DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #535986  autor: bercik14
 20 lut 2012, 13:00
Witam.

Mam internet mobilny z orange i nie wiem czemu jest taki wolny, (strona mi sie laduje 30-60 sek), moze dlatego, ze mieszkam na wsi, ale kolegow sie pytalem i im bardzo dobrze smiga a maja mniejszy transfer danych bodajze maja okolo 2 gb i szybkosc chyba 1mb. Ja mam transfer 7gb i szybkosc pisze, ze do 42mb/s , gratis z podpisaniem umowy dostalem netbooka .Mysle, ze problem jest w tym, ze nie mam modemu tylko wkladam karte do laptopa a koledzy maja modemy. Czy to moze dlatego tak go muli?, i jeszcze zapomnialem napisac, ze zasieg mam przewaznie 5/5 kresek.
Chce sie spytac czy kupic modem bo jezeli go kupie za 300zl i bedzie dalej tak mulilo to mi sie tylko oplaci, ze bede mial neta na stacjonarnym kompie.
Prosze o pomoc , na dole jest link, ja mam pakiet MINI3.
http://www.orange.pl/kid,4002009693,id, ... ticle.html

Pozdrawiam:)

 #535997  autor: Vieslav
 20 lut 2012, 13:35
Koledzy mają Orange Freedom Pro działający na zasięgu CDMA, czyli prędkości uzyskiwane dochodzą do 1mb/s. Ty masz zwykłego Orange Free na zasięgu EDGE, czyli prędkości w okolicach 0,2mb/s. Na pocieszenie dodam, że Free również może działać na zasięgu CDMA i jak najbardziej możesz uzyskać ten 1mb/s, musisz tylko dokupić modem/ruter obsługujący tą technologię.

 #536015  autor: KC-KARLOS
 20 lut 2012, 14:32
bercik14, a w jakiej lokalizacji aktualnie się znajdujesz? Miejsce korzystania z internetu mobilnego wpływa na technologię i prędkość transmisji danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #536025  autor: bercik14
 20 lut 2012, 15:01
Karlos20, znajduje sie w mieejscowosci 50km od Krakowa, ale to nie o to chyba chodzi bo mam zazwyczaj od 3 do 5 kresek.

A daloby sie kupic router lub modem przesylajacy i wysylajacy dane w technologi hspa?
I jeszcze jedno, modem czy router lepiej wychwytuje zasieg? Ijak wlaczam neta to mi pisze typ sieci 2.5 g.
Czemu netbook mi nie wysyla danych w innych technologiach?
Sory za takie banalne pytania ale sie na tym nie znam:/

 #536034  autor: gg16026379
 20 lut 2012, 15:33
Kolego modem kosztuje od 50zl uzywany lub nowy od okolo 120zl z gniazdem antenowym, korzystasz z technologi edge ktore ma 1/4 mB/s i z duzym pingiem. Podaj dokladnie miejscowosc w jakiej mieszkasz a my ci powiemy czy jest sens inwestowania w modem i ewentualna antene dzialajaca na 2,1ghz . pozdrawiam :mrgreen:

 #536043  autor: bercik14
 20 lut 2012, 16:10
Strzelce Wielkie woj. malopolskie

Moglby mi ktos podac jaki to jest modem ?
I czy na kazdym kompie lub telefonie WiFi obsluguje technologie WLAN?

 #536092  autor: Vieslav
 20 lut 2012, 20:12
Najbliższy zasięg HSPA to Brzesko lub Bochnia, na oko według mapy to będzie około 20km. Cały okoliczny teren pokryty jest zasięgiem CDMA więc może lepiej doradźcie mu coś, co pozwoli łączyć się w tej technologii. Prędkość będzie do 1mb/s czyli tak, jak mają koledzy.

 #536112  autor: gg16026379
 20 lut 2012, 21:20
Kolego maszt najblizej maszt orange 2100mhz w miasteczkach okolo 20km wiec hsdpa nie bedzie. chyba ze kupisz mocny panel na 3g. ewentualnie zainwestuj w play online masz blisko nadajnik w miejscowosci Szczurowa jest 2100mhz i 900mhz spokojnie zainwestuj huawei e173-u2 obsluguje oba zakresy bedziesz zadowolony z efektu. albo przetestuj na karcie play online na karte jak spelni twoje oczekiwania to modem mozesz sobie darowac

 #536132  autor: bercik14
 20 lut 2012, 22:21
Jutro jade do Brzeska, wiec przetestuje czy bedzie tam dzialal HSPA.
A co do tego modemu to jezeli go kupie to bede mial na 100% ten 1mb/s.
W HSPA mam podobno do 42 mb/s. Ja mam edge a nie cdma wiec 5 razy miej, a ja chce miec cdma. To mi wystarczy, te 1 zasrany mb. Caly pokryty teren jest chyba edge bo ja cdma nie mam:/
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-02-21, 10:07 ]
Jestem aktualnie w brzesku i internet laczy w technologi hsdpa, stronka laduje mi sie ne cala sekunde. O kurde:D moge nawet filmiki na yt ogladac juz sie sciaglo 10 min filmu w 30 sek. HAHA:D od 3 msc nie mialem takiego neta;d
A co z tym modemem gdy kupie bede mial 1 mb?

 #536230  autor: KC-KARLOS
 21 lut 2012, 13:24
bercik14 pisze:A co do tego modemu to jezeli go kupie to bede mial na 100% ten 1mb/s.
W CDMA prędkość maksymalna to 1 mbit/s.
Należy się upewnić, czy masz rodzaj karty SIM dualnej (SIM/RIUM), może się okazać, że trafi Ci się karta, która nie obsłuży CDMA - więc polecam wizytę w salonie Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #536427  autor: bercik14
 22 lut 2012, 11:25
Ok zadzwonie lub pojde do salonu.

 #649606  autor: magda227
 24 lip 2013, 13:16
Witam,

Podobnie jak kolega wyżej mam problem z internetem Orange. Zaznaczam że w sprawach komputerowych jestem laikiem :)
Mieszkam w Bukownie k/ Olkusza...

Zakupiłam na alledrogo taki oto zestaw: http://allegro.pl/show_item.php?item=3331055225 plus kartę Orange https://mail.google.com/mail/?hl=pl&shv ... e35ab2910b


Po zainstalowaniu modemu (program Mobile Partner) okazało się że transfer mam tak słaby, że strony ładują się ok. 1-3 minuty albo wcale. Zasięg mam raczej niezły, czasem jest to nawet 99%. Mój laptop to T43, mam też T30 na której sprawa wygląda tak samo.

Co poradzicie?

Pozdrawiam,
Magda

 #649609  autor: david4nal
 24 lip 2013, 13:36
bercik14 pisze: A co do tego modemu to jezeli go kupie to bede mial na 100% ten 1mb/s.
W HSPA mam podobno do 42 mb/s. Ja mam edge a nie cdma wiec 5 razy miej, a ja chce miec cdma.
A co z tym modemem gdy kupie bede mial 1 mb?
Tak to już jest z internetem mobilnym, że opiera się na takich chwytliwych hasłach:
"do 42mbps", "do 150mbps" itp :D
W praktyce te prędkości nie są osiągalne na zwykłych modemach, a jak uda ci się wyciągnąć 20-30% tych prędkości to jest mega dobrze.
W CDMA też nie jest pewne czy wyciągnie Ci 1mbps.
Zawsze możesz w razie czego dokupić antenę zewnętrzną, to trochę pomaga.

To ile wyciągnie w danej technologii radiowej zależy głównie od odległości od nadajnika, "przeszkód" na drodze, a także od tego jak bardzo jest on przeciążony.
Jak dla mnie internet mobilny jest ciągle bardziej koniecznością w niektórych miejscach, oraz dla osób dużo podróżujących, bo w normalnych warunkach nie zastąpi on stacjonarnego po kablu.

 #650313  autor: Orange Ekspert
 26 lip 2013, 21:30
magda227 pisze:Witam,

Podobnie jak kolega wyżej mam problem z internetem Orange. Zaznaczam że w sprawach komputerowych jestem laikiem :)
Mieszkam w Bukownie k/ Olkusza...

Zakupiłam na alledrogo taki oto zestaw: http://allegro.pl/show_item.php?item=3331055225 plus kartę Orange https://mail.google.com/mail/?hl=pl&shv ... e35ab2910b


Po zainstalowaniu modemu (program Mobile Partner) okazało się że transfer mam tak słaby, że strony ładują się ok. 1-3 minuty albo wcale. Zasięg mam raczej niezły, czasem jest to nawet 99%. Mój laptop to T43, mam też T30 na której sprawa wygląda tak samo.

Co poradzicie?

Pozdrawiam,
Magda
W lewym dolnym rogu aplikacji Mobile Partner powinny być widoczne kreski zasięgu oraz technologia, w której zasięgu się znajdujesz. Jaki sygnał wskazuje aplikacja i jaki napis jest obok wskaźnika zasięgu?

Pozdrawiam
Tomek