DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #1178375  autor: aster
 31 sie 2024, 02:19
kszaq pisze:
30 sie 2024, 22:35
przeniesienie stacjonarnego to bodajże 3 dni robocze, ale najczęściej umowy trzeba opłacić do końca okresu rozliczeniowego następującego po okresie, w którym złożono wniosek o przeniesienie/rozwiązanie.
Czy po zgłoszeniu przeniesienia w Halonet oni sami powiadamiają np. Netię o wypowiedzeniu, czy trzeba będzie to zrobić osobno (już po udanym przeniesieniu numeru)?

Spojrzałem na stronę Gigaset i model Gigaset A690 IP jest chyba najbardziej aktualny na rynku.

Jest w nim też jedna słuchawka. Czy inne słuchawki Gigaset, które obecnie posiadam, będzie można dołączyć bezpośrednio do tej bazy i pozbyć się starej bazy?

Ogólnie wygląda to jak rozwiązanie-marzenie... koniec z 60+ PLN miesięcznie za dwa rzadko używane numery. :) To tyle co za komórkę płacę za dwie osoby co miesiąc. Do tego przydadzą się rozmowy międzynarodowe przez Halonet, mam tylko nadzieję, że ich jakość jest ok.
 #1178376  autor: Remington
 31 sie 2024, 02:32
Jeśli masz zbyt dużo kasy to możesz ją wziąć. Jeśli chciałbyś taniej, to bierz używkę A540IP lub nowszą - to są urządzenia bezawaryjne, więc nie ma się co bać.

Kompatybilność sprawdzisz na stronie https://www.gigaset.com/de_de/cms/servi ... dukte.html jako bazę możesz wybrać Gigaset IP Base lub cokolwiek z końcówką IP (to są komplety ze słuchawką wtedy).
 #1178379  autor: kszaq
 31 sie 2024, 09:57
Ta strona z kompatybilnością nie uwzględnia chyba wszystkich modeli, bo jak pisałem wcześniej, do bazy A690 IP podłączyłem zabytkowy AL110.

Papiery składasz tylko w Halonet, oni już powinni zająć się przesłaniem wypowiedzenia do Netii.
 #1178671  autor: aster
 04 wrz 2024, 20:57
kszaq pisze:
31 sie 2024, 09:57
Papiery składasz tylko w Halonet, oni już powinni zająć się przesłaniem wypowiedzenia do Netii.
Jak długo zajmuje takie przeniesienie numeru? Czy po złożeniu wniosku stary operator (w moim przypadku Netia) szybko przekazuje czy będą czekać np. aż do zakończenia jednego pełnego okresu rozliczeniowego i dopiero wtedy przekazują numer drugiej stronie?
 #1178689  autor: kszaq
 05 wrz 2024, 07:47
Proces wygląda jak w przypadku przenoszenia numeru komórkowego - do wyboru są 3 opcje przeniesienia: z zachowaniem okresu wypowiedzenia, na koniec umowy lojalnościowej lub bez zachowania terminu wypowiedzenia (w dzień roboczy najwcześniej 7 dni, a najpóźniej 119 dni po złożeniu wniosku). Czyli numer możesz przenieść w dowolny dzień, ale oczywiście pamiętać o konieczności zapłacenia Netii zgodnie z umową, to jest najczęściej do końca kolejnego pełnego okresu rozliczeniowego.

Moim zdaniem - umowę w Netii będziesz musiał opłacić tak czy siak do końca okresu wypowiedzenia, a przeniesienie w konkretnym dniu będzie Cię kosztować maksymalnie 1,23 zł za dodatkowy, wcześniejszy miesiąc w Halonet. ;)
 #1179384  autor: aster
 16 wrz 2024, 14:25
Zapadła decyzja o przeniesieniu numeru tak więc mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie na linii Netia <<>> Halonet.

Ustawiłem przeniesienie na zasadzie zachowania min. okresu wypowiedzenia tak więc jakieś 1,5 miesiąca to zajmie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie Gigaset A690 IP. Rozumiem, że jedną z możliwości jest zainstalowanie tego kompletu (z 1 słuchawką) i później dodanie kolejnych, aktualnie używanych słuchawek (mam obecnie 4 słuchawki w domu).

Natomiast w obecnej bazie mam sekretarkę, z której chciałbym nadal korzystać. Czy da się zainstalować nową bazę A690 IP i do niej podpiąć starą bazę gigaset z wbudowaną sekretarką?

Czy ze starego zestawu tylko słuchawki będą nadal przydatne?