DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #674157  autor: zoltan666
 12 lis 2013, 17:59
Posiadam internet w Netii na łączu TP. Posiadam tez telefon stacjonarny w TP, ale z czasem będe chciał go zawiesić. Załozyłem numer Voip na halonet.pl. Posiadam router TP-Link TD-W8970. Dzwoniłem juz przez voip z aplikacji w telefonie, jak i z smartfona z Adroidem poprzez wi-fi. Do stacjonarnego mam 2 słuchawki bezprzewodowe. Zastanawiałem się czy zmienic router na taki z voip, dokupic bramke voip, czy tez kupic telefon voip. Wyszło mi, że najtaniej wyjdzie mi kupno telefonu voip, bo stare słuchawki sprzedam. Zastanawiam się nad tymi dwoma telefonami: Gigaset A510 IP lub Gigaset C610 IP. Czy to dobra decyzja? I druga rzecz. Czy magą byc jakieś kłopoty przy podłaczeniu takiego telefonu do routera, jakieś problemy z połaczeniem? Jestem w temacie voip całkowicie zielony, więc prosze o poradę.

 #674159  autor: macc
 12 lis 2013, 18:11
dokup bramkę voip i podlącz stary telefon bezprzewodowy i raczej problemów nie powinno być.Internet jakiej szybkości masz w downloadzie i jaki w uploadzie?

 #674176  autor: zoltan666
 12 lis 2013, 18:42
Internet 8/1Mit/s. A jak wezmę telefon voip to jest ryzyko, że problemy beda większe? Bramka to wydatek conajmniej 100zł. i dodatkowy zasilacz w gniazdku. Telefon to jakies 200zł., ale sprzedałbym stare słuchawki więc albo wyjdę na zero, albo dołożę niewiele. No i biorąc telefon voip z wyżej wymienionych dopóki umowa się nie skończy mam na jednym aparacie zarówno voip jak i stary stacjonarny.

 #674180  autor: macc
 12 lis 2013, 18:52
Internet 8/1Mit/s.


prędkość ok
A jak wezmę telefon voip to jest ryzyko, że problemy beda większe
nie będzie tylko dobrze musisz skonfigurować telefony pod halonet

 #674186  autor: Prezesek
 12 lis 2013, 19:16
zoltan666 posiadam Gigaseta A510 IP od ponad pół roku.. podpięte 3 numery VoIP. Żadnych problemów, bardzo łatwa konfiguracja oraz dobry zasięg. W tej cenie nie wiem, czy znajdziesz coś lepszego. :wink:

 #674210  autor: zoltan666
 12 lis 2013, 20:24
@up
A jaki masz tam model stacji bazowej (oznaczenie)?

 #674215  autor: Maniek99
 12 lis 2013, 20:38
Podłączę się.
Czy do tego Gigaseta A510 IP daje się podpiąć słuchawki Panasonica, a jeżeli tak to czy wyświetla się na nich numer dzwoniącego?

 #675141  autor: zoltan666
 16 lis 2013, 18:45
Maniek99 kupiłem Gigaseta C610IP. Podpiąłem do niego słuchawkę Panasonica KX-TGA671FX i numer dzwoniącego się na niej wyświetla. Niestety na słuchawce nie widać zegara, nie ma sygnalizacji nieodebranego połączenia, ani tez spisu połaczeń odebranych i nie odebranych gdyz te wszystkie informację słuchawka pobiera z bazy Panasonica.

 #675243  autor: Maniek99
 16 lis 2013, 23:27
@Maniek99
Aha, no to nie jest tak źle.
Myślałem że nic się nie wyświetli, a tak przynajmniej wiadomo czy odbierać, czy nie.
Od bidy zawsze można na głównej słuchawce sprawdzić listę dzwoniących.

Dzięki za info.
Pozdro

 #680449  autor: zoltan666
 05 gru 2013, 22:40
Odświeżę trochę temat, bo mam pewien problem. Korzystam już z voipa, na razie tylko na komórki, numer wziąłem z HaloNet. Okazuje sie jednak, że numer ten należał wczesniej do pewnej instytucji, bo miałem telefony od ludzi, którzy mysleli, że tam własnie dzwonią. Wpisałem numer w Google, no i wyskoczyło mi, że to numer faxu do tej instytucji. W sumie tylko na dwóch stronach ten numer jest podany, a jedna z nich to zumi.pl. Orientujecie się może, czy jest szansa usunięcia takiego numeru z tej strony po zgłoszeniu np. błędu na stronie (zły numer telefonu)?

 #680465  autor: ja.michal
 05 gru 2013, 23:26
Musisz pytać zumi, a najlepiej zadzwoń do HaloNet i wyjaśnij sytuację. Powinni mieć większe możliwości interwencji.

 #680474  autor: zoltan666
 05 gru 2013, 23:43
A HaloNet mi na to: "Przypuszczamy, że Pan prędzej (jako właściciel) będzie w stanie zadziałać ze zdjęciem tego numeru z podanych stron..." i dalej "Naszym zdaniem jedyna skuteczna metoda polega na zmianie tego numeru." Ale ja tego numeru nie chcę zmieniać, bo mi odpowiada. A czy jeśli udało by sie te numery usunąc z tych stron, to wyszukiwarka nie będzie juz ich widziec jako należacych do tej firmy?

 #680479  autor: ja.michal
 05 gru 2013, 23:47
zoltan666, to ciekawie.
Niestety chyba nikt nie zagwarantuje, że w jakiejś bazie, gdzieś tam, nie będzie jeszcze ten numer widniał.

 #680689  autor: zoltan666
 06 gru 2013, 17:52
Zgłosiłem na 3 stronach błędny numer tej instytucji, zobaczę, czy coś z tym zrobią. A na samym numerze wszystkie połaczenia przychodzące dałem na pocztę głosową, a na niej odpowiednia informację. Zobaczymy co z tego wyjdzie, czy da się z tego numeru spokojnie korzystac, czy jednak trzeba bedzie z niego zrezygnować.

Z jednej strony numer już zniknął. Co ciekawe była to strona gdzie sprawę zgłosiłem najpóźniej.

[ Dodano: 2013-12-31, 17:55 ]
Czy jest ktos kto korzysta z muff.pl?
Mam problem, bo wykupiłem sobie numer. Miałem nadzieję, że jak będę miał mozliwośc wyboru numeru z iluś tam dostępnych, a tymczasem przydzieliło mi numer z automatu. Nawet nie widziałem jaki to bedzie numer, po zaakceptowaniu strefy numeracyjnej od razu pojawił sie numer. Czy w muff.pl mozna zrezygnować z danego numeru, czy dopóki będe miał pieniądze na koncie w muff.pl to numer bedzie sie opłacał automatycznie na kolejny miesiąc?