DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #811623  autor: Superheroine
 13 lip 2015, 17:44
Witam :)
Posiadam iPhone'a 5 i od początku były problemy z ładowaniem. Przez pierwszy kabel można było ładować tylko, gdy się pokręciło kablem, drugi kabel ładował na początku normalnie, potem przestał. Byłam w serwisie, pan sprawdził na swoim kablu, stwierdził, że wszystko u niego ok, to kupiłam kolejny kabel. I dzisiaj znowu nie ładuje. Telefon był cały czas podłączony, rozładował się, potem sam włączył i miał 4%. Okazało się, że ładuje wtedy, gdy jest wyłączony, co trochę utrudnia użytkowanie. Czy może być coś nie tak z gniazdem ładowania, oprogramowaniem czy jeszcze coś innego? Odwiedzić jeszcze raz serwis?

PS. Telefon kupiony od przyszłego teścia za bezcen, oryginalny, żadnych problemów wcześniej z nim nie było.
 #811632  autor: Remington
 13 lip 2015, 18:25
Oba kable oryginalne?

Wyczyścić gniazdo ładowania, w środku. Najlepiej sprężonym powietrzem, u mnie to pomaga.
 #811663  autor: Remington
 13 lip 2015, 20:27
Skoro jemu działało to raczej kabel. Sprawdź czy wszystkie styki są jednego koloru, bo jeśli nie to coś nie kontaktuje.
 #811688  autor: Superheroine
 13 lip 2015, 22:20
Wszystkie styki jedneo koloru, a kabel kupiłam ten, na którym sprawdzał, podziałał normalnie przez parę dni, a teraz mogę ładować telefon tylko, gdy jest wyłączony.
 #811689  autor: Remington
 13 lip 2015, 22:27
Problemem może być też źródło zasilania czyli gniazdko. Znam mieszkanie, gdzie żadne gniazdo nie ładuje iPhonów. Nie podejrzewam zależności tego czy włączony czy nie.

I to wcale nie przypadłość tylko Apple, bo u mnie jeden model Samsunga też nie chciał się ładować choć wszędzie indziej nie było problemu.
 #811697  autor: Remington
 13 lip 2015, 23:20
Raczej sprawdź gdzie indziej, bo wszystkie te gniazdka mają jedno źródło i parametry napięcia. Sprawdź najlepiej u teścia skoro jemu działało