DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #190142  autor: Than
 07 cze 2007, 12:17
Witam. Moja siostra ma tą oto komórke. Samsung X510. Niestety nie działają jej najważniejsze rzeczy, a mianowicie Irda oraz internet. Gdy próbuje jej coś przesłać, zaczyna przesyłać i od razu pisze że połączenie zostało przerwane. Wszystko dobrze zrobiłem, włączyłem jej Irde i dokładnie przyłożyłem oba podczerwienie. Mam Sony Ericssona K510i ale to na pewno nie wina mojego telefonu bo często bawie się podczerwienią z kolegami i wszystko jest dobrze. Problem z siecią to druga rzecz. Gdy próbuje włączyć internet pisze że usługa nie jest dostępna. Ma ona tak jak ja telefon w sieci Era. Od razu przypominam że problemy tyczą się Samsunga X510. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

 #190147  autor: kamil1221
 07 cze 2007, 12:26
To zupełnie normalne, że w Samsungach nie współpracuje irda z telefonami.
Samsungi mają podczerwień pasywną - nic z tym nie zrobisz.

 #190157  autor: PingNoMore
 07 cze 2007, 12:39
kamil1221 pisze:Samsungi mają podczerwień pasywną - nic z tym nie zrobisz
Nie wszystkie modele!!! Ja w swoim Z300 mogę przesyłać muzykę, tapety itp. np. z Nokią 6230i

 #190165  autor: kamil1221
 07 cze 2007, 12:53
Wyjątki z reguły też się pojawiają.
Moim zdaniem, po co umieszczać IrDYe, której nie możemy swobodnie używać - to nonsens.
Z moich doświadczeń zawsze w samsungach tak było - czy to C100, X200, X660.

 #190171  autor: Kaczy
 07 cze 2007, 13:10
kamil1221 pisze:Z moich doświadczeń zawsze w samsungach tak było - czy to C100, X200, X660.
Sporo jest takich Samsungów, w których podczerwień tak sie zachowuje.
Than pisze:Gdy próbuje włączyć internet pisze że usługa nie jest dostępna.
Czy na pewno masz skonfigurowany telefon i włączony GPRS u operatora?

...::: Made for loneliness :::...

 #190194  autor: Than
 07 cze 2007, 14:23
Kaczy pisze:
kamil1221 pisze:Z moich doświadczeń zawsze w samsungach tak było - czy to C100, X200, X660.
Sporo jest takich Samsungów, w których podczerwień tak sie zachowuje.
Than pisze:Gdy próbuje włączyć internet pisze że usługa nie jest dostępna.
Czy na pewno masz skonfigurowany telefon i włączony GPRS u operatora?
Skonfigurowany tak ale czy GPRS to nie wiem. Ale tai tak temat już nie ważny bo najważniejszym pytaniem było czemu nie działa Irda. Odpowiedzieliście na to pytanie więc dziękuje. Pozdrawiam.

 #190767  autor: Neutrine Ray
 08 cze 2007, 23:00
W specyfikacji Samsungow jest podane jaki rodzaj transmisji danych obsluguje IrDa, w tym przypadku PIM - zarzadzanie informacjami osobistymi, notatki, kontakty, kalendarz itp. Warto to sprawdzic przed zakupem zeby nie bylo rozczarowan. Charakterysteczne jest to ze nizsze modele Samsunga maja ta transmijse dla IrDy.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga