DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows

 #711111  autor: galtom
 18 kwie 2014, 09:26
Watpie, bo po co, skoro MS chce promowac tu swoja usluge a nie obce?

Pozdrawiam,
Galtom

 #711114  autor: nemo2009
 18 kwie 2014, 09:38
No,ważna rzecz mi umknęła,wszystkie aplikcje można zapisywać na karcie sd,przynajmniej jest taka opcja.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #711125  autor: lemurek
 18 kwie 2014, 10:21
galtom pisze:To co ci sie przytrafilo to nie jeste norma.
Wiem, ze to male pocieszenie ale niestety przy kazdej aktualizacji dowolnego systemu zawsze jest jakis % uzytkownikow z klopotem.

Proponuje jeszcze raz hard reset (robials z poziomu menu telefonu oczywiscie?).
Co sie dzieje jak chcesz ponownie instalowac swoje aplikacje przez www i konto MS w sklepie (historia zakupów)?
Probowalas zmieniac region telefonu i jezyk i wtedy sciagac jakas aplikacje ze sklepu?
Hurra! Dwie godziny z rana wyjęte z życia i działa :)
Pomógł ponowny reset telefonu i wprowadzenie na nowo konta ms.
Podejrzewam, że to z nim był problem, bo po podłączeniu tel. do kompa: wykrywał telefon, ale przy próbie pobrania apki przez www pokazywało: nie jesteś zalogowany. A zalogowana w telefonie byłam. Zmiana regionu/języka nie pomagała.
Dzięki za wskazówki :D

 #711127  autor: galtom
 18 kwie 2014, 10:26
Ciesze sie, ze pomoglo :-)

Pozdrawiam,
Galtom

 #711152  autor: nemo2009
 18 kwie 2014, 12:39
galtom pisze:Cortana,Polski nie dziala.
Działa,jak najbardziej,trzeba pobrać polski.Działa język polski i region Polska,można wybrać głos mężczyzny lub kobiety.Wszelkie teksty na forach,że nie dziala należy między bajki włożyć.
Najlepiej nastawić głos mężczyzny,dlatego,że kobeta nie ogarnia gramatyki polskiego.Polska język jest trudna.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, 13:02 przez nemo2009, łącznie zmieniany 1 raz.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #711158  autor: hdfunpack
 18 kwie 2014, 12:58
Mam pytanie. Czy ta aktualizacja jest dostępna dla wszystkich lumii? Na niektórych stronach piszą, że nie np. dla lumii 620.

 #711160  autor: UndiscloseD
 18 kwie 2014, 13:05
Co mam zrobić żeby móc wypróbować cortana'e, zmienić region na USA i język na angielski, czy coś innego?

 #711161  autor: nemo2009
 18 kwie 2014, 13:06
Tego nie wiem,ja posiadam Lumię 820.Z tego,co wyczytalem na różnych stronach,aktualizacja jest dostępna dla wszystkich Lumii z WP 8.

[ Dodano: 2014-04-18, 13:08 ]
UndiscloseD pisze:Co mam zrobić żeby móc wypróbować cortana'e, zmienić region na USA i język na angielski, czy coś innego?
Przeczytaj mój post wyżej,a się dowiesz,co i jak.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #711167  autor: UndiscloseD
 18 kwie 2014, 13:19
No to cos chyba nie tak, bo mialem j.polski, aktywne mimo blokady, ustawilem tetaz glos mezczyzny i co? Mialo to dzialac po przytrzymaniu klawisza szukaj, a u mmie sie nic nie dzieje. Chuba ze cos meszcze trzrba ustawic

 #711172  autor: nemo2009
 18 kwie 2014, 13:40
UndiscloseD pisze:Chuba ze cos meszcze trzrba ustawic
Usługę mowy włączyłeś?

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #711174  autor: UndiscloseD
 18 kwie 2014, 13:45
Az taki glupi nie jestem....
Od poczatku mialem ustawione na "zawsze wlaczone"

 #711179  autor: nemo2009
 18 kwie 2014, 14:06
UndiscloseD pisze:Az taki glupi nie jestem....
Od poczatku mialem ustawione na "zawsze wlaczone"
Może i nie,ale może niepełnosprytny?
Teraz przeczytaj uważnie to co piszę:
1.Włączyć zakładkę MOWA
2.Czytaj przychodzące sms na głos
w ramce,zawsze włączone
3.Głos zmiany tekstu na mowę
w ramce,kobieta lub mężczyzna
4.Język mowy
w ramce,polski(trzeba pobrać i zaktualizować),Polska
5.Mowa dostepna mimo blokady
w ramce,odhaczyć ptaszkiem
6.Włącz usługę rozpoznawania mowy
w ramce,odhaczyć ptaszkiem.
Jeśli zrobiłeś wszystko w/g mojej instrukcji,to musi działać.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #711229  autor: UndiscloseD
 18 kwie 2014, 17:32
Ok działa, ale wina leżała po stronie języka. Zmyliło mnie to bo mialem polski, potem przestawiłem na angielski i Cortana działała. Jak zmieniłem spowrotem na polski to kazało mi pobrać język. Po tym zabiegu wszystko działa.
A mam pytanie: Działa Ci "pokaż mój ekran"?

 #711614  autor: galtom
 20 kwie 2014, 11:48
nemo2009 pisze:
galtom pisze:Cortana,Polski nie dziala.
Działa,jak najbardziej,trzeba pobrać polski.Działa język polski i region Polska,można wybrać głos mężczyzny lub kobiety.Wszelkie teksty na forach,że nie dziala należy między bajki włożyć.
Najlepiej nastawić głos mężczyzny,dlatego,że kobeta nie ogarnia gramatyki polskiego.Polska język jest trudna.
Obsluga glosowa I cortana to dwie rozne rzeczy - I nie dziala. Dziala tylko w regionie USA.

[ Dodano: 2014-04-20, 11:49 ]
UndiscloseD pisze:Co mam zrobić żeby móc wypróbować cortana'e, zmienić region na USA i język na angielski, czy coś innego?
Dla wszystkich, ale na razie jako Preview for Developers.

Pozdrawiam,
Galtom

 #714011  autor: bodalski
 28 kwie 2014, 15:02
Powiedzmy, że teraz pobiorę wersje dla deweloperów, a co będzie jak wyjdzie oficjalna dla wszystkich? Telefon jeszcze raz się uaktualni? Czy zostaje z tą co mam?


Nie wytrzymałem i uruchomiłem aktualizacje :)
Właśnie się pobiera. Zobaczę jak zmieni się moja L920.

Wszystko pobrane i zainstalowane. Tak na szybko co zauważyłem, że się zmieniło:
- dodatkowa kolumna kafelków, dużo więcej mieści się na ekranie bez potrzeby przewijania
- oddzielna regulacja głośności dla dzwonków, aplikacji, powiadomień
- siła sygnału i poziom naładowania baterii wyświetla się cały czas
- centrum powiadomień rozsuwane z góry - szybkie włączanie wifi, bluetooth itd. Poziom naładowania baterii w procentach no i nagłówki wiadomości, maili.
- możliwość wyłączenia tzw banerów. Jak przychodzi np wiadomość to nie wyświetla się jej treść na górze ekranu
- fajny nowy kalendarz, nowe widoki, nawet pojawiła się prognoza pogody w kalendarzu
- w menu ustawienia kilka rzeczy się zmieniło, sporo kosmetycznych zmian, zawsze coś nowego
- tryb push dla poczty gmail się pojawił, ale to akurat miałem w Lumii 610 dawno dawno temu. Dziwne.
- dialer sie zmienil, inaczej wyglada historia połączeń, doszła opcja szybkiego wybierania
- zamykanie aplikacji w tle - znaczkiem x lub poprzez pociągniecie okienka do dołu

W tym momencie padła mi bateria :) gdy się naładuje to jeszcze się pobawię i jak znajdę coś więcej to napisze.

 #717175  autor: grzegorz1982
 14 maja 2014, 10:23
Czy ktoś wie czy są planowane jakieś telefony z WP8 ale w dual simie tylko ze z wyższej półki niż obecnie dostępna lumia630 ?

 #718442  autor: nemo2009
 18 maja 2014, 20:59
Oficjalna aktualizacja WP 8.1 24 czerwca 2014r.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #718467  autor: ja.michal
 18 maja 2014, 22:42
nemo2009, dla sprzętów bez branu czy całość?

 #720153  autor: trzystatrzy
 26 maja 2014, 21:30
podejrzewam, że każdy, kto zaktualizował sobie do bety dzięki Preview for developers będzie mógł zaktualizować. acz to tylko moje domysły

 #721363  autor: nemo2009
 31 maja 2014, 13:34
Dostępna jest aplikacja "pliki" dla 8.1

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"