DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 10 z 24
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 24

 #438404  autor: bogu
 30 paź 2010, 14:30
Najlepiej wgraj sobie najnowszy 1.2 multiloaderem, wszystkie aplikacje ci znikną, z gwarancją natomiast nie powinno być problemów, przez kiesa w grasz tylko najnowszy dla play jeśli w ogóle wgrasz bo są z tym problemy nie tylko u ciebie

 #438414  autor: Hermann
 30 paź 2010, 15:00
slawek.u pisze:
TomiURS pisze:PMJF1
Masz "stary" soft....mimo, że jest z czerwca to po nim było jeszcze kilka nowszych i jak by dobrze policzył to po JF1 było z 10 nowszych softów...
Raptem ze 3 dni temu ukazał się kolejny oficjalny soft Samsunga w Kiesie JI3 (z września).

U mnie Kies twierdzi,że mam najnowszy soft a to "tylko" JH1.
Nie widzi nawet Jh3.

Czy ktoś wie , dlaczego tak mam?

 #438417  autor: slawek.u
 30 paź 2010, 15:06
Hermann pisze: Czy JI3 ma już bada 1.2?
Nie, jeszcze jest to bada 1.0.2...z bada 1.2 podejrzewam, że ukaże się pod koniec listopada lub na początku grudnia.
Ja osobiście polecam wgrywanie/aktualizację tylko poprzez kies. Wtedy mamy pewność, że jest to soft oryginalny Samsunga, oficjalny i nie składany lub kombinowany przez forumowiczów.
Przez Multiloadera jedynie tylko dla osób mających "branda" - soft operatora i chcących się go pozbyć. W takim przypadku najpierw jeden raz Mulkoltiloader, a potem już tylko Kies...

Herman, masz pewnie soft brandowany/operatora, a nie czysty Samsunga...

 #438439  autor: Hermann
 30 paź 2010, 17:50
Herman, masz pewnie soft brandowany/operatora, a nie czysty Samsunga...[/quote]


No nie wiem, bo chociaż mam telefon od wtorku, już zdążyłem go zaktualizować ( przez Kies'a właśnie, łaskawie pozwolił).

Nie pamiętam jaki był poprzednio, teraz mam dokładnie taki: 1008111949_LIS_S8500MJH1_PRT

Ciekawe co oznacza to PRT na końcu, czyżby to oznaczało soft brandowany Playa?
Może ktoś wie?

Albo to: _LIS_
Przecież nie jest to soft z listopada.

 #438441  autor: TomiURS
 30 paź 2010, 18:08
Ja mam jeszcze pytanie jeśli chodzi o gwarancję.

Czy karta gwarancyjna jest ważna tylko z paragonem zakupu ? Pytam bo kupiłem telefon na allegro miesiąc temu, ale nie był dołączony do niego żaden paragon, tylko karta gwarancyjna http://img812.imageshack.us/img812/9625/12404541063.jpg (oczywiście z pieczątką Playa z ul. Taśmowej) . Byłem pewien, że to wystarczy przy oddawaniu telefonu do serwisu - kiedyś miałem discmana Samsunga i przy oddawaniu go do serwisu nikt o dowód zakupu nie pytał, starczyła sama karta gwarancyjna.

 #438442  autor: bogu
 30 paź 2010, 18:12
TomiURS pisze:Ja mam jeszcze pytanie jeśli chodzi o gwarancję.

Czy karta gwarancyjna jest ważna tylko z paragonem zakupu ? Pytam bo kupiłem telefon na allegro miesiąc temu, ale nie był dołączony do niego żaden paragon, tylko karta gwarancyjna http://img812.imageshack.us/img812/9625/12404541063.jpg (oczywiście z pieczątką Playa z ul. Taśmowej) . Byłem pewien, że to wystarczy przy oddawaniu telefonu do serwisu - kiedyś miałem discmana Samsunga i przy oddawaniu go do serwisu nikt o dowód zakupu nie pytał, starczyła sama karta gwarancyjna.
Wydaje mi się że musi być paragon albo faktura

 #438447  autor: wtd
 30 paź 2010, 18:32
Jeżeli na karcie gwarancyjnej jest wbita data to jest szansa że przejdzie bez paragonu.

 #438450  autor: bogu
 30 paź 2010, 18:51
Punkt czwarty na karcie gwarancyjnej mówi że:

Warunkiem dokonania naprawy gwarancyjnej jest między innymi

- przedstawienie oryginału dowodu zakupu

 #438473  autor: bogu
 30 paź 2010, 21:33
Może ci przejdzie a może nie mi sprzedając z allegro oprócz podbitej karty dał oryginał faktury

 #438508  autor: voyaga
 31 paź 2010, 02:50
Wiec pozostaje zaktualizować przez KIESa tylko?

 #438525  autor: slawek.u
 31 paź 2010, 09:31
Hermann pisze:Ciekawe co oznacza to PRT na końcu, czyżby to oznaczało soft brandowany Playa?
Może ktoś wie?
Albo to: _LIS_
Przecież nie jest to soft z listopada.
Herman, zajrzyj - tu masz
i w ogóle jeśli chodzi i Wave , to polecam to forum....

 #438537  autor: butterfly
 31 paź 2010, 10:35
Akurat to forum jest słabe wg mnie, jest lepsze. :wink:

 #438545  autor: slawek.u
 31 paź 2010, 11:21
Wiem, że jest też forum "samsung-wave" - też tam jestem zarejestrowany, ale nie za bardzo je lubię, bo panuje tam totalny "kołchoz"...co kilka minut przybywa nowy forumowicz i co kilka minut pyta o to samo. Niby robili admini ostatnio porządek na forum i próbują je ogarnąć, ale to nie jest to, uważam, że mało panują nad nim...Wątki powtarzają się, często są nie na temat i zamiast np. wydzielać do kosza posty bzdurne, to całe tematy są zamykane.
Znaleźć też coś na tym forum, to graniczy z cudem...każdy kto kupi Wava, od razu trafia na to forum i zadaje po raz n-ty te same pytania...
Natomiast na forum "samsungbada" nie ma za dużo tematów, ale za to są konkretniejsze i można przez to szybciej cokolwiek wyszukać...ale to jest moje zdanie, oczywiście wybór należy do użytkowników.... :D
Ostatnio zmieniony 31 paź 2010, 12:02 przez slawek.u, łącznie zmieniany 1 raz.

 #438549  autor: Hermann
 31 paź 2010, 11:57
butterfly pisze:Akurat to forum jest słabe wg mnie, jest lepsze. :wink:
Myślisz o samsung-wave.pl?

[ Dodano: 2010-10-31, 13:10 ]
I jeszcze o sprawie widgetu zegara HTC (i wszystkich innych, z wyjątkiem firmowego podwójnego)

Owszem, tak jak się spodziewaliśmy, zmiana czasu pomogła. Zegar telefonu i zegary "obcych" widgetów pomogła.

Ale bug pewnie został. Sądząc z relacji tych, którzy w tych dniach, w których bug występował (27.X-31X) akurat przeszli na najnowsze firmware, wygląda na to, że jest to chyba bug w oprogramowaniu telefonu, a nie w widgecie. Chyba coś wreszcie zmienili w sofcie, bo nie wydaje mi się, żeby sprawę załatwiło przejście na bada 1.2.
Miejmy nadzieję, że do ponownego wprowadzenia czasu letniego na wiosnę, będziemy juz wszyscy mieli zainstalowane najnowsze firmware z marca 2011 wraz z bada 2.0...... A może z androidem? :-)

I jeszcze coś o aktualizacji czasu.
Teraz, gdy czasy widgetów i telefonu się zgadzają postanowiłem sprawdzić , co właściwie aktualizuje "auto-aktualizacja" czasu.
W tym celu ustawiłem ręcznie czas w telefonie o kilkanaście minut do tyłu, a następnie włączyłem auto-aktualizację czasu. Włączyłem to rano ok 9-tej i do tej pory czas się nie zaktualizował!
Czekałem specjalnie aż minie godz 12 - bo być może aktualizacja jest raz, czy dwa razy dziennie (chociaż byłoby to zupełnie bez sensu), ale też nic.
Nadal zegar telefonu, a w ślad za nim zegar widgetu idą z ustawionym ręcznie opóźnieniem.
Zatem auto-aktualizacja czasu, wcale nie aktualizuje czasu zegara!
Chyba aktualizuje tylko przejście czasu z letniego i zimowy i odwrotnie.
Przynajmniej tak jest w moim telefonie.

Może by to tłumaczyło błędy w wypadku "dodatkowego" -i pewnie zbędnego- ustawiania czasu letniego w starszych wersjach softu.
W wersjach "pośrednich" zlikwidowali opcje włączania i wyłączania czasu letniego, być może jednak pozostawiąjąc ( przez niedopatrzenie) defaultowo opcję czasu letniego.
I dopiero w JID usunięto tą opcje całkowicie? To tylko domysły.

Ciekawe też było zachowanie widgetu zegara(HTC), w chwili ustawienia przeze mnie czasu o kilkanaście minut do tyłu. Otóż zegar tego widgetu zatrzymał się na godzinie i minutach tej chwili gdy, umyślnie cofnąłem czas, następnie CZEKAŁ, aż zegar telefonu dojdzie do jego czasu i ruszył dopiero wraz z nim!
Oba oczywiście o te kilkanaście minut do tyłu.
W chwili gdy kończę tego obszernego posta - nadal tak idą, dalej nic się samo nie zaktualizowało, pomimo włączonej auto-aktualizacji.!
Wygląda na to, że zegar systemu telefonu "ciągnie za sobą" zegar widgetu.

Patrząc na to, zastanawiam się, jak udało się to zrobić programistom softu, że dla własnego widgetu (podwójny zegar) czas był zawsze podawany właściwie, a dla "obcych" widgetów zegara -nie. Przypadkowy błąd? Aż trudno uwierzyć.
Toż to chyba trzeba było specjalnie ( i złośliwie) zaprogramować!

Skłaniam się do zdania jednego z przedmówców, - wszystkiemu winni Tusk i Putin! :)

 #438569  autor: TomiURS
 31 paź 2010, 13:59
Hermann pisze: I jeszcze coś o aktualizacji czasu.
Teraz, gdy czasy widgetów i telefonu się zgadzają postanowiłem sprawdzić , co właściwie aktualizuje "auto-aktualizacja" czasu.
W tym celu ustawiłem ręcznie czas w telefonie o kilkanaście minut do tyłu, a następnie włączyłem auto-aktualizację czasu. Włączyłem to rano ok 9-tej i do tej pory czas się nie zaktualizował!
Czekałem specjalnie aż minie godz 12 - bo być może aktualizacja jest raz, czy dwa razy dziennie (chociaż byłoby to zupełnie bez sensu), ale też nic.
Nadal zegar telefonu, a w ślad za nim zegar widgetu idą z ustawionym ręcznie opóźnieniem.
Zatem auto-aktualizacja czasu, wcale nie aktualizuje czasu zegara!
Chyba aktualizuje tylko przejście czasu z letniego i zimowy i odwrotnie.
Przynajmniej tak jest w moim telefonie.
Po włączeniu opcji auto- aktualizacji, wyłączyłeś i włączyłeś ponownie telefon ? Bo u mnie po jej włączeniu wyskakuje komunikat, że aby zaczęła działać telefon należy ponownie wyłączyć i włączyć.

 #438576  autor: bogu
 31 paź 2010, 14:41
Dokładnie jak wyżej auto-aktualizacja następuje po ponownym uruchomieniu telefonów, godzina sama ustawia się do właściwej

 #438618  autor: Hermann
 31 paź 2010, 17:28
bogu pisze:Dokładnie jak wyżej auto-aktualizacja następuje po ponownym uruchomieniu telefonów, godzina sama ustawia się do właściwej
Oczywiście!
Telefon sam się wyłączył i włączył po zaznaczeniu (włączeniu) auto-aktualizacji.

(Chyba tylko potwierdziłem, aby to zrobił)
A jednak czas się nie zaktualizował.

Spróbuje to jeszcze raz sprawdzić.

 #438632  autor: KLAINMAX
 31 paź 2010, 18:24
slawek.u pisze:Wiem, że jest też forum "samsung-wave" - też tam jestem zarejestrowany, ale nie za bardzo je lubię, bo panuje tam totalny "kołchoz"...co kilka minut przybywa nowy forumowicz i co kilka minut pyta o to samo. Niby robili admini ostatnio porządek na forum i próbują je ogarnąć, ale to nie jest to, uważam, że mało panują nad nim...Wątki powtarzają się, często są nie na temat i zamiast np. wydzielać do kosza posty bzdurne, to całe tematy są zamykane.
Znaleźć też coś na tym forum, to graniczy z cudem...każdy kto kupi Wava, od razu trafia na to forum i zadaje po raz n-ty te same pytania...
Natomiast na forum "samsungbada" nie ma za dużo tematów, ale za to są konkretniejsze i można przez to szybciej cokolwiek wyszukać...ale to jest moje zdanie, oczywiście wybór należy do użytkowników.... :D
Nie oszukujmy się - forum, które preferujesz wymiera. Sam byłem jego użytkownikiem przez dłuższy czas. Sądzę, że nie skłamię, jeśli powiem, że panuje tam kompletna głupota. Ludzie promują wgrywanie softa kiesem - z Tobą na czele, które jest niby bezproblemowe i bezpieczne (ta, zmiana product code itp), a multiloadera boją się jak diabeł święconej wody. Administracja z kolei g... pomaga tylko bawi się w ortografów (zasad języka polskiego znają tylko co firefox), a gdy jednemu z nich poleciłem naukę języka polskiego i wskazałem błędy, których wyszukiwarka nie jest w stanie zauważyć, wielce się obraził. Uzyskanie sensownej odpowiedzi na dany problem graniczy z cudem, mało który użytkownik forum coś napisze.

Na konkurencyjnym forum panował kiedyś straszny bałagan, masz rację, lecz od pewnego czasu administracji nieźle się za nie wzięła i przeprowadziła gruntowne zmiany. Można bez wahania powiedzieć, że sytuacja zmieniła się tam o 180 stopni. Uzyskanie odpowiedzi na dany problem to kwestia max. godziny, nie dłużej. Skąd wiem? Sam niedawno po tym, gdy zauważyłem przeprowadzone zmiany postanowiłem założyć kilka tematów z nurtującymi mnie pytaniami. Jakie było moje zdziwienie gdy na raz uzyskałem kilka sensownych odpowiedzi.

Wracając do tematu:
U mnie godzina sama się przestawiła, nic nie wciskałem, nic nie klikałem - po prostu wstałem rano i czas był już aktualny.

 #438646  autor: slawek.u
 31 paź 2010, 19:13
KLAINMAX pisze:Ludzie promują wgrywanie softa kiesem - z Tobą na czele, które jest niby bezproblemowe i bezpieczne (ta, zmiana product code itp), a multiloadera boją się jak diabeł święconej wody.
Niestety, ale promowałem kiesa, promuję i będę promował...wolę soft czysty, oryginalny i oficjalny.
Jak ze wszystkim są zwolennicy Kiesa i są zwolennicy Multiloadera...tak jak napisałem w ostatniej linijce cytowanego przez Ciebie mojego postu - wybór należy do uzytkowników Wava... :wink:
KLAINMAX pisze:Administracja z kolei g... pomaga tylko bawi się w ortografów
Z tym się zgodzę...
KLAINMAX pisze:Uzyskanie odpowiedzi na dany problem to kwestia max. godziny, nie dłużej.
No ja dzisiaj czekam jak na razie na rozwiązanie mojego problemu pól dnia....
  • Strona 10 z 24
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 24
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 24