DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #647692  autor: _
 16 lip 2013, 18:39
Zastanawiam się jaką kupić antenę do swojego modemu Huwaei E3131 i chętnie dowiem się jaką byście mi polecili antenę.

Do najbliższego nadajnika Orange (GSM1800 GSM900 UMTS2100 UMTS900) jest 4.30 km.
Do najbliższego nadajnika Plus (GSM1800 GSM900 UMTS2100) jest 5.40 km.
Do najbliższego nadajnika Play (UMTS900 E-GSM900 UMTS2100) jest 7.00 km.
Do najbliższego nadajnika T-Mobile (GSM900 UMTS2100) jest 4 km.
Do najbliższego nadajnika Aero 2 (UMTS900) jest 4.30 km.

Na karcie Play Lubię to! łapię zasięg Orange WCDMA/HSPA+, w szukaniu sieci pokazuje się T-Mobile (zakazany) i to by było na tyle... W wyjątkowych okolicznościach łapię zasięg Play WCDMA/HSPA+ i bardzo żadko pokazuję się dostępny Plus.
Interesuje mnie bezpłatny dostęp do internetu - Aero 2, którego niestety nie łapię zasięgu (może to wina, że próbuję złapać zasięg Aero 2 na karcie Play'a ?)

Aktualnie zasięg dość mocno skacze, tzn. mam czasami 1-2 kreski zasięgu, a potem 3-4 i 0 po tym np. mam 5 kresek i znowu spada itd. Zauważyłem, że wieczorami zasięg jest lepszy i czasami łapię zasięg innych sieci, których za dnia bardzo ciężko złapać a nawet powiedział bym, że jest to nie wykonalne.

W moim przypadku jaka antena będzie korzystna ?
Szukam czegoś uniwersalnego, co będzie tanie i dobre.

 #647711  autor: user_delete34
 16 lip 2013, 20:01
_ pisze:Interesuje mnie bezpłatny dostęp do internetu - Aero 2
Kup kartę BDI. To powinno być oczywiste, że usługa aero² na karcie aero², a nie PLAY.

Gdzie mieszkasz? Trzeba sprawdzić, jak jest z profilem terenu i ewentualnymi przeszkodami. Możesz nie mieć sygnału ze stacji kilometr od Ciebie, jak i łapać z ponad dwudziestu bez problemu.

Pobierz program TNI (Top_NetInfo), wymuś częstotliwość 900 MHz i znajdź sieci. Zaloguj się do wszystkich po kolei, sprawdź sygnał (w ustawieniach zaznacz Komunikacja AT i w oknie programu odczytaj siłę sygnału w dBm - lewy dolny róg okna), transfery i pingi. Podobnie z 2100 MHz. Tam, gdzie będzie dobrze i stabilnie, tam warto się wbijać.

Uniwersalnie przy krótkich odległościach (jak tutaj): na 900 MHz antena z dipola, ATK-10, na 2100 MHz - panel 8 dBi Cybertecha, do tego krótki (do 10 m), niskostratny kabel i konektor i powinno być dobrze. Nie spodziewaj się tylko za wiele. PLAY w roamingu wyciąga ledwie 2-2,5 Mbps na pobieraniu, jeśli dobrze kojarzę wyniki testów.

Karty PLAY nie mają wstępu do T-Mobile ani do aero² (to ostatnie niepewne).

EDIT: Dziś sprawdziłem u siebie, czy PLAY wejdzie do aero² - nie wejdzie.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2013, 19:32 przez user_delete34, łącznie zmieniany 1 raz.

 #648523  autor: _
 19 lip 2013, 18:43
Markadiusz pisze:Kup kartę BDI. To powinno być oczywiste, że usługa aero² na karcie aero², a nie PLAY.
W takim razie wytłumacz mi kolego, po co pojawia się zasięg T-Mobile na karcie Play'a skoro i tak z niego nie skorzystam bo ma status "zakazany" ?

Profil terenu/przeszkody: na pewno las i ewentualnie jeśli zasłania drogę do nadajnika to wiadukt.

 #648535  autor: user_delete34
 19 lip 2013, 19:34
_, trwają testy i PLAY w niedalekiej przyszłości ma mieć dostęp do sieci T-Mobile w ofertach głosowych.

[ Dodano: 2013-07-19, 19:37 ]
Podaj miejscowość, albo od razu link do samej mapy z Twoją lokalizacją, to zobaczymy, która stacja jest najpewniejsza (choć zakładam Orange). Chyba, że mieszkasz w środku tego lasu, to może być z czymkolwiek problem.