DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #670632  autor: rr
 27 paź 2013, 10:41
Witam.

Pytanie jest w zasadzie do pracowników Orange ale może ktoś z forum zna również odpowiedz.
Pytanie podstawowe:
kiedy najwcześniej (nie najpóźniej) można złożyć wypowiedzenie umowy zgodnie z jej końcem (czyli nie chodzi mi o zerwanie umowy przed czasem tylko o jej normalne zakończenie).

Żeby nie było niedomówień rozwinę temat.
Przykładowo zawieram standardową umowę na 2 lata z Orange na internet.

1) Czy mogę od razu przy zamawianiu złożyć wypowiedzenie umowy zgodnie z jej końcem tak aby nie była przedłużana a ja nie żebym nie musiał pamiętać o terminie jej zakończenia.
2) O ile nie mogę zrobić tego na początku umowy to kiedy najwcześniej mogę złożyć takie wypowiedzenie (słyszałem ze max to 3 miesiące przed końcem) i dlaczego akurat wtedy.
3) Jeżeli są to np. te 3 miesiące to na jakiej podstawie tak jest, bo w umowie nie zauważyłem żadnego zapisu dotyczącego tej kwestii.
4) Czy jest jakiś regulamin dla klienta z punktem który o tym mówi??

O ile ma ktoś jakieś wiadomości lub doświadczenia w tym temacie proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 14:12 przez rr, łącznie zmieniany 1 raz.

 #670649  autor: Maniek99
 27 paź 2013, 11:54
Możesz złożyć zaraz po podpisaniu umowy, bylebyś w piśmie zawarł o co dokładnie chodzi.
Oczywiście warto też mieć swoją podstemplowaną kopię wypowiedzenia i po kilku tygodniach sprawdzić, czy pojawiło się w systemie.

 #671790  autor: Orange Ekspert
 31 paź 2013, 17:39
Nie ma zapisu w regulaminie, który określa termin, w którym najwcześniej możesz złożyć wypowiedzenie. Przykładowo, jeżeli umowa na usługę Nesotrada jest do 31 maja 2014 a pismo z rezygnacją złożyłeś 1 stycznia. W zależności od treści pisma, jeżeli zrywasz umowę naliczona zostanie kara. Jeżeli pismo wyraźnie stanowi wypowiedzenie umowy z jej końcem, kary nie będzie.
Czyli jest dokładnie tak jak napisał Maniek99, ważne abyś dokładnie określił, w jaki sposób wypowiadasz umowę.