DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #649396  autor: SomalijskiWluczega
 23 lip 2013, 15:22
Właśnie zobaczyłem reklamę na telepolis.pl telefonii voip - extravoip.pl
Zobaczyłem cennik 3gr/min na numery stacjonarne i 15gr/min na numery komórkowe polskie.
Naturalnie zacząłem tradycyjnie szukać haczyków.
Pierwszy haczyk już na dzień dobry znalazłem - ceny podawane są ... - netto (a nie brutto)
Drugi haczyk to te 3gr/min netto są tylko do sieci &TP(Orange) - na resztę numerów stacjonarnych minuta rozmowy kosztuje całe 6gr netto (7,4gr/min brutto)
Czyli rozmowy na sieci komórkowe to nie 15gr/min a 18,5gr/min brutto.
Ale uwaga jest jeden mały malutki haczyk na PLUS w extravoip.pl - otóż dzwoniąc na numery (bez przeniesienia) należące do ery (t-mobile) i plusa (też numery nie przeniesione) to koszt minuty połączenia to 6gr netto czyli 7,4gr/min brutto.
Sprawdziłem to zarówno z numeru t-mobile orginalnie jak i z numeru plusa przeniesionego do play.
Pobiera za każdym razem 7,4gr/min brutto.
Ciekawa sprawa.
PS nie jestem żadnym pracownikiem extravoip.pl ani nie mam ŻADNEJ korzyści z tego bym miał reklamować którąkolwiek sieć.
Po prostu w lipcu sieć muff.pl miała 8gr/min brutto na wszystkie 4 duże sieci komórkowe w pl. A teraz extravoip.pl ma tanie (7,4gr/min brutto) rozmowy na numery plusa i t-mobile.

Co o tym myślicie?
Czy taki extravoip.pl ma szansę przepicia się wśród tylu operatorów telekomunikacyjnych??

 #650184  autor: solidburn
 26 lip 2013, 12:21
Voip przy dzisiejszej ilość minut nie wspominając ze za 20 parę zloty jest no limit
to ma racje bytu przy dzwonieniu za granice i to pewnie już niedługo