DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #644096  autor: Kamarlot
 02 lip 2013, 15:04
Witam, ostatnio często dzwonią do mnie z zastrzeżonego numeru i mówią że w moim mieście odbędą się pokazy kulinarne i rozsyłają zaproszenia. Dodatkowo każda osoba otrzyma upominek w formie e-papierosa. Jestem z zawodu kucharzem więc chętnie bym się na to wybrał, ale strasznie mi to śmierdzi. Co sądzicie na ten temat ?

 #644123  autor: KR2615
 02 lip 2013, 16:31
Musiałeś podać gdzieś swój numer i wyrazic zgodę na przetwarzanie danych. Mój dziadek tak zrobił, dał się naciągnąć na wycieczkę do Lichenia za 17,99 a teraz nie może się opędzić od telemarketerów. Jeśli Ci to przeszkadza to możesz zablokowac połączenia z numerow zastrzezonych. Co do legalnosci i "smierdzenia" to wszystko jest w pelni legalne. Sam wyraziles na to zgode wlasnym podpisem.

 #644232  autor: manyaky
 02 lip 2013, 23:34
Zrobią wodę z mózgu, aby tylko sprzedać coś z marżą 800%.
Jak chcesz, możesz iść.

To tyle wątku ogólnego, bo przypominam, że to forum telekomunikacyjne.

W kwestii telefonów powinieneś zapytać o nazwę firmy i o ile konsultant się nie rozłączy, sprawdzić ją w CEIDG i wysłać na adres wg uznania:
1) żądanie spełnienia obowiązku informacyjnego zgodnie z u.o.d.o. skąd mają dane
2) sprzeciw na komunikacje marketingową/przetwarzanie danych w celach marketingowych lub w ogóle + sprzeciw na otrzymywanie informacji handlowych.

Jeśli jesteś w 100% pewien, że nie udzielałeś zgody - zgłoszenie na Policję za wykroczenie z któregośtam paragrafu u.o.ś.u.d.e.

 #644333  autor: KR2615
 03 lip 2013, 12:40
Dokładnie z art. 190 a Kodeksu Karnego

 #644687  autor: manyaky
 04 lip 2013, 20:06
Nikt się nie podejmie 190KK, musieliby dzwonić do niego 5 razy dziennie. Chodziło mi o niezamówioną informację handlową.

 #644692  autor: Sig
 04 lip 2013, 20:38
Ale przecież pytającemu nie przeszkadza ten spam :-), ba, ktoś go dobrze "stargetyzował" bo proszę kucharz i prezentacja kulinarna. Może przypadek, a może baza z np. jakiegoś portalu kulinarnego gdzie się rejestrował, albo zwyczajnie numer ze strony internetowej gdzieś pozostawiony. Jak spam przeszkadza, to robić jak wskazano wyżej.

Odnośnie samej prezentacji... Problemem takich spotkań jest to, że mają zasłużenie złą opinię, bo tam zwykle naciągają ludzi na różne dziwne rzeczy w zawrotnych kwotach. Jednakże, jeżeli jesteś dość asertywny, to możesz się przejść z ciekawości. Nie bierz pieniędzy, ba, lepiej też nie bierz dowodu (na umowę kredytową), jeżeli podjerzewasz, że się nie oprzesz :-). W ostateczności jakby cię coś zaciekawiło, to poproś o kontakt, ale musisz najpierw sprawdzić po ile takie rzeczy chodzą w Internecie/sklepie. W 99% przypadków zacznie się ściema, że to super okazja i tylko tu i teraz, a tak w ogóle to jutro będziemy w innym mieście itd. Wtedy wiesz, że nie ma sensu nawet sprawdzać, tylko wychodzisz... Takie "prezentacje" to główny powód dla którego moi rodzice zastanawiają się nad rezygnacją z telefonu stacjonarnego. Praktycznie go nie używają, jest dla internetu (ale może być też opłata za utrzymanie łącza przecież) i nudzi już ich ta ciągła rezygnacja z prezentacji pościeli, masaży i innego szajsu. Wiadomo, że ludzie jakoś zarabiać muszą i nie okazują złości, tylko grzecznie od razu dziękują, oszczędzając też czas naganiacza. Niech spamuje dalej.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #644988  autor: pakierhakierxd
 05 lip 2013, 20:14
Też do mnie non stop dzwonią na stacjonarny,włączyłem prezentację numeru i teraz patrzę po numerze ....,jeszcze dziś zleciłem blokadę zastrzeżonych ...,jak będzie się kończyć umowa to postaram się jakoś zrezygnować z tego telefonu...
Jak myślicie Netia by mi pozwoliła przedłużyć na sam internet jak coś a z telefonu zrezygnować ??,bym już wolał przejść z tym telefonem do Orange i zawiesić go.

Pozdrawiam :)

 #645228  autor: buba1234
 06 lip 2013, 17:46
del

________________________________