DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #637212  autor: Forest1989
 03 cze 2013, 18:41
Dzień dobry. Przedstawie na początek mój problem.

Mieszkam w małej wsi w okolicy Augustowa. Przez wieś przebiega linia telefoniczna TP, z racji tego że do dnia dzisiejszego nie było takiej potrzeby posiadania szybkiego internetu i telefonu wybrałem ofertę Orange Freedom PRO 3GB, co po 4 latach kontynuowania umowy wzrosło do 9GB limitu + usługa od 23 do 6 szczęśliwe godziny (umowa kończy mi się w sierpniu br.). Sprawa nie jest zbyt ciekawa bo płacąc 57 zł, internet osiąga prędkość max 1 mb, a taka prędkość + limit w dzisiejszych czasach jest rozbojem w biały dzień. Za zaledwie 2 zł więcej w Netii istnieje oferta internet max 20 mb + telefon stac. za 59 zł. Po skomunikowaniu się z Netią dostałem odpowiedź że nie ma technicznej możliwości podłączenia się gdyż nie ma położonego kabla do mojego domu. Neostrada zrobi to z chęcią jednak za 89 zł (złodziejstwo!!!!) max 10 mb + telefon stac. miesięcznie.

Co w takiej sytuacji będzie najlepiej zrobić?? Podpisać umowę na Neostradę na rok i wtedy zmienić na Netię. Czy przykładowo po 2 miesiącach zerwać umowę z Orange (jaki koszt??) i udać się do Netii?? Czy może jest jakieś lepsze rozwiązanie o którym nie wiem ??

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

 #637216  autor: Sig
 03 cze 2013, 19:01
To, że w Netii ci konsultant powiedział o 20Mbps to nic nie znaczy. Oni zawsze tak mówią :-). Będzie linia, będzie możliwość realnej oceny prędkości. Jeżeli w Orange powiedzieli ci do 10Mbps, to być może w oparciu o instalację w bliskim sąsiedztwie, lub konsultant wyraźnie wyczuł, że jesteś wrażliwy na cenę (miał rację). Mam pytanie - dlaczego 2x59 zł w Netii to nie "rozbój:, a 89 zł w Orange już jest rozbojem? Przecież będziesz korzystał z BSA, a tam ORange i Netia ma zbliżoną ofertę, no, teraz Netia może ma ciekawsze plany telefoniczne, a jeżeli dla twojej linii do 10Mbps okaże się faktycznym limitem to cena oferty Netii z najtańszym planem telefonicznym wyniesie podobnie (Planem 200 minut 89,99 bodajże)

W każdym razie - niech mnie ktoś poprawi, ale w obecnej sytuacji liczy się przyłączenie linii do lokalu. To może załatwić dowolny abonament telefoniczny w Orange. Jak już gniazdko będzie, to sobie możesz brać internet z Orange/Netii. Ja jednak od razu brałbym telefon+internet z Orange, ale to tylko moje zdanie. Na pewno minusem Orange jest wysoka opłata za zerwanie umowy. Znajdziesz sobie konkretne wartości w regulaminach aktualnej promocji, lub na infolinii. Kiedyś było ty kilka tysięcy zł bodajże. W Netii w obecnej promocji o ile pamiętam jest 500 zł za internet i 200 zł za telefon (malejące przez okres umowy). Czy kara w Orange też jest malejąca i ile wynosi - dopytaj się.

Generalnie, jako klient Netii naprawdę nie pchałbym się na upartego w jej ramiona szczególnie na infrastrukturze Orange.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #637223  autor: Forest1989
 03 cze 2013, 19:15
1. żadna z firm Orange / Netia nie podawała mi jaka będzie prędkość. Jedynie dałem przykłady ofert jakie mnie interesują.

Kolega X z mojej wsi ma Netie max 20 mb to faktycznie ma 8 mb, natomiast kolega Y który ma neo max 10 mb ma rzeczywiscie 6 mb. (a mieszkają od siebie kilometr).

2. dlaczego "2 x 59" ?? skoro jak wyżej wymieniłem max 10 mb Neo kosztuje 89 zł a max 20 mb Netia kosztuje 59 ?? więc owszem proponowanie 10 mb z czego faktycznie ma sie 6 za 89 zł jest rozbojem. A co do telefonu stacjonarnego to jest mi on w zupełności nie potrzebny, jednak przypadek utrzymania lini (około 30 zł) jest już w ogóle nieekonomiczny.

 #637329  autor: Vieslav
 04 cze 2013, 08:51
Forest1989 pisze:dlaczego "2 x 59" ?? skoro jak wyżej wymieniłem max 10 mb Neo kosztuje 89 zł a max 20 mb Netia kosztuje 59 ??
To są ceny dla sieci własnej Netii oraz LLU. Cennik dla BSA jest zbliżony do Orange, lecz nie chwalą się nim aż tak bardzo.

 #637335  autor: pakierhakierxd
 04 cze 2013, 10:31
Niestety na bsa w Netii będziesz musiał do internetu wziąć telefon stacjonarny tak jak w Orange,jak go nie weźmiesz będziesz płacić 29zł za utrzymanie linii ;(,jedyny sposób w jaki można to obniżyć to wzięcie telefonu w Orange i zawieszanie telefonu co rok,w taki sposób będzie 21zł miesięcznie zamiast 29.

W Netii z tego co wiem net chyba 1mb/s na bsa kosztuje 34,90,20 mb na bsa 59,90 a plan telefoniczny najtańszy to 34,90 a potem jest chyba za 40,50 i więcej :P

Ja właśnie ze względu na internet wziąłem plan telefoniczny w Netii za 50zł miesięcznie i wkurza mnie to i dlatego przy końcu umowy muszę to obniżyć na 21-35zł max.
Telefonu się czasem używa ale tylko przez to że jest a jakby nie było to nic by się nie stało bo każdy ma komórkę :)

Pozdrawiam :)

 #637863  autor: Orange Ekspert
 06 cze 2013, 17:26
@ Forest1989 , przed złożeniem zamówienia doradca ma możliwość sprawdzenia możliwości technicznych, ale ma to charakter wstępny. Dopiero w trakcie realizacji zamówienia badane są faktyczne możliwości techniczne. Cena usługi Neostrada do 10 Mbps to 49 zł przy umowie na 24 miesiące i 59 zł przy umowie 12 miesięcznej. Przy tym najtańszy abonament telefoniczny to kwota 32,39 zł. Istnieje możliwość zawieszenia numeru, płacisz w tedy 21, 52 zł.
Zawsze istnieje możliwość migracji opcji prędkości w górę, pod warunkiem, że istnieją możliwości techniczne. Przykładowo cena usługi w opcji prędkości do 20Mbps to 69,57 zł. przy 24 miesięcznej umowie a przy 12 miesięcznej 74, 61 zł.