DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
 #441281  autor: CycloOxy
 15 lis 2010, 18:18
Witam na co dzień jeżdżąc rowerem używałem modułu GPS Nokii z SE k800i i wszystko było ok.

W tym samsungu natomiast jest jakiś problem. W trekbuddy GPS Wave niedokładnie zapisuje trasę np:

Obrazek

Zamiast ulicami ślad został pokazany gdzieś bokami gdzie w ogóle nie jechałem, a druga sprawa nie ma w tych okolicach ulic. Nie wiem co jest problemem.

To dzisiejszy test, ale jechałem samochodem.

 #441286  autor: miechurzanka
 15 lis 2010, 19:07
Witaj ! Jako, ze jestem uzytkownikiem tak miGPS jak tez Ntrak'a nasuwa mi sie jeden wniosek wynikajacy z tego co piszesz i widac. Jest ustawiony za rzadko czas wysylania ramek ( ew. znaczenia punktow na mapie ) w stosunku do predkosci. Moim zdaniem nalezaloby zagescic wysylanie ramek ( zaznaczanie punktow na mapie ) w ustawieniach poprzez skrocenie czasu. Na razie tyle co by nie gmatwac sprawy. Powodzenia zycze i pozdrawiam.

pret a partir

 #441301  autor: CycloOxy
 15 lis 2010, 20:35
Czy chodzi o te ustawienia:

- GPX dt - czas w sekundach co jaki są zapisywane współrzędne

- GPX ds - odległość w metrach pomiędzy zapisywanymi punktami

??

Pozdrawiam

 #441814  autor: adrianello
 18 lis 2010, 09:03
Z tego co sprawdziłem problemem może być fakt, że aplikacja jest napisana w Javie. Zdaje się, że, przy zablokowaniu telefonu, czy jego minimalizacji w takim przypadku program nie będzie zapisywał kolejnych punktów.

Tylko aplikacja napisana pod bade będzie po zablokowaniu czy minimalizacji dalej zapisywała punkty. Osobiście używam programu Smart Runner. Jest on normalnie dostępny w Samsung Apps. Może służyć jako prosty licznik do uprawiania sportu, a przy okazji zapisuje także trasę jaką się pokonało. Można potem ją wysłać na serwer i obejrzeć na mapie, w razie potrzeby jest także możliwość exportu np do gpx. Z programem połączony jest serwis: http://www.smartrunner.com na którym właśnie mamy zapisane wszystkie trasy.

 #451683  autor: CycloOxy
 08 sty 2011, 15:04
a teraz inne pytanie, na komórce mam program navi expert 6 i ukryty przez orange route66, jadę rowerem i np chce zaplanować sobie trasę bokami (100km) teraz jeżeli ta komórka ma wewnętrzną nawigację, to dlaczego pobiera dane z internetu ?? Rozumiem, że brakuje map ?

 #451693  autor: wtd
 08 sty 2011, 16:02
Na route 66 (nawet to ukryte przez orange) można sobie za darmo ściągnąć mapy i wtedy navi będzie działała całkowicie offline. O ile pamiętam u mnie były jakieś problemy ze ściągnięciem tego z poziomu telefonu, pomogło ściągnięcie przez komputer, za pomocą oficjalnej aplikacji route66.

 #464272  autor: mariposa
 09 mar 2011, 23:16
a ja obecnie testuję zapisywanie śladu GPS przy pomocy aplikacji Traseo. Mają wersję pod Javę, iPhone, Androida, BlackBerry..
Pobrać ją można z tej strony: http://traseo.pl/aplikacje (bezpłatnie)

 #464285  autor: ChuckyCiechanow
 10 mar 2011, 00:50
mariposa pisze:a ja obecnie testuję zapisywanie śladu GPS przy pomocy aplikacji Traseo. Mają wersję pod Javę, iPhone, Androida, BlackBerry..
Pobrać ją można z tej strony: http://traseo.pl/aplikacje (bezpłatnie)
Mi nie działa ani na Avili ani na SE k770i.