DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #59559  autor: henry01
 09 mar 2006, 13:20
Witam!
Jestem w takiej oto sytuacji:
Mam stacjonarny telefon w TPsa i internet na łączu radiowym. Żeby obniżyć sobie koszty chciałem zrezygnować z tel. stacjonarnego a korzystać z tel internetowego. Niestety moje łącze jest zbyt wolne (teoretycznie 64Kb/sek) i nie da się go wykorzystać do rozmów-rozmowa rwie się. Pomyślałem, że może warto założyć neostradę a po jej założeniu zrezygnować ze stacjonarnego (wiem, że w telekomunikacji wymagają numeru analogowego, żeby założyć neostradę a ja go posiadam). Nie wiem tylko czy nie będą mi robić później jakichś problemów z neostradą przy próbach rezygnacji z tel. stacjonarnego. Druga sprawa to z jakiej opcji neostrady należałoby skorzystać, by móc bez kłopotów korzystać z telefonu internetowego. Nie ukrywam, że trochę boję się podpisać umowę z TPsa na 2 lata, bo wiem, że w razie kłopotów totalnie olewają klientów. Macie może jakieś doświadczenia, dbre lub złe, z telefonią internetową na neostradzie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

 #59577  autor: kallafior
 09 mar 2006, 14:08
henry1 pisze:Nie wiem tylko czy nie będą mi robić później jakichś problemów z neostradą przy próbach rezygnacji z tel. stacjonarnego
Na pewno będą robić problemy, bo też tak kombinowałem. Z telefonu stacjonarnego w ogóle nie korzystam i chciałem odłączyć ale niestety tak się nie da, bo mam neostradę. Teraz myślę nad tym, by zmienić abonament na socjalny żeby ograniczyć koszty do minimum ale też nie wiem czy mogę :roll:

Obrazek
Obrazek

 #59578  autor: Kaczy
 09 mar 2006, 14:09
Chyba ni emożna korzystać z neostady jak ma się plan socjalny

...::: Made for loneliness :::...

 #59579  autor: kallafior
 09 mar 2006, 14:18
Kaczy pisze:Chyba nie można korzystać z neostrady jak ma się plan socjalny
No właśnie tego się obawiam :smt009 coś trzeba pokombinować 8)

Obrazek
Obrazek

re

 #59588  autor: Paola
 09 mar 2006, 15:04
Kaczy pisze:Chyba ni emożna korzystać z neostady jak ma się plan socjalny
plan socjalny nie dopuszcza uslugi neostrada i na odwrót
mając neo nie zmienisz abonamentu na socjalny
Na pewno będą robić problemy, bo też tak kombinowałem
problemów nie będą robic bo nikt tego ci nie zmieni..wiec pisanie w tej kwesti jest zbyteczne
Nie ukrywam, że trochę boję się podpisać umowę z TPsa na 2 lata, bo wiem, że w razie kłopotów totalnie olewają klientów
bzdura wyssana z palca

 #59595  autor: orB
 09 mar 2006, 15:26
Nie masz innych dostawców internetu tam u siebie, że aż neostrade musisz brać :| ?

A co do 'olewania' klientów to jest to prawda. Szczególnie miało to miejsce gdy neostrada zaczęła swoją 'karierę'. Było wtedy dość gośno z ich obsługą klienta(a raczej jej brakiem) i troche zaniżonymi transferami. Niestety nie wiem jak jest dziś, bo nie interesuję się ta 'materią' :)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2006, 15:39 przez orB, łącznie zmieniany 1 raz.

 #59596  autor: kallafior
 09 mar 2006, 15:35
Paola pisze:bzdura wyssana z palca
Chyba z Twojego :? Zgadzam się z Kaczy, bo Tepsa nie podchodzi zbyt profesjonalnie w tej kwestii. Znam mnóstwo przypadków w tym temacie i nikt mojego zdania nie zmieni :smt011

Obrazek
Obrazek

tp

 #59597  autor: Saracen
 09 mar 2006, 15:38
trudno wymagac profesjonalizmu skoro tak naprawdę profesionalistów sie pozbyto...pojechali na zielona traawke oraz szukac chleba za granicami... :cry:

[email protected]
Obrazek

 #59598  autor: kallafior
 09 mar 2006, 15:43
Saracen pisze:Trudno wymagac profesjonalizmu skoro tak naprawdę profesionalistów sie pozbyto...pojechali na zielona traawke oraz szukac chleba za granicami...
Witam Saracen :-D W tej kwestii zgadzam się z Tobą w 100%. Z tymi wyjazdami to chyba tak pozostanie, bo w "kaczystanie" oprócz komisji i cenzury oraz wzajemnego poklepywania się po lecach niczego dobrego nie można się spodziewać.

Obrazek
Obrazek

 #59600  autor: D@rio
 09 mar 2006, 15:59
A czego Wy tak naprawdę wymagacie od pomocy technicznej Neostrady? Tam siedzą normali ludzie, często studenci zarabiający na życie którzy jako pomoc mają własną wiedzą i skromny system o nazwie Provisio. Od tyle.... najlepiej samemu się kręcić w temacie i jeśli są problemy popytać w odpowiednich źródłach (np. fora) ;) Jeśli się wszystko odpowiednio "dogra" to chodzi całkiem ładnie :)
 #59602  autor: henry01
 09 mar 2006, 16:04
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Cholera, nie wygląda to zachęcająco. Niestety więcej opinii o TPsa jest negatywnych (żeby nie było wątpliwości-sprawdzałem też opinie użytkowników spoza tego forum). Nie chodzi tylko o samą neostradę ale o całą Tpsa a szkoda...Dziękuję wszystkim za zainteresowanie

 #59603  autor: orB
 09 mar 2006, 16:06
@D@rio :)
To od czego oni w końcu są? Przyjmują studentów bo jest taniej.

 #59608  autor: D@rio
 09 mar 2006, 16:15
orB pisze:@D@rio :)
To od czego oni w końcu są? Przyjmują studentów bo jest taniej.
A to już jest całkiem inna kwestia ;) ...a więc nie róbmy offtopa.
 #59609  autor: henry01
 09 mar 2006, 16:19
D@rio pisze:A czego Wy tak naprawdę wymagacie od pomocy technicznej Neostrady? .... najlepiej samemu się kręcić w temacie i jeśli są problemy popytać w odpowiednich źródłach (np. fora) ;)
hmm... D@rio, a jak wyobrażasz sobie kompletnego laika, który chce mieć dostęp do internetu? Od tego jest właśnie pomoc techniczna, a to, że siedzą tam studenci raczej nikogo nie interesuje. Ważne, żeby skutecznie pomagali. Jeśli serwis jest nieskuteczny, co można powiedzieć o takim operatorze? Przecież kupując auto nie musisz umieć regulować zbieżności kół, od tego są serwisy. Płacąc takie kwoty za dostęp do internetu można żądać serwisu na dobrym poziomie. Niestety TPsa ciągle zachowuje się arogancko, wiedząc, że w wielu małych ośrodkach nie ma dla nich alternatywy - u mnie np. jest radiówka, ale kiepska, więc co mogę zrobić? Szkoda słów..... jeszcze raz dziękuję za odzew

re

 #59667  autor: Saracen
 09 mar 2006, 19:37
Pamietajcie kij ma zawsze 2 końce....i tak samo boli jak sie przyłoży,nie zależnie z którego końca... sugerowanie czy Netia czy TP nie jest w żaden sposób miarodajne... .
Dziwi mnie natomiast Netia która weszła na rynek z tz wielkim Hukiem i co z tego....coraz wiecej rozżalonych klientów..pomijam fakt obslugii technicznej itd a uzyskanie jakiejkolwiek pomocy graniczy z cudem.Utarło się natomiast stwierdzenie ze TP trzeba zaorać tak głeboko aby nie było jej widać...
trudno wymagac profesjonalizmu skoro tak naprawdę w firmie została garstka ludzi którzy zapewniam mają swój profesjonalizm.... ba... sprzedano służby techniczne prywatnym firmom od których jest cokolwiek trudno wyegzekwować... wiele by pisać na ten temat

[email protected]
Obrazek

 #59674  autor: pumba
 09 mar 2006, 20:16
Kaczy pisze:Chyba ni emożna korzystać z neostady jak ma się plan socjalny
Ja zakładałem neostrade na planie socjalnym ale było to w 2002 roku i wtedy była taka możłiwość i ten plan nazywał się oszczędny i tak sobie jechałem na neostaradzie i socjalnym pomimo że później już nie było takiej możliwości ale niestety w kwietniu ubiegłego roku tepsa zaczeła robić z tym pożądek i zmusili mnie do przejścia na wyższy plan albo rezygnacja z neo, niemając innej alternatywy na neta musiałem wybrać ten pierwszy wariant :?

 #59677  autor: adrianello
 09 mar 2006, 20:19
Witam

Mam pytanie, czy ktoś się orientuje jak dokładnie wygląda procedura rozwiązania umowy dotyczącej Neostrady. Skończyła mi sie umowa o Neostrade, a Tp podniosło mi abonament na neo, wiec postanowiłem zmienić dostawce usług internetowych.

Jak ktoś może już po zakończeniu umowy rezygnował z neo i wie jak to wyglada to byłbym wdziędzny za wszelkie informacje.

Pzodrawiam :-)

re

 #59680  autor: Saracen
 09 mar 2006, 20:23
z chwilą zakończenia umowy np 12 miesięcy jesli nie rozwiazałes umowy z wyprzedzeniem 30 dni kalendarzowych przeszłeś na umowe na czas nieokreslony -wieksza opłata
-co do rezygnacji skladasz w najblizszym telepunkcie!!! piszesz pismo-zadaj kserokopi -podbicie pisma po 30 dniach a zazwyczaj ok 34dniach neo zostanie odłaczone

[email protected]
Obrazek
 #61364  autor: Adam84
 17 mar 2006, 03:19
Hej Wam !
Jest możliwośc i to całkiem legalnie mieć wyłączony tel stacjonarny i korzystać z dowolnej Neo!
Przecież to banalne:
Socjalny odpada-bo w nim wykluczona neo
Inne abonamenty są droższe i nieprzydatne jeśli nie korzystasz z rozmów
Wiec po co abonament?

Można CZASOWO ZAWIESĆ linie tel.
Tzn.Zawiesić korzystanie z rozmów ( nie zadzwonisz i nikt do ciebie tez sie nie dodzwoni)
Nadal korzystasz z Neo( to jest inna umowa)
Jednak czasowe zawieszenie lini to 50% Standardowego = 21,35 zl brutto
Nie jest to jako rezygnacja z linii czyli żadnej opłaty karnej( wykluczam promocje abonament za 1zł na 12/24m-ce lub Telefon do planu).
Czasowe zawieszenie linii zamawiasz na 9393 od nastepnego m-ca na XX miesięcy
Można od 1 do 12
Lecz opłata jest pobierana z góry za cały okres
np.przedłużasz co m-c po 21,35zł lub na 12m-cy =256,20zł
Problem z głowy
Acha jeszcze jedno co do rezygnacji z neo pamietaj że jest to jush umowa na czas nieokkreślony i TepSa cie tak łatwo nie wypuści
Tzn.Rezygnacja jest przyjmowana z 30 dniowym okresem wypowiedzenia ZE SKUTKIEM NA KONIEC OKRESU ROZLICZENIOWEGO
Np.Składasz rezygn z dniu 3 kwietnia + 30dni (okres wypowiedzenia),tj:3 maj +(ze skutkiem na koniec okresu rozliczn.)=== płacisz za Neo do końca maja podwyzszony abonament!!!

Pozdro! :smt006