (ta opcje musze najpierw sprawdzic, ale chwilowo brak mi czasu).

Pozdrawiam

 #5077  autor: WitekT
 05 maja 2005, 10:30
No właśnie... Ale nigdy żadne z ustawień nie da Ci 100% skuteczności, czyli tylko blokady połączeń nieidentyfikujących się. :)

 #5129  autor: xlord
 06 maja 2005, 17:44
To jest jasne jak slonce, bo przy okazji tych blokad zablokuje sie rowniez wiele identyfikujacych sie. :-)

Pozdrawiam

 #5130  autor: xlord
 06 maja 2005, 17:46
A wlasnie mi sie jeszcze przypomnialo, ze nie ma mozliwosci zablokowania smsow z zastrzezonych numerow, bo nie ma mozliwosci zablokowania wyswietlania numer w smsie. :-D

Pozdrawiam