DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #385405  autor: naxton
 04 lut 2010, 16:43
Witam kupiłem adapter bluetooth do PC -zainstalowały się też automatycznie sterowniki (XP pro)
- przesyła pliki w jedną i drugą strone (opcja - wyślij i odbierz) i w opcjach połączenia sieciowe jest druga "sieć bluetooth"

tylko ja mam pytanie czy jest wogule możliwe
- i jeżeli tak to jak to zrobić (może potrzebne jakieś dodatkowe programy - jakie?) by zkonfigurować tak tego bluetooth-a by pamięć telefonu i pamięć na karcie były widoczne w expoatorze jako kolejne dyski wymienne czy nawet sieciowe

Jak wiadomo w k550 działa takie coś przez usb ale czy da się także przez bluetooth??
Ostatnio zmieniony 07 lut 2010, 11:45 przez naxton, łącznie zmieniany 1 raz.

 #385426  autor: Xy
 04 lut 2010, 18:25
Nie da się przez BT poczynić takiej magii jak dysk wymienny czy sieciowy. Możesz jedynie widzieć na kompie pliki i foldery w telefonie. Zwie się to OBEX file transfer. W tym trybie można kopiować pliki systemem ctrlC i ctrlV.
Klikasz prawym na ikonkę Bluetooth tą obok zegara, wybierasz "Quick Connect" i "File transfer", a następnie wybierasz swój telefon. Jeśli nie jest sparowany to "other devices", parujesz urządzenia tym samym pinem i to wsio ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #385474  autor: naxton
 04 lut 2010, 20:43
Dzięki znalazłem ten programik - i działa :lol: nie zawsze ale działa

troche się zacina, (wersja DEMO) zawiesza i sypie jakimiś błędami
ale wygodniejsze to niż przy standartowej opcji wyślij - odbierz

można rzeczywiście pozaglądać na telefon, zrobić tam nowe katalogi, skasować pliki, skopiować z telefonu i do telefonu - przy kopiowaniu "do" są często niestety błędy

może zna ktoś jeszcze inne tego typu programy?

 #385503  autor: Xy
 04 lut 2010, 22:55
Mam soft do Bluetootha zwany "widcomm". Taki mam i działa rewelacyjnie. To znaczy z Nokią coś się kąsa ;) Aczkolwiek od pięciu lat mam właśnie wyżej wymieniony...
Pisząc OBEX miałem na myśli http://pl.wikipedia.org/wiki/OBEX ale jak zassałeś programik działający to ok ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71