DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #60988  autor: Paola
 15 mar 2006, 15:56
Obecnie wszystkie centrale telefonicznych czyli urządzenia dokonujące połączenia telefonicczne są centralami cyfrowymi.
Najczęściej wstępujące centrale cyfrowe to:
- Alcatel S-12
- Lucent 5ESS
- Siemens EWSD
- Alcatel OCB (E10B)
- DGT 3450
i inne rzadziej stosowane.
Centrala DGT-3450 występuje zazwyczaj tylko w małych miasteczkach i wsiach a cztery pozostałe w można spotkać w dowolnym miejscu Polski.
Czemu piszę o rodzajach central ?
Dlatego, że istnieją subtelne różnice w funkcjonowaniu każdej z nich, a mogące pomóc lub przeszkodzić pajęczarzom w dokonaniu przestępstwa.
Dlatego dobrze jest gdy abonent jest świadomy do centrali jakiego typu jest podłączony.

Dla zwykłego abonenta najłatwiej jest ustalić czy ma on do czynienia z centralą Alcatel S-12.
Wystarczy z aparatu podłączonego do tej centrali (ale tylko linią analogową a nie ISDN) i posiadającego wybieranie tonowe, wybrać numer *40# lub *41#.
Jeżeli po wybraniu tych numerów nie uzyskamy komunikatu, że „nie ma takiego numeru” lub sygnału zajętości i otrzymamy specyficzny komunikat o stanie licznika to znaczy, że mamy do czynienia z centralą S-12. Pierwszy z tych numerów odtwarza informację o stanie licznika począwszy od daty instalacji centrali a drugi odtwarza informację o liczbie impulsów zaliczonych za ostatnie płatne połączenie.
Na koniec tego rozdziału chciałbym poinformować, że typ centrali, oraz to czy jest to stara centrala analogowa czy nowoczesna cyfrowa NIE MA WPŁYWU na możliwość instalacji stałego łącza internetowego (np. Neostrady, SDI czy DSL).
Nawet na najbardziej przestarzałej centrali można taką usługę zainstalować. Jest to kwestia dołożenia w BUDYNKU CENTRALI Stojaki DSLAM dodatkowych urządzeń do obsługi internetu.
Praca tych urządzeń nie jest zależna od pracy samej centrali i łączy je tylko to że stoją w tym samym budynku.

 #60994  autor: PiotrG-dz
 15 mar 2006, 16:12
Teraz usługi z tymi kodami nie chodzą ,a chodziły u mnie one mniejwiecej do IX 2005 z tego co wiem to TPSA zawiesiła działanie tych kodów w całym kraju :evil: .Dzis wpisujac oba kody to mam komunikat że usługa nie może być zrealizowana.Kody te były bardzo pomocne przy ustalaniu ilosci połaczeń.Teraz też można pod 9393 sprawdzic stan licznika tylko ,że działa on nawet z 3 tygodniowym opóżnieniem :smt011

 #61606  autor: koval
 18 mar 2006, 11:47
A u mnie działa :] podaje numer telefonu i stan licznika :]

 #92496  autor: nstn
 06 sie 2006, 03:23
Rzeczywiście - działa nr *41#.

A swoją drogą, DGT-ki 3450 to nawet sie kiedys w szkole uczyłem.