DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 7 z 24
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24

 #430965  autor: BarthezzLodz
 21 wrz 2010, 21:32
Witaj :)
Piszę 10 - 15 sms dziennie, rozmawiam koło 15 min., gram przez jakieś 15 min. w gry, w necie (przez WiFi) siedzę koło 1h, oprócz tego od czasu do czasu słucham muzyki. No i bateria mi trzyma spokojnie 2 dni, często zdarza się, że nawet 3.

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB

 #431284  autor: slawek.u
 23 wrz 2010, 16:04
Dużo zależy od widgetów....trzeba na nie zwrócić uwagę, bo nie które mogą pracować w tle i zżerać prąd...

U mnie mija 3 doba - stan baterii równo 50% .
- soft JH3;
- czas podświetlenia 15s;
- jasność 7;
- 3G przełączone na EDGE;
- Wifi włączane tylko na chwilę w ciągu dnia;
- czas rozmów 15 - 20 min/dzień;
- ok. 10 sms-ów/dzień;
- GPS nie używam;
- wklepany kod na "oszczędny tryb" (choć nie wiem ile w tym prawdy)

Chociaż najbardziej "leci bateria" właśnie tak poniżej 50%, ale myślę, że tak przy średnim używaniu telefonu, to spokojnie te 4 doby wytrzymuje...

 #431625  autor: voyaga
 24 wrz 2010, 22:37
Mam ważne pytanie.
Dodałem numer (przypadkiem) do listy blokowanych numerów. Jak teraz to odwrócić?
- wklepany kod na "oszczędny tryb" (choć nie wiem ile w tym prawdy)
Co to jest?
Dalej mam soft od plusa i tak się zastanawiam, jest jakiś nowy, legalny sposób na przedłużenie pracy telefonu na baterii?

 #431631  autor: slawek.u
 24 wrz 2010, 23:00

 #431849  autor: voyaga
 26 wrz 2010, 13:47
Co do zablokowanego numeru to już odkryłem jak przywrócić :).
Dzieki wielkie. Chyba nie skorzystam, skoro to ma obniżyć sprawność urządzenia. Mi dobrze jest jak jest, ale nie ukrywam że czekam na jakiś oficjalny soft który naprawi prądożerność :).

 #432506  autor: KLAINMAX
 29 wrz 2010, 17:18
Wyłącz 3g, odczujesz różnice.

 #432995  autor: TomiURS
 01 paź 2010, 23:24
voyaga pisze:Co do zablokowanego numeru to już odkryłem jak przywrócić :).
Dzieki wielkie. Chyba nie skorzystam, skoro to ma obniżyć sprawność urządzenia. Mi dobrze jest jak jest, ale nie ukrywam że czekam na jakiś oficjalny soft który naprawi prądożerność :).
Jak Ci nie przypasuje, to zawsze możesz tą funkcję oszczędzania energii wyłączyć poprzez wpisanie tego kodu ponownie. Ja w środę po pierwszym ładowaniu miałem tak, że wieczorem telefon już pokazał komunikat, że bateria jest słaba więc podłączyłem go do ładowania. W czwartek wieczorem znów poleciało mi do 46 % przez jeden dzień (włączone 3G, wyłączony GPS i WiFI, jasność ekranu na 6, potem 5 i 30 sek podświetlenie) na telefonie parę rozmów telefonicznych, kilka smsów i ok 1-2 słuchania muzyki i trochę bawienia się komórką w celu jej poznania :wink: więc wyniki moim zdaniem mocno średnie...

Dziś o 11 telefon został naładowany kolejny raz.

Co zmieniłem:
Jasność ekranu na 4
Podświetlenie na 15 sek
Wyłączyłem 3G (zmiana trybu na GSM 900/1800)
Oczywiście w dalszym ciągu wyłączony GPS i WiFi
Wklepałem kod na tryb oszczędny

Widgety jakie mam na 3 ekranach:

Google i Gmail
Zegar
Urodziny
Kalendarz
Play zasięg

Dziś kilka rozmów telefonicznych, myślę że na około 15-20 min, kilka smsów i ok 30 min słuchania muzyki i bateria ma w tej chwili 84%, więc już sam nie wiem bo 16 % spadku od 11 to dużo w porównaniu do moich poprzednich telefonów. Zauważyłem, że w czasie słuchania muzyki % szybko lecą w dół.

Poza tym mam jeszcze 2 pytania.

Jak szybko wyłączyć odtwarzacz muzyki ? Bo po zastopowaniu piosenki i wyjściu do głównego menu proces cały czas tam jest. Trzeba wejść w opcje --> o telefonie --> zakładka CPU --> Menager zadań i dopiero tam ubić proces, a to trochę uciążliwe.

Druga sprawa jest taka, że podpięciu telefonu do komputera w trybie pamięci masowej chciałem usunąć parę plików z karty pamięci i po wciśnięciu przycisku delete na klawiaturze po najechaniu na dany plik komputer przestawał reagować, pomagało dopiero odłączenie telefonu od USB (przy próbie usunięcia czegokolwiek z telefonu nie ma takiego problemu).

 #433162  autor: KLAINMAX
 02 paź 2010, 22:24
Wciśnij dłużej przycisk menu, a wyświetli Ci się menedżer zadań. Co do baterii - przekopałem juz wszystkie testy, recenzje i wszystko inne co mogłoby mi dostarczyć jakąkolwiek więdzę na temat Samsung Wave - 2 dni przy średnio intensywnym korzystaniu z telefonu to tutaj max. Przy mnie pada w 1,5 doby ;) Jest to swego rodzaju cena za wszystkie bajery, które mamy tutaj "pod maska".

 #434570  autor: kowcio
 10 paź 2010, 10:04
Dokładnie, a jak się mniej korzysta, to wytrzyma 3-4 dni.
U mnie czasami od rana do wieczora nie potrafił wytrzymać ;-) Ale to wiadomo, ciągle pisałem SMS i troszkę się bawiłem.
Nie jest źle. 2 dni w dzisiejszych telefonach to nawet dobry wynik.

 #434604  autor: wtd
 10 paź 2010, 12:41
U mnie średnio wytrzymuje 2 pełne doby po odłączeniu od ładowarki. Chociaż czasami pod koniec tej drugiej już muszę go podłączyć. Ogólnie nie jest źle, ajfona ładowałem codziennie.

 #435857  autor: voyaga
 17 paź 2010, 02:33
Ja już nawet nie zwracam uwagi ile trzyma bateria. Sprawdze teraz, podłącze do ładowarki i odłącze rano w niedziele.

1. Ostatnio zauważyłem, że coraz częsciej telefon przycina się. Wtedy, kiedy wchodze na ekran głowny widze tylko czerń...

2. Mam też dziwne wrażenie jakby czerń w telefonie zblakła. Jest to możliwe? Nie wiem czemu, ale wydaje mi się mniej ostrzejsza, głębsza niż była wcześniej. Czy może przyzwyczaiłem się po przesiadce z lcd nokii?

3. Macie jakiś sposób na czyszczenie telefonu? Wkurza mnie to, że pomiedzy klawiszem menu zbiera się dużo brudu. Tak samo klapka z tyłu lekko (gdzieś ok. na 0,5mm) odstaje od obudowy albo jestem aż tak przewrażliwiony...

4. Jeżeli zmienie tryb 3g na gsm to moge coś przez to stracić? Czy umts jest tylko od wideorozmów, z których i tak nie korzystam.

5. Nie moge pobrać darmowej gry kroll z samsung apps. Wyskakuje błąd. Zastanawiam się dlaczego...

6. Coś wartego uwagi pojawiło się na samsung apps?

7. Co z tym wysypem aplikacji na bada cup?

Pewnie miałbym wiecej pytań ale nie moge sobie przypomnieć :).

 #435860  autor: slawek.u
 17 paź 2010, 07:23
Czy Ty pisze oby o Samsungu Wave S8500...? Bo czytając ten post mam wrażenie, że nie...
voyaga pisze: 1. Ostatnio zauważyłem, że coraz częsciej telefon przycina się. Wtedy, kiedy wchodze na ekran głowny widze tylko czerń...
Nie wiem jaki masz soft, ale ja miałem - JF1. JF7, JEG, JF8, a obecnie mam JH3 wgrany przez Kiesa - nigdy ani razu nic mi się nie zacięło. Wgraj/uaktualnij soft.
voyaga pisze:klapka z tyłu lekko (gdzieś ok. na 0,5mm) odstaje od obudowy
W dolnej części telefonu pokrywa rzeczywiście wyczuwalna jest po przejechaniu palcem.
voyaga pisze:Jeżeli zmienie tryb 3g na gsm to moge coś przez to stracić?
Wideo rozmowy i gorszą jakość połączeń, a zyskasz/przedłużysz o kilkanaście godzin żywotność baterii.
voyaga pisze:Nie moge pobrać darmowej gry kroll z samsung apps.
Powtórzę się - nie wiem jaki masz soft, nie napisałeś. Nie wiem jak ta gra, ale nie każda gra działa z każdym softem. Poza tym może też być jakiś błąd w oprogramowaniu fona.
voyaga pisze:Coś wartego uwagi pojawiło się na samsung apps?
Wg mnie godna uwagi jest tylko darmowa latarka , wykorzystująca diodę led. Do nie dawna była to płatna aplikacja.

Co do reszty, to pewnie jesteś przewrażliwiony...

 #435864  autor: dr184
 17 paź 2010, 08:31
Podstawową rzeczą którą tracisz wyłączając 3g jest szybki internet. Jeśli z niego nie korzystasz spokojnie można wyłączyć.
Odtwarzacz wyłączam naciskając pauze i następną piosenka, a potem czerwoną słuchawkę, też działa ;)
Bateria na najnowszym sofcie trzyma nieźle. Dużo korzystam z internetu i potrafi nawet 3dni. Właśnie pisze z wave'a ze swype , genialnie :)

 #435868  autor: staruch
 17 paź 2010, 09:09
slawek.u pisze:natomiast po podłączeniu słuchawek jest możliwość odbioru "systemu dźwięku przestrzennego 5.1" ...cokolwiek by to znaczyło, nie testowałem tego.... :D
Tak, do słuchania radia trzeba podłączyć słuchawki...
wiekszy BASS i lepsza jakosc.Sluchawki douszne daja rewelacyjna moc i dobra jakosc.
KLAINMAX pisze:Mógłbym zapytac ile trzyma wam bateria w waszych Falach? Prosiłbym zeby każdy napisał również jak używa swojego telefonu (il sms dziennie, ile minut itp).
5 sms 15 minut rozmowy nieraz granie i sluchanie muzyki z 1h dziennie-trzyma 2,5 dnia

[ Dodano: 2010-10-17, 09:11 ]
dlaczego nie wgrywacie softa JID?

pozdro

 #435884  autor: wtd
 17 paź 2010, 11:07
voyaga pisze:4. Jeżeli zmienie tryb 3g na gsm to moge coś przez to stracić? Czy umts jest tylko od wideorozmów, z których i tak nie korzystam.
Przede wszystkim szybszy internet. Na jakość rozmów nie wpłynie to zbyt znacząco.
voyaga pisze:5. Nie moge pobrać darmowej gry kroll z samsung apps. Wyskakuje błąd. Zastanawiam się dlaczego...
Może to być błąd samsung apps - zdarzają się czasami. Sprawdź jeszcze raz. Poza tym nie wiem jak tam stoisz z miejscem. Może masz już pełno. Możesz zmienić pamięć na kartę, ustawienia>>aplikacje>>ustawienia instalacji.
voyaga pisze: 6. Coś wartego uwagi pojawiło się na samsung apps?
Średnio.
voyaga pisze:7. Co z tym wysypem aplikacji na bada cup?
Patrząc na te które dostały się finału to zbyt wielu cudów bym nie oczekiwał.

Z telefonu korzystam różnie, czasami potrafię gadać 30min dziennie i siedzieć ze2h grając/surfując po necie a czasami raptem parę minut połączeń i raptem parę połączeń z netem. W takim trybie telefon wytrzymuje 2-4dni. Jakby się bardzo postarać to może by nawet 5ty dało radę przy oszczędnym użytkowaniu.

 #435914  autor: slawek.u
 17 paź 2010, 13:31
dr184 pisze: Bateria na najnowszym sofcie trzyma nieźle.
Czyli jakim...?
Bo najnowszy w Kiesie to JH3, natomiast najnowszy "z netu" to JID. I na ten drugi dużo ludzi narzeka (zacytowałbym wątki z innych for, jednak jest to zabronione).

 #436125  autor: staruch
 18 paź 2010, 09:29
slawek.u pisze:Bo najnowszy w Kiesie to JH3, natomiast najnowszy "z netu" to JID.
nie wiec co ma byc gorszego w JID - jedyne co zauwazylem to doszla darmowa mapa i funkcja ROUTER WiFi.Smieszyl mnie watek ludzi ktorzy pisali ze WiFi spadlo z 5 kresek na 2 albo 3 po wgraniu softa.(powod byl ten ze przedtem mieli tylko obrazek ikonke z WiFi a w nowym sofcie maja animacje ktora pokazuje moc sygnalu;))

pozdro

 #436148  autor: wtd
 18 paź 2010, 10:48
staruch pisze: jedyne co zauwazylem to doszla darmowa mapa i funkcja ROUTER WiFi
Obie funkcje były też wcześniej. Tylko w orange mapa jest ukryta (odpala się ją przez szukajkę "nawigacja gps" albo zewnętrznym widżetem) a funkcja router wifi w ogóle zablokowana.

 #436199  autor: staruch
 18 paź 2010, 14:51
mam pytanie i chcialbym zeby ktos mi udzielil konkretnej odpowiedzi.Co dokladnie oznacza technologia 5.1 w Samsungu?

pozdro

 #436208  autor: wtd
 18 paź 2010, 15:28
Jakieś cwane algorytmy które symulują dźwięk 5.1 na zwykłych słuchawkach stereo.
  • Strona 7 z 24
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 24