DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #423439  autor: BKX
 17 sie 2010, 12:38
To może jeszcze ja się wypowiem po tych kilku dniach użytkowania, a wcale nie jest tak różowo z tym telefon jak to wielu pisało wcześniej...

Przesiadłem się z IP, więc jakieś przyzwyczajenia już były i pewne oczekiwania również.

Zacznę może od wad:

- po pierwsze problem z pocztą, podoba mi się to, że ściąga tylko nagłówki, dzięki temu mogę zrobić szybką selekcję tego co chcę pobrać, ale wkurza mnie, że po godz. 00:00 przestaje pobierać maile! Tzn. tak, od północy do rana nie ściągnie nica w nocy przeważnie przychodzą ze 3-4 maile,i jeżeli sam nie kliknę pobierz, to telefon będzie tak wisiał cały dzień... a w ustawieniach jak byk jest, żeby pobierał co godz...

- facebook, strasznie niedopracowany, dostaję zaproszenie od znajomego, nie mam go jak potwierdzić z pozycji telefonu, bo ciągle wyskakuje problem z serwerem, jakoś IP nigdy takich numerów nie robił... Wtedy najlepiej zalogować sie do Facebooka za pomocą przeglądarki. Po drugie nie ma do tej aplikacji powiadomień push, albo ja ich nie znalazłem, więc co mi po tej aplikacji jak i tak muszę czekać na maila z informacją, że ktoś mi coś napisał...

- przeglądarka woła o pomstę do nieba, do safari czy Opery Mini to jej lata świetlne brakują, jest zwyczajnie niewygodna, wiele elementów jest za małych, widać ta rozdzielczość ekranu aż tak dobrze nie wpłynęła na ogólne użytkowanie telefonu

- kolejna sprawa - wyświetlanie zdjęć, zarówno w przeglądarce jak i kontaktach czy facebooku, nie mówię tu o przeglądarce plików! Telefon nie otwiera zdjęć w pełnej rozdzielczości, tylko pobiera miniatury, których powiększenie skutkuje tym, że mamy piksel na pikselu. Przykładowo wchodząc w facebooku na profil znajomego i otwierając jego zdjęcia, włączała się typowa przeglądarka, zdjęcie na cały kran i przesuwamy palcem, tutaj tylko małe zdjęcia... W przeglądarce jest to samo, zdjęcia są często bardzo zniekształcone albo tracą proporcje...

- sms, co mi po funkcji rozmowy i chmurkach, skoro przy odpisywaniu wyskakuje osobne okienko i nie podglądamy poprzedniego eska, ech...

To chyba tyle z największych wad jakie mnie irytują, bo specjalnie kupowałem telefon pod kątem internetu, a jak na razie zawiodłem się na całej linii...

Aha, jeszcze jedna sprawa, ściągam plik instalacyjny np. gg lub opery, wyskakuje okienko od instalacji, wszystko przebiega super, tylko pytanie gdzie to się zainstalowało albo gdzie to usunąć skoro tego nie widzę?

Oprócz tych wad, to telefon bardzo dobry, ma wszystkie najważniejsze funkcje, o których apple zapomniało, jak np. użyteczny BT, możliwość kopiowania kontaktów na sim czy prosta zmiana dzwonka mp3... Nie wiesza się, chodzi wszystko płynnie i szybko, a co najważniejsze, ma dobrą jakość rozmów.

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #423446  autor: rain86
 17 sie 2010, 13:16
Rokko widzę, że masz Plusa (tu zachodzi moje pytanie soft jest brandowany od operatora, czy tel kupiłeś bez brandingu?). Jeśli brandowany to na aktualizację w Kies nie masz co czekać, ew pierwsza pojawi się z takim opóźnieniem, że...W takim przypadku najlepiej samemu wgrać niebrandowany F1_Full i wtedy śmiało można aktualizować sofcik. Pozdrawiam

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #423652  autor: mariusz9a
 18 sie 2010, 09:05
BKX18 pisze:- sms, co mi po funkcji rozmowy i chmurkach, skoro przy odpisywaniu wyskakuje osobne okienko i nie podglądamy poprzedniego eska, ech...
Nie zgadzam się. Masz cały przebieg rozmowy nad okienkiem gdzie wpisujesz wiadomość.

 #423657  autor: Optipos_Prime
 18 sie 2010, 09:19
mariusz9a pisze:BKX18 napisał/a:
- sms, co mi po funkcji rozmowy i chmurkach, skoro przy odpisywaniu wyskakuje osobne okienko i nie podglądamy poprzedniego eska, ech...

Nie zgadzam się. Masz cały przebieg rozmowy nad okienkiem gdzie wpisujesz wiadomość.
Wiesz co, mnie to nie irytuje, ponieważ i tak korzystam ze standardowych okien zamiast z chmurek. Jeżeli chodzi o pliki instalacyjne, to przytrzymujesz palcem na taką ikonę i możesz ją usunąć.

[center] d(-.-)b [/center]

 #423677  autor: Rokko
 18 sie 2010, 10:32
rain86 pisze:Rokko widzę, że masz Plusa (tu zachodzi moje pytanie soft jest brandowany od operatora, czy tel kupiłeś bez brandingu?). Jeśli brandowany to na aktualizację w Kies nie masz co czekać, ew pierwsza pojawi się z takim opóźnieniem, że...W takim przypadku najlepiej samemu wgrać niebrandowany F1_Full i wtedy śmiało można aktualizować sofcik. Pozdrawiam
Przyznam, że nie wiem czy jest brandowany. Po czym mozna to poznac? I jak samemu wgrac ten nie brandowany jezeli nie przez kies? Bo kies twierdzi, ze nie ma takiej potrzeby ;/

 #423746  autor: BKX
 18 sie 2010, 13:30
Optipos_Prime pisze:
mariusz9a pisze:BKX18 napisał/a:
- sms, co mi po funkcji rozmowy i chmurkach, skoro przy odpisywaniu wyskakuje osobne okienko i nie podglądamy poprzedniego eska, ech...

Nie zgadzam się. Masz cały przebieg rozmowy nad okienkiem gdzie wpisujesz wiadomość.
Wiesz co, mnie to nie irytuje, ponieważ i tak korzystam ze standardowych okien zamiast z chmurek. Jeżeli chodzi o pliki instalacyjne, to przytrzymujesz palcem na taką ikonę i możesz ją usunąć.
Ale chodzi o to, że zainstalowały się u mnie dwie aplikacje a żadnej z nich nie ma, nie ma ikonek, wiem tylko, że zainstalowało się w pamięci telefonu... Ani tego uruchomić ani odinstalować...

Co do chmurek, mnei też to ogólnie aż tak nie przeszkadza, ale spodziewałem się podobnego rozwiązania jak w apple (które co jak co, ale jest bardzo wygodne).

Z mailem się nie poprawiło, cały czas nie pobiera samodzielnie, za każdym razem muszę ręcznie sprawdzać pocztę.

Co fajnego zauważyłem, jeśli zadzwoni budzik rano, to pierwsze co się wyświetla na ekranie po odblokowaniu telefonu to pogoda ;) bardzo przydatne, szczególnie że śpię przy zasłoniętych oknach i zanim wstanę nie widzę co za oknem.

Jeszcze co zauważyłem, świetna bateria, po drugim ładowaniu trzyma mi już 4 dzień... :)

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #423753  autor: rain86
 18 sie 2010, 14:01
Rokko pisze:Przyznam, że nie wiem czy jest brandowany. Po czym mozna to poznac? I jak samemu wgrac ten nie brandowany jezeli nie przez kies? Bo kies twierdzi, ze nie ma takiej potrzeby ;/
Jeśli sam nie wgrywałeś i Kies nie widzi potrzeby wgrywania tzn. ze masz brandowany, więc ja na Twoim miejscu czym prędzej bym zmienił taki stan rzeczy. I teraz tak, możesz to zrobić w dwojaki sposób:
1) Na własną rękę: co i jak wysłałem Ci na PW. Wiąże się z tym ryzyko utraty gwarancji-o tym też poczytasz na PW.
2) Udać się do autoryzowanego serwisu Samsunga: na początku serwisy wgrywały bez oporów za darmo, później za pieniądze a teraz coraz częściej odmawiają zmiany softu z brandowanego na niebrandowany.

W razie gdyby coś było niejasne pisz na PW, postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #423759  autor: mariusz9a
 18 sie 2010, 14:45
BKX18 pisze:Co do chmurek, mnei też to ogólnie aż tak nie przeszkadza, ale spodziewałem się podobnego rozwiązania jak w apple (które co jak co, ale jest bardzo wygodne).
To ja nie rozumiem o co Ci chodzi... Napisałeś:
BKX18 pisze:sms, co mi po funkcji rozmowy i chmurkach, skoro przy odpisywaniu wyskakuje osobne okienko i nie podglądamy poprzedniego eska, ech...
Powtórzę jeszcze raz - przecież jak opisujesz na SMSa przy ustawieniu widoku wiadomości na te "chmurki", to nad tym gdzie wpisujesz tekst wiadomości, nadal masz te chmurki i widzisz poprzedniego SMSa. A jak przesuniesz paluchem to widzisz co Ty pisałeś wcześniej, jeszcze poprzednią wiadomość od kogoś, itd...

 #423777  autor: BKX
 18 sie 2010, 16:03
No nie rozumiemy się...

Tak, ale w IP nie było innego widoku i zawsze eski były w chmurkach. Tutaj owszem, jak wejdę w wiadomości, potem konkretną osobę to widzę całą historię. Ale jak sms przychodzi i wejdziemy do niego z pozycji pulpitu, czyli przez puzzel, co jest najszybsze, to wyskakuje normalne okno, co prawda z poglądem wyżej po kliknięciu odp - czego przyznaje się bez bicia nie zauważyłem wcześniej, bo jeszcze mało pisałem z tego modelu, ale po co tak udziwniać... ;)

Tak jak mówię, to nie jest jakiś duży problem tylko akurat rzuciło mi się w oczy mając inne przyzwyczajenia z poprzedniego telefonu i to wymieniłem w wadach

Zasadnicze rzeczy jakie mi przeszkadzają, to to co napisałem w pierwszej kolejności.

I tu chciałem podziękować użytkownikowi rain86 za pomoc, jego wskazówki bardzo pomogły. Nie spodziewałem się, że soft danego operatora (pomijam tu Orange, które strasznie miesza) może tak wpływać w tym wypadku na pewne funkcje.

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #424319  autor: kowcio
 21 sie 2010, 11:49
BKX18, masz rację, obsługa na tym telefonie wiadomości nie jest do końca dopracowana. Ja zawsze odblokowuję ekran i wchodzę w wiadomości (ta ikonka na dole) i otwieram ten "czat". Wada jest to, że jak mamy właczone przypominanie o nieodczytanym SMSie to telefon piszczy i piszczy, a gdy zablokujemy klawiaturę bez wychodzenia z czatu, to świeci się, że np. mamy 33 wiadomości nieodebrane. Moze w nowszych wersjach jest to poprawione, ja na razie mam wersję 1.0. Pewnie później będe kombinowął i pozbędę się brandingu Plusa.

Ktoś już ma najnowszą wersję bady i poprawili to?

Procesor niby 1GHz, ale i tak wolno usuwa SMSy, a jak pisze wiadomośc i przyjdzie cos do mnie w tym czasie to też jest opóźnienie.

 #424361  autor: BKX
 21 sie 2010, 14:58
Trochę popisałem i zobaczyłem kolejną wadę przejawiającą bezsensowne rozwiązanie z czatem - gdy sms jest dłuższy nie jest pokazywany w całości w chmurkach tylko w pewnym momencie zakończony wielokropkiem, wiec i tak trzeba go otworzyć... kolejny raz się zastanawiam po co na siłe wcisnęli taką formę widoku sms albo raczej czemu jej nie dopracowali...

Dzisiaj też wgrałem Operę przerobioną przez jakiegoś użytkownika do sensownej rodzielczości, wszystko fajnie ale działa tylko po Wi-Fi...

Pisanie też nie jest za wygodne, tzn. nie jest źle ale klawiatura jaką miałem w iP była zdecydowanie lepsza, sensowniej rozłożone poszczególne przyciski np. , @ i ? a do tego szerszy ekran wyraźnie lepiej wpływał na przyjemnośc pisania na małej qwerty.

W wiadomościach o nowych LG ktoś pisał, że 3' są wystarczające, ale jak sie miało większy ekran to ciężko sie przestawić na mniejszy...

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #424372  autor: kowcio
 21 sie 2010, 16:27
Ja przyznam, że mnie z lekka wkurza otwieranie tabeli znaków specjalnych, żeby wstawić kropkę, przecinek lub pytajnik. To powinno być obok literek, chociażby zamiast ikonki z globusem (autotekst) czy "enterem". Dla mnie byłoby to wygodniejsze rozwiązaniem. W kwestii wiadomości mają dużo do dopracowania, mam nadzieję, ze nie poddadzą się (lub też po wypuszczeniu innych telefonów z badą nie oleją S8500).
Chociaż z drugiej strony nie jest źle, to raczej drobnostki. Chociaż trzeba wymagać, niech chłopaki pracują.

 #430066  autor: staruch
 17 wrz 2010, 12:57
mam problem z podlaczeniem pod usb.Skad moge pozyskac sterowniki?

pozdro

 #430068  autor: Optipos_Prime
 17 wrz 2010, 13:12
ze strony samsunga.

[center] d(-.-)b [/center]

 #430072  autor: staruch
 17 wrz 2010, 13:39
BKX pisze:Aha, jeszcze jedna sprawa, ściągam plik instalacyjny np. gg lub opery, wyskakuje okienko od instalacji, wszystko przebiega super, tylko pytanie gdzie to się zainstalowało albo gdzie to usunąć skoro tego nie widzę?

Masz wszystko w pliku gry i aplikacje...
BKX pisze:niewygodna, wiele elementów jest za małych
Miales kiedys i-poda?Jesli elementy sa za male wystarczy je powiekszyc(pociagnac na wyswietlaczu dwoma palcami w przeciwne strony)

[ Dodano: 2010-09-17, 13:43 ]
jakie proponujecie pobrac gry z bonusa 40 mln:D??
ktore sa watre...

pozdro

 #430092  autor: Optipos_Prime
 17 wrz 2010, 15:10
sciagnij tego rpga, jest zajebisty... dungeon... czy jakos tak, lepszej gry tam nie ma :D
wciągnął mnie na kilkanaście ładnych godzin.

[ Dodano: 2010-09-17, 15:11 ]
aha i jak chcesz kilka gier darmowych to załóż kilka kont, na każdym będzie po 40 pln :)

[center] d(-.-)b [/center]

 #430319  autor: KLAINMAX
 18 wrz 2010, 18:40
Od miesiąca nie da się już zakładać darmowych kont :)
 #430368  autor: staruch
 18 wrz 2010, 23:46
nie wiem co jest ale mimo ze mam te 12 zl na karcie to wyskakuje mi komunikat-transakcja odrzuxona przez bank......co robic?

pozdro

 #430375  autor: wtd
 19 wrz 2010, 00:52
A twoja karta na pewno nadaje się do płatności przez neta?

 #430443  autor: staruch
 19 wrz 2010, 16:26
wtd pisze:A twoja karta na pewno nadaje się do płatności przez neta?
tu potrzeba jakiejs specjalnej aktywacji?
Placilem nie raz karta poza tym robilem nie raz przelewy internetowe pod swoje konto wiec chyba nie powinno byc problemu...moze problemem jest debet?

pozdro
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7